דירוג אשראי - מתי מתעדכן

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
שלום,

ברצוני לשאול,

יש לי הלוואות לבנקים וכרטיסי אשראי בסך 550,000 ש"ח, כשההלוואות האלה מפוזרות מהרבה הלוואות קטנות מזדמנות בזמנים שונים.

בהתאם לכך, אני מתקשה לקחת הלוואה נוספת, כדי להמשיך את ה"גלגול", כיון ש(כנראה) הבנק רואה את כל ההלוואות האלה בחיווי האשראי, וזה נראה לו לא טוב.

(אגב, זה נכון?)

הפתרון הרצוי, לכאורה, הוא לסגור את ההלוואות האלה, או חלקן, ע"י הלוואה גדולה לתקופה קצרה שאקח מבן משפחה, לחכות שזה ישתקף לטובה בדירוג האשראי, ואז אוכל לקחת הלוואה גדולה מהבנק, או לקחת משכנתא שתסדר את כל ההלוואות לפרעון חודשי קטן, לאורך שנים רבות.

השאלה היא: כמה זמן צריך לחכות אחרי שאפרע את ההלוואות האלה, כדי שהפרעון ישתקף בחיווי האשראי שלי ?

תודה על תשובה !

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
אסביר יותר:

ביקשתי הלוואה מהבנק, לפני כמה ימים, ואמרו לי שהם לא יכולים לתת לי כי הם רואים בדו"ח האשראי שיש לי הרבה הלוואות.

תודה !

עסקי

משתמש פעיל
החיווי אשראי הוא 3 שנים
אבל הפתרון שלך זה,, לקחת משכנתא אם יש לך דירה לכל מטרה ותגיד לבנק שזה בשביל להחזיר חובות, וזה משכנתא קצת יקרה תיקח בחשבון שכדאי יועץ

ראובן 23

משתמש מקצוען
החיווי הוא ל3 שנים אבל כבר אחרי חצי שנה יראו שיפור ניכר מאוד בדירוג
סתם סקרנות למי שיודע מאיזה ציון דרוג לא נותנים הלוואה

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
אולי אני מתבלבל:

יש הבדל בין "חיווי אשראי" לבין "דוח נתוני אשראי" ?

אני מבין (ע"פ סרטון הסבר של בנק ישראל) שבדו"ח נתוני אשראי מופיעות כל ההתחייבויות שלי (הלוואות וכדו').

אני משער שבדו"ח כזה יעלמו כל ההתחייובויות ברגע שאסלק אותן (והשאלה שלי האם זה מתעדכן כל הזמן, או רק לאחר תקופה).

האם חוץ מזה יש דבר שנקרא "חיווי אשראי" שהוא נותן לי "ציון" עד כמה אני מתנהל נכון מבחינה כלכלית, והחיווי הזהמשתנה לאחר 3 שנים ?

תודה !

ראובן 23

משתמש מקצוען
אולי אני מתבלבל:

אני מבין (ע"פ סרטון הסבר של בנק ישראל) שבדו"ח נתוני אשראי מופיעות כל ההתחייבויות שלי (הלוואות וכדו').

אני משער שבדו"ח כזה יעלמו כל ההתחייובויות ברגע שאסלק אותן (והשאלה שלי האם זה מתעדכן כל הזמן, או רק לאחר תקופה).

האם חוץ מזה יש דבר שנקרא "חיווי אשראי" שהוא נותן לי "ציון" עד כמה אני מתנהל נכון מבחינה כלכלית, והחיווי הזהמשתנה לאחר 3 שנים ?

תודה !
הדוח מתעדכן כל הזמן בנתונים שלך ושומר כל פרט למשך שלוש שנים (ולכן גם את תשלם את כל החובות הוא יזכור את זה אסל זה דבר שמעלה את הציון כי פרעתה את החוב מה שחשוב זה שלא יחזור שיקים והתחייבויות)
החיווי נעשה ע"י שתי חברות שמתמחות בקריאת הנתונים ושיקלולם לציון והם מספקים את השרות הזה לבנקים

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
אין בזה כללים. הבנק מלווה כפי ראות עיניו. [ו'ראות עיניו' זה ללוות לווה יציב עם הכנסות ותשלומים שיוכל לעמוד בהם!]
נראה גם שאין לפונה הכנסות מי יודע מה, (שואל בשקט: האם לא חזרו כמה תשלומים מעולם??).
לגבי ההלוואות:
אני משער שבדו"ח כזה ייעלמו כל ההתחייבויות ברגע שאסלק אותן (והשאלה שלי האם זה מתעדכן כל הזמן, או רק לאחר תקופה).
בדו"ח מופיע כל הלוואה פעילה וכמה היתרה שלה.
כך שאתה צריך שיעברו 3 שנים מסילוק כל ההלוואות, לא מעת הלקיחה.
'חיווי' זה רמזור, האם יש מידע שלילי ובאיזה מידה.
'דו"ח נתוני אשראי' יש פירוט מלא על כל ההלוואות מסגרות אשראי (הלוואה לכל דבר!)
יכול להיות לקוח שלא חזרו לו מעולם תשלומים, הוא ירוק בחיווי, אבל אם יראו את הדו"ח אשראי יראו הרבה הלוואות. מה שימנע מהבנק ללוות לו כסף...
בהתאם לכך, אני מתקשה לקחת הלוואה נוספת, כדי להמשיך את ה"גלגול", כיון ש(כנראה) הבנק רואה את כל ההלוואות האלה בחיווי האשראי, וזה נראה לו לא טוב.
ואולי באמת הגיע הזמן לעצור את הגלגול. ויפה שעה אחת קודם.
קח ייעוץ מקצועי.
כיום ניתן לקחת עד 70% הלוואה להחזר חובות. - משהו אחד טוב שיוצא לנו מהקורונה...

נערך לאחרונה ב:

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
כן.

הבעיה עם "יעוץ אישי" היא ש"יועצי משכנתאות" לא אוהבים לתת "יעוץ", אלא לקחת את התיק לטיפול.

אני מחפש יועץ שאפשר לשבת אתו, לשאול שאלות ולקבל תשובות - לשלם לו על היעוץ, ולעשות את העבודה לבד.

יש דבר כזה ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה