בואו חשבון ברשתות הגדולות - כמה משתמשים באשראי, וכמה משלמים במזומן? כנסו וענו!

בקניות ברשתות הגדולות - כמה אנשים משתמשים בכרטיס אשראי, וכמה משלמים במזומן?

• 80% מזומן - 20% כרטיס אשראי

• 50% מזומן - 50% כרטיס אשראי

• 80% כרטיס אשראי - 20% מזומן

• אין לי מושג..

• 100% אשראי

• 100% מזומן

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

kktao

משתמש פעיל
מצויין.
חברים, מסכימים איתו?

אם אני קונה באשראי אז אני לא יודע מתי עברתי את הגבול החודשי שלי, בכרטיס אשראי אני הרבה יותר חופשי, בכלל לא רואה איך נגמר ערימת המזומנים

חלד ב' והיא שיטת המעטפות

(גילוי נאות: אני נגד השיטה)

אשמח אם תפרט מדוע

ש.מה תעשה עם יגמר במעטפה וצריך עוד לחם?
ת. אני ימשוך מהחשבון עוד.....
ש. ומה תעשה עם תרצה עוד רוגלה ?
ת. אני ימשוך מהחשבון עוד....
ש. ומה תעשה עם תרצה עוד בסלי?
ת. אני ימשוך מהחשבון עוד.....

כאשר הסכום שהוכנס למעטפה התבסס על נתון מחושב אז לא אמור להיגמר הכסף.

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש אנשים שכל ההתעסקות סביב בניית תקציב חודשית – חישוב קטנוני של כמה עולה לי מזון או ביגוד בחודש או כמה עלה לי חודש החגים האחרון – עושה להם רע.

רע להם להתעסק בקטנות לדקדק עד חלקי האגורה – זה ממש דקדוקי עניות.

אם הבנק מסביר לכם פנים, היינו, שבסוף חודש אין מינוס ואתם אפילו מצליחים לחסוך כמה שקלים לעת מצוא.
את חודשי החגים והחופש אתם חוצים בשלווה גם מבלי לדעת מראש כמה זה יעלה לכם – המשיכו להתנהל כך, בשמחה על מי מנוחות וה' יעזור שלא תגיעו לדקדוקי העיניות הללו לעולם.

אבל הבית הפרטי שלי לימד אותי שכמו שמדינה אינה מתביישת לנהל תקציב מוגדר מראש לפרטי פרטים, וכמו שחברות ענק שנסחרות בבורסה מפרסמות דוחות כספיים ומאזנים מידי רבעון – כך גם אני צריך לפקח על הוצאותיי והכנסותיי ולשבת פעם בחודש ולעשות חשבון, כמה עלה כל סעיף בתקציב? האם הוא חרג ממסגרתו, ולמה? היכן יש להרחיב והיכן לצמצם, והאם צריך לשנות את סדרי העדיפויות.

שיטת המעטפות לא באה לדחוף את הרגל לנעל שקטנה ממידותיה, היא באה להמחיש לנו את מסגרת התקציב ולעזור לנו לקבל את החלטותינו בצורה נבונה ומושכלת ומפרספקטיבה רחבה – ולא מתוך דחף של כאן ועכשיו .

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש לי שאלה על שימוש במזומן כיום -
הרי כל המשכורות נכנסות לבנק. מאיפה מזומן? צריך להוציא כל חודש? ואם אין משכורת חודשית, אז כל פעם שנכנס כסף להוציא מהמכשיר? (יש רק במרחק נסיעה)

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש לי שאלה על שימוש במזומן כיום -
הרי כל המשכורות נכנסות לבנק. מאיפה מזומן? צריך להוציא כל חודש? ואם אין משכורת חודשית, אז כל פעם שנכנס כסף להוציא מהמכשיר? (יש רק במרחק נסיעה)
ספציפית אצלי הבעיה הפוכה.

כעצמאי שמקבל הרבה תשלומים במזומן אני צריך להגיע למכשיר בשביל להפקיד את הכסף.

בשבילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מזומן
נו באמת
יש למישו באמת צד ש100% מהצרכנים קונים באשראי או מזומן ??

צודק.
הוספתי את זה כי ביקשו.
אני נוטה יותר שהמצב הוא גם וגם.

ביקשו להוסיף אפשרות זו כי מהכותרת לא מובן בדיוק אם הסקר הוא על כל אחד פרטי או הערכת השוק

בשבילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
לי באופן אישי מאוד קשה נפשית, לחיות כל היום במעקבים צמודים, להיות מחושבן על כל יציאה של כל שקל, כל הזמן התחשבנות סביב כסף, זה פשוט מוציא אותי מהשלווה,
אני זוכר אחרי החתונה שלי התחלתי לרשום כל לבן שקניתי ניסתי לחלק את ההוצאות שלי בקופות
עד שלבסוף זה התפוצץ והתחלתי לחיות בלי חשבון

אז אהה @אבא ל6 מאוד מזדהה במה שכתבת.

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הצבעתי 80 אחוז אשראי, אבל אני חושב שבאמת הפער הוא קטן יותר, והאשראי הוא על 60 אחוז בערך
אני עצמי ברשתות, 100 אחוז אשראי

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
אני זוכר אחרי החתונה שלי התחלתי לרשום כל לבן שקניתי ניסתי לחלק את ההוצאות שלי בקופות
עד שלבסוף זה התפוצץ והתחלתי לחיות בלי חשבון
תודה על השיתוף!
נתייחס לדברים שכתבת בהמשך.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
חברים!
בשעה 20:00 נסגור את הסקר ונתחיל לדבר על התובנות והמסקנות שעולות ממנו.
אז האחרונים שרוצים/מוכנים לענות על הסקר, זה הזמן!

נערך לאחרונה ב:

רפ

משתמש סופר מקצוען
אנסה בעדינות המרבית להביע עוד צד,
לי באופן אישי מאוד קשה נפשית, לחיות כל היום במעקבים צמודים, להיות מחושבן על כל יציאה של כל שקל, כל הזמן התחשבנות סביב כסף, זה פשוט מוציא אותי מהשלווה,
ב"ה ושוב ב"ה זה לא שאני עשיר גדול אבל כן יש לי את היכולת לא לדאוג מכל שקל או שניים שיוצא,
כן יש לי קווים כלליים בבית שיוצאים לקניות עם רשימה [גם בשביל הסדר וחיסכון בזמן]
כן נדבר על הרגלי הוצאות בשביל החינוך,
כן נוותר על "מותגים" ונקנה גם חברות פשוטות,
אבל לא שיטה שכל הזמן חיים סביב כל שקל,
אם אעבוד בשיטות שונות של כל המומחים למיניהם או שאשתגע, או שאני יהיה מאלה שחוסכים וחוסכים ובסוף מתפוצצים על איזה הוצאה גדולה שהיא בלתי נצרכת, כמו הסיפור של אותו אחד בדיאטה שהלך למסעדה והזמין סעודה דשינה ומשמינה אבל בשביל הדיאטה קנה דיאט...,
ויש לי הרגשה שיש רבים כמוני שמתנהלים נכון אבל לא חונקים את עצמם,
וחשוב שיהיה טיפים נכונים גם לכמוני.
כמי שמנהלת מעקב אחרי כל שקל שיוצא, אני מתנגדת להנחה של מעקב אחרי כל שקל = התחשבנות וקטנוניות.
קונים כל מה שצריך (וזה לא רק לחם וחלב), פשוט רושמים הכל.
ואם קורה שבסוף החודש רואים שההוצאות היו גבוהות מהרגיל בצורה משמעותית, בודקים איך זה קרה.
לא שיושבים בסוף כל חודש ומחפשים דרך לחסוך יותר מהחודש הקודם.

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
וואו הדיון מדהים!!
לגבי "באיזה אמצעי תשלום מומלץ להשתמש"- אשראי/ דירקט/ מזומן
מכירה מישהו שערך מחקר בנושא והגיע למסקנה שזה שונה מאחד לשני-
יש כאלה שהמזומן 'מחליק להם מהידיים'
יש כאלה שמרגישים שבדירקט לא יצטרכו לעשות 'חושבים' על כל הוצאה כמו באשראי רגיל,
וזה מילא ירד מהחשבון
ואילו באשראי רגיל יש כאלה שמגהצים בלי חשבון ורק כשהכל יורד ב'בום' מגיע המפץ הגדול...
אז לדעתי רצוי שכל אחד יאמץ את השיטה שגורמת לו הכי לחסוך
ולא יקבל המלצות מאחרים
וכנ"ל דעתי לגבי רישום של כל הוצאה או שיטת המעטפות
מי שחושב שזה יחזור אליו ב'בום' עדיף שלא ישתמש בשיטה
ומי שחושב שהיא תעזור לו מוזמן...

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
בשעה 20:00 נסגור את הסקר ונתחיל לדבר על התובנות והמסקנות שעולות ממנו.
יאלל'ה, ענו המון אנשים וניתן כבר להשתמש בתוצאות.
אז לדעתי רצוי שכל אחד יאמץ את השיטה שגורמת לו הכי לחסוך
ולא יקבל המלצות מאחרים
היי, יקרה!
שמח שהדיון הולך למקומות חייביים..
ואני גם מאד מסכים עם התיאוריה שכל אחד צריך לברר מה טוב ונכון עבורו, ולפי זה לפעול.
אבל...
האם זה לא גישה מעט מגבילה, כאילו
מי אמר שמה שכעת טוב עבורי, הוא אכן הטוב ביותר שאוכל לסגל לעצמי? האם לא ניתן לרכוש מיומנויות טובות ונכונות יותר, בלמידה מאחרים/מקצועיים?
כנ"ל לגבי המלצות.. אולי תפרגני בכל אופן אוזן קשבת ומעט מזמנך, יש מצב שתלמדי דברים חדשים מדהימים, ותחשבי ברמה גבוהה יותר.. אולי?! :giggle:

בכל מקרה, כולכם דוחפים קדימה וממריצים לפתח את הנושאים האלה, וא"כ נצא לדרך בסדרת אשכולות חדשים - שבהם נדבר על 'כלכלה התנהגותית', תעקבו אחרי המקדם!

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
יאלל'ה, ענו המון אנשים וניתן כבר להשתמש בתוצאות.

היי, יקרה!
שמח שהדיון הולך למקומות חייביים..
ואני גם מאד מסכים עם התיאוריה שכל אחד צריך לברר מה טוב ונכון עבורו, ולפי זה לפעול.
אבל...
האם זה לא גישה מעט מגבילה, כאילו
מי אמר שמה שכעת טוב עבורי, הוא אכן הטוב ביותר שאוכל לסגל לעצמי? האם לא ניתן לרכוש מיומנויות טובות ונכונות יותר, בלמידה מאחרים/מקצועיים?
כנ"ל לגבי המלצות.. אולי תפרגני בכל אופן אוזן קשבת ומעט מזמנך, יש מצב שתלמדי דברים חדשים מדהימים, ותחשבי ברמה גבוהה יותר.. אולי?! :giggle:

בכל מקרה, כולכם דוחפים קדימה וממריצים לפתח את הנושאים האלה, וא"כ נצא לדרך בסדרת אשכולות חדשים - שבהם נדבר על 'כלכלה התנהגותית', תעקבו אחרי המקדם!
אדרבה, נשמח להחכים
תודה על ההזדמנות!

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
כמי שמנהלת מעקב אחרי כל שקל שיוצא, אני מתנגדת להנחה של מעקב אחרי כל שקל = התחשבנות וקטנוניות.
כואב לי מאוד שמתוך מה שכתבתי הוצאתם מדברי שמי שעוקב אחרי כל שקל זה "התחשבנות וקטנוניות"
ממש לא! כל אחד יעשה מה שהוא צריך ומסוגל,
כן כתבתי לגבי פלח מסוים שלא מסוגל לחשבן כל שקל והוא מרגיש שזה קובל אותו,
אני מציע לקרוא את דברי שוב.

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אם אני קונה באשראי אז אני לא יודע מתי עברתי את הגבול החודשי שלי, בכרטיס אשראי אני הרבה יותר חופשי, בכלל לא רואה איך נגמר ערימת המזומנים

אשמח אם תפרט מדוע

כאשר הסכום שהוכנס למעטפה התבסס על נתון מחושב אז לא אמור להיגמר הכסף.
כתבתי באחת ההודעות הקודמות
אוכל לפרט יותר בפרטי

בהצלחה

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אף פעם לא הבנתי מה הטעם בסקר על התנהגות ציבורית. ואם רוב הציבור חושב ש-100 אחוז משתמשים באשראי, זה אומר שאין כאלו שמשתמשים במזומן?
יש מקום לסקר רק על השאלה האישית - כיצד אתה משלם ברשתות הגדולות.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אף פעם לא הבנתי מה הטעם בסקר על התנהגות ציבורית. ואם רוב הציבור חושב ש-100 אחוז משתמשים באשראי, זה אומר שאין כאלו שמשתמשים במזומן?
יש מקום לסקר רק על השאלה האישית - כיצד אתה משלם ברשתות הגדולות.
באופן כללי - ייתכן ואתה צודק.
במקרה הזה, לא!
ואני מבטיח בל"נ, להסביר היטב למה ומדוע, עד שגם אתה תשתכנע.. :p

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אז כאחד שהיה על 100 או 150 אחוז אשראי
ועבר ל100 אחוז מזומן
לדידי אין שיטה יותר טובה ממנו
ורואים בזה סייעתא דשמיא גדולה
לא מחליק שטרות כ"כ מהר מהידיים
וקונים על פי מה שיש ולא על פי שהולך להיות
ואם תשאל אם זה נגמר מאיפה תקח
השאלה הזאת נשאלת גם כשאשראי נגמר מאיפה תקח
ומאיפה שתקח שם תקח כעת
האשראי גורם לצרוך כ25 אחוז יותר

ואני כבר לא מדבר שבכל חנות בגדים שאתה לקנות עם מזומן אתה ממש נסיך....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה