מידע שימושי בשורה משמחת שקיבלתי במייל! לחובבי כתיבה

שירה שקד

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
יש אדם בשם לירון פיין, אחד השמות הגדולים בישראל בכתיבה ועריכה ספרותית.

אני למדתי הרבה מהתכנים שלו, והם תרמו לי המון – הבעיה היא שהם צריכים סינון, כי הוא לא דתי בכלל.

היום קיבלתיי מייל מרשימת התפוצה שלו על מדריך כתיבה חדש שהוא הוציא – שמתאים לשומרי תורה ומצוות.

המדריך נכתב יחד עם מוישה גוטמן, ונמכר ב”אור החיים”.

קוראים לספר “תכתבו” – כמובן, לא קניתי עדיין, אבל נשמע מבטיח.

מצרפת את התמונה של כריכת הספר.

נ.ב. אני יודעת שזה נשמע שיווקי להחריד. ובכן, הריני להצהיר: לא מכירה אישית אף אחד מהמחברים, ההתלהבות שלי נובעת אך ורק מהיכרותי המוקדמת עם התכנים שלהם. כאמור, אפילו לא קניתי עדיין את הספר.
unnamed.jpg

ח.ד. וחלק

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
יש אדם בשם לירון פיין, אחד השמות הגדולים בישראל בכתיבה ועריכה ספרותית.

אני למדתי הרבה מהתכנים שלו, והם תרמו לי המון – הבעיה היא שהם צריכים סינון, כי הוא לא דתי בכלל.

היום קיבלתיי מייל מרשימת התפוצה שלו על מדריך כתיבה חדש שהוא הוציא – שמתאים לשומרי תורה ומצוות.

המדריך נכתב יחד עם מוישה גוטמן, ונמכר ב”אור החיים”.

קוראים לספר “תכתבו” – כמובן, לא קניתי עדיין, אבל נשמע מבטיח.

מצרפת את התמונה של כריכת הספר.

נ.ב. אני יודעת שזה נשמע שיווקי להחריד. ובכן, הריני להצהיר: לא מכירה אישית אף אחד מהמחברים, ההתלהבות שלי נובעת אך ורק מהיכרותי המוקדמת עם התכנים שלהם. כאמור, אפילו לא קניתי עדיין את הספר.צפה בקובץ המצורף 1778515
אפשר להשיג ביפה נוף?

יהלום-יצירות מלוטשות

כתיבה מלטשת יצירות
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אם כבר, מצורפת הודעה שפרסם מוישה.
(לא מקבל אחוזים. מבטיח).

---------- Forwarded message ---------
מאת: מוישה גוטמן <>
‪Date: יום ה׳, 19 בספט׳ 2024 ב-15:56‬
‪Subject: תכתבו! (פרסומת ל-450 עמודים שהפכו לספר - שהפך למדריך כתיבה אישי)‬
To:

בהלת הביפרים הלבנונית
מחווירה ומתגמדת
מול בהלת הדחיינים
שהתעוררה החל מאתמול

הדחיינים, נו, המתמהמהים.
אלה שכבר עשרים שנה
רוצים ומתכננים לכתוב
את הסיפור המיוחד ההוא
ואוטוטו. וכבר. והנה הנה.

ומאתמול - הם מבוהלים.
השמועה על צאתו לאור של
'תכתבוּ'

מדריך הכתיבה החדש
עם ארבע מאות וחמישים
עמודים שיש בהם
תשעה שערים של שיעורים
סיכומים, טבלאות, תרגולות
סודות, שיטות, טכניקות

גרמה לדאגה רבה בקרב
הדחיינים המתחפרים להם
ברובע הדאחייה'נות
ללא הפרעה

כי זהו. נגמר. חאלס.
אין יותר תירוצים
למה עוד לא כתבתם
את מה שאתם רוצים
ושואפים וכמהים ומתכננים
אוהו, כמה מתכננים -
לכתוב

אין יותר הסברים
מנומקים ומפולצנים
למה העכבה לטובה
ואיך האיחור רק משביח
את האיכות

'תכתבוּ'
מחסל בחיסול ממוקד
את כל התירוצים.
ומכאן בהלתם של הדחיינים
הרוצים ורוצים, ועוד רוצים
לכתוב ולכתוב
ועוד לא הספיקו "להגיע לזה"

'תכתבוּ'
הוא חבר הכתיבה הנאמן שלכם.
מדרבן. מכוון. מעודד. וגם גוער.

ראו. הוזהרתם.

מצורפת דוגמית זעירה
להתפעלות התרשמות
והתפעמות.

'תכתבוּ'
נכתב בשבילכם!
רוצו לקנות אותו.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
איזו בשורה טובה לעולם הספרות החרדי!

הכתיבה של לירון פיין ושל מוישה גוטמן מאוד מאוד מאוד שונה אחד מהשני. מסקרן לראות איך הם מתמזגים.

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וואו נשמע ממש מגרה!
תודה רבה על העדכון @שירה שקד

שאלה למי שעוד לא הוציא ספר או התקדם בכתיבה כמקצוע - גם לכם זה עושה קצת 'חלישעס'?
לראות כל כך הרבה סופרים, ואז לנסות להיכנס לשוק הזה... נשמע לי כל כך קשוח...
ומוציא קצת את הרוח מהמפרשים...
יש עוד מישהו שמרגיש כמוני לפעמים? :confused:

בלי קשר - יש הרבה סיכויים שאקנה את הספר - כי אני נהנית לפתח אצלי את הכתיבה כתחביב, ומי יודע אולי בעתיד...

תהילה בצלאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וואו נשמע ממש מגרה!

שאלה למי שעוד לא הוציא ספר או התקדם בכתיבה כמקצוע - גם לכם זה עושה קצת 'חלישעס'?

בלי קשר - יש הרבה סיכויים שאקנה את הספר - כי אני נהנית לפתח אצלי את הכתיבה כתחביב, ומי יודע אולי בעתיד...
לכל אחד יש מה להוסיף, כמו שלכל אחד יש את מטבע הלשון שלו. עולם הספרות החרדי צריך עוד סופרים, רק צריך להשקיע, בעיקר לכתוב בלי סוף, ללמוד מביקורת ולנסות להשתכלל כל הזמן (וגם לצאת מקופסת העלילות החוזרות על עצמן, חשוב!)

אוראל סולטן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כן. אפילו מאוד לפעמים.

כשאני קורא ספר טוב, זה יכול ממש להעציב אותי ('למה אני לא כתבתי ספר כזה?'), אבל אז אני מנסה לקחת את המקום הזה ולמנף אותו הלאה ('אני אראה לסופר הזה שהספר שאני אכתוב יהיה ברמה הרבה יותר גבוהה ממנו, עד כדי שלפני הספר הבא שלו הוא יחשוב 'למה אני לא כתבתי ספר כזה?' ;) '.). לא תמיד זה עובד, אבל זה בד"כ עוזר לי להרפות את 'חלישעס הדעת' הזו.

(וואי, אני מרגיש שיצא לי סגנון כתיבה דומה לפרצמן, בסוף יתחילו לבקש ממני פה אישורים להצטרפות...:unsure:).

נ.ב: לא שאלת את זה כבר פעם פה באיזה אשכול?

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
וואו נשמע ממש מגרה!

לא ממש.
אני חושב שזה תלוי בסגנון של הסופר/ת
אני חושב שאם הכותב הוא ייחודי, אם יש לו מה להציע לעולם, אם הוא טוב אפילו בנקודה אחת יותר מכולם והוא הולך עליה בכל הכוח - הוא כלל לא ימצא את עצמו בתחרות מול כותבים אחרים, כי לכל אחד יש נקודות חוזק ובשוק מצומצם יחסית - סביר שהיכולות שלו בתחום ההתמחות הספציפי הזה יהיו טובות יותר משל שאר הכותבים.
הבעיה היא, כשהכותב נעול על סגנון אחד שהוא יותר ׳טרנד׳ או שהוא יותר ׳קלאסי׳, למרות שאין לכותב מה לתת בתחום יותר מאחרים.
אני בדרך כלל לא קורא, כי המחשבות שלי בראש יותר יצירתיות מכל עלילה, ולכן זה משעמם אותי (אני מקווה שלא תחשבו שאני מתייהר. אני לגמרי מספר על תכונה שלי, שהיא לפעמים מעצבנת ולא כיפית. אני פשוט אוהב מאוד לבנות עלילות, ואני עושה את זה על אוטומט, ולכן כשאני מתחיל עלילה - אוטומטית יש לי המון מהלכים מורכבים במחשבה, וכשהסופר בוחר במהלך לא מתוחכם, או משעמם מדי, או לא הגיוני, זה מתסכל). ראיתי לא מזמן ספר שכתב עיתונאי שאני מכיר, ובאופן נדיר - חשבתי שאולי כדאי לקרוא אותו. ואז קראתי והתאכזבתי קשות.
התאכזבתי, כי אני מכיר את העיתונאי - ועל אף שלא מדובר באחד השמות הגדולים בתקשורת הישראלית, מדובר בהחלט על מי שמבין מאוד בממשל, בפוליטיקה, בתככים, בתרגילים. ציפיתי ממנו לכתוב מותחן פוליטי. סיפור על תככים, על מלכודות, על תרגילים באושים ועל שחיתות שילטונית. במקום זה, קיבלתי עלילה בנאלית ושטחית על מחבלים עם קלצ׳ניקובים ורעלה.
בקיצור: כתיבה היא הדרך שלנו לבטא את עצמנו. אדם ייחודי - מסוגל לכתוב סיפור ייחודי. לכל אחד יש כוח על משלו, בתחום אחד לפחות. אני חושב שכותב שיבוא מהמקום הזה - ממקום שחושב על הנקודות הטובות שלו ועל מה שהוא יכול לתת, יצליח בגדול. כי בסוף, הכל ענין של היצע וביקוש. אם תציע משהו מיוחד - יהיה ביקוש. אם תציע חיקוי - כבר יקנו את המקור.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית

קבצים מצורפים

• טעימה מהספר תכתבו.pdf
    4.9 MB · צפיות: 1

תהילה בצלאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גם דבורי רנד הוציאה מדריך כתיבה,
יש למישהו מושג אם זה כבר יצא להפצה בחנויות?
אני קניתי אותו במכירה מוקדמת. אבל לא מדובר במדריך, אלא בתרגילי כתיבה מקדמים...

תהילה בצלאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איפה אפשר להשיג?
אני לא יודעת אם משתלם עכשיו... אני קניתי בהנחה + בונוס חוות דעת על תוצר (לא יודעת מה יהיה המחיר אחרי ההשקה הרשמית). בכל אופן, מדגישה: מדובר בתרגילי כתיבה בלבד. שום הסבר על בניית עלילה, אפיון דמויות וכו'. נטו כ-130 תרגילים, דפי שורות בתוך הספר לכתיבה (שאיתם מגיעים ל400 דף) ודוגמא לכל תרגיל.
לי עקב עומס לא יצא לתרגל, כך שאני לא יכולה לתת המלצה או דיס.
האיסוף הוא מרחוב השלושה ב"ב. אבל יכול להיות שהשתנה...

נערך לאחרונה ב:

בובה בובה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה