גם אני מרוצה בפיריפרי'ה...חוו דעתכם

loving music

משתמש מקצוען
אז אני רוצה להגיד לך שאת טועה......אולי התיכון הוא לא כ"כ טוב אבל יש בנות טובות ואפילו מאוד....
ייתכן
קודם כל אתם מסכימים איתי שהתיכון לא כל כך טוב... (לא רציתי לכתוב זאת במפורש אבל אם אתם אומרים לא נותר לי אלא להסכים...)
אני באמת לא מכירה את כלללל הבנות בכרמיאל...
ובהחלט אני מאמינה שיש בתיכון שם בנות טובות
עדיין אני יודעת שיש הרבה מאד בנות טובות שמעדיפות לנסוע רחוק כדי שלא ללמוד שם
במחשבה שניה זה נראה לי דיון קצת מיותר...

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ייתכן
קודם כל אתם מסכימים איתי שהתיכון לא כל כך טוב... (לא רציתי לכתוב זאת במפורש אבל אם אתם אומרים לא נותר לי אלא להסכים...)
אני באמת לא מכירה את כלללל הבנות בכרמיאל...
ובהחלט אני מאמינה שיש בתיכון שם בנות טובות
עדיין אני יודעת שיש הרבה מאד בנות טובות שמעדיפות לנסוע רחוק כדי שלא ללמוד שם
במחשבה שניה זה נראה לי דיון קצת מיותר...
אולי באמת זה מיותר הדיון....
אני רק אומרת לך אז שאני מכירה מקרוב ומה שכתבת זה לא נכון,
ואני מתעכבת על זה כדי לא לתת לאנשים סטיגמות על המקום...
וההרבה מאוד שאמרת זה אולי 10 מתוך 130.....
לילה טוב! :)

קפה קפה

משתמש מקצוען
באיזה אזור מתגוררים החרדים במעלות? אני רואה ביד 2 שיש 2 שכונות שנקראות: שאר העיר, גבעת האורנים

בהמשך לחיפושים אחר מקום מגורים עם קהילה ליטאית במרחק נסיעה הגיוני מהמרכז , אנחנו מחפשים מידע על אזור חדרה, מישהו מכיר שם את הקהילה הליטאית?
תודה רבה.

אמונה.

משתמש מקצוען
בהמשך לחיפושים אחר מקום מגורים עם קהילה ליטאית במרחק נסיעה הגיוני מהמרכז , אנחנו מחפשים מידע על אזור חדרה, מישהו מכיר שם את הקהילה הליטאית?
תודה רבה.
הקהילה הליטאית קטנה מאד - בערך 80 משפחות, ומתחלקת לשתיים - כל אחת עם 40 משפחות.
1. קהילה של ישיבת חדרה. מרוכזים סביב הישיבה.
2. קהילה כללית, בכל העיר אבל גם מתרכזים יחסית קרוב.
המוסדות שייכים לישיבת חדרה.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה.
באזור חדרה יש את חריש!!!
קהילה ליטאית בהתפתחות אדירה בימים אלו!

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה.
מומלץ בחום לפתוח את האשכול אזור חרדי בחריש ולקבל שם המון! אינפורמציה על הקהילה החרדית המתפתחת בחריש.

ייד

משתמש מקצוען
הקהילה הליטאית קטנה מאד - בערך 80 משפחות, ומתחלקת לשתיים - כל אחת עם 40 משפחות.
1. קהילה של ישיבת חדרה. מרוכזים סביב הישיבה.
2. קהילה כללית, בכל העיר אבל גם מתרכזים יחסית קרוב.
המוסדות שייכים לישיבת חדרה.
בהר יונה יש קהילה איכותית מאוד,
כוללים טובים, חיידר בני יששכר,
וכל מה שצריך למשפחת אברכים.

• תודה
Reactions: gyh

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
העתיד החרדי בפריפריה נמצא ללא ספק בטבריה.
הקהילה החסידית בעיר כבר ענקית וממשיכה להתפתח בצעדי ענק!!
וגם הקהילה הליטאית גדלה והולכת בשכונה החדשה 'נוף כינרת' וגם קצת באזור צאנז.
הספרדים היו בטבריה מאז ומעולם, וגם בשנים האחרונות - הרבה אברכים ספרדים באו לעיר.

בקיצור, טבריה זו הכתובת!

gyh

משתמש מקצוען
צפת או טבריה תודה לכל המגיבים ואשמח לדעת האם יש מישהוא שביצע את הצעד של מעבר לפיריפריה ומיתחרט על כך או מרגיש שינוי משמעותי לרעה מהמרכז
בלת"ק- כדאי מאד לקחת בחשבון את מזג האויר.
הפערים בין 2 המקומות שציינת מטורפים!
אם אתה ירושלמי סביר להניח שתעדיף את צפת, אם אתה מהמרכז יותר ייתכן שתרצה דווקא את טבריה.
אבל חשוב מאד לקחת בחשבון גם את העניין הזה- הוא משמעותי מאד!!!
מבחינת עבודה, מי שרוצה ומתאמץ יכול למצוא עבודה טובה בכל מקום.
בעולם שלנו היום יש הרבה עבודות שצריך קצת מאמץ ויצירתיות כדי להיכנס אליהם, אבל ברגע שנכנסים אליהם אין הבדל במקום המגורים ורמת ההכנסה.
רק מה שזה דורש הרבה מאד מאמץ ויוזמה...

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בלת"ק- כדאי מאד לקחת בחשבון את מזג האויר.
הפערים בין 2 המקומות שציינת מטורפים!
אם אתה ירושלמי סביר להניח שתעדיף את צפת, אם אתה מהמרכז יותר ייתכן שתרצה דווקא את טבריה.
אבל חשוב מאד לקחת בחשבון גם את העניין הזה- הוא משמעותי מאד!!!
מבחינת עבודה, מי שרוצה ומתאמץ יכול למצוא עבודה טובה בכל מקום.
בעולם שלנו היום יש הרבה עבודות שצריך קצת מאמץ ויצירתיות כדי להיכנס אליהם, אבל ברגע שנכנסים אליהם אין הבדל במקום המגורים ורמת ההכנסה.
רק מה שזה דורש הרבה מאד מאמץ ויוזמה...
וכמובן שריבוש"ע שמפרנס במרכז, מפרנס גם בצפון,
ואולי בצפון יש לזה קצת יותר מעלה כי אנחנו נותנים לו קצת יותר לסדר אותנו....

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בנושא איפה כדאי לגור, האם במרכז או בפריפריה

מצו"ב עלון מהרה"ג הרב אקרמן שליט"א ראש הישיבה הגדולה ביתר עילית

קבצים מצורפים

• הכתוב לחיים- גיליון 5 פרשת משפטים תשפא.pdf
    KB 99.4 · צפיות: 72

שני כהן 100

משתמש מקצוען
1615241478790.png

111TEHILA

משתמש צעיר
נראה לי שזה די ברור שחריש היא הלהיט הבא!!, עיר מדהימה בצפון השרון, 30 -40 דק' נסיעה מב"ב ,שעה וחמש דקות מירושלים (עפ"י וויז) וקהילה חרדית מתפתחת בצעדי ענק, חיידרים מפורסמים גנים ובת ספר בית יעקב פותחים סניפים בעיר לקראת שנת הלימודים הבאה, תיכנסו לאשכול אזור חרדי בחריש ותהיו בהלם.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
צפת או טבריה תודה לכל המגיבים ואשמח לדעת האם יש מישהוא שביצע את הצעד של מעבר לפיריפריה ומיתחרט על כך או מרגיש שינוי משמעותי לרעה מהמרכז

כתושבת טבריה אני מכירה הרבה זוגות שעשו את המעבר מהמרכז לטבריה ומאוד מרוצים.
זוג חברים שלנו שעשה את המעבר לפני כמעט עשור, לא היו מוכנים לעזוב גם כשקיבלו הצעת עבודה מאודדד משתלמת במרכז - והעדיפו נסיעות של אבי המשפחה הלוך ושוב מאשר מעבר חזרה למרכז.
כמובן שכמו כל דבר כנראה שזה לא יתאים ל-100% מהאנשים ומי שחי למשל את הרעש והשאון של רבי עקיבא או גאולה יתקשה להסתגל לרחובות שקטים ב-8 בערב, אבל מעבר לכך יש בטבריה את כל מוסדות הלימוד ברמה גבוהה רוחנית וגשמית ומגוון אפשרויות תעסוקה והזדמנויות עסקיות, דווקא בגלל שעדיין "אין כאן הכל".

בשנתיים האחרונות יש פה פריחה של פתיחת עסקים חדשים והרחובות מתמלאים בחנויות ייעודיות לחרדים, הן בבגדי נשים, והן בבגדי ילדים וגברים.
כמובן שזה לא המבחר שיש במרכז עדיין ולכן יש אנשים שנוסעים לפני חגים ליום רכישת בגדים במרכז - אבל זה בערך הצורך היחיד של אנשים לצאת מכאן, וגם זה ממש לא כולם צריכים ונוסעים...

יתרון ענק שיש פה - זה שהכל קרוב.
מקצה לקצה של העיר ברכב זה עשרים דקות אם הגזמתי.
בפועל, אני למשל, מתגוררת באיזור שמוקף בכל מוסדות הלימוד של כל הילדים (מעונות, גנים, בתי ספר ות"ת), בתי כנסת, סופר וכו' - כשכל מה שכתבתי נמצא בטווח של 200 מטר מהבית שלי!
רק תחשבו על האיכות חיים של הבקרים בלי להריץ ילדים להסעות או לאוטובוסים - זה לדעתי שווה הכל וזה עוד לפני שדיברתי על החיסכון הכספי של הנסיעות בתוך העיר ועל הזמן הפנוי שנשאר כשלא מבזבזים שעות בפקקים...

גם אם בא לכם לאכול משהו - יש פה מגוון מסעדות, פיצריות וכו' כשרות למהדרין, וגם זה רק תחום שממשיך לגדול וכל שנה נפתחים עוד עסקים מהדרין בעיר.

אני יכולה להמשיך עוד הרבה, אבל נראה לי הבנתם את הרעיון - אני ממליצה ממש בחום!

שיהיה יישוב טוב והחלטות טובות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה