ברוכים הבאים לפורום סאונד ומוסיקה

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י cello;539233:
החליל יפה, הקלרינט מהמם והסקסופון משגע

בהחלט...יש לי בבית עוד כמה כלים כמו גיטרה חשמלית, אקוסטית, מפוחית, אקורדיון, אורגן פשוט, חליל סיני מיוחד....
שאפשר לכתוב גם עליהם לכתוב את התארים המוזכרים... העניין הוא אבל מי מחזיק ומנגן בהם.....;)

cello

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י תם;539235:
בהחלט...יש לי בבית עוד כמה כלים כמו גיטרה חשמלית, אקוסטית, מפוחית, אקורדיון, אורגן פשוט, חליל סיני מיוחד....
שאפשר לכתוב גם עליהם לכתוב את התארים המוזכרים... העניין הוא אבל מי מחזיק ומנגן בהם.....;)
בודאי. גם חלילית סופרן יכולה להיותר אגדית כשמגן בה מישהו רציני באמת.
בכל זאת הבדלים בין הכלים, וזה סדר העדיפויות שלי...
מה זה חליל סיני?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י cello;539233:
החליל יפה, הקלרינט מהמם והסקסופון משגע
התכוונתם משוגע? ;)
אגב, גילו לי בשעתו כשלמדנו על מבנה הכלים, ותיאורטית יכולנו לנגן בכל כלי, כי סקסופון הוא נמנה על הכלים הקלים לנגינה. כל מי שיש לו ידע בכלי נשיפה יכול לנסות ולהגיע לתוצאות טובות במהירות יחסית.
-לא פלא שבאמריקה ובכלל, תופסי הסקסופון הם מנגני הג'ז ושאר מוסיקה קלה. (ולא כתבתי באיזה צבע הם. ש...)
אין בשורות הללו אמירה פוסלת נגד הסקסופון -דווקא יש לי חשק אי פעם לנסות אותו.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י תם;539235:
כן. כמו אלה שמגלגלים עיניים בערגה ומתארים את צלילו הענוג של הכינור.
צר לי אבל רוב תופסי הכינור ששמעתי (בציבור שלנו, לא בפילהרמונית) הפיקו צלילים מנסרים ומייללים. להוציא כמה מוסיקאלים מוכשרים באמת.

cello

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י נוי;539342:
כן. כמו אלה שמגלגלים עיניים בערגה ומתארים את צלילו הענוג של הכינור.
צר לי אבל רוב תופסי הכינור ששמעתי (בציבור שלנו, לא בפילהרמונית) הפיקו צלילים מנסרים ומייללים. להוציא כמה מוסיקאלים מוכשרים באמת.
אבל את זה את יכולה לומר גם על המחללים בחלילי צד, וגם הפורטים (או הנוקשים) על פסנתר... המשותף לכלים הנ"ל הוא- שמי שלא מתמצא עדיין במוזיקה מכיר אותם, ועליהם הולכים דבר ראשון.. לכן הרבה מהמנגנים בהם... לא אי אי אי

גם תופסי הכנורות בפלהרמונית, ככל שיהיו מומחים ומקצועיים- הם מנגנים על כנור והוא כלי לא יפה בעיני... הוא מגזים עם התחנונים והבכיות

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י cello;539350:
אבל את זה את יכולה לומר גם על המחללים בחלילי צד, וגם הפורטים (או הנוקשים) על פסנתר... המשותף לכלים הנ"ל הוא- שמי שלא מתמצא עדיין במוזיקה מכיר אותם, ועליהם הולכים דבר ראשון.. לכן הרבה מהמנגנים בהם... לא אי אי אי

גם תופסי הכנורות בפלהרמונית, ככל שיהיו מומחים ומקצועיים- הם מנגנים על כנור והוא כלי לא יפה בעיני... הוא מגזים עם התחנונים והבכיות
הכינור הוא תמיד הצטייר ככלי יהודי דווקא בגלל הרגש והבכי ובעיניי הוא כלי מדהים כמובן בידיים הנכונות
אבל כבר נאמר : על טעם ועל ריח..

cello

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י נוי;539340:
התכוונתם משוגע? ;)
אגב, גילו לי בשעתו כשלמדנו על מבנה הכלים, ותיאורטית יכולנו לנגן בכל כלי, כי סקסופון הוא נמנה על הכלים הקלים לנגינה. כל מי שיש לו ידע בכלי נשיפה יכול לנסות ולהגיע לתוצאות טובות במהירות יחסית.
-לא פלא שבאמריקה ובכלל, תופסי הסקסופון הם מנגני הג'ז ושאר מוסיקה קלה. (ולא כתבתי באיזה צבע הם. ש...)

נכתב ע"י דניאל נ;539356:
הכינור הוא תמיד הצטייר ככלי יהודי דווקא בגלל הרגש והבכי ובעיניי הוא כלי מדהים כמובן בידיים הנכונות
אני חושבת שהצדק עם כל אחד
בכל אופן מענין אותי מאד לפתוח דיון בנושא.
הדעה הראשונה אומרת- שכלים שנחשבים יפים וליריים, מוזיקה שקטה ועמוקה- הם בעצם הגורמים למוזיקה טובה ומרגשת.
הדעה השניה שהיא כמובן דעתי-
ככל שכלי הוא פחות לירי, ככל שהמוזיקה פחות נרגשת ומבקשת- כך החכמה גדולה יותר להכניס לתוים אמירה משלך. וכך יש יותר אפשרות להכניס לתוים עצמה ועומק משלך.
מי חושב כא' ומי כב'?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ההבדל בין כינור לשאר הכלים, הוא שעד שמגיעים לצליל הגיוני (שלא נדבר נעים) צריכים להתייגע בעבודה קשה.(לא שמעתי תלמידים מתחת חמש שנות לימוד שהשמיעו משהו ערב ולא מצמרר)
בפסנתר עם מורה טוב- מגיעים תוך חודש חדשיים, ואולי קצת יותר. חליל? אם מצליחים מהר יוצא נחמד, אם מתקשים בנשימות שורקים וחורקים אבל תוך כמה חדשים יש מה לשמוע.
ומי שלא מבין, פשוט שישאל מי שהשכן/ה שלו הצעירים לומדים בחריצות לפרוט על כינור. (ערך הדירה ירד, בטוח...;))

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כינור הוא אכן אחד הכלים הקשים ביותר ללמידה!

נום

משתמש רשום
אתם בעניין של ניתוח מוסיקת עולם?
[בעיקר כדי שנוכל לבקר ולומר יותר מאשר "יפה\מהמם\משגע"]

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נשמע מעניין בהחלט. אם כי האופקים המוסיקאליים שלי צרים (ממוסיקה גריגורינית ועד המודרנית, והכל תוצרת אירופה)

נום

משתמש רשום
נכתב ע"י נוי;539340:
התכוונתם משוגע? ;)
כשקראו לג'אז "מוסיקה קלה" לא התכוונו שהיא קלה לנגינה, אלא שהיא קלה בסגנון שלה לעומת המוסיקה הקלאסית שהיא "כבדה" יחסית. אין הרבה נגני ג'אז טובים ובוודאי שלא סקסופוניסטים טובים:)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י נום;540279:
כשקראו לג'אז "מוסיקה קלה" לא התכוונו שהיא קלה לנגינה, אלא שהיא קלה בסגנון שלה לעומת המוסיקה הקלאסית שהיא "כבדה" יחסית. אין הרבה נגני ג'אז טובים ובוודאי שלא סקסופוניסטים טובים:)
אכן. כשכתבתי "מוסיקה קלה" התכוונתי למושג ולא בהקשר של קלות הנגינה בכלי. לא חסר קטעים וירטואוזים בתחום הג'אז, שלא נדבר על מקצבים מסובכים הדורשים רמת מוסיקאליות "משקלית" גבוהה (אם נקרא לזה כך).
הערתי את תשומת לב הקהל כי הכלי קל לנגינה. ומי שרוצה "כיף" שינסה. למה לא?

cello

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י נוי;540284:
אכן. כשכתבתי "מוסיקה קלה" התכוונתי למושג ולא בהקשר של קלות הנגינה בכלי. לא חסר קטעים וירטואוזים בתחום הג'אז, שלא נדבר על מקצבים מסובכים הדורשים רמת מוסיקאליות "משקלית" גבוהה (אם נקרא לזה כך).
הערתי את תשומת לב הקהל כי הכלי קל לנגינה. ומי שרוצה "כיף" שינסה. למה לא?
השאלה מה נקרא קל לנגינה. להוציא צליל?
לנגן טוב על סקסופון זה לא קל! להכנס למקצבים האלה זה לא קל.
(זה מזכיר לי את הלעז שהוציאו על החליליות כאילו זה כלום)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י cello;540333:
השאלה מה נקרא קל לנגינה. להוציא צליל?
לנגן טוב על סקסופון זה לא קל! להכנס למקצבים האלה זה לא קל.
(זה מזכיר לי את הלעז שהוציאו על החליליות כאילו זה כלום)
לא התנסתי בסקסופון.
כה אמרה המורה, שניגנה פעם בסקסופון בתזמורת של התיכון שלה בארה"ב, בשעה שהיא כנרית.

dizi

משתמש רשום
היות שהאשכול הזה נעוץ,
אני מניחה שהוא עדיין אקטואלי?
אותי מעניין התחום של הפקות מוסיקליות. כתבתי הודעה שבה ביקשתי יעוץ בנוגע להוצאה לאור של דיסק, והיא נותרה ללא מענה.
טעיתי בכתובת? זה לא תחום שמתמצאים בו פה?
תודה.

moti855

משתמש חדש
שלום , הביצוע שם יפה ומרגש ביותר . מאחר ואני מאוד מתעניין בכלים וביצועים מעין אלו , אשמח לקבל קישור לצפייה בו . תודה :)

יוסף הלוי

משתמש רשום
עימוד ספרים
נכתב ע"י דניאל נ;539356:

לדעתי הכינור הצטייר ככלי יהודי, עקב הדמיון שלו לכינורו של דוד (המזכיר דוקא נבל - אבל הנבל היה כבד לעומת הכינור היהודי), ולעתיד לבוא יהיה לנו כינור עם 8 מיתרים.

כך הסביר לי הכנר ר' דניאל אהבליל (וסטרייך).

ואולי זה המקור לתו השמיני

lhpeliyahu

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
גם אני מצביעה.
אני מנגנת על נבל והכלי שלי הוא רק נבל!
נגינתי כוללת שירים יהודיים ג'אז פלמנקו וקלאסיקה.
רציתי לשאול אולי אתם תוכלו לעזור לי בבקשה אני מחפשת כבר הרבה זמן תווים כתובים לשירי נשמה מוכרים וכן לשירים יהודיים כמו כל נידרי אדון הסליחות וכן שירים ישראלי ישנים כמו: הללויה, אור וירושלים, על הדבש ועל העוקץ, אל בורות המים וכו'.., אשמח אם תוכלו להפנות אותי למקורות מידע ? קישורים, ספרים /חוברות וכו'
תודה רבה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה