שיתוף - לביקורת גם זו לבדה (מסיפורי רבי עקיבא ואשתו)

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
באמצע הלילה היא התעוררה, בלפיתה פתאומית של חרדה.

התנדנדה מעל מצבור הקש, הדליקה את הנר שעמד על השולחן. רוח נשבה בעד החלון הפרוץ, כיבתה אותו. ניסתה לאטום את החלון בבד, להדליק שוב את הנר – הרוח הייתה חזקה ממנה. החדר נותר בחשכתו.

בחוץ נער החמור הזקן, החמור שפעם שימש כשדה חיטה זעיר ונייד. הוא געה כמה פעמים, נעירתו נבלעת ברוח, ואז פסק בפתאומיות.

החרדה התלפפה חזק יותר על לבה.

יצאה החוצה, אל המכלאה. ברק פתאומי האיר את גופתו הרפוסה של החמור. וכי למה ציפתה – את תפקידו הוא מילא מזמן.

קרקורים מהלול הקטן הזעיקו אותה לכיוונו. הרוח פרצה גם בלול, מן הסתם, קיררה את התרנגולות. שוב הבהיק ברק, בזכותו ברגע האחרון הצליחה שלא למעוד על יצור פרוותי, שעיניו הבהיקו מעל שיניו הנוטפות. קרקור חרד נשמע מכיוונו, נשנק, ואז פסק גם הוא. לא ייתכן שהשועל הזה הצליח לטרוף את התרנגול היחיד שנותר בבית. ומתי ישוב בכלל התרנגול השני, שאת אישהּ מלווה בנדודיו, מעירו לעבודת הבורא?

הצליחה להרגיע את התרנגולות הרועדות, אספה ביצה או שתיים טועות, שבה אל פנים הבית המוגן יחסית.

הנר לא דלק. החמור מת בזקנתו. התרנגול נטרף.

וקר היה לה. ובודד.

ומתוך הבדידות נצנץ אור קטנטן, עמוק בתוך לבה. ומתוך הלבד נשמע קרקורו של המשפט המנער, שהכירה כה טוב, אבל אולי מעולם לא הפנימה:

"גם זו לטובה."

גם האור הכבוי. גם החמור והתרנגול המתים. גם הבדידות. גם העוני המשווע בפי ילדיה הרעבים. גם זו לטובה. זו לטובה. זו טובה מאת בורא העולם. זו הצלה שמי יודע ממה היא הייתה.

ומתוך החשכה הבהיקו עיניה כמו במכת ברק מטהרת, והיא לחשה את תודתה – את תודתם – לבורא העולם.

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
את כותבת כל כך יפה
ואני אוהבת שלקחת את הסיפור הכל כך ידוע והבאת אותו בצורה כל כך מיוחדת ושונה
איפה התחבאת לי עד היום?
נגע בי עמוק
מסר חד וברור
ממש מעניין אותי מה הייתה ההשראה לקטע המושלם הזה...

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
איפה התחבאת לי עד היום?
הייתי פה במשך כל השנתיים או יותר האחרונות ;) (אבל באמת לאחרונה קצת פחות יוצא לי לכתוב סיפורים קצרים...)

הסיפור הזה הוא בעצם חלק מסדרת סיפורים, שבה אני כותבת סיפורים מוכרים על רבי עקיבא מנקודת מבטה של אשתו (כפי שאני משערת אותה, כמובן...) - בכל פעם שאני נתקלת או נזכרת בסיפור על רבי עקיבא, אני חושבת עליה בסיפור הזה, ומנסה לכתוב.
יכול להיות שיצא מזה משהו רציני בסוף...

תודה!

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
יש כזה ספר באנגלית, קראתי אותו לפני שנים וזוכרת שהוא ספר שנוגע עמוק.
הוא נקרא:
And rachel was his wife.
את כותבת מאוד יפה.
עשית לי חשק לקרוא את הספר הזה! אנסה לחפש אותו...
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה