כללי גניבות על דעת המקום

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
מה דעתכם חברים יקירם:
בא אלי לקוח שבאופן קבוע אני עושה לו השלמות לגלופות דהיינו שיש לו גרפיקה קיימת לסדרה גדולה של ספרים וכל פעם צריך רק להחליף את שם הספר ולתקן את רחב הגב וכו'.
והנה, מסתבר שהגרפיקאי שעשה לו את העיצוב המקורי הוא גם המטביע ואיננו מוכן לתת לו את הגלופה או את הקוובץ הפתוח ועל כל שימוש בגלופה הוא גובה 250$.
בקיצור ללקוח נמאס והוא בא אלי עם הספר שאני ישחזר לו את העיצוב בדיוק 1 ל1 אחרי דו"ד ואחרי שהוא התחייב שכל נזק ותביעה שתהיה תיפול עליו עשיתי לו את זה אבל זה לקח לי שעות ארוכות מאד כי הגרפיקה היתה מורכבת ומסובכת מאד וכל עיטור ועיטור בנוי מכמה חלקים.
טוב, קודם כל תגידו מה אתם אומרים על השחזור, אמנם אין פה את המקור אבל מסתבר שחלקכם מכיר את הספרים האלו.
חוץ מזה מה דעתכם על השאילה העקרונית.

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 49.3 · צפיות: 7
  • 83769.jpg
    KB 53.1 · צפיות: 5
  • 83769.jpg
    KB 41.3 · צפיות: 5
  • 83769.jpg
    KB 48.7 · צפיות: 5

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
מדובר כפי הנראה בא.ק. (לפי העיצוב ולפי הסיפור). הוא אמר לי פעם שב700 דולר הוא נותן את הקובץ פתוח והוא שלך לכל דבר.

לגבי העיצוב, יפה מאוד! תעלה תמונה מהספר המקורי ואז נוכל להתרשם מכושר השחזור שלך...

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כנראה שהפעם הוא רצה הרבה יותר מ700 $ כי השחזור והגלופות החדשות עלו להם יותר.

Heart_Work

משתמש חדש
נקי כפיים-
לפי הניק, לא מתאים לך לנהוג כך...

זכותו של אותו גרפיקאי לא לתת את הקובץ פתוח, זה קנין שלו.
אתה בא ומעתיק - האם זה הוגן?
האם היית רוצה שיבוא גרפיקאי אחר ויעתיק עבודה מורכבת שלך אחד לאחד?

אתמהה ואשתוממה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תראה, בלי להכנס לפרטים של הסיפור,
אם לא מצויין שום דבר בחוזה ביניהם, העבודה היא קניין של המעצב, אלא אם כן מראש הובהר בין שניהם שהוא מקנה ללקוח את הזכויות לעיצוב.
זה בגדול.
אני הייתי שואלת רב.
אם ברור לך שזה לא לעניין, עדיף לא לעשות, ואם יש לך ספק - תשאל.
זכויות יוצרים זה דבר שמעוגן בהלכה.

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
הבעיה שם היא לא הגרפיקה, אלא שאת הגלופות הוא ניכס לעצמו ומכאן התחילה הבעיה.
הלקוח טוען שהוא שאל רב וזה מה שנאמר לו.

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
נכתב ע"י נקי_כפים;33476:
הבעיה שם היא לא הגרפיקה, אלא שאת הגלופות הוא ניכס לעצמו ומכאן התחילה הבעיה.
הלקוח טוען שהוא שאל רב וזה מה שנאמר לו.

ממתי רב שומע צד אחד ופוסק?

אין כזה מושג לומר "שאלתי רב והוא אמר לי כך וכך", רב לא יכול להגיד או לפסוק בלי לשמוע 2 צדדים.

ברור ???

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
טוב. את הספרים האלה אני מכיר טוב מאוד (במקרה לפני שעתיים במהלך תפילת מעריב הסתכלתי על אחד הספרים שלהם, שיש לו עיצוב זהה לספר הזה. השחזור (ממה שאפשר לראות בתמונה) הוא מצויין, והוא העתק של המקור.

כל אחד יודע במי מדובר (מספיק לפתוח את העמוד השני [או הרביעי] של הספר, השם מופיע שם בגאון). לדעתי הוא יכול לנהוג כן על הגרפיקה עצמה, אבל לא על הגלופה. המקרה הזה הוא נדיר בגלל שאותו אדם עושה את הגרפיקה וגם את הגלופות אז הוא יכול לשמור את הגלופה אצלו. בדרך כלל זה לא קורה בגלל שהגרפיקאי רק עושה את הגרפיקה, אבל את הגלופה עושה מישהו אחר, ואותו אחד אינו מעוניין לשמור אותו אות לעצמו. הלקוח יכול לקחת אותו איתו הביתה.

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
זו שיטה קבועה אצלו, וחוסר ההטגנות שבה זועק לשמים.
זעליג! "שאל רב" הכוונה היא לבירור יסודי של ההלכה במקרה הנידון.
בכל מקרה שאלתי הייתי מה על הגרפיקאי לעשות בכזה מקרה מאחר והוא לא צד בענין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה