בת 9 משתעלת עם ליחה כבר יותר מחצי שנה

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

אסתר 4

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הרופא רק דוחף לה אנטיביוטיקות, :mad:
פעם אחת נתתי לה שבוע שלוש פעמים ביום, עבר לה מעט
אך כשסיימה את הטיפול חזר השיעול,
שלח אותי איתה לרופא ריאות, וגם הוא נתן אנטיביוטיקה, ולא נתתי לה
כי זה מוגזם, ואמרתי לו היא כבר קיבלה והוא אמר תני לה שוב.
למה להרוס??.:mad:
נתתי לה משו טבעי שיש קצת שיפור, הורדתי את החלב (רק יומיים שהיא לא שותה חלב, הבנתי שהוא גורם לליחות),
יש לכם עוד טיפים ועיצות טובות להפסקת השיעול הטורדני הזה?

תודה רבה

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
סירופ שיעולית של הדס, מאד מרגיע!!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
תבדקי אם לא צומח לכם עץ שהיא אלרגית ממנו ליד הבית.
חצי שנה זה מוגזם. לכי לרופא אחר.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
עשו צילום? CT?

אסתר 4

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מלפפון;1696611:
תבדקי אם לא צומח לכם עץ שהיא אלרגית ממנו ליד הבית.
חצי שנה זה מוגזם. לכי לרופא אחר.

הלכתי וגם נותן אנטיביוטיקה
ואין לנו עץ כזה, אנו גרים בקומה 4 ואנחנו חיים פה שלוש שנים ורק בחצי שנה הזו נהיה שיעול שלא רוצה לעזוב אותה.

MV25

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כדאי מאד לבקש חוות דעת נוספת

אסתר 4

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תהילהלוש;1696668:

לא,
זה שיעול עם לחה,
זה נקרא שעלת?
ה' ישמור מה זה????:eek:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י אסתר כהן;1696671:
לא,
זה שיעול עם לחה,
זה נקרא שעלת?

שיעול טורדני עם ליחה שלא עובר יכול להיות שעלת. אני מכירה משהו שהיה לו שעלת ורק אחרי 5 חודשים הרופא התעורר לבדוק. יש בדיקת דם. אם זה שעלת אז צריך סוג מסוים של אנטיביוטיקה [אזניל] ואנטיביוטיקה אחרת לא בהכרח משפיעה.

שעלת מלווה בדרך כלל גם במעין צינון אבל לא חייב.

תשאלי את הרופא אם נראה לו. אין לך מה להפסיד. מקסימום הוא יגיד לך- מה פתאום שעלת? ותוכלי לענות שחברי הפורום בפרוג בלבלו לך את השכל :D

אגב, שעלת מאוד מדבקת כך שאם במשך כל התקופה הזו לא התחילו אחרים בבית להשתעל אז קשה להאמין שזו שעלת....

בכל מקרה שעלת בדרך כלל לא מסוכנת אבל לא חולפת ללא טיפול הולם. היא עלולה להיות מסוכנת מאוד בתינוקות, נשים הרות, אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה או מדוכאת [כגון מושתלי איברים, מטופלי כימותרפיה וכדומה], וכן בקשישים.

עוד משהו קטן- במקרה כמו שאת מתארת שאנטיביוטיקה כן משפיעה ואחר שמסיימים חוזר השיעול אז יש מקום לעשות CT לשלול ממצא בריאות. אני מכירה מישהו אצלנו בשכונה עם סיפור דומה למה שאת מתארת ובסוף עשו CT וגילו גרגר חיטה בריאה שהילד ככל הנראה שאף דרך האף מבלי שההורים ידעו [שיחקו בגינה וכו'] והגרגר הזה גרם לגירוי מתמיד. דלקות שעברו עם אנטיביוטיקה וחזרו מיד אחרי סיום הטיפול כי הגרעין עדיין היה שם. בסוף הוציאו את הגרעין ומאז שבו השקט והשלווה לבית. בצילום לא רואים את זה אלא אם כן זה משהו גדול.

נראה לי שאחרי חצי שנה כל רופא ריאות יתן הפניה ל CT. הייתם אצל רופא ריאות או רק אצל רופא ילדים?

אסתר 4

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תודה רבה לכל העונים
מחר בע"ה אדרוש מהרופא CT
ישר כח!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י hbecker;1696723:
שיעול טורדני עם ליחה שלא עובר יכול להיות שעלת. אני מכירה משהו שהיה לו שעלת ורק אחרי 5 חודשים הרופא התעורר לבדוק. יש בדיקת דם. אם זה שעלת אז צריך סוג מסוים של אנטיביוטיקה [אזניל] ואנטיביוטיקה אחרת לא בהכרח משפיעה.

שעלת מלווה בדרך כלל גם במעין צינון אבל לא חייב.

תשאלי את הרופא אם נראה לו. אין לך מה להפסיד. מקסימום הוא יגיד לך- מה פתאום שעלת? ותוכלי לענות שחברי הפורום בפרוג בלבלו לך את השכל :D

אגב, שעלת מאוד מדבקת כך שאם במשך כל התקופה הזו לא התחילו אחרים בבית להשתעל אז קשה להאמין שזו שעלת....

בכל מקרה שעלת בדרך כלל לא מסוכנת אבל לא חולפת ללא טיפול הולם. היא עלולה להיות מסוכנת מאוד בתינוקות, נשים הרות, אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה או מדוכאת [כגון מושתלי איברים, מטופלי כימותרפיה וכדומה], וכן בקשישים.

עוד משהו קטן- במקרה כמו שאת מתארת שאנטיביוטיקה כן משפיעה ואחר שמסיימים חוזר השיעול אז יש מקום לעשות CT לשלול ממצא בריאות. אני מכירה מישהו אצלנו בשכונה עם סיפור דומה למה שאת מתארת ובסוף עשו CT וגילו גרגר חיטה בריאה שהילד ככל הנראה שאף דרך האף מבלי שההורים ידעו [שיחקו בגינה וכו'] והגרגר הזה גרם לגירוי מתמיד. דלקות שעברו עם אנטיביוטיקה וחזרו מיד אחרי סיום הטיפול כי הגרעין עדיין היה שם. בסוף הוציאו את הגרעין ומאז שבו השקט והשלווה לבית. בצילום לא רואים את זה אלא אם כן זה משהו גדול.

נראה לי שאחרי חצי שנה כל רופא ריאות יתן הפניה ל CT. הייתם אצל רופא ריאות או רק אצל רופא ילדים?

מעניין, לי הרופא אמר שאין מה לעשות נגד שעלת. היא חולפת מעצמה. הסכנה היא ההסתבכויות שלה.

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לבן שלי היה שיעול במשך שלושה חודשים
ויום אחד זה נגמר כמו שזה בא
אם זה מעודד אותך

השראה

משתמש רשום
הבת שלי היתה משתעלת שיעול ליחתי כל לילה במשך כמה חודשים רצופים.הלך וחזר עם נזלת מעצבנת בלי הפסקה.

הורדתי את כל מוצרי החלב מהתפריט שלה וראיתי נפלאות.
הליחה נעלמה לבלתי שוב.
ברגע שהיא אוכלת משהו חלבי- חוזר.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י GRN;1697119:
מעניין, לי הרופא אמר שאין מה לעשות נגד שעלת. היא חולפת מעצמה. הסכנה היא ההסתבכויות שלה.

ואילו אני טופלתי באנטיביוטיקה אפילו כשהיה רק חשש לשעלת. בכיתה של הבן שלי היתה שעלת וכל מי שנדבק טופל באנטיביוטיקה....

בכדי למנוע הסתבכויות מטפלים באנטיביוטיקה. במצב שדל סיבוכים הטיפול כבר יכול להיות מאוחר מדי והריאות עלולות להיפגע לצמיתות....

בסתר המדרגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אסתר כהן;1696671:
לא,
זה שיעול עם לחה,
זה נקרא שעלת?

לבת שלי (13) גילו שעלת ועד שגילו היא השתעלה שיעולים מאד כבדים וניסינו כל מיני דברים טבעיים עד שהגיע פתק מבית הספר שיש בכיתתה בת עם שעלת
עד שהגיעו התשובות המאשרות שעלת הונחינו לתת לה אנטביוטיקה למנוע הדבקות
ואמרו לנו שזה עובר תוך מס' חודשים ואין משהו מיוחד לעשות עם זה רק להזהר בהדבקות תינוקות קטנים (מתחת לשנה) ומבוגרים (מעל 80)

רפואה שלימה!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י hbecker;1697386:
ואילו אני טופלתי באנטיביוטיקה אפילו כשהיה רק חשש לשעלת. בכיתה של הבן שלי היתה שעלת וכל מי שנדבק טופל באנטיביוטיקה....

בכדי למנוע הסתבכויות מטפלים באנטיביוטיקה. במצב שדל סיבוכים הטיפול כבר יכול להיות מאוחר מדי והריאות עלולות להיפגע לצמיתות....

נכתב ע"י תהילהלוש;1697394:
לבת שלי (13) גילו שעלת ועד שגילו היא השתעלה שיעולים מאד כבדים וניסינו כל מיני דברים טבעיים עד שהגיע פתק מבית הספר שיש בכיתתה בת עם שעלת
עד שהגיעו התשובות המאשרות שעלת הונחינו לתת לה אנטביוטיקה למנוע הדבקות
ואמרו לנו שזה עובר תוך מס' חודשים ואין משהו מיוחד לעשות עם זה רק להזהר בהדבקות תינוקות קטנים (מתחת לשנה) ומבוגרים (מעל 80)

רפואה שלימה!

באמת שהתבלבלתי:
אין מה לעשות עם זה (כך הרופא אמר)
אבל נותנים אנטיביוטיקה.
אולי האנטיביוטיקה היא בכלל בשביל למנוע הסתבכויות ולא בשביל לרפא את השעלת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה