דין תורה- מה צריך להביא?

המאור הגדול

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אם תבענו לדין תורה מעסיק, שלא רוצה לשלם פיצויים ועוד דברים שמגיעים לי כחוק-
איזה הוכחות קבילות צריך להביא?הדיינים אמורים לדעת את חוקי המדינה בנושאים האלה?
חומר כתוב? אנחנו לא מבינים בזה
תודה!

דורהלה

משתמש פעיל
הכי טוב שתיצרו קשר עם דיין,
הוא ידריך אתכם מצויין מה להכין.
יש באיש את רעהו נושא עם פרטים של קביעת תור אצל הרב סילמן.

ירושלמי 1

משתמש רשום
אם המעסיק מכחיש זה ענין אחד, אבל אם הוא מודה שהעסיק ורק יש ויכוח על הסכומים וחיובים וכדו' אז אין צורך להביא כלום חוץ מהעובדות לאשורן, והדייני יודעים היטב את החוקים

המאור הגדול

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אם המעסיק מכחיש זה ענין אחד, אבל אם הוא מודה שהעסיק ורק יש ויכוח על הסכומים וחיובים וכדו' אז אין צורך להביא כלום חוץ מהעובדות לאשורן, והדייני יודעים היטב את החוקים

המעסיק מודה שהעסיק, על זה אין ויכוח. הוא גם רצה לתת פיצויים. ושלח לי תלוש טיוטה בו מפורטים התשלומים. אך משום מה הרגזתי אותו באיזה בקשה שביקשתי, והוא החליט שהוא לא חייב לתת לי (!!) ואם אני רוצה את הכסף- אתבע אותו לבית דין

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
א. בגדול התייעצות עם דיינים היא קצת בעייתית וע"ז נאמר במשנה "אל תהיו כעורכי הדיינים".
ב. אין צורך להביא שום דבר :p מלבד כל המסמכים שיש לך בעניין המעסיק, דהיינו: תלושים, התכתבויות, חוזה שכר, טפסים וכדו', כל מה שקשור למעסיק ולתביעה צריך להביא.
ג. הדיינים יודעים את החוקים ואם לא שיילכו לברר, הם אלו שצריכים לפסוק... אז תכל'ס הם יהיו חייבים לדעת את החוקים, ברוב המקרים הם מכירים את החוקים ולעיתים אף יותר טוב מעורכי דין...
ד. אל תשכחו שישנו תשלום על כל דיון שאותו אתם גם מחוייבים לשלם.
ה. נראה לי שהמעסיק סתם מנסה להפחיד אתכם תנסו לדבר איתו בארבע עיניים, ואני מאמין שהוא יסדר את העניין אין לו באמת הרבה סיבות למה לא לשלם את זה כי עפ"י רוב הוא כבר הפריש את זה והוא רק צריך לתת לכם את הטפסים למשיכה.

מקווה שהועלתי.

המאור הגדול

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
א. בגדול התייעצות עם דיינים היא קצת בעייתית וע"ז נאמר במשנה "אל תהיו כעורכי הדיינים".
ב. אין צורך להביא שום דבר :p מלבד כל המסמכים שיש לך בעניין המעסיק, דהיינו: תלושים, התכתבויות, חוזה שכר, טפסים וכדו', כל מה שקשור למעסיק ולתביעה צריך להביא.
ג. הדיינים יודעים את החוקים ואם לא שיילכו לברר, הם אלו שצריכים לפסוק... אז תכל'ס הם יהיו חייבים לדעת את החוקים, ברוב המקרים הם מכירים את החוקים ולעיתים אף יותר טוב מעורכי דין...
ד. אל תשכחו שישנו תשלום על כל דיון שאותו אתם גם מחוייבים לשלם.
ה. נראה לי שהמעסיק סתם מנסה להפחיד אתכם תנסו לדבר איתו בארבע עיניים, ואני מאמין שהוא יסדר את העניין אין לו באמת הרבה סיבות למה לא לשלם את זה כי עפ"י רוב הוא כבר הפריש את זה והוא רק צריך לתת לכם את הטפסים למשיכה.

מקווה שהועלתי.

הועלת מאוד :)
לגבי הבוס- הוא ממש לא בנאדם שאפשר לדבר איתו בארבע עיניים. פשוט אין עם מי לדבר. מדבר בזלזול נוראי ובחוסר כבוד, נותן תחושה שאנחנו אפסים והוא המנהל הגדול , מלך העולם בערך. הוא בטוח שהוא עושה לי טובה שהוא משלם פיצויים, מההתחלה היה בטוח בזה. ורצה לשלם אותם כדבריו רק כדי "לסיים יפה עם העובדת". לא מדובר רק על כספים שהפריש לקרן פנסיה אלא גם על השלמה של הפיצויים שהוא צריך להוציא מהכיס שלו. ויש עוד כמה סעיפים חוץ מהפיצויים שהוא צריך לשלם ולא שילם עדיין, וגם עובר על הלנת שכר בינתיים כבר מעל חודשיים.
לפי דבריך על הדין תורה- מה אני אמורה לעשות?? הבנאדם לא רוצה לשלם סכום של כמה אלפים שמגיעים לי. לערכאות אי אפשר ללכת. בבית הדין אני אשלם על כל דיון כסף שלא יחזור אלי. זה כבר לא כדאי לעשות את זה. מדובר בכסף שאני צריכה אותו, הוא שלי ובניתי עליו. מה לעשות?? לוותר על הכסף שמגיע לי? לתת לו להמשיך להיות פורע חוק וגזלן? בשביל מה יש חוק במדינה הזאת אם אי אפשר לאכוף אותו?

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
הועלת מאוד :)
לגבי הבוס- הוא ממש לא בנאדם שאפשר לדבר איתו בארבע עיניים. פשוט אין עם מי לדבר. מדבר בזלזול נוראי ובחוסר כבוד, נותן תחושה שאנחנו אפסים והוא המנהל הגדול , מלך העולם בערך. הוא בטוח שהוא עושה לי טובה שהוא משלם פיצויים, מההתחלה היה בטוח בזה. ורצה לשלם אותם כדבריו רק כדי "לסיים יפה עם העובדת". לא מדובר רק על כספים שהפריש לקרן פנסיה אלא גם על השלמה של הפיצויים שהוא צריך להוציא מהכיס שלו. ויש עוד כמה סעיפים חוץ מהפיצויים שהוא צריך לשלם ולא שילם עדיין, וגם עובר על הלנת שכר בינתיים כבר מעל חודשיים.
לפי דבריך על הדין תורה- מה אני אמורה לעשות?? הבנאדם לא רוצה לשלם סכום של כמה אלפים שמגיעים לי. לערכאות אי אפשר ללכת. בבית הדין אני אשלם על כל דיון כסף שלא יחזור אלי. זה כבר לא כדאי לעשות את זה. מדובר בכסף שאני צריכה אותו, הוא שלי ובניתי עליו. מה לעשות?? לוותר על הכסף שמגיע לי? לתת לו להמשיך להיות פורע חוק וגזלן? בשביל מה יש חוק במדינה הזאת אם אי אפשר לאכוף אותו?
א. חבל מאוד על הבנאדם כי מנסיוני הרבה מאוד מנהלים הם אנשים אכזריים, כמובן שאין לי כל כוונה להכליל את כולם כי גם התעסקתי עם מנהלים מאוד אנושיים ואכפתיים.
ב. לגבי הדין תורה: 1. העלות היא מינימלית תלוי איך בי"ד, יש גם מקומות שהמחיר הוא 100 ש"ח לפתיחת תיק, ועוד 100 ש"ח על כל דיון בדר"כ עניינים כאלו מסתיימים בדיון אחד בפרט כאשר אתם יודעים בדיוק מה הם הסכומים, והוא לא מוכן לשבת לדבר אתכם, אתם יכולים להתעקש במסגרת הדיון שביקשתם כבר כמה פעמים לשבת ולדבר איתו והוא לא היה מוכן, ובכך מסתיימים כל ההצעות של תשבו ותדברו.
2. תקחו בחשבון שהוא יכול לטעון שהוא לא מסכים את הבי"ד הזה רק את השני וכו'. כי הרי הדין הוא שהולכים אחרי הנתבע.
3. נכון הענין של החוק אבל כפי שכבר דובר כאן בעבר אנחנו יהודים חרדיים לדבר ה' וככאלו אנחנו מוותרים על הרבה מאוד דברים בחיים...
4. לגבי ההלנת שכר גם של הפיצויים קחו בחשבון שאם הוא אדם פרטי, אסור לכם לתבוע את זה גם לא בערכאות במידה ותקבלו היתר ללכת לערכאות כיון שזה ריבית קצוצה, ולפי חלק מהשיטות אף ריבית דאורייתא. במידה וזה גוף ציבורי כגון מוסד חינוכי והמנהל הוא רק מינוי מותר לתבוע בבי"ד וודאי והדיינים יחליטו, ולגבי ערכאות צריך להתייעץ עם רב.
בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה