גם את מגיבה לניק חדש אחרת מלישן?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ANONYMUS;n5027354:
בעבר עשיתי נסיון בפרוג, בשביל הנסיון השתמשתי בחברה ותיקה מהפורום, כשאני הייתי חדשה...
הנסיון היה כזה,
כתבנו שתינו בדיוק את אותה תגובה. אני החדשה כתבתי לפני חברתי הותיקה.
ממש אותו דבר במילים טיפה שונות,
התוצאה היתה שהיא קיבלה באזור ה100 תודות,
בעוד אני נשארתי תגובה אנונימית ולא מעניינת וחסרת תודות.....

אז אני ראיתי את זה כחברה וירטואלית, שעובדת בעצם כמו חברה לכל דבר,
אבל הצורה שבה אנשים נהיים פופולאריים, או לא , צריך לחקור אותה....
בעצם גם בחברה קורים כאלו דברים. ש2 יגידו בדיוק את אותו הדבר, ואחד יקבל המון פידבק חיובי, בעוד השני יתעלמו מדבריו כאילו הוא קיר.

אני ממש שוקלת להוציא ספר(וירטואלי!) על איך לרכוש ידידים והשפעה בפרוג.
ולהלן מספר עצות:
1. יש לך מה להגיד, או אין לך מה להגיד, תמיד תגיד את זה, כאן ועכשיו! אנשים לא זוכרים מה אמרת, הם זוכרים שאמרת, וזה מספיק.
2. אף פעם על תלך ראש בראש עם ניק ותיק. אתה לא מסכים איתו? אין בעיה. תכתוב את זה במחברת, ועוד כמה שנים כשתהיה ותיק, תפתח אשכול חדש בנושא.
3. יש לך איזה משהו מעניין להציע? תציע! אנשים אוהבים כאן כאלו שמשתפים, במיוחד אם יש להם תועלת מזה... (בהזדמנות זו, אם יהיה ביקוש, אני מוכנה להעלות את המכונת כביסה שבנינו לבגדי הבובות ביום יבש כלשהו....) ככה עושים את זה!
4. יש לך טענות על פרוג? טעית! אין לך! הם רק עושים לך חסד, וגם אם יאמרו לך על ימין שהוא שמאל, תאמין.
5. יש לכם רעיון לאשכול שמקפיץ לאמהות את הנקיפות מצפון? תפתחו! אשכולות כאלו מראש יצברו מאות מאות מאות תגובות(לפני שינעלו וימחקו) ואתם תהפכו בקלות למישהו שיש לו מה להגיד!(זה כולל אשכולות כמו "איך אתם נותנים לילדים שלכם לאכול ביסלי עם במבה??? ה' ישמור!!!" או "מי זה הילדים האלו שנכנסים למים איפה שיש שלט שאסור???(אגב, זה הילדים שלי.)"
6. פרוג הוא פורום חרדי, וככל שאתה יותר חרדי אתה יותר פרוגיסט. אי לכך, במידה וכלתה אליכם הרעה, ואתם מרגישים מידי שוליים בחברה, תמיד תגובה כמו "אני חושבת שללכת לגינה עם מגלשה בגובה 2 קומות הורס את הנשמה של הילד. זה ממש לא משלנו!" תעשה פלאים.

הייתי ממשיכה(גם זו שיטה, לעשות כאילו יש לי עוד המון מה להגיד, רק אין לי זמן...)
אבל היום קצר והמלאכה מרובה...(להכניס אמרות חז"ל תוך כדי... גם עוזר)

יפה. פרוג כחברה מצייתת לכללי כל חברה.
ובכללם, דחיה מובנית מהרעיון שזר חדש או מצטרף טרי יכתיב משהו לאחרים.
וכן, כאשר ניק שקיים פה משנת 2009 יגיב הוא יקבל הרבה יותר תודות ויחס ממני.
ובכנות? זה פייר.

הרעיון העמוד בבסיס המרמור הוא כזה:
הצטרפתי שלשלום, אני נורא נורא חכם, יש לי המון מה לומר, איך זה שנאי לא מקבל 100 תודות וצלצולים ויחס?
כי ככה, כי אתה חדש, ותחכה בסבלנות.
פשוט, לא?

ומשהו בדבריה של גב' קפלר על ניקים חדשים שלא טורחים להודות ופשוט נעלמים- הזכיר לי את האשכול המשעשע הזה...
http://www.prog.co.il/forum/איש-את-רעהו/5025058-איך-שומרים-נושא-פה

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חוחי, צורת הכתיבה שלך תוקפנית מחד ומבולבלת מאידך. לאף אחד אין כח לקרוא הודעה ארוכה ומאשימה שחוזרת על הרעיון שוב ושוב ועוד מסיימת ב"אני אגיד אותך לאבא שלי!".
עם הזמן תלמדי איך כותבים כאן. כתיבה רהוטה ומדויקת זוכה ליותר אהדה וכבוד כי מה לעשות, לפחות חלק מהאנשים פה אינטלגנטים מספיק כדי להתרשם מבן אדם לפי הכתיבה שלו ולא מענין אותם אם הוא חדש, ישן, משגיח בישיבה או מדריכת כושר לעת מצוא.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
פיסוק נכון, כתיבה רהוטה, המנעות מכתיבת שלוש נקודות, מעבר שורה מדי פעם - כל אלה מעוררים אצלי סימפטיה לכותב/ת.
בשרשור אליו הפנית ערבבת בכישרון רב את הגאווה בהיותך אמא יהודיה (גאווה מובנת) יחד עם אנוכיות ואגואיסטיות (חשוב לי ! עושה לי טוב!!! לא יקרה כלום למי שקצת יצטופף).
כמעט היה משמע שאמא גאה = שיתפוצצו כולם.
תיבלת את זה בהרבה "..." שאומרים "והמשך ככה כיד הדמיון הטובה עליך", וכולנו אכן המשכנו.
לא הייתי מגדירה את זה כדברים נכוחים וברורים.

אם היית ניק ותיק, שהודה לי כמה פעמים על הודעות, שנהניתי בעבר מהודעות שלו, שעזר לי כמה וכמה פעמים -
אולי הייתי נמנעת להגיב משום הכרת הטוב / חברות.
אבל להסכים - בכל מקרה לא הייתי מסכימה.

וחייבת לציין, שאני לא ניק ותיק ולא ניק חדש. יש לי חשבון מ2012, אבל רק לאחרונה הוא פעיל :)

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י ELFISH;n5027739:
חוחי, צורת הכתיבה שלך תוקפנית מחד ומבולבלת מאידך. לאף אחד אין כח לקרוא הודעה ארוכה ומאשימה שחוזרת על הרעיון שוב ושוב ועוד מסיימת ב"אני אגיד אותך לאבא שלי!".
עם הזמן תלמדי איך כותבים כאן. כתיבה רהוטה ומדויקת זוכה ליותר אהדה וכבוד כי מה לעשות, לפחות חלק מהאנשים פה אינטלגנטים מספיק כדי להתרשם מבן אדם לפי הכתיבה שלו ולא מענין אותם אם הוא חדש, ישן, משגיח בישיבה או מדריכת כושר לעת מצוא.

כל הפוסל-במומו פוסל.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מילה בסלע;n5027829:
כל הפוסל-במומו פוסל.

אז אל תלחצו על תודה. מבטיחה לא לרוץ לבכות לחיים דיקמן והבטחון העצמי שלי לא יקבל מכה בלתי ניתנת לשיקום בגלל זה.

שרית ו

משתמש מקצוען
כניקית ממש ממש חדשה יש לי שאלה אחרת-
מה זה הצלצולים האלה שכולם מדברים עליהם?
איפה מצלצלים?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
למה לוחצים על תודה? ומי לוחץ ומי לא?

אז אם לדוגמה חיים דיקמן יכתוב הודעה או משה גפני, הוא יקבל 1000 צלצולים - תודות.
וזה לא אומר שמסכימים לדברים אלא כי הוא אמר, הוא כתב.
וכן עם מישהו פעם עשה לי תודה אז אני כהכרת הטוב.... מחזיר לו תודה.
ויש כאלו שלוחצים תודה כדי להראות שהם ראו את ההודעה לטב ולמוטב.
ויש כאלו שלוחצים על התודה כדי להסכים עם כותב הדברים.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נו דיייי
מה אתם ילדים קטנים??
שבוע שעבר היינו באבל על בית המקדש שנחרב בגלל שנאת חינם...
מה נסגר?

לאה גרין

משתמש רשום
תגידו, אין לכם חברות במקומות אחרים?? הצטרפתם לפרוג כי חיפשתם חברה???

מה אכפת לי אם מסכימים להודעה שלי או לא? ומה מזיז לי כמות התודות שיש לי בפורום פרוג???

אני כל פעם תמהה מחדש ולא מבינה.....

אם חברה שלי תתקוף אותי על מה שאמרתי, אני יעלב, בהחלט,

אבל אם משהי עלומה תתקוף אותי מול אנשים עלומים בפרוג, על הדעה שלי? - אם יתחשק לי אני יענה, ואם לא יתחשק לי אני פשוט לא יכנס שוב לאשכול....
למה זה משנה???

עוד 15 שנה כשיבררו על הילדים יחפשו בפרוג ויראו שאני חושבת XXXX ויראו גם ש"ציפור דרור" חשבה ממש אחרת ממני והחליטה שאני פושעת... נו אז מה????

משהו אולי יכול להסביר לי?

Niños

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לאה גרין;n5028023:

מה אכפת לי אם מסכימים להודעה שלי או לא? ומה מזיז לי כמות התודות שיש לי בפורום פרוג???

אבל אם משהי עלומה תתקוף אותי מול אנשים עלומים בפרוג, על הדעה שלי? - אם יתחשק לי אני יענה, ואם לא יתחשק לי אני פשוט לא יכנס שוב לאשכול....
למה זה משנה???

עוד 15 שנה כשיבררו על הילדים יחפשו בפרוג ויראו שאני חושבת XXXX ויראו גם ש"ציפור דרור" חשבה ממש אחרת ממני והחליטה שאני פושעת... נו אז מה????

את מאוד בריאה!,
אני בבל אופן נפגעת, ולכן לא מרבה להגיב.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בתקופה הקצרה שלי בפורום לא הרגשתי שום רגשי נחיתות הרגשתי מצוין כשווה בין שווים

שביעית

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תאורת חרום;n5027930:
ויש כאלו שלוחצים תודה כדי להראות שהם ראו את ההודעה לטב ולמוטב.
ויש כאלו שלוחצים על התודה כדי להסכים עם כותב הדברים.

אולי שיוסיפו לחצן של דיסלייק? היו כמה פעמים שכל כך התנגדתי להודעה והתעצבנתי ממנה שזה היה נורא חסר משהו כזה:

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/ssl.gstatic.com\/mail\/emoji\/v7\/png48\/emoji_u1f44e.png"}[/IMG2]

[אני מאמינה שגם אני הייתי זוכה לכמה וכמה כאלה. במיוחד באשכול של הקשב וריכוז.:p]

ועוד דבר, לאחרונה יש הרבה התמרמרות על הפורום ''איש את רעהו'' שנפתחים בו סתם אשכולות ומצטרפים ניקים שלא קשורים לעולם העריכה/גרפיקה/צילום וכו'. לא בשביל זה הוא קיים? בשביל אשכולות ''סתם''? אם יש בעיה או שאלה בנושאים מקצועיים - אפשר לפתוח אותם בפורומים שמיוחדים להם. אם אני טועה, אנא, תאירו את עיני [בהסברים, לא התקפות!].
וכן, גם אני די חדשה. אז מה?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מודה באשמה.
יש ניקים שמראש למדתי לא לקרוא את התגובות שלהם, כי אני יודעת שממילא אתעצבן וחבל..
יש ניקיות שאני מצלצלת להן כמעט אוטומטית עוד לפני שאני קוראת את התגובה, כי אני יודעת שאנחנו יחסית בדעה שווה.
קיימות ניקיות שרק כשממש יש לי פסק זמן אני מציצה באשכולות שלהן,
ניקים חדשים אני בודקת את התגובות שלהם לגופו של ענין.
כך שלהיות ניקית חדשה זה יתרון גדול.:)

יש כאן קודים שנבנו עם השנים, וניקים חדשים לא תמיד לומדים אותם על ההתחלה.
לכן הם יקפיצו אשכול ישן, ויקפיצו איתם כמה תגובות נזעמות,
או יכתבו נגד נושא מסוים בלי לחבוש כפפות אפוד מגן ולמרוח קרם הגנה, וקסדה לראש,
או גרוע יותר- יכתבו בעד משהו, ויחטפו כהוגן, יצאו בשן ועין, ואם הם אמיצים דים, ויפתחו אשכול הדורש הסבר.
זה הכל חבלי קליטה.

לא קראתי את האשכול המדובר שלך, בכל זאת חופש וצריך לטרוח ולהתייגע הרבה כדי לעבור הרים גאיות ונחלים עם הילדים, ולקנח אח"כ בשיט טורנדו שובר עצמות, כך שאת חובת החטיפות שלי, אני עושה גם בלי לגלוש בפרוג:)

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י לאה גרין;n5028023:

למה זה משנה???

יש כאן מרקם של חברה. מי שקופץ מידי פעם כנראה לא יפגע אם יעלבו בו, וכמו שאמרת, פשוט לא יפתח יותר את פרוג.
אבל נוצרים כאן קשרים, עסקיים ואישיים. הרבה, גם אלו שנקראים בשמות אקראיים, מוכרים לכשעצמם.
וזו קהילה.
זו כיתה.
ברור שיש מה להעלב. ברור שאנשים רוצים להעלות את מידת הפופולריות שלהם. ברור שמחפשים הכרה ונחשה ייחודית.

עפיפון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי גם שם הניק עושה משהו.
מה לעשות, אבל "חוחי" לא מעלה אסוציאציה נעימה במיוחד :)

מאדי זיגלר

משתמש פעיל
אז תדעו לכם, שגם אני חדשה פה. יושבת מהצד ודוקא נהנית ומנסה ללמוד ולבדוק את הניואנסים שפה
לאחרונה התחלתי לנסות להביע את דעתי הדלה
אני נחיתית מאד מאד ובטוחה שכולם שונאים את מה שאני אומרת וצוחקים עלי בבית
גם הניסוח שלי לא אי אי אי
אבל להפתעתי קיבלתי הרבה תודות, שחלק מהן הם מניקיות שאני ממש מעריצה ואוהבת את התגובות שלהן.
וזה מאד ריגש ושימח אותי
נכון שלא נכנסים לפה כדי למצא חברות, אבל מספיק לי שאיזה ניקית מהממת [ותיקה;)] מסכימה עם הדברים שלי
והביטחון שלי עולה לכתוב עוד תגובה.

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אני רואה שמאשימים את החדשים בהקפצות משום מה.
האשכול שעליה חוחי מדברת הוקפץ על ידי ניק ישן ומוערך

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דעתי;n5028843:
אני רואה שמאשימים את החדשים בהקפצות משום מה.
האשכול שעליה חוחי מדברת הוקפץ על ידי ניק ישן ומוערך

לא מדובר בהקפצות של הודעות מהיממה האחרונה,
מדובר בהקפצות של שנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה