דרוש מידע דרושה עצה בדחיפות --- ניהול צוות

אחת.....

משתמש פעיל
שלום לכולם! אשמח לעצות שלכם..
אני עובדת כמנהלת צוות
יש צוות ממש בסדר
השאלה שלי היא כזאת
אני מרגישה אי נעימות להעיר להם על דברים.. אני רואה דברים שמפריעים לי ונמנעת מלהעיר מפחד שיגידו לי מי את שאת מעירה....את חדשה כאן...
אני כן אומרת מידי פעם בקטנה
אבל עוד משהו
יש מישהי אחת שכל פעם מנסה להגיד משפטים שמזלזלים בי ליד כולם..
כמו: דיברנו על משהו שקשור למקום העבודה ואני אמרתי "אני שמחה לשמוע ש....." אז היא הגיבה ליד כולן "אני שמחה שאת שמחה" אני נאלמתי דום ולא הגבתי על זה כלום אבל ראיתי שזה נותן רוח גבית לעובדות האחרות שאפשר לדבר אלי ככה ועוד דוגמא :
הסתובבתי במקום העבודה וראיתי קבוצת בנות שישבו במסדרון קרוב למקום בו הן אמורות להיות ודברו אחת ישבה על הרצפה בקיצור מראה ממש לא מלבב בעיני לפחות
אין לי בעיה שידברו אבל במקום שלהם...עמדתי לידם ולא אמרתי מילה
ואז אמרתי לזאת שישבה על הרצפה "אולי תבואי מחר(מחר זה היום החופשי שלה ויש מחסור בעובדות ....לכן אמרתי) היא הגיבה "פחחחח ממש.." והעובדות שלידה אמרו מחר זה היום החופשי שלה אז אמרתי "סתם בצחוק ברור שלא תבואי.".... אז היא אמרה "ממש מזל שאמרת לי לא לבוא פשוט אם היית אומרת לי לבוא הייתי באה.." הרגשתי נורא באותו רגע ולא הגבתי כלום.....והעובדת השניה שישבה שם הסתכלה עלי במבט מלגלג כאילו " לא שמים עליך......."
בקיצור אני מרגישה רע ואין לי מושג איך להגיב זה פעם ראשונה שאני מנהלת צוות
מחכה לכל עצה......תודה לעונים..

אלוווופה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
שלום לכולם! אשמח לעצות שלכם..
אני עובדת כמנהלת צוות
יש צוות ממש בסדר
השאלה שלי היא כזאת
אני מרגישה אי נעימות להעיר להם על דברים.. אני רואה דברים שמפריעים לי ונמנעת מלהעיר מפחד שיגידו לי מי את שאת מעירה....את חדשה כאן...
אני כן אומרת מידי פעם בקטנה
אבל עוד משהו
יש מישהי אחת שכל פעם מנסה להגיד משפטים שמזלזלים בי ליד כולם..
כמו: דיברנו על משהו שקשור למקום העבודה ואני אמרתי "אני שמחה לשמוע ש....." אז היא הגיבה ליד כולן "אני שמחה שאת שמחה" אני נאלמתי דום ולא הגבתי על זה כלום אבל ראיתי שזה נותן רוח גבית לעובדות האחרות שאפשר לדבר אלי ככה ועוד דוגמא :
הסתובבתי במקום העבודה וראיתי קבוצת בנות שישבו במסדרון קרוב למקום בו הן אמורות להיות ודברו אחת ישבה על הרצפה בקיצור מראה ממש לא מלבב בעיני לפחות
אין לי בעיה שידברו אבל במקום שלהם...עמדתי לידם ולא אמרתי מילה
ואז אמרתי לזאת שישבה על הרצפה "אולי תבואי מחר(מחר זה היום החופשי שלה ויש מחסור בעובדות ....לכן אמרתי) היא הגיבה "פחחחח ממש.." והעובדות שלידה אמרו מחר זה היום החופשי שלה אז אמרתי "סתם בצחוק ברור שלא תבואי.".... אז היא אמרה "ממש מזל שאמרת לי לא לבוא פשוט אם היית אומרת לי לבוא הייתי באה.." הרגשתי נורא באותו רגע ולא הגבתי כלום.....והעובדת השניה שישבה שם הסתכלה עלי במבט מלגלג כאילו " לא שמים עליך......."
בקיצור אני מרגישה רע ואין לי מושג איך להגיב זה פעם ראשונה שאני מנהלת צוות
מחכה לכל עצה......תודה לעונים..
טוב, מה שאת מתארת זה ממש לא נעים. אני חושבת שבכל קבוצה של אנשים יש תמיד את אלו שמנסים למתוח את הגבול יותר מידי פשוט את צריכה לעשות "הפרד ומשול", כלומר לכל אותם ראשיים שמתנהגים כך פחות להתייחס וקצת להיכנס בהם שיבינו את מקומם וכך השאר כבר יבינו לבד את המצב ולא יתנהגו כך, ברור שזה לא יהיה ממש בהתחלה שינוי דרסטי אך הם ירצו לראות אם את רצינית וכל זה אבל כשהם יראו שאת לגמרי רצינית זה ייפסק. ( לדוג' לזאת שישבה על הרצפה הייתי אומרת: שאני דווקא ממש מתכוונת ברצינות כי גם ככה עכשיו היא לא עושה פה כלום והיא מתנהגת כאילו היא בחופש כך שזה מתקזז מחר עם היום החופשי שאמור להיות לה. )
מאחלת לך מלא הצלחה!!!

אחת.....

משתמש פעיל
טוב, מה שאת מתארת זה ממש לא נעים. אני חושבת שבכל קבוצה של אנשים יש תמיד את אלו שמנסים למתוח את הגבול יותר מידי פשוט את צריכה לעשות "הפרד ומשול", כלומר לכל אותם ראשיים שמתנהגים כך פחות להתייחס וקצת להיכנס בהם שיבינו את מקומם וכך השאר כבר יבינו לבד את המצב ולא יתנהגו כך, ברור שזה לא יהיה ממש בהתחלה שינוי דרסטי אך הם ירצו לראות אם את רצינית וכל זה אבל כשהם יראו שאת לגמרי רצינית זה ייפסק. ( לדוג' לזאת שישבה על הרצפה הייתי אומרת: שאני דווקא ממש מתכוונת ברצינות כי גם ככה עכשיו היא לא עושה פה כלום והיא מתנהגת כאילו היא בחופש כך שזה מתקזז מחר עם היום החופשי שאמור להיות לה. )
מאחלת לך מלא הצלחה!!!
תודה רבה שכתבת!
יש לך דוגמאות לתשובה שהיית עונה במקרים שנתתי כדוגמה?
כי אחרי הכל את צריכה לשמור על פאסון של מנהלת ולא לרדת לרמה של חילופי משפטים..

אלוווופה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
תודה רבה שכתבת!
יש לך דוגמאות לתשובה שהיית עונה במקרים שנתתי כדוגמה?
כי אחרי הכל את צריכה לשמור על פאסון של מנהלת ולא לרדת לרמה של חילופי משפטים..
תראי הדוג' שהבאתי לך היא ממש לא להיגרר לחילופי משפטים, זאת אומרת על ידי שתשתמשי בהם את מוציאה את העוקץ מדבריהם ומראה להם את מקומם כי אחרי הכל היא הייתה שותקת ולא היה לה מה להגיד לך בתגובה. סתם דוג' לשניה שאמרה לך: "אני שמחה שאת שמחה" הייתי אומרת לה: "אני רואה שקמת מצחיקה הבוקר", וגם היא הייתה שותקת. מה שאני בא לומר לך זה לא לרדת לרמה נמוכה אבל עם כל אותם אלו שמתנהגים כך תשמרי על דיסטאנס ותגיבי להם בצורה שתעשה מהם צחוק ולא להיפך כמובן.
אני רוצה גם להוסיף שתשימי לב גם כשאת מגיבה להם להגיב במשפטים קצרים וחותכים שלא נותנים מקום לתגובה נוספת לא מצדך ולא מצדם.

חנה תהילה

משתמש מקצוען
בהצלחה רבה בתפקיד!!!
כל ההתחלות קשות, מצד אחד את רוצה להיות נחמדה מצד שני אסטרטיבית.
יש חשיבות גדולה ליחס שלהם אליך במיוחד עכשיו - בהתחלה , כי זה מה שקובע את ההמשך.
את צריכה לזכור גם אם יש שם בנות שנונות לא תמיד את צריכה להגיב במשפט מחץ.
ולא תמיד גם אם רצית היה לך את המשפט המתאים במקום המתאים, אנחנו בסה"כ בנ"א.
תדברי ברור, לא לדבר ברמזים עקיפים, כי אולי לא יבינו אותך נכון.
תנסי כמה שיותר לא להיגרר לעימותים אישיים בקבוצה במיוחד לא מול הבעיתיות שבהם.
לפעמים כדאי אפילו , אולי, להעלים עין ...

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
את צריכה קודם לחשוב עם עצמך מה הדגם של המנהלת שאת רוצה ושמתאים לך להיות.
נראה לי שכרגע יש לך משהו מידי כללי בראש: "נחמדה אך אסרטיבית".
אם יש מישהי שאת מכירה אותה- בהווה או בעבר- כמנהלת צוות והיא מודל חיובי בשבילך, נסי לחשוב על הסיטואציות שהעלית איך היא היתה מגיבה. או איך היית רוצה להגיב- כשאת חושבת 'על יבש' בקור רוח.
את צריכה לבנות את התדמית שלך מהרגע הראשון, ולא להניח לקטע של "החדשה" לנהל אותך.
בתור אחת שעבדה בכל מיני סוגי צוותות (לא כמנהלת) אני רוצה להעיר שאם לא מוצא חן שבעיניך שהעובדות מפטפטות, ובייחוד- לא נראה לך מתאים שמישהי יושבת על הרצפה- תתייחסי למה שאת רוצה להתייחס.
תגובה כזו:
הגיבה "פחחחח ממש.." והעובדות שלידה אמרו מחר זה היום החופשי שלה
וגם כזו:
אמרה "ממש מזל שאמרת לי לא לבוא פשוט אם היית אומרת לי לבוא הייתי באה.."
היא לא נעימה לך כמנהלת, אבל היא בהחלט מקובלת בצוותות רבים שלא שוררת בהן אווירה היררכית סוג מנהלת סמינר...

אז אמרתי "סתם בצחוק ברור שלא תבואי.".
התגובה הזו מצידך מרגישה לי- אולי אני טועה כי זה מאד תלוי סיטואציה ונימה- כאילו את בודקת את הגבולות מולן, כמה את יכולה להיות אסרטיבית איתן.. ואם אני צודקת- זה הכי גרוע... הן קולטות את זה ורוכבות על זה...

בקיצור, לדעתי תשבי עם עצמך ותחשבי על הפרטים שמרכיבים את היומיום שלך מולן, ואיך בדיוק את רוצה להיראות ולהתנהל, בירידה לפרטים, מהרגע שאת באה ועד הרגע שאת יוצאת.
באילו חלקים את אסרטיבית- ואיך את עושה את זה בעקביות,
ובאילו חלקים את נחמדה.
בהמשך, אחרי שהמקום שלך יתבסס, יהיו חלקים גמישים יותר. כעת זה פחות המקום, אלא אם יש ממש מקרה אינדבידואלי וגם שם את צריכה לשדר מחשבה ולא התקפלות..

הרבה הצלחה!!

בכוון הנכון

משתמש פעיל
דבר ראשון רוצה לחזק את ידיך
את מתאימה למשרה שלך ואני מאמינה שלא סתם בחרת בה ונבחרת!

דבר נוסף עצם זה שאת מודעת לבעיה
זה כבר חלק מהתהליך לצאת ממנה

אני הייתי ממליצה לך להתייעץ עם איש / אשת מקצוע
שעובדים בתחום - אפילו בתשלום .
אפשר אפילו לווי ממושך של תקופה עד שתרגישי שיש לך את זה
כמו בהרבה מקצועות שאנשי מקצוע לוקחים הדרכה בתשלום

בהצלחה רבה!!

אחת.....

משתמש פעיל
את צריכה קודם לחשוב עם עצמך מה הדגם של המנהלת שאת רוצה ושמתאים לך להיות.
נראה לי שכרגע יש לך משהו מידי כללי בראש: "נחמדה אך אסרטיבית".
אם יש מישהי שאת מכירה אותה- בהווה או בעבר- כמנהלת צוות והיא מודל חיובי בשבילך, נסי לחשוב על הסיטואציות שהעלית איך היא היתה מגיבה. או איך היית רוצה להגיב- כשאת חושבת 'על יבש' בקור רוח.
את צריכה לבנות את התדמית שלך מהרגע הראשון, ולא להניח לקטע של "החדשה" לנהל אותך.
בתור אחת שעבדה בכל מיני סוגי צוותות (לא כמנהלת) אני רוצה להעיר שאם לא מוצא חן שבעיניך שהעובדות מפטפטות, ובייחוד- לא נראה לך מתאים שמישהי יושבת על הרצפה- תתייחסי למה שאת רוצה להתייחס.
תגובה כזו:

וגם כזו:

היא לא נעימה לך כמנהלת, אבל היא בהחלט מקובלת בצוותות רבים שלא שוררת בהן אווירה היררכית סוג מנהלת סמינר...

התגובה הזו מצידך מרגישה לי- אולי אני טועה כי זה מאד תלוי סיטואציה ונימה- כאילו את בודקת את הגבולות מולן, כמה את יכולה להיות אסרטיבית איתן.. ואם אני צודקת- זה הכי גרוע... הן קולטות את זה ורוכבות על זה...

בקיצור, לדעתי תשבי עם עצמך ותחשבי על הפרטים שמרכיבים את היומיום שלך מולן, ואיך בדיוק את רוצה להיראות ולהתנהל, בירידה לפרטים, מהרגע שאת באה ועד הרגע שאת יוצאת.
באילו חלקים את אסרטיבית- ואיך את עושה את זה בעקביות,
ובאילו חלקים את נחמדה.
בהמשך, אחרי שהמקום שלך יתבסס, יהיו חלקים גמישים יותר. כעת זה פחות המקום, אלא אם יש ממש מקרה אינדבידואלי וגם שם את צריכה לשדר מחשבה ולא התקפלות..

הרבה הצלחה!!
תודה!!
עזרת לי!

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אני בתור מנהל אומר לך מניסיוני שגם אני כשהתחלתי הייתי פעם ראשונה היה בגיל 17
והייתי אחראי גם על אנשים בני 30 וממש היה לי לא נעים (היה אחד שהיה אוהב לצבוט אותי בלחי ולומר לי מותק בערגה)
אבל החלטתי שאני מנהל ואני לא יכול למעול בתפקידי גם אם זה לא נעים
אז רשמתי לעצמי עקרונות שחשובים לי בתור מנהל שעליהם מי שעבר הייתי נוזף פעם פעמיים ופיטורים בלי חוכמות
אבל לעומת זה היה לי דברים שהחלטתי שאנם נוגדים את הענין שאני מנהל עליו אז לא הערתי אפילו
וככה נוצרה משמעת חזקה ויציבה מאוד שידעו שאני מנהל משוגע לדברים מסויימים
ככה ניסו אותי כמה חכמולוגים וראו שאני יותר מדי רציני ואף אחד לא העז יותר לנסות אותי
האמת שהיה קשה מאוד בהתחלה ואמרתי לעצמי לא שווה את העבודה הזו ואי הנעימות
אבל לאחר כמה חודשים הכל עבד למישרים
בהצלחה

אחת.....

משתמש פעיל
אני בתור מנהל אומר לך מניסיוני שגם אני כשהתחלתי הייתי פעם ראשונה היה בגיל 17
והייתי אחראי גם על אנשים בני 30 וממש היה לי לא נעים (היה אחד שהיה אוהב לצבוט אותי בלחי ולומר לי מותק בערגה)
אבל החלטתי שאני מנהל ואני לא יכול למעול בתפקידי גם אם זה לא נעים
אז רשמתי לעצמי עקרונות שחשובים לי בתור מנהל שעליהם מי שעבר הייתי נוזף פעם פעמיים ופיטורים בלי חוכמות
אבל לעומת זה היה לי דברים שהחלטתי שאנם נוגדים את הענין שאני מנהל עליו אז לא הערתי אפילו
וככה נוצרה משמעת חזקה ויציבה מאוד שידעו שאני מנהל משוגע לדברים מסויימים
ככה ניסו אותי כמה חכמולוגים וראו שאני יותר מדי רציני ואף אחד לא העז יותר לנסות אותי
האמת שהיה קשה מאוד בהתחלה ואמרתי לעצמי לא שווה את העבודה הזו ואי הנעימות
אבל לאחר כמה חודשים הכל עבד למישרים
בהצלחה
וואו ממש רעיון חכם.
את האמת שגם אני מנהלת אנשים שמבוגרים ממני ספציפית זאת שמאתגרת ומזלזלת בי בכל הזדמנות היא דווקא בת גילי 20+
אני אשמח שתתן לי רעיונות לעקרונות חשובים אולי אני אאמץ כמה.....

וייס1

משתמש מקצוען
כשנהייתי ר"צ, ניהלתי נשים שהתחילו יחד איתי את מקום העבודה, וכיוון שהיינו קבוצה גדולה הפכו אותנו לצוות בפני עצמו..
אחרי שנתיים שקיבלתי את ההצעה והחלטתי לקחת אותה, 'הוחרמתי' ע"י 70% מהצוות במלוא מובן המילה..
זה הגיע למצב שכבר שקלתי לעזוב.. ויום אחד אותה מנהלת שדחפה אותי להגיש למשרה קראה לי, והיא אמרה לי את המשפט הבא: "בשביל לא להישבר ולהצליח את תהיי חייבת לגדל עור של פיר ולהיות מי שאת מסוגלת להיות..."

ואני זוכרת שאז החלטתי שאני הולכת על זה, גם עם מי ש'החרימה' אותי, יצרתי קשרים תוך כדי התעלמות מהשתיקה שלה, נתתי מלא הערכה, ותחושה שאני נכונה לקדם את כולן, בתחילת התפקיד עוד לפני עמידה ביעדים - בניתי את האמון שלי עם הצוות שלי, ונתתי לכל אחת תחושה שאני מאמינה שזה לא המקום שלה ושהיא עוד מסוגלת להגיע רחוק.
אני יכולה לומר לך שלא היה קל, ולקח בערך חודש...אבל אח"כ זה כאילו לא היה..
היום, הן החברות הכי טובות שלי, ולא רק, אני משתדלת לעמוד במילה שלי, וכל מי שאני חושבת שהיא מתאימה אני דוחפת קדימה...
אין לך מושג איך זה מחזק את האמון והקשר..
ועוד משהו, אל תשכחי את הקושי שיש לנשים מבוגרות שבאה איזה מישהי צעירה ומנהלת אותן, צריך מלא מלא אמפתיה ודיבור בגובה העיניים...
תהיי סמכותית מצד אחד, ומצד שני הכי טובה שיש..

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אתן דוגמית קטנה אני ראיתי שהעסק לא זז כיון שלא היה שם מושג של זמן כל אחד היה עושה טובה ומגיע מתי שבא לו ואז מכין כוס קפה ואוכל ארוחת בוקר שעה כי מתחיל להכין אותה בקיצור במקרה הטוב היה איחור של שעה לכל אחד
אז אני החלטתי שזה ממש עוול ואני יעשה לזה סוף
עברתי אחד אחד ואמרתי שמהיום שמונה כולם צרכים להיות ודקה איחור זה איחור אבל אני יבליג עד 10 דקות לאחר עשר דקות זה ייחשב איחור אכילת ארוחת בוקר צריכה להיות לפני ההגעה
כמובן שכולם חשבו שהנה אני סתם אומר ואני לא יקפיד
אך למחרת עמדתי בכניסה וכל מי שהגיע אחרי שמונה אני אמרתי לו זה איחור לאלו שאיחרו עשר דקות אמרתי שזה איחור ויש להם עוד פעמיים לאחר עד שימוע בפני
כמובן שהם לא ייחסו לכך כלום אך אני בשלי גערתי בכל הרצינות ומי שחרג היה שימוע
ובתלוש ירד המשכורת למאחרים אחר שלוש פעמים ככה בדיוק חודש שראו שאני רציני ותקיף וחד
שוב כל זה היה בדברים החשובים כגון איחורים שלא היה שם גבול (אחרי כמה חודשים יותר הרפתי)
אבל בדברים של שיחות הייתי ממש זורם וכיף
כמובן כמו שאמרתי היה אחד שהערתי לו שאיחר שצבט לי הלחי ואמר אינגלעא עוד תגדל ותבין פה את החוקים לא הגבתי כלום ולמחרת אמרתי לו שוב הערה על איחור ושוב צבט לי בלחי ואמרתי לו יש לך עוד פעם אחת איחור לםני שימוע והוא לגלג
למחרת כמובן איחר ואני קראתי לו לשימוע ואז הוא הבין שזה רציני ולא העז עוד לאחר
כמובן לגלג כעס צחק וכו' אבל היה משמעת חזקה כי ראו שאני לא רק מדבר אלא עושה חד וחלק
בהצלחה

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הרשי לי לכתוב את הגרוש וחצי שלי מנסיון...
נשמע שמדובר בצוות של מטפלות במעון(תקני אותי אם אני טועה)
החומר האנושי שם מורכב מנשים מיוחדות ואהובות אבל כאלו שלא אוהבות שעפים עליהם...
הם רוצות אחת בגובה העיניים שלהן
כזאתי שיורדת אל העם מבינה לליבן ולא מתנשאת
לכן עצתי לך כמה דברים שעזרו לי מאד
להחמיא המון המון המון
לעזור להן כאילו את אחת מהצוות
לפרגן ולצפר בממתקים קטנים עם פתקים מעריכים
ארוחות בוקר קטנות
וכל מיני מחוות שעושות לכולנו טוב על הלב
והכי חשוב להבין לליבן להקשיב להן ולהרגיש כאילו את אחת מהצוות
כל זה כאמור מתאים למנהלת מעון
אם טעיתי אז פחות מתאים ההתנהלות לניהול צוות במשרד..

אחת.....

משתמש פעיל
הרשי לי לכתוב את הגרוש וחצי שלי מנסיון...
נשמע שמדובר בצוות של מטפלות במעון(תקני אותי אם אני טועה)
החומר האנושי שם מורכב מנשים מיוחדות ואהובות אבל כאלו שלא אוהבות שעפים עליהם...
הם רוצות אחת בגובה העיניים שלהן
כזאתי שיורדת אל העם מבינה לליבן ולא מתנשאת
לכן עצתי לך כמה דברים שעזרו לי מאד
להחמיא המון המון המון
לעזור להן כאילו את אחת מהצוות
לפרגן ולצפר בממתקים קטנים עם פתקים מעריכים
ארוחות בוקר קטנות
וכל מיני מחוות שעושות לכולנו טוב על הלב
והכי חשוב להבין לליבן להקשיב להן ולהרגיש כאילו את אחת מהצוות
כל זה כאמור מתאים למנהלת מעון
אם טעיתי אז פחות מתאים ההתנהלות לניהול צוות במשרד..
ניהלת מעון?

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי זה אמור להגיע בדרך הליטוף
בוקר אחד להגיע עם איזה ממתק (דווקא אריזה פתוחה) הילדים בבית לא ממש אוהבים קחו תתכבדו... מתוק בפה מתוק בלב..

מילים קונות.
להחמיא למי שכן בסדר.

וכמובן החלק העיקרי לא להיות מתנשא שזה יכול להיות בכל עבודה שהוא. אם זה גננות אז לעזור להם בהכנת יצירות או אפילו ברעיונות ליצירות
אם זה סתם צוות עבודה כן כן להתכופף לעזור במשרה
זה נשמע מוזר אבל ככה אני ראיתי בעיני שזה ממש מרגישים פתוחים ונפתחים לצוות כמובן שזה אמור להגיע בכוח הרצון הרבה יותר כייף לעבוד עם צוות שזורם מלהיות המקל והגזר.
זה ישמע מוזר אבל כן לשתף את הצוות בתוכניות מראש כשזה מגיע בהפתעה לפעמים זה כואב ויש התנגדויות

בהצלחה במשרה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה