עזרה דחוף, מישהו יודע על הגעלת כלים בבני ברק?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

חסה

משתמש פעיל
יש לך ליד מקווה ויזניץ כל שניה אני לא יודע מה המצב לגבי השנה אבל כל שנה באופן עקרוני יש לך את זה

DAndna

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כדאי לברר הלכתית כיצד אפשר להגעיל בבית ( כלים קטנים כמו סכינים וכו).
בגלל המצב לא מאמינה שיאפשרו הגעלת כלים
הרבנים הראשיים פרסמו:
ו. הגעלת כלים:
יש להגעיל את הכלים הדרושים הכשרה בבית.
אפשר להכשיר כלים גם בתנור אפיה ביתי. מדובר אך ורק בכלים שאין בהם חלקים של עץ, פלסטיק או גומי. יש להניחם נקיים לגמרי בתנור נקי (לא צריך כשר לפסח) ולהפעיל את התנור על חום מקסימלי למשך 20 דקות. (אפשרות זו היא רק לשנה זו)

מומלץ לרכוש תבניות חד פעמיות לתנור.

DAndna

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אבל הבנתי שהשנה יש פסק מרבנים שאמרו שאת יוכלה למכור לגוי עקב המצב הקרונה אבל אחרי שיגמר המצה את תהיהי חייבת להגיע את הכלים
את התכוונת לטבילת כלים:
ה. טבילת כלים:
אם אי אפשר לטבול כלים במקוואות הכלים על פי ההנחיות, על מנת לא להתחייב בטבילת כלים חדשים אפשר ליתנם במתנה לאינו יהודי ולהשאילם ממנו לאחר מכן, רק אם אין אפשרות להקנות ישירות לאינו יהודי ניתן לבצע זאת דרך אתר הרבנות הראשית לישראל.
יש לזכור בעתיד, כשהדבר יהיה אפשרי, לטבול את הכלים ללא ברכה.

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אוי. זה כל כך מלחיץ!
רק שלא נכשל השנה בחמץ ח"ו! :(

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה לכל העונים/ות!
בכל אופן רוצה לדעת על הגעלה אם מישהו יידע.
ניסיתם לשאול במוקד העירוני?
כי שאלנו ב *5400 ואמרו לנו שתהיה הגעלה ולהתעדכן במוקד העירוני.
(כרגע לא ביררנו במוקד כי אין לנו מה להגעיל עכשיו)

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הגעלת כלים ברחוב נפחא במתחם הישיבה קטנה מול גינת חידא.
ההגעלה תתקיים מיום חמישי ח ניסן עד יום שלישי יג ניסן.
בכשרות שארית ישראל
צריך לתאם מועד הגעה או איסוף מהבית.
0527120913
0527120914
נא להעביר ולהפיץ הלאה לזיכוי הרבים

נ.ב. איך שזכור לי כלים קטנים וסכו"ם אפשר להגעיל בבית בסיר רותח מבעבע.
הבעיה היא סירים גדולים או מחבת (כמו שעכשיו נתקעתי איתו בבית) שהידית מפריעה למחבת להיכנס לסיר.

dafnat

משתמש מקצוען
בהגעלת כלים לא חיים להכניס את כל הכלי בבת אחת. אפשר צד אחד ואח"כ את הצד השני.

dafnat

משתמש מקצוען
אני לא פוסקת, צריך לשאול רב, אבל הידית לא נוגעת באוכל ואולי מספיק עירוי מכלי ראשון?

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא התכוונתי לידית, התכוונתי לחלק של המחבת ליד הידית,

עוד אחד פירסם מודעה על הגעלת כלים בעיר בני ברק בטלפון 0533132515

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
הרב לנדא אמר בדרשת שבת הגדול (קיבלתי קובץ. אם רוצים-אעלה) שיש בעיה השנה עם קיום מוקדים כחוק, וע'כ הדריך איך לבצע הגעלת כלים ביתית.
עד כמה שזכור לי, מחבת טעונה ליבון. הלא כן?

SMN

משתמש מקצוען
אבל הבנתי שהשנה יש פסק מרבנים שאמרו שאת יוכלה למכור לגוי עקב המצב הקרונה אבל אחרי שיגמר המצה את תהיהי חייבת להגיע את הכלים
זה לגבי טבילה נראה לי ולא הגעלה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה