דרוש מידע דירה עם הערת אזהרה

קוצ'קה

משתמש פעיל
דירה שהבעלים מחר את החלק של המחסנים לאדם אחר ונרשם הערת אזהרה על הנכס לגבי המחסנים
כמה שאלות:
1. מה הסיכון לקנות כזאת דירה?
2. הבנו שא"א להוציא משכנתא על הדירה בגלל זה למה?
נשמח לכל מידע שיש בנושא וכן עצות
תודה רבה

חגית קרמר

בניית אתרים פופולריים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הערת אזהרה היא הוכחה לבעלות חלקית על הדירה.
זה בעיה גדולה, וצריך להתייעץ עם עו"ד האם כדאי לגשת לרכישה של כזה נכס.

מעצבת בקטנה

משתמש רשום
א. יש שני סוגי הערת אזהרה א. בעבור חוב ב. כשותפות בנכס יש מעלות לכאן ומעלות לכאן. יש סיכון אבל המחיר בהתאם, וע"כ תלוי מאוד מי השותף [אין לסמוך על אדם שאתם לא מכירים או לפחות לא ביררתם עליו טוב זה עלול להביא עליכם צרות ובעיות כי הדירה בגדול שייכת לו רק לכם יש אפשרות למנוע אותו מלמכור את הדירה כי הוא לדוג' חייב לכם כסף או שיש לכם סוג של בעלות בנכס] ויש לברר טוב האם יש בעיה כל שהיא עם השכנים או כל דבר קטן אחר. וגם א"כ יש לעשות חוזה איכותי
א"א לקחת משכנתא כי הדירה אינה מוגדרת שלך בטאבו.

נערך לאחרונה ב:

בנימין 5850

משתמש פעיל
הערת אזהרה לא מעידה על בעלות בנכס
הערת אזהרה מעידה על התחייבות של בעל הנכס למי שלטובתו נרשמה הערת אזהרה על הנכס,
ישנם הרבה סוגים של הערות אזהרה, במקרה שאת מתארת זה נראה כהערת אזהרה בקשר להתחייבות של בעל הנכס על הסכם מכירת המחסנים, זה לא מעיד כלל על בעלות של מוטב ההערת אזהרה אלא מגביל את בעל הנכס לבצע כל עסקה בנכס כולל רישום משכנתא ללא הסכמת מוטב הערת האזהרה, אתם תרשמו כבעלים מלאים על הזכויות בדירה רק שעל הזכויות בנכס תהיה רשומה הערת אזהרה

בעניין המשכנתא ניתן לפתור בכל מיני דרכים מול הבנק, האפשרות שבד"כ עושים היא להסיר את הערת אזהרה לתקופת לקיחת המשכנתא ולהחזיר אותה מיד לאחר קבלת הכסף מהבנק ורישום המשכנתא לטובת הבנק.

הסיכון הגדול לדעתי ברכישה כזאת היא שבמידה והאדם שלטובתו נרשמה הערת אזהרה הוא אדם בעייתי הוא יוכל להגביל אתכם בלקיחת המשכנתא או בעתיד שתרצו למכור את הנכס הוא יוכל לתקוע את העסקה ולא להסכים לרישום הזכויות ע"ש הקונה.

ממליץ לך לפנות לעו"ד לשלוח לו את נסח הטאבו של הדירה והוא יוכל לתת לך ייעוץ משפטי

כיף לחיות

משתמש חדש
אנחנו קנינו חלק מדירה מאדם שמאוד קרוב אלינו כמעט דרגה ראשונה הוא הביא את ההסכם\חוזה ואנחנו רק חתמנו ולא כל כך התעמקנו בחוזה כי היה לנו אמון מלא בבן אדם בקיצור כרגע ארבע שנים אחרי שקנינו את הדירה אנחנו מתחרטים כל יום על זה שלא קנינו דירה נורמלית עם משכנתא והכל (תכלס ההבדל במחירים מתחלק עם משכנתא לשלושים שנה אז לא שווה לקחת את הסיכון)
כרגע הבן אדם שקנינו את הדירה ממנו (שאני מדגישה שוב הוא בן אדם מדרגה כמעט ראשונה ) עושה לנו בעיות רוצה לקחת לנו את הדירה ולהחזיר לנו את הסכום ששלמנו ולא את הסכום שהדירה עכשיו שווה
הוא הבטיח הערת אזהרה ולא רשם את זה בחוזה אז עכשיו הוא אומר מה שלא רשום בחוזה כאילו לא אמרתי ואין לזה תוקף בקיצר בלגן שלא שווה להכנס לזה בכלל

בנימין 5850

משתמש פעיל
אנחנו קנינו חלק מדירה מאדם שמאוד קרוב אלינו כמעט דרגה ראשונה הוא הביא את ההסכם\חוזה ואנחנו רק חתמנו ולא כל כך התעמקנו בחוזה כי היה לנו אמון מלא בבן אדם בקיצור כרגע ארבע שנים אחרי שקנינו את הדירה אנחנו מתחרטים כל יום על זה שלא קנינו דירה נורמלית עם משכנתא והכל (תכלס ההבדל במחירים מתחלק עם משכנתא לשלושים שנה אז לא שווה לקחת את הסיכון)
כרגע הבן אדם שקנינו את הדירה ממנו (שאני מדגישה שוב הוא בן אדם מדרגה כמעט ראשונה ) עושה לנו בעיות רוצה לקחת לנו את הדירה ולהחזיר לנו את הסכום ששלמנו ולא את הסכום שהדירה עכשיו שווה
הוא הבטיח הערת אזהרה ולא רשם את זה בחוזה אז עכשיו הוא אומר מה שלא רשום בחוזה כאילו לא אמרתי ואין לזה תוקף בקיצר בלגן שלא שווה להכנס לזה בכלל
המקרה של פותחת האשכול שונה לגמרי,
היא מדברת על בעלות מלאה בדירה!! אלא שיש גם הערת אזהרה לטובת אדם אחר בהקשר לכל מיני התחיבויות
את מדברת על רכישה ללא שום בטוחה מינימלית לרכישה, זה כבר נוכלות להחתים אנשים על הסכם כזה, מאמין ומקווה שעו"ד לא נתן את ידו לכזאת רכישה, המינימום ברכישה היא לרשום הערת אזהרה בנכס ושהרישום יהיה מעוגן בהסכם המכר!!

מעצבת בקטנה

משתמש רשום
בהערת אזהרה יש המון נוסחאות איך לנסח וע"כ יש לפנות לעורך דין מקצועי שיהגן בחוק בצורה הטובה והמדויקת ביותר וגם אח"כ אין לסמוך על כל אדם לחשוב פעמיים לפני הצעד הזה...

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדוגמא חברת טריסון דורשת הערת אזהרה באמת על איזה מטרה

קוצ'קה

משתמש פעיל
אם אני לא מכירה בכלל את הבנ"א שרכש את החלק של המחסנים
ובגלל זה יש הערת אזהרה - אז אין לי מה להתחיל את התהליך???

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
אם אני לא מכירה בכלל את הבנ"א שרכש את החלק של המחסנים
ובגלל זה יש הערת אזהרה - אז אין לי מה להתחיל את התהליך???
לא מאוד מומלץ להכנס לזה,
מכירים את העסק של טאבו משותף?

כשתרצו למכור את הדירה הוא חייב גם לחתום על זה וכו'

קוצ'קה

משתמש פעיל
אני בטוח ששיחה די קצרה עם עו"ד בתחום המקרקעין תבהיר לך את הנושא

לא מדובר בטאבו משותף, תהיה לכם בעלות מלאה על הנכס עם הערת אזהרה לטובתו.
שיחה עם עו"ד בטח היא בתשלום
ואני לא רוצה להוציא כסף על משהו שאין סיכוי שאכנס אליו
אני רוצה לשמוע קודם אם זה משו שמתאים לי ואם יש סיכונים
אם זה ישמע לי אני אפנה לעו"ד...

בנימין 5850

משתמש פעיל
שיחה עם עו"ד בטח היא בתשלום
ואני לא רוצה להוציא כסף על משהו שאין סיכוי שאכנס אליו
אני רוצה לשמוע קודם אם זה משו שמתאים לי ואם יש סיכונים
אם זה ישמע לי אני אפנה לעו"ד...
לא כל שיחה עם עו"ד היא בתשלום, מניסיון שלי בעבודה בתחום
תפני לעו"ד שאת רוצה בכל מקרה לקחת ברכישת הדירה זאת או אחרת,
הוא לא יקח לך תשלום נוסף חוץ מהשכ"ט שייקח לך גם ככה על הרכישה וגם אם לא הלך עם הדירה הזאת בדירה שכן ילך הוא ייצג אתכם ויקח עליה שכ"ט

ההוא סבא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
לא כל שיחה עם עו"ד היא בתשלום, מניסיון שלי בעבודה בתחום
תפני לעו"ד שאת רוצה בכל מקרה לקחת ברכישת הדירה זאת או אחרת,
הוא לא יקח לך תשלום נוסף חוץ מהשכ"ט שייקח לך גם ככה על הרכישה וגם אם לא הלך עם הדירה הזאת בדירה שכן ילך הוא ייצג אתכם ויקח עליה שכ"ט
עו"ד הגון לא יקח כסף על הסבר קצר.
זה דומה ולא דומה לטאבו משותף, ואסביר.

בטאבו משותף ישנם שני חסרונות.
האחד, שהבעלות על הדירה משותפת.
אתם שניכם שותפים בדירה, תיאורטית ניתן לפעמים לכוף אחד את השני ל'גוד או איגוד' (מושג הלכתי שמשמעו: מכור לי את חלקך, או קנה ממני את חלקי).
כשבאים למכור, השותף יכול למנוע מכם למכור לאנשים מסויימים בטענות צודקות יותר או פחות, ועוד ועוד.

החסרון השני, שטכנית, לא ניתן לבצע שום פעולה בדירה, מכירה, מישכון וכד' בלי שהצד השני יסכים לכך.
במכירת מחסן לשכן יש את החסרון השני, הוא אמנם לא שותף אתכם בדירה (למרות שניתן להתווכח ולטעון שזו גם שותפות, אבל נניח לזה כעת), אבל הוא כן יכול למנוע מכם לעשות כלום בלי הסכמתו.
ומה תעשו אם יום אחד הוא (או יורשיו) יגידו שהם מסכימים שתקחו משכנתא רק אם תשלמו להם אלף ש"ח? ואם זה יהיה סכום גדול יותר?

קוצ'קה

משתמש פעיל
עו"ד הגון לא יקח כסף על הסבר קצר.
זה דומה ולא דומה לטאבו משותף, ואסביר.

בטאבו משותף ישנם שני חסרונות.
האחד, שהבעלות על הדירה משותפת.
אתם שניכם שותפים בדירה, תיאורטית ניתן לפעמים לכוף אחד את השני ל'גוד או איגוד' (מושג הלכתי שמשמעו: מכור לי את חלקך, או קנה ממני את חלקי).
כשבאים למכור, השותף יכול למנוע מכם למכור לאנשים מסויימים בטענות צודקות יותר או פחות, ועוד ועוד.

החסרון השני, שטכנית, לא ניתן לבצע שום פעולה בדירה, מכירה, מישכון וכד' בלי שהצד השני יסכים לכך.
במכירת מחסן לשכן יש את החסרון השני, הוא אמנם לא שותף אתכם בדירה (למרות שניתן להתווכח ולטעון שזו גם שותפות, אבל נניח לזה כעת), אבל הוא כן יכול למנוע מכם לעשות כלום בלי הסכמתו.
ומה תעשו אם יום אחד הוא (או יורשיו) יגידו שהם מסכימים שתקחו משכנתא רק אם תשלמו להם אלף ש"ח? ואם זה יהיה סכום גדול יותר?
תודה על ההסבר המפורט...
נגיד עוד כמה שנים יהיה פינוי בינוי בבנין
מה יקרה אז?

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
זה נכון שצריך לבדוק עם מי יש לכם עסק
אבל בעיקרון אם מדובר בבן אדם מהוגן אפשר לפתור את כל הבעיות ע"י הסכם שיתוף דהיינו שחוץ מההסכם שאתם חותמים על המכירה עם המוכר אתם חותמים עוד חוזה עם הבן אדם של המחסנים ובו מפורטים כל הזכויות שלו ושלכם וגם מה קורה אם..... ואם....... ושיהיה בורר מוסכם בחוזה באם יתגלעו ויכוחים את ההסכם מומלץ לעשות אצל עו"ד שיש לו נסיון ספציפי לנושאים האלה
לגבי המשכנתא הסיבה שהבנק לא ירצה לתת על זה משכנתא היא כי על פי הנוהל של הבנק הוא צריך להיות מישכון ראשון דהיינו שאם קורה משהו והלווה לא משלם הוא יהיה הראשון שיוכל לממש את הנכס
אפשר בעיקרון להוריד את ההערה בהסכמת בעל המחסנים ולהחזיר מיד אחרי המשכון לבנק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה