האם אתם קונים ספרים, אלו ספרים, ומדוע?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

נחל

משתמש מקצוען
מוכנים לשתף?
האם אתם קונים ספרים, או מסתמכים על הספריה? (או שלא קוראים בכלל...)
ואם קונים, אז ספרי קומיקס, או סיפורת רגילה? מבוגרים? ילדים? רק במבצעים? רק של סופרים מסוימים? לפי מה אתם בוחרים ספר?
מוכנים לספר גם על השיקולים?
בבסיס זה היה אמור להיות סקר, אז אם אתם רואים הודעה שמשקפת גם את הגישה שלכם, נא צלצלו.
תודה!!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ותוספת- מה יגרום לכם לקנות ספרי הומור?
(טורי הומור שהתפרסמו בעיתון)?

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
לגבי ספרי מבוגרים - אני קונה רק ספרים שקראתי פרקים מתוכם (או אפיל את כולם) בעיתון וממש אהבתי.
מהמלצות - נואשתי, כנראה שיש לי טעם מאוד יחודי :eek:
אפילו על שמות של סופרות אהובות כבר הפסקתי לסמוך אחרי כמה אכזבות מרות. מסתבר שסופרים יכולים ממש ממש לשנות סגנון מספר לספר.

גילוי נאות: אני קוראת את רוב העיתונים מפה ומשם אז אם יש סיפור שמתפרסם בהמשכים רוב הסיכויים שנתקלתי בו (חוץ מעיתון אחד).

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אם אנחנו קונים ספרים, אז בעיקר לילדים ורק במבצעים.
ספרים למבוגרים זה רק לחגים או לעיתים נדירות.

מה שיכול לגרום לי לקנות ספרי הומור זה פרסום. בעיתונות או בפרוג.

bekki

משתמש מקצוען
קונה מעט.
לילדים קומיקס [ אני אנטי. כי אין בו בשר לקרוא, חיים קלים]
ספרים נוספים? על זמניים כאלו. קלאסיים ושווים.

למבוגרים ? כנ"ל.
קיימת ספריה שכונתית בגדול, אבל האיסטניסטיות מטריפה אותי:rolleyes::eek:

בתישראל

משתמש פעיל
אני משתדלת לקנות רק ספרים שיש טעם לשוב ולקרוא הרבה פעמים. לדוגמא:
ספרי ילדים מנוילנים או עם למינציה לגיל הרך
ספורי צדיקים לגיל הבינוני
ספרי בישול (למרות שהיום יש הכל בדפים שמורידים מפרוג, אבל יש משהו נחמד עדיין לעיין בספר)

לוקחים מספריה או מחברים את כל סיפורי העלילה למיניהם

חוה זילבר

משתמש רשום
אני קונה ספרים,
חשוב לי שתהיה לי ספריה עשירה,
ועדיין לא יודעת איך לבחור..
בד"כ קונה שם של סופרת
למרות שבפעם האחרונה........

chely

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אצלנו בבית תולעי ספרים כולם...
מנויים לספריית בית הספר (3 ספרים כל שבוע)
בין לבין משאילים משכנים, חברים בני דודים וכד'.
אנו משתדלים לקנות להם בכל חנוכה כמה ספרים בהתאמה לכל גיל, זה כולל: קומיקסים חדשים, ספרים לבני נוער, סיפורים קצרים ספרים במבצע, בקיצור, מה שנראה מעניין וכו'.
אנו ההורים קוראים יותר עיתונים ומגזינים.

אבי100

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני קונה ספרים על פי העיצוב החיצוני ושם הסופר ובעיקר לפי כמות העמודים

נחל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אבי100;1833296:
אני קונה ספרים על פי העיצוב החיצוני ושם הסופר ובעיקר לפי כמות העמודים

איזה סוג סופרים מועדפים?
זו בעצם שאלה לכולם - מה נקרא אצלכם סופר טוב?

stsh

משתמש פעיל
קונה בעיקר ספרי ילדים - רב וממל ומעט קומיקס.
יש גם קלאסות של ספרי ילדים ש"חובה שיהיו בבית".
למבוגרים קונים הרבה פחות, פעם ב...
בהחלט מסתמכים גם על ספריה.

חוה זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י מלפפון;1833202:
ותוספת- מה יגרום לכם לקנות ספרי הומור?
(טורי הומור שהתפרסמו בעיתון)?

טורי הומור זה סגנון ספרים שיש מי שיקנה
ויש מי שלא יבין למה צריך להוציא את זה בתור ספר,

זה או שאתה אוהב את זה ...
או שלא,

אם כבר ספר כזה
אז הספר "לא אמרתי כלום" מאוד יפה,

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
קונה לרוב לפי המלצה של חברות
או סופרות מוכרות
והרבה לפי מה שרשום מאחורי הספר

לילדים קומיקס או ובעיקר המשלים של סבא....(שכחתי איך קוראים לסדרה)

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אנחנו תולעי ספרים ,וקונים ספרים בעיקר לחגים (סוכות, חנוכה, פסח)וזה - חוץ מהמינוי לספריה.
בעיקר ספרי מבוגרים - ובודקים לפי הסופר/ת, צורת הכריכה, סוג האותיות (כן - זה אומר הרבה) והתקציר שבכריכה האחורית.
ישנן אכזבות. בזמן האחרון התחילו לצאת ספרים בסגנון "קאוצ'ינג " - ואני ממש לא מתחברת לסגנון החפרני הזה .
מאד אוהבת את הספרים של מיה קינן - יש בהם משהוא מרענן ושונה , ספר שממשיכים לחשוב עליו גם כשמסיימים לקרוא אותו.(איפה יוזבד? -כמה זמן נחכה לו?)

אנחנו קונים גם ספרי קומיקס - שאת חלקם אני אוהבת בעיקר בגלל האומנות(ולאו דווקא העלילה..) - של גולד ושל פולק

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נחל;1833318:
איזה סוג סופרים מועדפים?

מצטערת לאכזב אבל אצלי אישית המושג הזה מת.
כמובן עדיין יש סופרות מועדפות עלי וסופרות שאני לא אבזבז דקה לקרוא את הגיגיהן השטוחים והמשעממים - אבל אין סופר אהוב שלא אכזב אותי ולכן אקנה ספרים שלו רק אם אכיר חלקים מתוכם.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
כמעט ולא קונה ספרים - משפחה צעירה.
אם אלך לקנות לעצמי - אעדיף ספר עבה, של סופר/ת מוכר/ת.
לילדים - ספר עם הרבה מלל, מובן, ציורים יפים, וכמובן מנוילן.
ספרי הומור - לא חושבת שאקנה.

ורחוק

משתמש רשום
נכתב ע"י stsh;1833345:
קונה בעיקר ספרי ילדים - רב וממל ומעט קומיקס.
יש גם קלאסות של ספרי ילדים ש"חובה שיהיו בבית".
למבוגרים קונים הרבה פחות, פעם ב...
בהחלט מסתמכים גם על ספריה.

אפשר לדעת אילו ספרי ילדים "חובה שיהיו בבית" .
פשוא אנו משפחה צעירה, ואשמח להצטייד מראש .

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
ספר מבוגרים שלא היה כתוב בשום עיתון אקנה יותר בעליזות מאחד כזה שאני מכירה דרך העיתון. (בסופו של דבר אני קוראת את כל העיתונים)
ספר שכבר היה מפורסם בעיתון אקנה כברירת מחדל ממש.

נכתב ע"י נחל;1833318:

סופר טוב- זה אחד כזה שלא אכזב בפעם הקודמת ;) אבל הוא יכול לאכזב בפעם הבאה.:rolleyes:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה