גאלנו או געלנו

כוכב מאיר

משתמש פעיל
באחד ממוספי החג הופיעה תמונה מספר סליחות עתיק 'גאלנו נתיבותיך הטובים' (אין לי אפשרות לסרוק כעת)
היתכן, טעויות כאלו בעבר ? או שיש הסבר אחר

באקינגהם

משתמש מקצוען
לכאורה טעות
בדרך פלפול יש לומר: אחר שגאלנו את ארץ ישראל - נתיבותיך הטובים והישרים - מהכנענים קלקלנו ודבקנו במעשים זנוחים. היינו, סדר השתלשלות הדברים (ובהמשך: זעמת בשלנו בית משכנות מבטחים. חרב, ופס ריח ניחוחים, המשך פירוט השתלשות ההיסטוריה הטראגית...)

דג מלוח

מעמד בתג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י כוכב מאיר;2276556:
באחד ממוספי החג הופיעה תמונה מספר סליחות עתיק 'גאלנו נתיבותיך הטובים' (אין לי אפשרות לסרוק כעת)
היתכן, טעויות כאלו בעבר ? או שיש הסבר אחר

ראה כאן

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האם ספר הסליחות העתיק היה מנוקד? כי אין ספק, 'גֵּאלנו נתיבותיך' ולא 'גָּאלנו'.

כוכב מאיר

משתמש פעיל
נכתב ע"י אפכא מסתברא;2277020:
האם ספר הסליחות העתיק היה מנוקד? כי אין ספק, 'גֵּאלנו נתיבותיך' ולא 'גָּאלנו'.
אבדוק בהמשך ואולי אעלה סריקה.
בכל אופן תודה !!!
הקישור ש'דג מלוח' הביא והדיון הנרחב שמה מרחיב אפיקים וגורם לנו לחשוב 'איפכא מסתברא'...

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י כוכב מאיר;2277088:
שכחתי שיש לי עסק עם דקדקנים (כך כותבים את זה ?...)
אכן, כך כותבים את זה, אבל לעצם העניין של תיקון הלשון - יש לך כאן עסק עם עורכי לשון...

אולי מעניין אותך גם...