ברוח הימים...

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
כל השנה חיכיתי לחג הזה! נדמה לי שזה אחד החגים שאני הכי אוהב. את כל החגים כמובן אני אוהב, אבל החג הזה הוא משהו מיוחד!

אני חושב שגם אמא שלי התכוננה אליו במשך הרבה זמן, שמעתי אותה מספרת לשכנות על הספסל בגינה שהיא כבר סיימה את כל הקניות של הבגדים לכבודו, והיא באמת הסתובבה בהרבה חנויות בשביל זה וחזרה עם המון שקיות עמוסות, היו שם גם גרביים בשבילי ושני זוגות מכנסיים, ואמא אמרה שהיא מקווה שהפעם אשמור עליהם באמת.

אתמול גם שמעתי אותה מתייעצת בטלפון עם דודה נעמי, שזאת אחותה, מה לבשל, ואיזה עוד מאכלים מיוחדים אפשר להכין, ומבקשת ממנה את המתכון של העוגה החלבית המיוחדת שלה.

כבר שבוע שאמא עומדת במטבח המון זמן, ומבשלת לנו דברים מיוחדים שאנחנו אוהבים, ובכלל המקרר התמלא במעדנים ובבקבוקי שוקו וגלידות חלביות, ואמא הרשתה לנו לקחת שלא נהיה חלילה רעבים.

אתמול שחזרתי מהחיידר ראיתי בבית עוזרת רומניה שמנקה יסודי את הבית, וגם אמא עבדה קשה ושפשפה כל פינה כמו בערב פסח. גם את כל הכביסות היא דאגה לסיים ולגהץ את בגדי החג.

בערב החג אמא דאגה שנלך להתרחץ, ולגזוז ציפורניים. החלפנו כולנו בגדים והתארגנו, לא הבנתי רק למה הרבה בחיידר אמר שצריך להיות עצובים – אני דוקא חושב שאין! אין כמו החג הזה שנקרא תשעת הימים!

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מי שמעיין בהלכה יודע שאי אכילת בשר, הוא משום שבשר משמח וממש לא משום שללא בשר עצובים. כך גם קניית בגדים רחיצה מוזיקה וכדו'.
לכן אין כל בעיה ערכית ומוסרית למצוא תחליפים טעימים או להתכונן לעבור את התקופה ביתר קלות.

סימי

משתמש מקצוען
כתוב יפה מאד. אבל לדעתי, קיצוני מדי... כאילו שאי אפשר להסביר לילד שמארגנים את הבית, הבגדים כיון שבשבוע וחצי הקרובים לא נוכל לכבס ולנקות.
ענין המאכלים המיוחדים- שוב, אין צורך להכין מעדנים מיוחדים, אבל בהחלט, אפשר לגוון בהכנת המאכלים- ולהסביר שאנו מחפשים תחליף משביע ובריא במקום הבשר שאנו נמנעים לאכול עכשיו. (לא כדי שיהיה לנו טעים ומיוחד, אלא במקום...)
להרגיש את האבל אפשר באופנים שונים: אפשר לערוך עם הילדים מבצע מצוות- מוסיפים אבנים לבית המקדש, אפשר לספר מספורי החורבן, אפשר להזכיר מדי פעם: השבוע אנחנו לא אוכלים בשר בגלל שהוא משמח... איננו מסתפרים, לא נצא לטיולים וכו' וכו'
זו דעתי.

עט הדר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שיילה;2198308:
מי שמעיין בהלכה יודע שאי אכילת בשר, הוא משום שבשר משמח
טעות נפוצה
הסיבה שאין אוכלים בשר ואין שותים יין
משום שבטלו הנסכים והקרבנות
[אין קשר לשמחה. לאבל מותר לאכול בשר ולשתות יין]

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מקסים!!!!, אהבתי !!! (גם אם אומרים פה שמוקצן - זו הרי מזווית ראיה של ילד קטן .)

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י שירו;n5002714:
מקסים!!!!, אהבתי !!! (גם אם אומרים פה שמוקצן - זו הרי מזווית ראיה של ילד קטן .)

ההקצנה נועדה כדי להדגיש את האבסורד כמובן.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י efrat1;n5002886:
ההקצנה נועדה כדי להדגיש את האבסורד כמובן.

ברור, זה מה שאהבתי בבמה שכתבת, האמת ללא כחל וסרק, כפי שקולט אותה הילד מזוית ראיתו.

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתוב מקסים
וממש לא מוקצן, מכירה מקרוב משפחות שכך נוהגות, ובכל פעם מחדש אני חושבת על התחושה של הילדים שלהם
הם מתכוננים ל'חג' הזה ממש כמו לקראת חול המועד

החגיגה הזו לא מובנת לי משום שאני לא חושבת שבתשעת הימים הבית שלי אמור להיות נקי ומבהיק כמו בליל הסדר, והאוכל לא חייב להיות מושקע משום שאין בשר (כאילו, בכל יום מימות השנה אני מכינה בשרי?)

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
זה בדיוק מה שהרגשתי היום
כשהרצתי את כל הילדים להתרחץ לפני השקיעה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה