שיתוף - לביקורת האיזון האבוד

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יושבת מול המקלדת והאצבעות ממאנות לכתוב. לא רוצה לכתוב מה שיאהבו. רוצה מתוכי.

אף אחד מסביבי לא מבין, זה בסדר שאת כל היום כאן? למה המבט שלך בוהה? איפה המילים שלך, המשפטים הבנויים לתלפיות, איפה?!

וארוחת הצהריים מה יהא עליה, רוטנים הילדים, עצבנים, שמוליק מושך בקצה החלוק, כמעט קורע אותו. קורע לי את עור התוף בצרחות. שושי ואסתי רבות על הבובה בקולות וברקים. חיים מתקשר, נרגז: 'סדרת כבר את התיאום מס? עוד לא? כמה זמן זה עוד ידחה' הקול שלו מלא באנחה, ואין לו כוח בשבילי. מבינה אותו. גם לי לפעמים אין כוח בשבילי.

העיניים מתרתקות שוב אל המסך. איזה אנשים אלופים. קנאת סופרים מגמדת זוחלת במורד הגב, מכווצ'ת לי את הלב לגוש פיצקי.

איפה המילים, איפה?

הולכת למטבח. מערבבת מוכנית כל מיני חומרים מכל מיני ארונות. הילדים באים, מסובבים אותי ועיניהם גדלות באימה: 'אמא שופכת שמה סוכר ומיץ תפוזים! עכשיו היא שמה קארי! ולימון! ועגבניה!' דיתי מלחששת, רובי מצחקק. שושי ואסתי בוכות על הרצפה, הבובה זרוקה ככלי אין חפץ בו.

אוף שאין לי כוח בשבילכם בכלל. מנסה להתאפס, שופכת את הבלילה הדוחה שנוצרה בסיר, לא ייאמן שאני הכדור – פורח המהבהב הזה שרוקן פה את תכולת המקרר לתוך תבשיל שאי אפשר אפילו להריח. אני סובלת מהלוצינציה? – הילדים סובלים, צוחק לי קול לועג בתוכי. את אפילו לא סובלת. את מנותקת.

חוזרת למחשב. כמו מסומם משאיפת בנזין, המסכה עם האדים הרעילים דבוקה לו לאף, והוא הורג את עצמו לאט – לאט.

איך זה קורה לך, איך??? והכל בגלל קצת יצירתיות שאבדה לך כבשה, אלוג'ייה אלוג'ה???

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יפיפה ומשעשע
הזדהיתי לצערי מרגישה מיובשת
נראה לי שאין כותב שלא כתב על זה שאין לו מילים...
ואז מגיע השלב של- מה עשה הסופר כדי להשיב את מילותיו הסוררות
יש עצות?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
להמשיך לשבת על הכסא...
אפשר אולי לצאת לשאוף אוויר ולעשות ריסטארט אבל לבסוף אין מנוס מלהגיע שוב אל הכסא.

C.C

משתמש מקצוען
יפיפה ומשעשע
הזדהיתי לצערי מרגישה מיובשת

ואז מגיע השלב של- מה עשה הסופר כדי להשיב את מילותיו הסוררות
יש עצות?
להתייעץ עם אחרים. חברים, משפחה... תופתעו לגלות כמה רעיונות מסתובבים במוחות שסביבכם...

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
להתייעץ עם אחרים. חברים, משפחה... תופתעו לגלות כמה רעיונות מסתובבים במוחות שסביבכם...
קודם כל - להתחבר לעצמך.
הייבוש מגיע לדעתי מניתוק מהביפנומה של הבנאדם. כמו שכתבתי בשורה הראשונה, וכמו שאני חושבת:
לא רוצה לכתוב מה שיאהבו. רוצה מתוכי.
לנסות להזכר מה את/ה אוהב/ת, מה עושה לך 'את זה', מה מסעיר אותך, איזה מסרים את/ה רוצה לומר שיסעירו את העולם...
אחרי שהתחברת לעצמך, יוצאים לעולם מסביב - לא חייבים לצאת ממש, מספיק לפתוח עיניים ואוזניים, ולקלוט לתוכך
בטוחה ש'זה' יבוא... בגדול

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה