גם אני בדילמה בקשר לאורגן

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
היי לכולם יש לי אורגן korg pa900 ואני מאוד מרוצה ממנו הוא כלי נפלא ותענוג לנגן בו ואני כבר כמה שנים עם קורג
לאחרונה צפיתי הרבה בסרטונים על אורגן של ימהה psr s970 ומאד התרשמתי ממנו מהכלים מהסאונדועם כאלו כלים אין צורך בדגימות וכו ויש לי חשק עז לקנות אותו גם הבנתי מהפורומים כאן שימהה זה מתאים יותר לנגינה אולפנית כלומר להקלטות וקורג זה יותר להופעות ושמתי לב שאני יותר אוהב להקליט פלייבקים וקטעי נגינה (כפי שמעתם בפורומים השונים :rolleyes:) מאשר נגינה חיה גם נגינה חיה כמובן אבל להקליט יותר כיף
עכשיו הספק שלי הוא כזה: האם כדאי לקנות את הימהה במקום הקורג? או שלהשאר עם הקורג (שלזה אני נוטה יותר בדעתי) ובנוסף לקנות את ימהה או שבמקום ימהה להשקיע 4000 ולקנות את הסט דגימות ומקצבים לקורג של עדי נתנאלי או שמקום הסט עדיף כב לקנות אורגן ולהתנסות בעולם חדש כמו שאומרים
מקווה שאני ברור
תודה מראש לכל העוזרים והמסייעים

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש טוענים שעדיף פשוט לקנות דגימות למחשב ולחבר את הקלידים כמקלדת midi ולעבור נורמאלי דרך קיובייס. יש נגיד את תוכנת קונטאקט, אין לי בזה כל כך מושג אבל זכור לי שמישהו אמר לי שהוא קנה ב1500, בטח יש גם פרוץ..
ואתה עובד עם סאונדים מדהימים בתוך המחשב וזה נפלא..
חוץ מזה, אם אתה רוצה לבנות את הפלייבקים כמקצב באורגן, אז דוד מרדכי כתב כאן שהרבה הרבה יותר קל לבנות בקורג מאשר בימהה..

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש טוענים שעדיף פשוט לקנות דגימות למחשב ולחבר את הקלידים כמקלדת midi ולעבור נורמאלי דרך קיובייס. יש נגיד את תוכנת קונטאקט, אין לי בזה כל כך מושג אבל זכור לי שמישהו אמר לי שהוא קנה ב1500, בטח יש גם פרוץ..
ואתה עובד עם סאונדים מדהימים בתוך המחשב וזה נפלא..
חוץ מזה, אם אתה רוצה לבנות את הפלייבקים כמקצב באורגן, אז דוד מרדכי כתב כאן שהרבה הרבה יותר קל לבנות בקורג מאשר בימהה..
אז ככה אין לי קיובייס וגם אם יהיה לי אין לי עצבים וכוח ללמוד את התוכנה אני לא הכי מסתדר עם תוכנות מסובכות אני מעדיף שהכל יהיה דרך האורגן את הפלייבקים אני בונה על מקצבים בנויים כבר
אני לא יודע לבנות מקצבים לצערי (מקסימום אם אני רוצה מקצב מיוחד לשיר מסויים אני מבקש ממשהו שיבנה לי בתשלום וכו וכו או שאני מעביר כלים וכו ממקצב למקצב וככה אני יבנה את מה שצריך אני מקווה שיש אפשרות בימהה להעביר דברים ממקצב למקצב)
וזהו בגדול

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
מניסיון אל תסתכל על ההסרטות של האורגן זה מטעה!!
הכי טוב ללכת לחנות ולראות בפועל
למה? נכון שללכת לחנות לראות זה אחרת אבל גם דרך הסרטון אפשר לשמוע בבירור את סגנון הכלים ואיך שהם נשמעים לא מבחינת סאונד אלא פשוט איך הם נשמעים (הסוג והסגנון )
וזה הרשים אותי מאוד !!

נערך לאחרונה ב:

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אחח זה מזכיר לי את הימים (האפלים.. סתם.. ;)) שהתלבטנו מה לקנות, והייתי יושב ובודק סרטונים עם השוואות וניגנתי על נורד במרום ברמת גן, וכל יום היה משהו אחר שהיה תופס אותי חזק.. אם זה הסאונדים המטורפים של רולנד פאנטום G או הפסנתרים של נורד, או הטיירוס 5 עם הסאונדים היפים שלו או המוטיף fx החדש....
אין מה להגיד כל כלי יש לו את היתרון שלו שצריך לעבוד מאוד קשה כדי לשכפל אותו לכלי אחר... אין.. כל כלי הוא חזק מאוד מאוד במה שהוא חזק וחייבים לוותר..
בסוף קניתי קורג pa4 בחסדי ה' המרובים, וגיליתי ב"ה עד כמה לא הכרתי אותו ויש שם מענה להרבה דברים שלא ידעתי בבירור שהוא יתן. לדוגמה הפסנתרים שלו משופרים מאוד יחסית לדגמים האחרים שלו, ואם משחקים טיפה עם האיקווליזר אפשר להגיע (קרוב) לרמה של הפסנתר החלומי של הפאנטום (שמתאים מאוד לנגינה קצבית דייקא) וגם הפסנתר הרגיל שלו נשמע מדהים בהגברה (מישהו טען שהוא שמע את האורגן שלי בהגברה וזה היה נשמע לו לא פחות מנורד, אבל אני לא יודע אם להאמין.. ;))
יש לו גם באסים מאוד מאוד יפים ואפשר לשחק איתם מאוד יפה וזה יוצא ממש יפה בהגברה..
שלא לדבר על כל הסאונדים והדגימות שיוצאים מדהים בהגברה ושאפשר לשחק עם הסאונד של התופים ולהוציא מהמערכות שקיימות באורגן תופים משובחים (זה נראה לי אפשר גם להוציא בדגמים האחרים)

חוץ מזה שגם בpa600 דגימות טובות שנמצאות שם כשאתה שומע בהגברה או הקלטה של אירוע אתה לא מאמין לפעמים שזה יצא מהכלי הזה

לא באתי לשכנע אף אחד, הדיון הזה גדול וענק, באתי להוסיף עוד זווית הסתכלות

(אבל בסוף נראה לי, מי שמחפש סאונדים כמו פסנתרים ודומיהם, Dx, Ap וכו' ימהה ורולנד מספקים חומר מאוד משובח שלא תמיד מגיעים אליו בקורג, אם כי אפשר להשיג או לקנות דברים כאלה ולהעשיר את הקורג)

הייתי חייב להגיב.. ;);)

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אחח זה מזכיר לי את הימים (האפלים.. סתם.. ;)) שהתלבטנו מה לקנות, והייתי יושב ובודק סרטונים עם השוואות וניגנתי על נורד במרום ברמת גן, וכל יום היה משהו אחר שהיה תופס אותי חזק.. אם זה הסאונדים המטורפים של רולנד פאנטום G או הפסנתרים של נורד, או הטיירוס 5 עם הסאונדים היפים שלו או המוטיף fx החדש....
אין מה להגיד כל כלי יש לו את היתרון שלו שצריך לעבוד מאוד קשה כדי לשכפל אותו לכלי אחר... אין.. כל כלי הוא חזק מאוד מאוד במה שהוא חזק וחייבים לוותר..
בסוף קניתי קורג pa4 בחסדי ה' המרובים, וגיליתי ב"ה עד כמה לא הכרתי אותו ויש שם מענה להרבה דברים שלא ידעתי בבירור שהוא יתן. לדוגמה הפסנתרים שלו משופרים מאוד יחסית לדגמים האחרים שלו, ואם משחקים טיפה עם האיקווליזר אפשר להגיע (קרוב) לרמה של הפסנתר החלומי של הפאנטום (שמתאים מאוד לנגינה קצבית דייקא) וגם הפסנתר הרגיל שלו נשמע מדהים בהגברה (מישהו טען שהוא שמע את האורגן שלי בהגברה וזה היה נשמע לו לא פחות מנורד, אבל אני לא יודע אם להאמין.. ;))
יש לו גם באסים מאוד מאוד יפים ואפשר לשחק איתם מאוד יפה וזה יוצא ממש יפה בהגברה..
שלא לדבר על כל הסאונדים והדגימות שיוצאים מדהים בהגברה ושאפשר לשחק עם הסאונד של התופים ולהוציא מהמערכות שקיימות באורגן תופים משובחים (זה נראה לי אפשר גם להוציא בדגמים האחרים)

חוץ מזה שגם בpa600 דגימות טובות שנמצאות שם כשאתה שומע בהגברה או הקלטה של אירוע אתה לא מאמין לפעמים שזה יצא מהכלי הזה

לא באתי לשכנע אף אחד, הדיון הזה גדול וענק, באתי להוסיף עוד זווית הסתכלות

(אבל בסוף נראה לי, מי שמחפש סאונדים כמו פסנתרים ודומיהם, Dx, Ap וכו' ימהה ורולנד מספקים חומר מאוד משובח שלא תמיד מגיעים אליו בקורג, אם כי אפשר להשיג או לקנות דברים כאלה ולהעשיר את הקורג)

הייתי חייב להגיב.. ;);)
קודם כל תודה שהגבת זו לא חובה זו זכות
עכשיו הדיון שלי זה לא הדיון הרגיל והמוכר מה עדיף קורג או ימהה וכו
אני נשאר עם הkorg pa900 אבל אני מסתפק האם בנוסף לקנות את הדגימות וכו או שכבר עדיף להשקיע את הסכום באורגן של ימהה ולהתנסות באורגן חדש ונפלא אח תענוג זה עיקר הספק כפי שציינתי למעלה שלזה יותר נוטה דעתי

קול דממה

משתמש פעיל
ברגע שתקנה את הימהה ותתנסה בו (אני מדבר על הדגמים החדשים s975 s775) יהיה לך קשה להשאר עם הקורג כמעט מכל בחינה
מנסיון

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
ברגע שתקנה את הימהה ותתנסה בו (אני מדבר על הדגמים החדשים s975 s775) יהיה לך קשה להשאר עם הקורג כמעט מכל בחינה
מנסיון
אם אתה אומר.......מעניין
אגב מה הבדל בין הs975 ל s970 אני מעוניין בs970 ה75 יקר יחסית

קול דממה

משתמש פעיל
אין הרבה הבדל ביניהם, ב975 יש הרבה חומרים חדשים אלקטרוניים בעיקר, שלא ניתנים להעתקה ל970
ה970 זול עכשיו כי הוא דגם יוצא כך שזו הזדמנות אם כי אין כבר להשיג אותו חדש אצל היבואן הרשמי אולי תצוגות
ב975 יש גם הרבה יותר מקום לדגימות אם זה מעניין אותך

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין הרבה הבדל ביניהם, ב975 יש הרבה חומרים חדשים אלקטרוניים בעיקר, שלא ניתנים להעתקה ל970
ה970 זול עכשיו כי הוא דגם יוצא כך שזו הזדמנות אם כי אין כבר להשיג אותו חדש אצל היבואן הרשמי אולי תצוגות
ב975 יש גם הרבה יותר מקום לדגימות אם זה מעניין אותך
אלקטרוני לא מעניין אותי תאמת אז זה בסדר
מה אתה רוצה להגיד לי שאני לא יוכל לקנות את ה970 חדש מכלי זמר??.1!!1
ולגבי דגימות כבר כתבתי שזה גופא הספק שלי האם להשקיע בדגימות לקורג או ימהה במקןם הדגימות כי ממה ששמעתי את ה970 בסרטונים אין צורך בדגימות

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
מנסיון
תשמע את הפלייבק שעשיתי בס"ד לשיר שמע ישראל של יעקב שוואקי באורגן korg pa900
ותגיד לי מה אתה חושב;)
https://www.prog.co.il/threads/הוא-כאן-יעקב-שוואקי-שמע-ישראל-הפלייבק.370948/
אתה חושב שבימהה הוא ישמע יותר טוב?

אליהו שטיין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
לדעתי אם המטרה שלך זה לא לאירועים אלא לאולפן - עדיף לקנות את הימהה. כי הסטים שקונים (מעדי נתנאלי למשל) עיקר מה שזה נותן זה חומר מסודר להופעות (מקצבים מסודרים לפי סגנונות, וכן דגימות על זה הדרך). משא"כ לקנות את הימהה הזה (אחרי תשעה באב...) זה ייתן לך עולם חדש של צלילים, של צורות תיכנות והקלטה, ותוכל לשלב את המעלות שלו ביחד עם המעלות של הקורג שלך.

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לדעתי אם המטרה שלך זה לא לאירועים אלא לאולפן - עדיף לקנות את הימהה. כי הסטים שקונים (מעדי נתנאלי למשל) עיקר מה שזה נותן זה חומר מסודר להופעות (מקצבים מסודרים לפי סגנונות, וכן דגימות על זה הדרך). משא"כ לקנות את הימהה הזה (אחרי תשעה באב...) זה ייתן לך עולם חדש של צלילים, של צורות תיכנות והקלטה, ותוכל לשלב את המעלות שלו ביחד עם המעלות של הקורג שלך.
וואו תודה רבה
אכן מטרתי היא ל"אולפן" כלומר שהאורגן משמש בתור אולפן חח לא להופעות המקסימום שאני יופיע איתו זה ביתי וכדו ( וגם אם אני ירצה לקנות את האורגן עכשיו אין לי כסף אז ברור שזה יהיה אחרי תשעה באב מי יודע מתי:()
בכל אופן אכן אני רוצה לגלות עולם חדש של צלילים וכו זה כיף:cool:
אגב רציתי לשאול האם יש לך ימהה? וא"כ איזה דגם?
וכשאני יקנה את האורגן מאיפה אני ישיג מקצבים בסייסים לאורגן כמו מקצבי ביט שקטים וחסידי וכו?
והאם צריך דגימות לאורגן של ימהה או שעם צלילי ימהה אין צורך בדגימות?

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הסטים שקונים (מעדי נתנאלי למשל) עיקר מה שזה נותן זה חומר מסודר להופעות (מקצבים מסודרים לפי סגנונות, וכן דגימות על זה הדרך).
האמת שחשבתי על הנושא עוד והגעתי למסקנה שעדיף לי דגימות סאונד כי עם כל זה שימהה נשמעים טוב (מבחינת צלילים לא מבחינת מקצבים) בכל אופן אורגן זה אורגן והאורגן לא מגיעה לדגימות של כלים חיים מבחינת הצלילים שלו יהיו יפים ככל שיהיו
הדברים שלו מתאימים גם לאולפן לא?
לדוגמא צרפתי כאן פלייבק שעשיתי באורגן של כי הם חיינו של ישראל ורדיגר
תשמע את הדגימה של הגיטרה החשמלית בדקה 4:14 (זה של עדי נראה לי אבל זה מדהים עם כל זה שהגיטרות של קורג וגם של ימהה נשמעים טוב הם לא מתקרבים לדגימות של כלים חיים)

קבצים מצורפים

• ki em p.mp3
    14.7 MB · צפיות: 41
נערך לאחרונה ב:

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
האמת שחשבתי על הנושא עוד והגעתי למסקנה שעדיף לי דגימות סאונד כי עם כל זה שימהה נשמעים טוב (מבחינת צלילים לא מבחינת מקצבים) בכל אופן אורגן זה אורגן והאורגן לא מגיעה לדגימות של כלים חיים מבחינת הצלילים שלו יהיו יפים ככל שיהיו
הדברים שלו מתאימים גם לאולפן לא?
לדוגמא צרפתי כאן פלייבק שעשיתי באורגן של כי הם חיינו של ישראל ורדיגר
תשמע את הדגימה של הגיטרה החשמלית בדקה 4:14 (זה של עדי נראה לי אבל זה מדהים עם כל זה שהגיטרות של קורג וגם של ימהה נשמעים טוב הם לא מתקרבים לדגימות של כלים חיים)
הגיטרה בקורג pa4X נשמעת יותר אמיתי ויותר יפה...

שמואל ק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אלקטרוני לא מעניין אותי תאמת אז זה בסדר
מה אתה רוצה להגיד לי שאני לא יוכל לקנות את ה970 חדש מכלי זמר??.1!!1
ולגבי דגימות כבר כתבתי שזה גופא הספק שלי האם להשקיע בדגימות לקורג או ימהה במקןם הדגימות כי ממה ששמעתי את ה970 בסרטונים אין צורך בדגימות
לפני איזה חודש קניתי את הPSR 970 ב 5700 ש"ח
אחד הכלים האדירים....

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לפני איזה חודש קניתי את הPSR 970 ב 5700 ש"ח
אחד הכלים האדירים....
תתחדש :D אני גם קבלתי אורגן חדש לפני כמה חודשים זה הרגשה נפלאה וכיפית (korg pa900)
איזה סגנון אתה מנגן חסידי? אולי תשלח לי או תעלה כאן קטע או שניים של ניגון באורגן בבקשה
לשמוע איך הוא ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה