דירה בגאולה לשבת זו

תאומים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שלום!
אני מחפשת דירה ללינה בלבד עבור זוג עם 3 ילדים (יכולים להצטופף גם במעט מיטות ובדירה קטנה)
באזור גאולה כיכר השבת.

דירות קיט בירושלים

נופש בירושלים
מנוי פרימיום
יש לי דירת קיט לזוג.
ברחוב יוחנן הסנדלר זה יוצא סמטה ביעקב מאיר.
ב350 ש"ח
ליותר פרטים ולתמונות אפשר בפרטי

דמיון

משתמש צעיר
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני מתעניינת גם לשבת נחמו
לא יודעת איך שולחים הודעה פרטית..
אשמח לפרטים נוספים

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י תאומים;n4957122:
ללינה בלבד כזה מחיר?

באמת הזוי. אנשים שכחו מה זה לעשות חסד אמיתי.

תאומים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקוה;n4959160:

לא נראה לי שהם שכחו, יותר נראה לי שהציבור גדל היום וכבר אין את המחוייבות ההדדית כפי שהיתה פעם

ברכה ט

משתמש רשום
נכתב ע"י תקוה;n4959160:

אנשים לא כ"כ מהר שוכחים מהזה חסד, הרבה יותר מהר הם שופטים אחרים בחומרה על חסדיהם או אי חסדיהם.

יש אנשים שבשבילם השכרת הדירה זו עבודה רבה מאד. (בערב שבת לנקות כמו בערב פסח, ובמוצאי שבת לנקות כמו אחרי תשעת הימים, לפרוס מצעים, אח"כ לכבס, ומגבות, ומפות, להכין דוד מים חמים, ופלטה, וחלב, ושתיה קרה ונרות ו..)
והשכרת הדירה היא חלק נכבד מהמשכורת החודשית שלהם.

ואגב, 350 ש"ח זה מחיר זול מאד לזוג. בוודאי ובוודאי לזוג+1/2/3.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י ברכה ט;n4961231:
אנשים לא כ"כ מהר שוכחים מהזה חסד, הרבה יותר מהר הם שופטים אחרים בחומרה על חסדיהם או אי חסדיהם.

יש אנשים שבשבילם השכרת הדירה זו עבודה רבה מאד. (בערב שבת לנקות כמו בערב פסח, ובמוצאי שבת לנקות כמו אחרי תשעת הימים, לפרוס מצעים, אח"כ לכבס, ומגבות, ומפות, להכין דוד מים חמים, ופלטה, וחלב, ושתיה קרה ונרות ו..)
והשכרת הדירה היא חלק נכבד מהמשכורת החודשית שלהם.

ואגב, 350 ש"ח זה מחיר זול מאד לזוג. בוודאי ובוודאי לזוג+1/2/3.

עד לפני שלוש שנים המצב לא היה כזה בכלל. אולי המחסור בכסף גרם לאנשים לנסות להרוויח כסף מכל כיוון. אולי חולשת הדור.
אבל עד לפני שלוש שנים שכנות שלי, של הורי, של חמותי ועוד... נתנו דירות בחפץ לב. והטרחה לבית מסודר ומאורגן התקבל כזכות וכל כח שנתרם לענין ניתן בשמחה וקיבלו זאת כשכר טרחה שה' ישלם על המאמץ העילאי. במו אזני שמעתי נשים אומרות זאת.

ואם תשימי לב למילים אותן כתבה פותחת האשכול לא היתה כתובה אף לא מילה על תשלום. כך שהיא לא ביקשה השכרת דירה בכלל.

ופעם כשהייתי מבקשת דירה הייתי מתגמלת ב50 ש' כעין מחוה או מעין תשלום סימלי על חשמל. או שהייתי משאירה חבילת שוקולד או מתנה קטנה. אז היגעו ימים שאנשים לא מחכים למוצאש כדי לראות מה השאירו כמחוה אלא דורשים מראש כפול או פי שלוש.

ולמה לדירה שנותנים לזוג צריך לשלם 350 ש'. על מה?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י תקוה;n4961255:
עד לפני שלוש שנים המצב לא היה כזה בכלל...

ולמה לדירה שנותנים לזוג צריך לשלם 350 ש'. על מה?

1. כי שכירות דירה בגאולה יכולה בשקט לעלות 5000 ש"ח לחודש (אם היא חדשה ומרוהטת).
בחלוקה לימים, יום עולה (לשוכרי הדירה המקוריים!) 167 ש"ח. יום וחצי עולה להם 250 ש"ח.
אם ניקח בחשבון את המאמץ להכין את הדירה, לשים מצעים, לכבס אותם, לנקות, ואת המזגנים - 350 ש"ח בקושי מכסים עלות של ארוח כזה.

2. יש אנשים שבשבילם ההשכרות הן פרנסה לכל דבר, או אפשרות לכסות את השכירות שהם עצמם משלמים. חלקם יוצאים מהדירה כדי להשכיר אותה לשבתות.

3. נהדר שיש אנשים שנותנים דירות למטרות חסד, אך אי אפשר לצפות שכל אחד יעשה כך, במיוחד לא באזור היקר ביותר בארץ שיש בו ביקוש אדיר לדירות בשבתות, ובוודאי לא עכשיו - בעונה הבוערת של השמחות/חופש.

4. לענ"ד, קשה לצפות מאנשים שיתנו דירה למישהו שאין להם מושג מיהו, תחת מעטה אנונימיות פרוגי. זה שונה מדירות שנותנים לשכנה על בסיס תן וקח והיכרות הדדית, כשיש מי שאחראי לנזקים אפשריים.

5. לא יודעת איפה את גרה, במרכז ירושלים השכירו דירות לשבתות וחגים בתשלום, עוד מלפני שנים רבות מאד.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
מאז גיל שנתיים ועד גיל 20 גרתי בגאולה. אל הורי היגיעו לשבתות אחיות וגיסות שלהם, בתדירות מאוד גבוהה. כשבגרתי קצת והתחילו אחי להינשא הם הגיעו בתדירות גבוהה עוד יותר. ותמיד קיבלנו דירות כחסד. מעולם לא בתשלום. גם לא לשבתות שמחה. והורי עשו הרבה ב"ה.
לפני 4 שנים הם כשעשו שבת שבע ברכות באזור גאולה הם לא שילמו שקל לדירה. גם מאנשים שלא מכירם או מוכרים. כעת כשהם עושים שוב שמחה פתאום הם נדרשים לשלם. ובלי זה אין כלום.
לכן עולה בי התמיהה הזו. מה השתנה פעם והיום? כשהפעם הוא לא כזה רחוק.
ואני לא מדברת על דירות שמיועדות להשכרה.

גם כשאני הייתי זוצית צעירה נתתי את הדירה בשבתות שיצאתי ללא תמורה קלה. ובלי מחוות במוצאש. נתתי דירה נקיה קיבלתי אותה בחזרה כשאני יודעת שקיימתי מצוה.
בשבת שעברה היה עלי לחפש דירות עבור שבת שמחה בעירי וזוגות נתנו את הדירות שלהם רק בעבור תשלום. עלתה תמיהה מאוד גדולה בעיני.

ואולי רק אני, כזו תמימה. שנותנת דירות בשמחה למען מטרה נעלה ששמה חסד. ומצפה לשכרי בעולם הבא?

דירות קיט בירושלים

נופש בירושלים
מנוי פרימיום

הדירה הספיציפי הזאת.. היא דירת "קיט" כמו שכתבתי לא דירת מגורים.
היא מיועדת להשכרה לימים ושבועות.. בכל אופן לשבת הקרובה זה כבר תפוס

הקומפיוטר

משתמש צעיר
מאז גיל שנתיים ועד גיל 20 גרתי בגאולה. אל הורי היגיעו לשבתות אחיות וגיסות שלהם, בתדירות מאוד גבוהה. כשבגרתי קצת והתחילו אחי להינשא הם הגיעו בתדירות גבוהה עוד יותר. ותמיד קיבלנו דירות כחסד. מעולם לא בתשלום. גם לא לשבתות שמחה. והורי עשו הרבה ב"ה.
לפני 4 שנים הם כשעשו שבת שבע ברכות באזור גאולה הם לא שילמו שקל לדירה. גם מאנשים שלא מכירם או מוכרים. כעת כשהם עושים שוב שמחה פתאום הם נדרשים לשלם. ובלי זה אין כלום.
לכן עולה בי התמיהה הזו. מה השתנה פעם והיום? כשהפעם הוא לא כזה רחוק.
ואני לא מדברת על דירות שמיועדות להשכרה.

גם כשאני הייתי זוצית צעירה נתתי את הדירה בשבתות שיצאתי ללא תמורה קלה. ובלי מחוות במוצאש. נתתי דירה נקיה קיבלתי אותה בחזרה כשאני יודעת שקיימתי מצוה.
בשבת שעברה היה עלי לחפש דירות עבור שבת שמחה בעירי וזוגות נתנו את הדירות שלהם רק בעבור תשלום. עלתה תמיהה מאוד גדולה בעיני.

ואולי רק אני, כזו תמימה. שנותנת דירות בשמחה למען מטרה נעלה ששמה חסד. ומצפה לשכרי בעולם הבא?
מסכים לגמרי עם הנאמר (בתור אחד שגם גר בגאולה בילדותו והוריו נתנו את דירתם פעמים רבות ללא תמורה..), אבל אולי יש מקום לדון לכף זכות שהיום זוצי"ם נחנקים עם השכירות גם ככה, והרבה מחשבנים את השבתות שישכירו בתוך השכירות. השכירויות בירושלים בשמיים!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה