דרושים! עורכים תורניים לעבודה מיידית ומאתגרת!

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אישית אני קפיטליסט בהשקפתי ולכן אני נגד אכיפת שכר מינימום. מה שכן, חוסר המוסריות של המעביד עדיין נוכחת בחלל החדר. יש כאן זעקה על חוסר מוסריות של ניצול, וכאשר מגיע לפה מעסיק אחת לכמה חדשים הוא זוכה להיות נציג המנצלים ולספוג את כל המחאות, די בצדק.
המחאות בעיקר היו לא על עצם הניצול, שכן אין בידינו כח לתקן עולם. אלא התמקדו בכך שכאן בפורום הציבור לא מעוניין שיהיה ביטוי לתנאי ההעסקה הנ"ל, משום תקנת השוק.
מקוה שהובנתי.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הובנת מאוד. אז שוב, "תקנת השוק" שאתה מדבר עליה לא קיימת אצלי. אני בעד שוק חופשי, גם בפורום כאן. אם לגיטימי למחות, זה דווקא כן נגד העוול המוסרי.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין סיבה, כי זאת לא עבודת כפייה...
בגדול אנשים אוהבים לערוך שם, כי זאת עבודה קבועה ומספקת.

כמובן שהשכר השעתי הוא כפי הכישרון והתוצרת, כמו בכל דבר.

וכנ"ל.
זו לא עבודת כפיה, וזה עדיין לא אומר שאנשים אוהבים לעבוד שם. בתוך עמי אנכי יושבת.

לגבי השכר השעתי שתלוי בכשרון ותוצרת, איני יודע. אני גם חשבתי כך, אלא ש @2u2 טען אחרת
בהחלט יש להכיר טובה לעוז והדר, על החממה שהם נותנים לערכים מתחילים, אבל כמעט ואין שם קידום.
והבוחר יבחר.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הובנת מאוד. אז שוב, "תקנת השוק" שאתה מדבר עליה לא קיימת אצלי. אני בעד שוק חופשי, גם בפורום כאן. אם לגיטימי למחות, זה דווקא כן נגד העוול המוסרי.
שוין, נשקול לייבא לכאן כמה מנהלים סוציאליסטים מפורומים מקבילים...

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הדיון עבר לפסים מוסריים, וטוב שכך, כי בנושאי קפיטליזם סוציאליזם ושוק חופשי הגם שיש לי הרבה מה לומר על זה, לא כאן המקום הזמן והנושא.
ומוסר, אוי מוסר, כמה טוב שהפעם קל לי לראות את התמונה המלאה, כי התמונה היא אני. ולקחת מוסר איך התמונה נראית כל כך שונה מבחוץ, ואיך עם קצת מחשבה או ידע, הכל כל כך שונה. לראות ולקחת מוסר.

אז ככה. וסליחה מראש שאני פורש את חיי האישיים מעט לפני כולכם, אם מוסר אז עד הסוף!

לא, איני מתיימר לנהל מכון תורני, עתיר מנהלים, מזכלי"ם, מזכירות, יח"ץ, פרסום וכסף.
ואף איני עובד או שליח של מכון כזה או אחר.
אני בסך הכל איש פשוט, איש שמשתדל להיות טוב, אברך כולל ברוב שעות היום, אבא במשרה מלאה, שמשתדל מאוד לא להכעיס את מנהלי הבנק שלי יותר מידי עם המינוס.
לא, מתחת לבלטות שלי אין דולרים, ואפי' לא שקלים.
המטבח שלי לא אמירקאי, יש בו בקושי מקום לכמה סירים נצרכים.
איני סועד במסעדות יוקרה, ואף לא במסעדות זולות.
איני נוסע ברכב משלי, ואף על אוטובוס אני חושב פעמיים.
אני דוחה מיום ליום את הצרכים הדחופים כמו כובע ומשקפיים, פאה ונעליים, תיקון הגג וטיח שנקלף.

אבל בניגוד לרוח הדברים, איני איש עני או מסכן.
אני איש עליז ושמח, מאושר ושמח בחלקו, אך יהללך זר ולא פיך.
טוב לי בדרכי, איני פוזל לדרכים אחרות, ופי מלא תפילה שהשמחה והאושר ימשיכו ללוות אותי ואת ביתי.

והנה בסיעתא דשמיא נקלע לידי איזה עניין קטן של עריכה תורנית, שיש בו גם דחיפה נוספת לשטייגען אישי, וגם מעט עזרה בכלכלת הבית. ובזה אני עוסק תקופה ארוכה, כשכיר. אמנם לא 35 ש"ח לשעה, אך לא מאוד הרבה יותר.
ופתאום, נהיה קצת לחץ של זמן, אני צריך עזרה! מה עושים? נכנסים לפרוג, הבית הגדול לעזרה וחסד, ומציעים את העבודה לאחרים.

אז זהו, מעכשיו אני צריך מתוך משכורתי הדלה, להקדיש זמן לכל מועמד, להנחות, לתקן, לבדוק יכולות, לדאוג שהסגנון יהיה אחיד, ללטש, לאסוף, לאחד לקובץ אחד מכל הבחינות, ואת כל זה מתוך שלי.
ועדיין, למרות שיש הרבה שיעבדו גם במחיר נמוך מהצעתי, ויעידו על כך הכמות הגדולה של הפניות שבס"ד קיבלתי, השתדלתי לא לרדת מתחת לשכר המינימום ולתת שכר הוגן וראוי יחסית לנסיון האנשים וליכולתי.
האם יש בזה בעיה מוסרית? האם אני מנצל?! עושק?! מעביד בכפיה?! מקפח פרנסה?! פוגם בתקנות השוק?! מעליב את המקצוע?!
תחשבו פעמיים או שלוש לפני שאתם מתנפלים.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הדיון עבר לפסים מוסריים, וטוב שכך, כי בנושאי קפיטליזם סוציאליזם ושוק חופשי הגם שיש לי הרבה מה לומר על זה, לא כאן המקום הזמן והנושא.
ומוסר, אוי מוסר, כמה טוב שהפעם קל לי לראות את התמונה המלאה, כי התמונה היא אני. ולקחת מוסר איך התמונה נראית כל כך שונה מבחוץ, ואיך עם קצת מחשבה או ידע, הכל כל כך שונה. לראות ולקחת מוסר.

אז ככה. וסליחה מראש שאני פורש את חיי האישיים מעט לפני כולכם, אם מוסר אז עד הסוף!

לא, איני מתיימר לנהל מכון תורני, עתיר מנהלים, מזכלי"ם, מזכירות, יח"ץ, פרסום וכסף.
אני בסך הכל איש פשוט, איש שמשתדל להיות טוב, אברך כולל ברוב שעות היום, אבא במשרה מלאה, שמשתדל מאוד לא להכעיס את מנהלי הבנק שלי יותר מידי עם המינוס.
אני דוחה מיום ליום את הצרכים הדחופים כמו כובע ומשקפיים, פאה ונעליים, תיקון הגג וטיח שנקלף.

טוב לי בדרכי, איני פוזל לדרכים אחרות, ופי מלא תפילה שהשמחה והאושר ימשיכו ללוות אותי ואת ביתי.

והנה בסיעתא דשמיא נקלע לידי איזה עניין קטן של עריכה תורנית, שיש בו גם דחיפה נוספת לשטייגען אישי, וגם מעט עזרה בכלכלת הבית. ובזה אני עוסק תקופה ארוכה, כשכיר. אמנם לא 35 ש"ח לשעה, אך לא מאוד הרבה יותר.
ופתאום, נהיה קצת לחץ של זמן, אני צריך עזרה! מה עושים? נכנסים לפרוג, הבית הגדול לעזרה וחסד, ומציעים את העבודה לאחרים.

אז זהו, מעכשיו אני צריך מתוך משכורתי הדלה, להקדיש זמן לכל מועמד, להנחות, לתקן, לבדוק יכולות, לדאוג שהסגנון יהיה אחיד, ללטש, לאסוף, לאחד לקובץ אחד מכל הבחינות, ואת כל זה מתוך שלי.
ועדיין, למרות שיש הרבה שיעבדו גם במחיר נמוך מהצעתי, ויעידו על כך הכמות הגדולה של הפניות שבס"ד קיבלתי, השתדלתי לא לרדת מתחת לשכר המינימום ולתת שכר הוגן וראוי יחסית לנסיון האנשים וליכולתי.
האם יש בזה בעיה מוסרית? האם אני מנצל?! עושק?! מעביד בכפיה?! מקפח פרנסה?! פוגם בתקנות השוק?! מעליב את המקצוע?!
אנשי המילים נשארו ללא מילים...

שתי נקודות:
א. ההתפרצות היתה נגד המעסיק שלך. תחשוב על כך בצורה הזאת, ואז יקל עליך להבין ולסלוח.
ב. להבא בכל אופן לא כדאי לכתוב סכום מע"ג הפורום, אלא לבקש מאותם השולחים אליך קו"ח לצרף צפי שכר שעתי, וככה ישר תראה את מי לסנן.

בברכת הצלחה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אנשי המילים נשארו ללא מילים...

שתי נקודות:
א. ההתפרצות היתה נגד המעסיק שלך. תחשוב על כך בצורה הזאת, ואז יקל עליך להבין ולסלוח.
ב. להבא בכל אופן לא כדאי לכתוב סכום מע"ג הפורום, אלא לבקש מאותם השולחים אליך קו"ח לצרף צפי שכר שעתי, וככה ישר תראה את מי לסנן.

בברכת הצלחה.
או פשוט לכתוב מראש שמדובר בשכר נמוך, לכל המעוניין.

אגב, אישית אני לא רואה בעיה גדולה בהצעת עבודה עם שכר נמוך. מקסימום מציע העבודה יישאר ללא מבקשים...
אמנם מאידך, הסיבה שבכל זאת היה נחמד אם היו נמנעים מהצעות שכאלו בפורום זה, הוא משום שלעורכים המנוסים אין עצבים לפתוח אשכול שכותרתו "דרושים" וכדו', ואז לגלות שמדובר בשכר נמוך.
מצד שלישי, אולי בכל זאת זה כדאי למען אלו שהינם מתחילים בתחום מוכנים לעבוד תמורת שכר נמוך, ולולא הצעות עבודה שכאלו, הם יישארו בלי כלום, וחבל.

הפשרה בעיני היא לפתוח אשכול בפורום איש את רעהו וכדו', כשהכותרת מציינת שמדובר בהצעת עבודה בתחום העריכה התורנית, וההודעה הראשונה (של פותח האשכול) מציינת שמדובר בשכר נמוך.
או לחילופין, לפתוח אשכול בפורום עריכה תורנית, ולציין בכותרת שמדובר בהצעת עבודה עם שכר נמוך.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
או פשוט לכתוב מראש שמדובר בשכר נמוך, לכל המעוניין.

אגב, אישית אני לא רואה בעיה גדולה בהצעת עבודה עם שכר נמוך. מקסימום מציע העבודה יישאר ללא מבקשים...
לא מדויק. עיקר הבעיה היא שלקוחות המשוטטים כאן רואים כאלו מחירים, ואז כשאתה מבקש מחיר ראוי אומרים לך: "אבל אתה יקרן, וראיתי בפרוג מחירים אחרים, ומה אתה חושב לעצמך".
אז נכון - עם כאלו לקוחות לא כדאי לעבוד בכל מקרה, ולא כל העולם מבוסס על פרוג, ועוז והדר במילא נותנים מחירים כאלו. אבל עדיין, זה יכול להשפיע על השוק.
ולכן בין תבין למה הפתרונות שלך לא יעילים.
בקהילת המעמדים גם נתקלו בבעיות כאלו, ונקטו בצעדים. ראה כאן וכאן וכאן.
המלצתי לנהוג כמותם, אלא שאנו זכינו במנהל קפיטיליסט. שוין, זאל זיין אזוי.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

אתה שכיר שמקבל מעט יותר מ-35 ש"ח (נגיד 38 ש"ח)
ואתה רוצה לשלם לעצמאי 35 ש"ח.

אם היית כותב שאתה משלם עם תלוש משכורת 35 ש"ח, זה לא היה מקפיץ עליך את כולם כאן.

זעירא דמן חבריא.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
לכל "החשובים" שייצאו נגד א. נוסבוים בפועל ובמחשבה!
יש אברכים שרוצים לצאת לדרך ולהתחיל לערוך ולהתקדם.
ומסכימים ורוצים לעשות (כמעט)כל עבודה ב(כמעט)כל סכום.
קחו זאת לתשומת ליבכם ורדו בבקשה אל העם.
ואולי תואילו ברוב טובכם- שניזעקתם על המשכורת רעב שמשלמים לנו - להעסיק אותנו בכבוד????????????????????

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לדעתי הענייה,
דרישות סוציאליסטיות 'מוסריות' שייכות בעיקר בשוק שיש בו כסף גדול, כמו תכנות וכדומה,שיש כאלו שסוברים שאין ראוי שהבעלים ירוויחו סכומי עתק, בעוד שהעובדים הפשוטים יקבלו שכר רעב.
לעומת זאת, שוק העריכה התורנית מתבסס רובו ככולו על תרומות, ובכל אופן אין מי שמרוויח ממנו מליונים, ולכן, כל זמן שיש היצע גדול של עורכים תורניים, והיצע מועט של עבודות עריכה, איני רואה שום פסול במי שנותן שכר מועט. זו זכותו המלאה.
באותה מידה אפשר להגיע בטענות לראשי כוללים ש'משלמים' לאברכים רק 8.5 שקל לשעה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לכל "החשובים" שייצאו נגד א. נוסבוים בפועל ובמחשבה!
יש אברכים שרוצים לצאת לדרך ולהתחיל לערוך ולהתקדם.
ומסכימים ורוצים לעשות (כמעט)כל עבודה ב(כמעט)כל סכום.
קחו זאת לתשומת ליבכם ורדו בבקשה אל העם.
ואולי תואילו ברוב טובכם- שניזעקתם על המשכורת רעב שמשלמים לנו - להעסיק אותנו בכבוד????????????????????
לפני שכבודו נזעק, יבדוק נא מה כתב הרב @טראכטער לעיל, ואצטט:
לא מדויק. עיקר הבעיה היא שלקוחות המשוטטים כאן רואים כאלו מחירים, ואז כשאתה מבקש מחיר ראוי אומרים לך: "אבל אתה יקרן, וראיתי בפרוג מחירים אחרים, ומה אתה חושב לעצמך".
אז נכון - עם כאלו לקוחות לא כדאי לעבוד בכל מקרה, ולא כל העולם מבוסס על פרוג, ועוז והדר במילא נותנים מחירים כאלו. אבל עדיין, זה יכול להשפיע על השוק.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עם זאת, לפי דעתי עדיין לא ניתן להשפיע על מצב השוק באופן כזה.
במציאות, בדר"כ אין עורך תורני מנוסה שיסכים לעבוד עבור שכר נמוך מדי (אא"כ יש לו שיקולים משלו), ולכן מי שמחפש עורך תורני, יגלה שהוא יכול כמובן להשיג מחירים זולים, אבל רק אצל עורכים חדשים ולא מנוסים.

זעירא דמן חבריא.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
עם זאת, לפי דעתי עדיין לא ניתן להשפיע על מצב השוק באופן כזה.
במציאות, בדר"כ אין עורך תורני מנוסה שיסכים לעבוד עבור שכר נמוך מדי (אא"כ יש לו שיקולים משלו), ולכן מי שמחפש עורך תורני, יגלה שהוא יכול כמובן להשיג מחירים זולים, אבל רק אצל עורכים חדשים ולא מנוסים.
אולי תסביר לנו איך נהיה עורכים "מנוסים"

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

זעירא דמן חבריא.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
לא כ"כ הבנתי את השאלה.
פשוט עורכים... עם הזמן נעשים מנוסים. (מתחילים בשכר נמוך, ולאט לאט מעלים את המחיר).
כמו בכל מקצוע.
נו, זה מה שאנחנו עושים.
ולמה יצאו ככה על נוסבוים (שאגב, אני עובד אצלו ואני מאוד נהנה....)

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נו זה מה שאנחנו עושים
ולמה ייצאו ככה על נוסבוים (שאגב אני עובד אצלו, ואני מאוד נהנה....)
מצוין!
הנידון כאן אינו עוסק בשאלה האם על עורך מתחיל להסכים לעבוד בשכר נמוך. ברור שכן.
הנידון הוא האם להציע עבודות בשכר נמוך בפורום זה.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואולי סוף סוף מישהו יסביר היכן מוצאים עבודה קבועה במחירים שנקראים אצלכם 'שפויים', דהיינו 80 ש"ח לשעה, ואיזה מכון מסודר משלם סכומים כאלו.
ולא, תפילות זו לא תשובה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה