דרוש מידע גנרטור אישי לשבת, מישהו ניסה?

חיים גמזו

משתמש צעיר
ראיתי פרסומים לגנרטורים למצב חירום לבית, הם מושתקים כך שהרעש שהם מחוללים לא חזק במיוחד (50-70 דצ', ז"א 70 זה
די הרבה משהו כמו שואב אבק אבל 50 זה בסדר גמור, מה גם שאני מבין שהרעש הוא סטטי ללא שינוי).
צורכים משהו כמו 10 -15 ליטר ליממה. וזולים מאד בסביבות ה5-6 אל"ש.
כך שהם בעצם יכולים להיות פתרון אידיאלי לשבת, הרבה יותר מגנרטור שכונתי או מצברים.
כמובן שיש להם חסרון ניכר שהם חייבים להיות בשטח פתוח ולא סמוך לבית עכב פליטת הפחמן שלהם (מרפסת אינה טובה לעניין).
קיצורו של עניין, האם מישהו ניסה את זה או יש לו טענה מדוע זה לא יהיה מוצלח?
תודה.

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
כמה יהיו העלויות החודשיות ליטר דלק עולה לפחות 7 ש"ח להכפיל ב15 זה 105 לשבת כפול 4 זה 420 ש"ח לחודש וזה בטח לא מספיק בשביל מזגן לכאורה קצת יקר

חיים גמזו

משתמש צעיר
לא מכיר
אבל צריך לבדוק כמה ההספק
וכמה זמן הוא יכול לעבוד ברצף (גם מבחינת גודל מיכל וגם האם המנוע מיועד לעבוד ימים שלימים)

לכאורה הדלק יגמר באמצע

כמה יהיו העלויות החודשיות ליטר דלק עולה לפחות 7 ש"ח להכפיל ב15 זה 105 לשבת כפול 4 זה 420 ש"ח לחודש וזה בטח לא מספיק בשביל מזגן לכאורה קצת יקר
לפי חשבוני, תקנו אותי אם אני טועה, אינני צריך יותר מלכל היותר 3 קילוואט,
מזגן כ 1.5
מקרר 0.1
תאורה 0.2
מיחם (כשהוא כבר רותח) - 0.2
שונות -----
ללא פלטה ( אני משתמש בבלעך).
כמות הדלק המשוערת לדעתי היא כעשר ליטר לשבת. כמות שיכולה להיות בתוך מיכל גנרטור.

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
אנחנו שכרנו לשבת כאשר עשינו שבת בשטח פתוח,
אין לי מושג לגבי גדלים וכדומה,
אבל מילאנו עד לקצה הקיבולת דלק,
החזיק לנו מקרר ו5 מאווררים, תאורה,
והספיק עד לשעה 2 בצהרים בשבת.

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אנחנו שכרנו לשבת כאשר עשינו שבת בשטח פתוח,
אין לי מושג לגבי גדלים וכדומה,
אבל מילאנו עד לקצה הקיבולת דלק,
החזיק לנו מקרר ו5 מאווררים, תאורה,
והספיק עד לשעה 2 בצהרים בשבת.
כמה ליטר דלק זה היה?

יוסיK

משתמש מקצוען
עם גודל המכל אפשר להסתדר, מקסימום מוסיפים מיכל [לא יקוב אדם שפורפרת של ביצה ויתננה על פי הנר וכו, מכירים]
יש לגנרטורים האלו בעיה שהם לא מיועדים לעבודה רציפה, לפעמים מופיע בנתונים הטכניים כמה זמן זה יכול לעבוד.
חוץ מזה הם צריכים טיפול כל XXX שעות מנוע, בסגנון של טיפול 10000 ברכב.

chani2006

משתמש מקצוען
ראיתי פרסומים לגנרטורים למצב חירום לבית, הם מושתקים כך שהרעש שהם מחוללים לא חזק במיוחד (50-70 דצ', ז"א 70 זה
די הרבה משהו כמו שואב אבק אבל 50 זה בסדר גמור, מה גם שאני מבין שהרעש הוא סטטי ללא שינוי).
כך שהם בעצם יכולים להיות פתרון אידיאלי לשבת, הרבה יותר מגנרטור שכונתי או מצברים.
כמובן שיש להם חסרון ניכר שהם חייבים להיות בשטח פתוח ולא סמוך לבית עכב פליטת הפחמן שלהם (מרפסת אינה טובה לעניין).
תודה.
אם הם צריכים להיות בשטח פתוח ולא סמוך לבית אז איך משתמשים בהם לבית?
מושכים חוטים מאריכים מהמגרש השכונתי?

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
תודה.
לפי חשבוני, תקנו אותי אם אני טועה, אינני צריך יותר מלכל היותר 3 קילוואט,
מזגן כ 1.5
מקרר 0.1
תאורה 0.2
מיחם (כשהוא כבר רותח) - 0.2
שונות -----
ללא פלטה ( אני משתמש בבלעך).
כמות הדלק המשוערת לדעתי היא כעשר ליטר לשבת. כמות שיכולה להיות בתוך מיכל גנרטור.
אני חושב שלכמות כנ"ל מספיק מצברים שעולים בערך 10-15 א"ש.
לפי חישוב הדלק שכתבת (10 ליטר לשבת) זה מינימום 35,000 ש"ח ל10 שנים (חיי מצבר ממוצע) - במחיר הזה אתה קונה מצברים שיכולים להפעיל 3 מזגנים כל השבת, ולא חישבנו את עלויות אחזקה, טיפולים, רעש, נסיעות להביא את הדלק וכדו'

משה פריי

משתמש רשום
מידע מקרוב
התקנתי גנרטורים בווילות ובתים פרטיים
צריך מערכת מיוחדת שיוכל לעבוד רציף שבת שלימה זה לא כ"כ ענין של כמות דלק
גם גנרטורים קטנים ופשוטים מוגבלים בכמות של אמפר ולא נותם אפשרות לחיבור בית שלם
גם מבחינת חברת חשמל צריך לעשות מערכת החלפה בכניסה ללוח חשמל בשביל לא להגיע לכל מיני סיכונים
ן

חיים גמזו

משתמש צעיר
מידע מקרוב
התקנתי גנרטורים בווילות ובתים פרטיים
צריך מערכת מיוחדת שיוכל לעבוד רציף שבת שלימה זה לא כ"כ ענין של כמות דלק
גם גנרטורים קטנים ופשוטים מוגבלים בכמות של אמפר ולא נותם אפשרות לחיבור בית שלם
גם מבחינת חברת חשמל צריך לעשות מערכת החלפה בכניסה ללוח חשמל בשביל לא להגיע לכל מיני סיכונים
ן
או... אותך חיפשתי :)
האם תוכל לפרט ולהסביר מה צריך להיות בגנרטור כדי שיעבוד יממה שלמה ברצף?
אם זו לא בעיה של דלק, אז בעיה של מה זה כן?
ובקשר לחברת חשמל, חשבתי לתומי שאני מחבר את הגנרטור ללוח (ע"י חשמלאי) או לאחד השקעים,
ומוריד את החיבור לחברת חשמל, זה יותר מסובך מזה?

חיים גמזו

משתמש צעיר
אני חושב שלכמות כנ"ל מספיק מצברים שעולים בערך 10-15 א"ש.
לפי חישוב הדלק שכתבת (10 ליטר לשבת) זה מינימום 35,000 ש"ח ל10 שנים (חיי מצבר ממוצע) - במחיר הזה אתה קונה מצברים שיכולים להפעיל 3 מזגנים כל השבת, ולא חישבנו את עלויות אחזקה, טיפולים, רעש, נסיעות להביא את הדלק וכדו'
זה לא ממש מדויק, מצברים להחזקת מזגן 2 כוח סוס, יעלו 20 אל"ש. ויתנו זמן קצר של מזגן שעתיים שלוש.
והבעיה הגדולה יותר של מצברים שכוחם יורד דרמטית במשך הזמן, אז גם אם רשמית הם מחזיקים עשר
שנים, הרבה מאד לפני כן תאלץ לוותר על המזגן בשבת.

משה פריי

משתמש רשום
או... אותך חיפשתי :)
האם תוכל לפרט ולהסביר מה צריך להיות בגנרטור כדי שיעבוד יממה שלמה ברצף?
אם זו לא בעיה של דלק, אז בעיה של מה זה כן?
ובקשר לחברת חשמל, חשבתי לתומי שאני מחבר את הגנרטור ללוח (ע"י חשמלאי) או לאחד השקעים,
ומוריד את החיבור לחברת חשמל, זה יותר מסובך מזה?
צריך גנרטור בגודל מסוים שמסוגל להפיק כמות חשמל שנצרך בביתך במשך השבת לדוגמא מזגן 1 כ"ס על מצב קור משתמש בערך ב5 אמפר כפול 230V יוצא 1150 ווט תכפיל בכמות מזגנים שתחבר למערכת וגם תאורה מקרר וכו תגיע לכמות ווט שאתה צורך בכל רגע נתוך ולפי זה אתה מזמין גנרטור
2)אתה לא יכול לקבל בלוח חשמל משתי מקורות זה אומר גם בחח"י (חברת חשמל ישראל) וגם מהגנרטור לכן לוח שמוזן משתי מקורות צריך כמה חלקים שמחוברים בלוח משנה בדרך כלל או אם יש לך מספיק מקום בלוח הרגיל שזה אתה מעביר בצורה ידנית כל פעם שאתה רוצה להעביר ממקור למקור או חלקים יותר יקרים בהרבה שעוברים בצורה אוטומטית בכל הפסקת חשמל או שבת למצב גנרטור
בקשר למצברים יש המון סוגים חלקם מחזיקים רק כמה שנים

יוסיK

משתמש מקצוען
צריך גנרטור בגודל מסוים שמסוגל להפיק כמות חשמל שנצרך בביתך במשך השבת לדוגמא מזגן 1 כ"ס על מצב קור משתמש בערך ב5 אמפר כפול 230V יוצא 1150 ווט תכפיל בכמות מזגנים שתחבר למערכת וגם תאורה מקרר וכו תגיע לכמות ווט שאתה צורך בכל רגע נתוך ולפי זה אתה מזמין גנרטור
2)אתה לא יכול לקבל בלוח חשמל משתי מקורות זה אומר גם בחח"י (חברת חשמל ישראל) וגם מהגנרטור לכן לוח שמוזן משתי מקורות צריך כמה חלקים שמחוברים בלוח משנה בדרך כלל או אם יש לך מספיק מקום בלוח הרגיל שזה אתה מעביר בצורה ידנית כל פעם שאתה רוצה להעביר ממקור למקור או חלקים יותר יקרים בהרבה שעוברים בצורה אוטומטית בכל הפסקת חשמל או שבת למצב גנרטור
לכל מי שמשתמש בחשמל כשר בשבת, בין אם זה גנרטור ובין אם זה מצברים, יש בורר בלוח חשמל בין ח"ח למקור השני, זה לא משהו גדול ומסובך, להרבה יש בורר אוטומטי, שאותו בהרבה מהמקרים מתקינים בקופסה נפרדת, היות והוא גדול יותר.
כפי הידוע לי, מזגן 1 כ"ס לא לוקח 5 אמפר, בד"כ באזור ה 3.5, ניתן למדידה וגם רשום בנתוני המזגן.

נערך לאחרונה ב:

חיים גמזו

משתמש צעיר
בקשר למצברים יש המון סוגים חלקם מחזיקים רק כמה שנים
תודה.
די לי שיחזיק מזגן אחד מקרר ותאורה, ולפי חשבוני זה לא יוצא הרבה ואם אני לוקח טווח נוסף, אני לא עובר את ה2500-3000 וואט.
שלזה, לפי מה שהתרשמתי, די במצבר קטן למדי. כפי שאמרו למעלה להתקין אופציה לחשמל אחר חוץ מחברת חשמל, זה לא מאד מסובך.
אז שאלתי היא, למה לא?
יש לזה יתרונות עצומים על מצברים כי לא צריך לחשב כמה שעות מזגן /מאוורר אני יכול להשתמש כל שבת, כי הגנרטור יכול לספק כמה שאני צריך.
(יתכן שגם כלכלית זה משתלם יותר, אלא שכאן יש לי נעלם גדול, כמה זמן הגנרטור יחזיק מעמד בשימוש קבוע כל שבוע. )

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה