גם אני מרוצה בפיריפרי'ה...חוו דעתכם

loving music

משתמש מקצוען
חוזרת לכותרת של האשכול (גם אני מרוצה בפריפריה)
מכירה כמה וכמה אנשים שהגיעו לפריפריה לניסיון של שנה, ונשארו ונשארו ונשארו.....
אחרי שמתרגלים לצורת החיים הזאת קשה לוותר עליה.
יש כל מיני סוגים של פריפריות
רובן הגדול מהווה שילוב מושלם בין חיי קהילה תוססים ל - איך נקרא לזה - צנעת הפרט.
כל אחד יכול לבחור את מידת מעורבותו בקהילה, ומי שבוחר לחיות יותר לעצמו - יימצא את הפרטיות שחיפש בקלות.
ואני אומרת את זה כמי ששתי הוריה, בני ברקים מושבעים שהיו עמוק בתוך הצולנט, גרים כבר 20 שנה באחת הפריפריות ומרוצים עד הגג.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
חוזרת לכותרת של האשכול (גם אני מרוצה בפריפריה)
מכירה כמה וכמה אנשים שהגיעו לפריפריה לניסיון של שנה, ונשארו ונשארו ונשארו.....
אחרי שמתרגלים לצורת החיים הזאת קשה לוותר עליה.
יש כל מיני סוגים של פריפריות
רובן הגדול מהווה שילוב מושלם בין חיי קהילה תוססים ל - איך נקרא לזה - צנעת הפרט.
כל אחד יכול לבחור את מידת מעורבותו בקהילה, ומי שבוחר לחיות יותר לעצמו - יימצא את הפרטיות שחיפש בקלות.
ואני אומרת את זה כמי ששתי הוריה, בני ברקים מושבעים שהיו עמוק בתוך הצולנט, גרים כבר 20 שנה באחת הפריפריות ומרוצים עד הגג.
יש המון שעוזבים את הפריפריה אחרי שנה שנתיים ויש כאלו שעוזבים כשהילדים צריכים ללכת לישיבה או סמינר.
מעניין מה הרוב, אולי אפשר לעשות סקר.

loving music

משתמש מקצוען
יש המון שעוזבים את הפריפריה אחרי שנה שנתיים ויש כאלו שעוזבים כשהילדים צריכים ללכת לישיבה או סמינר.
מעניין מה הרוב, אולי אפשר לעשות סקר.
באמת מעניין לעשות סקר
ולעניינו - בגלל ישיבה פחות עוזבים, כי גם כך הרבה פעמים שולחים לישיבות בעיר אחרת
בקשר לסמינרים - התופעה יותר קיימת, אם כי ברוב הפריפריות שיש בהן קהילות מבוססות קיימים כל מוסדות החינוך לכל הזרמים (בעירי משרד החינוך הוציא הוראה שלא לפתוח עוד בתי ספר מרוב השפע שיש....)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
באמת מעניין לעשות סקר
ולעניינו - בגלל ישיבה פחות עוזבים, כי גם כך הרבה פעמים שולחים לישיבות בעיר אחרת
בקשר לסמינרים - התופעה יותר קיימת, אם כי ברוב הפריפריות שיש בהן קהילות מבוססות קיימים כל מוסדות החינוך לכל הזרמים (בעירי משרד החינוך הוציא הוראה שלא לפתוח עוד בתי ספר מרוב השפע שיש....)
ישיבה קטנה מקובל ללכת קרוב לבית ולא לעיר אחרת.
איני מכיר את הסמינרים אבל התרשמות שלי שבפריפריה הם פחות "מבוקשים" והבחורות הטובות רוצות ללכת ללמוד בירושלים/ב"ב.

loving music

משתמש מקצוען
איני מכיר את הסמינרים אבל התרשמות שלי שבפריפריה הם פחות "מבוקשים" והבחורות הטובות רוצות ללכת ללמוד בירושלים/ב"ב.
מדובר על סמינרים או תיכונים?
כי ל- ה' ו' אכן מקובל שבנות הפריפריה יוצאות למרכז, אך בתיכון רוב הבנות נשארות בתיכון המקומי, ורובן הגדול מרוצה עד מאד. (מניסיון, שלי ושל אחרים)
עריכה: ואני ככל הנראה לחלוטין כלולה במה שמוגדר כ"הבנות הטובות" :)

נערך לאחרונה ב:

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מדובר על סמינרים או תיכונים?
כי ל- ה' ו' אכן מקובל שבנות הפריפריה יוצאות למרכז, אך בתיכון רוב הבנות נשארות בתיכון המקומי, ורובן הגדול מרוצה עד מאד. (מניסיון, שלי ושל אחרים)
עריכה: ואני ככל הנראה לחלוטין כלולה במה שמוגדר כ"הבנות הטובות" :)
נכון. ה' ו'

3636

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
יש סמינר לבנות קרוב?
בקהילה בקרית אתא יש תיכון מקומי
ומי שרוצה יש תיכון בחיפה ורכסים
וכנ"ל סמינר
בחיפה הסמינר זה 15 ד' נסיעה
ושנה שעברה פתחו גם ברכסים סמינר שהוא 10 ד' מקרית אתא
ולחיפה ורכסים יש תחבורה סדירה מקרית אתא

3636

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
ישיבה קטנה מקובל ללכת קרוב לבית ולא לעיר אחרת.
בקרית אתא יש יש"ק הכי טובה בצפון!
יש שם בחורים מחיפה, מהדר, מנו"ש, מרכסים.

קפה קפה

משתמש מקצוען
בקהילה בקרית אתא יש תיכון מקומי
ומי שרוצה יש תיכון בחיפה ורכסים
וכנ"ל סמינר
בחיפה הסמינר זה 15 ד' נסיעה
ושנה שעברה פתחו גם ברכסים סמינר שהוא 10 ד' מקרית אתא
ולחיפה ורכסים יש תחבורה סדירה מקרית אתא
ואיך היא?

חנה אביטל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה עוד חסר שם?
מה חסר במעלות ?
לדעתי כלום.
גם למי שמתגורר במרכז , הישיבה או הסמינר הם מרחק נסיעה משמעותי.
המוסדות באזור הזה מצויינים , וכן הסמינר בחיפה , יש איכות גבוהה.
אולי חנויות ביגוד חרדיות חסרות , אבל לעומת היתרונות שיש במקום - איכות חיים , דיור בזול , קהילות נפלאות ושקט נפשי ופיזי - זה נראה לי שווה.
ובקשר למה שכתבו כאן שרוב הבנות בצפון נוסעות למרכז - זה ממש לא נכון , אולי 20 אחוז , הרוב לומדו בצפון שיש בו כיום שפע של מוסדות ואיכות לא פחותה מהמרכז.

loving music

משתמש מקצוען
אולי חנויות ביגוד חרדיות חסרות , אבל לעומת היתרונות שיש במקום - איכות חיים , דיור בזול , קהילות נפלאות ושקט נפשי ופיזי - זה נראה לי שווה.
מסכימה איתך בהחלט, לגבי כמעט כל הפריפריות זה כך...
ובקשר למה שכתבו כאן שרוב הבנות בצפון נוסעות למרכז - זה ממש לא נכון , אולי 20 אחוז , הרוב לומדו בצפון שיש בו כיום שפע של מוסדות ואיכות לא פחותה מהמרכז.
לא דיברו על הבנות בצפון דווקא אלא על הפריפריה באופן כללי.
לא יודעת אם רוב, אבל המון בנות עדיין יוצאות למרכז. מידיעה.
מהדרום יש המון שלומדות בבני ברק.
מהצפון מגיעות יותר לירושלים.
ויש הרבה מאד כאלו.
ובקשר לשפע של המוסדות - אני גם חושבת ככה, אבל זה עניין שמתפתח כל הזמן. אני מכירה בנות שאחיות שלהן נסעו למרכז לפני שנתיים או שלוש, והן עכשיו נשארות, כי באמת הקהילות בפריפריה מתקדמות כל הזמן ואיתן גם המוסדות.
עדיין לא בכל מקום יש סמינר (טוב) לבנות, אך הם הולכים ונפתחים.
ושוב - לרוב הקהילות המבוססות יותר בפריפריה יש את כל המוסדות הנדרשים. (ישיבות קטנות כמעט שאין)

3636

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
הקהילה בקרית אתא
אני גר שם יש לי דעה מאוד חיובית!
בחורף האחרון הגיעו 70 משפחות ליטאיות!
זה בנוסף לספרדים שהעיר מלאה בהם!
ויש גם קהילה של חסידים חסידות מאקאווא שגרים עם האדמו"ר
בקרית אתא יש חנות לגברים OHHA ולנשים יש את מקימי שפתחו לפני חצי שנה סניף בקרית אתא
יש את לידר
ובנוסף יש במרחק 10 ד' נסיעה את רכסים ששם קונים את מה שחסר בקרית אתא
שם יש XSUS וכ'ו

3636

משתמש פעיל
המשתמש נחסם

רק צריך לתקן את הפרטים

קבצים מצורפים

• ACFrOgCMjiZRV9OR0YE_dNAAwO3B2C3rIiy0NnYdTWYPahDrmdAsfSoWsxCkhNV8Nm2dkCWxsgsrtDExaEmuH0tA36npm2...pdf
    KB 126.5 · צפיות: 23
נערך לאחרונה ב:

3636

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
רק צריך לתקן את הפרטים
עכשיו שאני רואה את מה שנכתב שם זה בכלל כבר לא נכון!
פעם שהיו מגיעים 10 אברכים אז היה עסק היום שמגיעים 80 אברכים כל כמה חודשים אז מה שנכתב שם מיותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה