שיתוף - לביקורת דלתא אאוטלט - מְחַסְּנֵי עודפים

castamir

מהמשתמשים המובילים!
"אפשר להבין מה הולך כאן?"

התדהמה על פניו הייתה גדולה. ציפה לראות מתחמי חיסונים מסודרים וסטריליים. מינימום בנייני האומה ינואר 2021. בפועל, האודיטוריום הענק היה מלא בעשרות בחורים נלהבים, קריאות מגאפונים, ארגזים מפוזרים, אל-בדים צבעוניים מתנופפים מרוח מאווררים תעשיתיים וסנדביצ'ים. סנדביצ'ים הם בכל מקום.

אווירת סוף קעמפ.

>>>

"אתה מהתקשורת?" הציץ בו בחשד אחד הנלהבים. חולצת טריקו גדולה ממידותיו עם הדפס "ילדים מספרים על עצמם תשנ"ז".

"לא, ממש לא". מיהר למחות ולסייג. "אני גר פה ברחוב ליד. משפחת ברזילי, כולם מכירים. הייתה מודעה שלכם בלוח מודעות. "גמ"ח חיסונים לכל הגילאים, החיסון הכי מוזל והכי פחות מסוכן עם כל היתרונות"? אני מצטט נכון?"

"אתה מצטט הכי נכון!" החמיא הבחור וטפח על שכמו. "טוב שאתה לא מהתקשורת. אותם רק חזקי פאתוס הדובר שלנו יודע לסבן. אבל מי שמשלנו, גם אני יכול. בוא, בוא תשב פה רגע, אסביר לך מסודר".

הבחור הסדרן התיישב על ארגז קרטון עם כיתוב מודפס באדום "הג"א" וכמה משולשי אזהרה. תלש מעל ראשו בתנועה אלגנטית את כובע המצחייה השחור עם הדפס מוזהב. "משנת יוסף תשע"ב".

>>>

"נתחיל מהרציונל".

"עא?!"

"ההיגיון. מה שעומד מאחורי המבצע שלנו, מאחורי הגמ"ח שכולו לשם שמים קודש התנדבות מלאה".

"טוב".

"נכון היום יש בישראל את המגיפה המסוכנת, דלתא?"

"נכון".

"גם בנט וגם החברים האחרונים שנותרו לו מקפידים להדגיש שזו מגיפה אחרת לגמרי מהקורונה. "זנדלתא". וריאנט שלא היה כמותו".

"וואלה".

"אבל ראה זה פלא: למרות שהחיסון של פייזר נועד במקור לקורונה, הוא נמצא יעיל באחוזים דומים גם לדלתא! אם החיסון נגד קורונה עוזר לדלתא, אז גם החיסון נגד טטנוס עוזר לה. ואם החיסון נגד טטנוס עוזר לה - אז בעצם כל חיסון יכול לעזור. העיקר להתחסן! חובת ההשתדלות. לכן אנחנו מציעים כאן מגוון חיסונים מכל הסוגים, בדגש על הכי זולים והכי פחות מזיקים, אלו המתאימים גם לילדים לתינוקות ולפגים, העיקר לקיים את ההוראה להתחסן ולקבל את התו הירוק ובעיקר את כל אפשרויות ה"משמחים" שהוא כולל".

הבחור מחא כף אל כף בהתלהבות, והוציא סנדביץ' נוסף מהארגז. לחמנייה מזונות עם מדבקה. "מאפיית נחמה 1910".

>>>

"אני לא מבין".

"אתן לך דוגמה. משל. אלגוריה. זו בעצם הדוגמה שעמדה לנו מול העיניים כשהקמנו את הגמ"ח"...

"נשמע טוב".

"קח את הנושא של הנחה לסטודנטים בתחבורה ציבורית. כל מי שמוגדר כסטודנט מקבל הנחה של חמישים אחוז. זה לא משנה אם אתה לומד לדוקטורט במאה אלף שקל או קורס מוכר במאתיים שקל. לא משנה מה הקורס שלך וכמה שילמת עליו - ההנחה בתח"צ היא אותה הנחה. אז מה אנחנו עושים בריכוזי אנ"ש כל שנה? מוציאים קורס ייעודי לצורך רב-קו. "גובה מי הים וההשלכות ההיסטוריות", 180 שקל כולל הנפקדת תעודת הסטודנט, ובלי לדרוך באקדמיה בכלל"...

"ברור".

"כך גם כאן, אותו רעיון! אתה עושה אצלנו את החיסון הכי מוזל והכי פחות מסוכן, הכי פחות פולשני חודרני ופוגעני, ומרוויח את התו השמח, הירוק, הסגול, הרמזור וכל מה שאתה צריך".

"והווריאנטים?"

"על דעת המקום ועל דעת הקהל אנו מתירים להתפלל עם הווריאנטים".

<<<

"שכנעת". הסכים ברזילי. האברך, לא בית החולים. "מה יש לך להציע משהו טוב?"

"יש הרבה סוגים לבחירה", בקע לו הסדרן דרך בים הארגזים, שקיות של גל-פז, משכן התכלת, בזאר שטראוס. "יש את החיסון התורני - מונע התעטשויות מצאת השבת עד אחרי הבדלה. אתה יודע, לא נעים על הבשמים. 75 שקלים. יש את היוקרתי - אותו דבר אבל בכריכת עור. 150 שקלים. ויש את מה שבלטינית מכנים "שיהוי-שיהוק" הנותן לך לפני כל שיהוק 5 שניות השהייה בהן תוכל לטווח אותו לכיוון הכי פחות מזיק. ארבעים שקלים מכירת חיסון! אה.. חיסול".

"מבחר". המהם האורח.

"הייתי ממליץ לך על הקלאסי", הגיע הבחור אל היעד. שקית "עמנואל - עיר העתיד" תשמ"ה. "זה חיסון בחמישים שקל, טיפות שרקח הרב פינקוביץ מירושלים. שלוש טיפות לכוס תה פעמיים ביום למשך שבוע ואתה מחוסן".

"מחוסן נגד מה?"

"במקור החיסון הזה נועד לגרום שלא יהיה אכפת לך כמה פידבקים מקבל הפוסט שלך בפרוג".

"וזה באמת עוזר?"

"50-50".

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מדהים, כמו תמיד.
אם יורשה, 2 הערות:
1.
גם בנט וגם החברים האחרונים שנותרו לו מקפידים להדגיש שזו מגיפה אחרת לגמרי מהקורונה. "זנדלתא". וריאנט שלא היה כמותו".
לדעתי מיותר היה להזכיר את בנט בתור ההוא שחילק את הקורונה מהדלתא, בגלל שזה הנושא הנלעג והמדובר היום בתקש'.
ורמז תמיד בא יותר טוב מאשר כתיבה מפורשת.
2.
"במקור החיסון הזה נועד לגרום שלא יהיה אכפת לך כמה פידבקים מקבל הפוסט שלך בפרוג".
זה קטע רצוף הומור, שיכול להחזיק את עצמו יופי גם בלי השורה הזו, שלדעתי מיותרת ולא קשורה לכל המילים שלפניה. ובמקומה הייתה יכולה לבוא אפילו שורה אנמית שלא מושכת תשומת לב ובוודאי הברקה אחרת (שכבר הוכח לנו, שנשלפת למחבר מהשרוול)
זו רק דעתי הענייה.

castamir

מהמשתמשים המובילים!
folded-hands_1f64f (1).png

ועוד תודה מיוחדת על הערות צודקות ויפות.

כשאנשים נמנעים מלהעיר זה נותן תחושה של אחת משתיים:
או ש- הקטע כל כך גרוע עד שאין מקום להעיר על דברים בודדים מתוכו...
או ש- כביכול כל קטע שמועלה כבר אמור להיות מושלם.

וכמובן שזה לא נכון, בשביל מה נועד הפורום אם לא עבור האפשרות להעיר ולתקן ברוח טובה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה יודע מה יפה בפוסט?
הכתיבה מאוד נינוחה, סוג של רשימה שהכותב כתב לעצמו.
שנית, היצירתיות! איזה יופי!
הרעיון המרכזי מבריק (הבנתי נכון? עקיצה על חשבונו בנט שמבדיל בין הדלתא והחיסון). המוצרים המגוחכים שמוזכרים - אומנות ( כובע ועליו עמנואל - עיר העתיד" תשמ"ה).

מאוד אהבתי בכלל את הקונספט, של מחסן ענק עם "סדרנים" מיוזעים שעובדים בת"תים שונים, ומקבלים שכר שמורכב ממזומן, מזומן שחור, מזומן ממעסיק 1, ותלוש משוכרת ממעסיק 2. ממש אפשר לראות מול העיניים את הארוע ואת הבלאגן ההיסטרי. רק חסרה דמות של תולדות אהרן צעיר (בן 16, כמובן) שעובד כמלווה, עם עגלת מכולת חבוטה שהושאלה מ'יעקב חמוצים', והוא מציע לסייע למתחסנים על שירות כלשהו. נגיד נשיאת החבילות שלהם או משהו.

תודה, באמת פוסט יפה.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אנלודע, אם לשהוק או לצחוק.
הרעיון שיגעון.
הביצוע לפנתאון.
עוד משהו?
נראה לי סיימנו...

וזה הכי טוב:

טפחתי בעוז על שכמי.

רגע רגע!
אם מדברים על הערות, על אלגוריות ועל קורסים יעודיים ליהודים, יש צימאון בציבור לשמוע על עוד קומבינעס שהחרדים עושים.
סטייל 'מחוללי חמצן 2020' או "גם אני הייתי בשבועות בקרלין"
ואכמ"ל וד"ל ודו"ק

castamir

מהמשתמשים המובילים!
folded-hands_1f64f (1).png

רגע רגע!
אם מדברים על הערות, על אלגוריות ועל קורסים יעודיים ליהודים, יש צימאון בציבור לשמוע על עוד קומבינעס שהחרדים עושים.
סטייל 'מחוללי חמצן 2020' או "גם אני הייתי בשבועות בקרלין"
ואכמ"ל וד"ל ודו"ק

ענק.
כל כך נכון, מצחיק ועצוב גם יחד.

נוווו מחכים כבר לטור שלך בנושא. אפשר גם בסגנון חיים ולדר.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
קטע נהדר. כמו שאמר @Natan Galant , כתיבה נינוחה, לא להוטה להצחיק אותך בכוח אבל עושה את זה.
מצטרפת להערה של @פרוגמטי על האזכור של פרוג, באמת מצניח למציאות שונה לחלוטין מהקטע, חבל.
אהבתי גם איך שמירת האפיון מהודקת כל כך, כל גיבור מדבר בדיוק בסגנון שלו ואין החלפות תוך כדי. כיף לקרוא.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אז גם החיסון נגד טטנוס עוזר לה. אז בעצם כל חיסון יכול לעזור.
זה עוזר לה? לקורונה? עדיף שהיא לא תקבל עזרה.

היתה לי קרובת משפחה ע"ה, שהיתה גם צדקנית וגם צינית כאחת, כשרופאים ביקשו לתת לה מורפיום סיפרו לה כי זה יעזור לכאבים שלה, ענתה להם שהיא מעדיפה שהם לא יקבלו עזרה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה