עזרה בשבועיים האחרונים קורא לי משהו הזוי בבצק של החלות!

טליהבא

משתמש מקצוען
אותו מתכון , אותם חומרים ואני כבר שנים אופה חלות שיוצאות מעולות
ובפעמים האחרונות הבצק יוצא כאילו לא אחד, כאילו עם מאין חורים כאלה כאילו הוא מתבקע
וזה לא משנה אם אני לשה יותר
מבחינה תחושתית הוא רך ונעים אבל במראה הוא פשוט לא נראה טוב וגם באפיה הוא יוצא כך לא מראה חלק מלמעלה
מה זה יכול להיות!
הילדים שלי צוחקים עליי שאני יותר מידי רגישה לחלות שלי ואני לוקחת את זה ללב (אבל יש בזה משהו!)

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אולי, מעלה השערה, השמרים כבר לא טריים...?

טליהבא

משתמש מקצוען
דווקא די חדשים קניתי הפעם את היבשים של שמרית! אולי הם הבעיה?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הם דווקא נהדרים- השמרים של שמרית.
אולי אוחסנו בחנות באופן לא נאות?

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
השמרים צריכים להיות טריים טריים לחלוטין. אני קונה שמרים עם תאריך לחודש מהיום. חשוב מאוד וכמו כן גם האכסחון חשוב מאוד. גם בחנות.
כמו כן, לגבי התפחה זה תלוי אפה את גרה ומה מזג האוויר שם שיכול להיות שהשתנה. בחורף, יש לשים את התנור על הדרגה הכי נמוכה, לכבות ולהכניס להפתחה. צריך טמפרטורה של 37 מעלות בשביל השמרים שיפעלו את פעולתם. הלישה עצמה לא עוזרת בהתפחה אלא רק משחררת גלוטן שהוא אחראי על הדיבוק של העיסה ולא על חדירת האוויר לתוך הבצק, שזה פעולה של השמרים.

טליהבא

משתמש מקצוען
מה שמוזר לי נשלא שיניתי כלום , אותה התפחה אותו בצק
בפעם האחרונה שמתי משפר אפיה של צ'וקי נראה לכם שזה קשור?

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי סוג קמח אחר?

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נראה שהשמרים פה אשמים. תנסי לקנות חבילה חדשה או השמרים בואקום.

כוכב נוגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בעוגות לרוב יוצא לא טוב בגלל שהקמח היה קר מהמקפיא.לא יודעת מה עם חלות, אולי קשור?

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תקשיבי, אותו סרט אצלי! והכל בגלל משפר האפיה, בדוק!!
בחודש האחרון פעמים שמתי משפר אפיה וב2 הפעמים האלו הבצק היה בדיוק כמו בתיאור שלך
כל השאר היה מדהים כרגיל
זה היה שקוף, כי היתה פעם שעשיתי 2 כמויות של בצק כל פעם קילו ורבע באחד שמתי משפר ובשני לא וזה בדיוק היה התוצאה!!
המסקנה שלי היא לא לגעת במוצר הזה יותר!

טליהבא

משתמש מקצוען
אני לא ישתמש בו יותר!
ממש מוזר כ"כ מהללים אותו ותקופה שהיה בו חוסר
כך שאפילו לא העליתי על דעתי שהוא הורס את הבצק!

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ואני שמתי משפר של שטיבל
יש לי עוד קופסא בבית למסירה בירושלים לכל המעונינת לא נוגעת בה יותר!

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אם יש חורים בבצק, זה סימן שרשת הגלוטן לא הייתה מספקת.

הגלוטן קיים בקמח ומתפתח בלישה מספקת דייה.

באם אתם לשים כמו תמיד, המלצתי להחליף לקמח יותר טרי .
נ.ב.אצלינו קבוע משתמשים במשפר אפייה .

חני גרינשטיין

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אם אתן רוצות חלות טובות באמת,
תעברו לקמח שמרים של אוסם.
מכיל כבר את השמרים ומשפרי האפיה.
יוצאות חלות מדהימות!
המחיר? הוצאות שבת וחג...
מה גם שהוא לא ממש יקר, בפרט בהתחשב בעובדה, שאם אני משתמשת בקמ חרגיל, אני קונה שמרית טריה ומשפר אפיה, אז זה יוצא יקר יותר (כי עם שמרים יבשים החלות לא יצאו משהו... לעוגות זה מצוין)

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה