בשורה לאמהות עובדות - אושרה שעת הורות לנשים העובדות מעל 8 שעות ביום

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

זכוכית

משתמש פעיל
נכתב ע"י טיגר;2498566:
הספירה של הארבע חודשים מתחילה מיום החזרה.
ללא קשר אם העובדת האריכה את חופשת הלידה

טעות.
"אם עובדת לקחה חופשה בתשלום או ללא תשלום (חל"ת) לאחר חופשת הלידה, תקופת החופשה חופפת את תקופת הזכאות ל"שעת הנקה". כלומר, 4 החודשים שבהם היא ובן/בת זוגה יהיו זכאים לשעת הנקה (שעת הורות) נספרים החל מתום חופשת הלידה ולא מתום תקופת החל"ת או החופשה בתשלום. אם תקופת החופשה אורכת יותר מ-4 חודשים, הרי שלאחר חזרתה לעבודה העובדת לא תהיה זכאית כלל ל"שעת הנקה" (שעת הורות) וכך גם בן/בת זוגה.
עובדת שקיצרה את חופשת הלידה וחזרה לעבודה מוקדם יותר (כלומר שהתה בחופשת לידה פחות מ-26 שבועות), (ובן/בת זוגה, אם בחרה לחלוק את הזכות) יהיו זכאים לשעת הנקה (שעת הורות) במשך 4 חודשים מיום חזרתה לעבודה."

מתוך אתר כל זכות

טיגר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yber;2502501:
טעות.
"אם עובדת לקחה חופשה בתשלום או ללא תשלום (חל"ת) לאחר חופשת הלידה, תקופת החופשה חופפת את תקופת הזכאות ל"שעת הנקה". כלומר, 4 החודשים שבהם היא ובן/בת זוגה יהיו זכאים לשעת הנקה (שעת הורות) נספרים החל מתום חופשת הלידה ולא מתום תקופת החל"ת או החופשה בתשלום. אם תקופת החופשה אורכת יותר מ-4 חודשים, הרי שלאחר חזרתה לעבודה העובדת לא תהיה זכאית כלל ל"שעת הנקה" (שעת הורות) וכך גם בן/בת זוגה.
עובדת שקיצרה את חופשת הלידה וחזרה לעבודה מוקדם יותר (כלומר שהתה בחופשת לידה פחות מ-26 שבועות), (ובן/בת זוגה, אם בחרה לחלוק את הזכות) יהיו זכאים לשעת הנקה (שעת הורות) במשך 4 חודשים מיום חזרתה לעבודה."

מתוך אתר כל זכות
מדובר על הארכה מעבר ל26 שבועות.

טיגר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תמר א;2502437:
החוק הזה כבר נכנס?
אם אני חוזרת כרגע מחופשת לידה (משרה של 8שעות) אני זכאית לשעת הנקה?
זכאית
כפי שכתוב החוק תקף אפילו על מישהי שכבר חזרה ונמצאת בתוך ה4 חודשים

אביגיל 24

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני חושבת שמה שהרוחנו מזה גם כן
שכל מעסיק יחשוב כמה פעמים אם לעסיק אשה חרידית-צעירה

ומעגל המובטלות יכול ליגדול ופחות להיתפתח לאיפה שהוא מפותח היום, פחות מפתחות ...-

אבל את מי בכל מענין מה אני חושבת בממשלה .

תזרים

משתמש מקצוען
אני עובדת בתקן של 8 שעות, אבל זה כולל חצי שעה הפסקה, אז בחברה אומרים שאני לא זכאית.
מישהי יודעת אם זה כולל הפסקה או לא?

טיפ טיפה

משתמש פעיל
שבל,

אני חייבת לומר לך שמנסיוני האישי (למעלה מ-10 שנים...) בתחום ההיי טק, עבדתי בסביבות שונות, מוסר העבודה של הנשים החרדיות גבוה בהרבה מכלל האוכלוסיה הגברית והחילונית, זה דבר ראשון,
ודבר נוסף מעסיקים שבוחרים להעסיק נשים חרדיות, לא זה הפרמטר שישפיע אם לקבל/ לא לקבל...

Blimy E

משתמש רשום
תכל'ס

אם אני עובדת כל יום 8 שעות
אני זכאית?

או חייב לעבוד גם יום ששי או כל יום 9 שעות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה