מידע שימושי גיטרה למתחילים, על מה אתם ממליצים?

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא מכירה כל כך.
אני באופן אישי ממליצה על כלי זמר, זה כל החוויה.
נסעתי עד לשם רק בשביל לקנות ספר למידה, זה חנות משחקים לחובבי מוזיקה.
כשהייתי קטנה ההורים שלי קנו לי את הגיטרה שם.
היום במחשבה שנייה אולי הייתי קונה אותה בחנות בבעלות של שומרי תורה ומצוות. לא כי יש בעיה, פשוט אם כבר מוציאים את הסכום, שיפרנס את האדם הטוב ביותר.

ניק 9834

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
ולמה את ממליצה לי על זה, מאיכות או כי היא מתאימה למתחילים?

רגעים יפים

משתמש צעיר
אני ממליצה לתלמידות שלי שמתחילות ללמוד גיטרה,
לקנות גיטרה לא מידי פשוטה- כי אז לא יצאו צלילים יפים, ופחות יהיה נחמד להשקיע ולתרגל,
ומצד שני, לא גיטרה יקרה מידי - כי אם לא תתחבר ללימוד הגיטרה, אז סתם הוצאת כסף לפח- וחבל.
גיטרה באזור 600-900 ש"ח ממומלצת למתחילים.
אני ממליצה לקנות את הגיטרה בחנות "אפקט כלי נגינה"- יפו 97, ירושלים (מרכז כלל),
הם מאד מקצועיים ויכולים לכוון לגיטרה שמתאימה בשבילך (גם כלי זמר ממולצים מאד).
בכל מקרה אני לא ממליצה על חברה מסויימת או דגם מסויים- כל אחד מתחבר לצלילים שונים ולאפקטים אחרים,
וגם תלוי האם אתם רוצים גיטרה אקוסטית או קלאסית.
כדאי מאד ללכת לחנות עצמה, לקבל הכוונה, ופשוט לנסות בעצמך- לשמוע ולראות אם מתחברים.

ניק 9834

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אני ממליצה לתלמידות שלי שמתחילות ללמוד גיטרה,
לקנות גיטרה לא מידי פשוטה- כי אז לא יצאו צלילים יפים, ופחות יהיה נחמד להשקיע ולתרגל,
ומצד שני, לא גיטרה יקרה מידי - כי אם לא תתחבר ללימוד הגיטרה, אז סתם הוצאת כסף לפח- וחבל.
גיטרה באזור 600-900 ש"ח ממומלצת למתחילים.
אני ממליצה לקנות את הגיטרה בחנות "אפקט כלי נגינה"- יפו 97, ירושלים (מרכז כלל),
הם מאד מקצועיים ויכולים לכוון לגיטרה שמתאימה בשבילך (גם כלי זמר ממולצים מאד).
בכל מקרה אני לא ממליצה על חברה מסויימת או דגם מסויים- כל אחד מתחבר לצלילים שונים ולאפקטים אחרים,
וגם תלוי האם אתם רוצים גיטרה אקוסטית או קלאסית.
כדאי מאד ללכת לחנות עצמה, לקבל הכוונה, ופשוט לנסות בעצמך- לשמוע ולראות אם מתחברים.
תודה על ההדרכה, מתחילים לא אמורים להתחיל עם קלאסית?

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ולמה את ממליצה לי על זה, מאיכות או כי היא מתאימה למתחילים?
גם וגם.
בגיטרה קלאסית אין כל כך מקום למתאימה למתחילים, בסופו של יום מדובר על האיכות של הגיטרה.
אלו אותם המיתרים ואותו העובי של הגשר.
בגיטרה חשמלית יש לזה הרבה מקום.
מטבע הדברים גם אם אחרי 3 חודשים תעבור מרמת מתחילים למתקדמים, לא תרוץ ותקנה גיטרה קלאסית חדשה נכון?
עדיף להשקיע באחת שתלווה אותך לשנים.

ניק 9834

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
גם וגם.
בגיטרה קלאסית אין כל כך מקום למתאימה למתחילים, בסופו של יום מדובר על האיכות של הגיטרה.
אלו אותם המיתרים ואותו העובי של הגשר.
בגיטרה חשמלית יש לזה הרבה מקום.
מטבע הדברים גם אם אחרי 3 חודשים תעבור מרמת מתחילים למתקדמים, לא תרוץ ותקנה גיטרה קלאסית חדשה נכון?
עדיף להשקיע באחת שתלווה אותך לשנים.
איך שהבנתי אחרי קלאסית עוברים לאקוסטית אם מתמקצעים, זה לא נכון?

• תודה
Reactions: RU1

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה נכון.
אבל לא בגלל שעל גיטרה אקוסטית אפשר לנגן דברים שבקלאסית לא.
הצליל של האקוסטית נקי וצלול יותר, הוא יכול להתחבר למגבר, זה יותר שדרוג של הכלי, לא של הגיטריסט.
אגב הגשר של האקוסטית צר יותר, אז כשמתרגלים לאקורדי בארה על גיטרה קלאסית, באקוסטית הם נהיים הרבה יותר קלים.

רגעים יפים

משתמש צעיר
זה לא חייב להיות בהכריח שמתחילים קודם עם קלאסית ואחר כך עוברים לאקוסטית,
רוב התלמידות שלי מתחילות גיטרה קלאסית.
אבל יש גם כאלה, שמתחילות עם גיטרה אקוסטית והם מתקדמות נהדר.
יש קצת יותר קושי בגיטרה אקוסטית בגלל ש-6 המיתרים הם ממתכת (לעומת הגיטרה הקלאסית שעשוייה לרוב ממיתרי ניילון) המתכת יכולה להכאיב באצבעות בהתחלה, אך בהמשך מתרגלים.
הבחירה בגיטרה אקוסטית או קלאסית, לא תלויה ברמה של הגיטריסט, אלא בחיבור שלו לצליל של הכלי.
המיתרים של הגיטרה הקלאסית עשויים לרוב מניילון, מה שמעניק לגיטרה את הצליל הרך יותר יחסית לצליל החד של מיתרי המתכת של הגיטרה האקוסטית.
הכל עניין של חיבור לצליל מסויים.

יהודי מוזיקאי

משתמש רשום
אני התחלתי עם קלאסית של 200 ש''ח (מחוסר תקציב והבנה מה שעזר לי בהמשך שיכולתי לקנות גיטרה יותר יקרה ולא הוצאתי כבר 700 ש''ח על הראשונה אבל בעיקרון זה בכלל לא מומלץ כי קשה ללמוד עם זה וזה לא איכותי)
ואחרי חצי שנה קניתי ב-1250 ש''ח מקצועית יותר (בכלי זמר)
עם קלאסית יותר קל להתחיל כי היא פחות מכאיבה (המיתרים מניילון) זה לא עניין של התקדמות
רק שאחרי שרגילים לקלאסית יותר קל לעבור לאקוסטית כי האצבעות כבר מחושלות

Take it Easy

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני הייתי ממליצה להשאיל ממישהו בשביל החודש - חודשיים הראשונים או לקנות משהו ביד 2 - כך תוכלו להתחיל עם גיטרה מקצועית יותר אבל לא להשקיע מדי כספית, הגיטרות הפשוטות ב200 ש"ח ממש מאכזבות. הצליל פשוט גרוע ומאד קשה ככה להנות מהלמידה ובכלל ללמוד.
אח"כ כשכבר מתחברים לכלי ויודעים מה הכיוון שתרצו להשקיע בו - ללכת ולבחור גיטרה איכותית ומקצועית.
ואין כמו החוויה בחנות ענקית של כלי נגינה כמו כלי זמר לבחור את גיטרת החלומות...

יהודי מוזיקאי

משתמש רשום
אני הייתי ממליצה להשאיל ממישהו בשביל החודש - חודשיים הראשונים או לקנות משהו ביד 2 - כך תוכלו להתחיל עם גיטרה מקצועית יותר אבל לא להשקיע מדי כספית, הגיטרות הפשוטות ב200 ש"ח ממש מאכזבות. הצליל פשוט גרוע ומאד קשה ככה להנות מהלמידה ובכלל ללמוד.
אח"כ כשכבר מתחברים לכלי ויודעים מה הכיוון שתרצו להשקיע בו - ללכת ולבחור גיטרה איכותית ומקצועית.
ואין כמו החוויה בחנות ענקית של כלי נגינה כמו כלי זמר לבחור את גיטרת החלומות...
ג''א מצטרף
ובפרט שכשלא ידעים לנגן גם לא יודעים כ''כ לבחור ואח''כ מתחרטים

זיגזג

משתמש רשום
יש חנות בשם כלי מיתר
היא בפתח תקווה
אבל שווה שווה לבוא מרחוק!
מקצועיות וסבלנות יוצאת דופן!

(יש גם באתר שלו סרטונים חינמיים ללימוד גיטרה למתחילים)
בהצלחה!

ניק 9834

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אני יקפיץ פה שוב, אולי אתם תוכלו לעזור לי
יש לכם המלצות על מורה לגיטרה בירושלים או בסביבה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה