בקשה מעניינת - כתיבת שיר ע"פ עשר ספירות

מצב
הנושא נעול.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אחד המו"לים מארצות המערב גומר לההדיר ספר של א' מגדולי החסידות.
חשקה נפשו לעטר את פתיחת הספר בשיר, שהאקרוסטיכון שלו יהיה שמו של המחבר 'יוסף דוד הכהן', ואילו כל בית בשיר יהיה מכוון נגד אחת מעשר הספירות, עם המושגים השייכים אליה וכדומה. [אותו רעיון כמו הפיוט 'בר יוחאי'.]

מה שנדרש כאן זה מישהו שמתמצא בתורת הסוד לאורך ולרוחב, יודע לשייך כל ספירה למושגיה, לשלב את הדברים בחן ובנועם ועט המשוררים בידו.
אני לא מכיר אחד כזה, אבל אני מאמין שכאן בפורום יהיו מי שיוכלו לעזור לי ולכוון אותי למקום המתאים. או אולי בינותינו מסתובבים פייטנים מקובלים החפצים לקבל עליהם את העבודה.

התשלום הוא לפי מושגי חו"ל...

לפרטים ויצירת קשר, אפשר לפנות בהודעה פרטית [מי שיכול...] לידידנו @טייפסעטער, או במייל 4201926 בג'ימייל.

מִי בָכֶם - וְיָעַל!

נערך לאחרונה ב:

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אחד המו"לים מארצות המערב גומר לההדיר ספר של א' מגדולי החסידות.
חשקה נפשו לעטר את פתיחת הספר בשיר, שהאקרוסטיכון שלו יהיה שמו של המחבר 'יוסף דוד הכהן', ואילו כל בית בשיר יהיה מכוון נגד אחת מעשר הספירות, עם המושגים השייכים אליה וכדומה. [אותו רעיון כמו הפיוט 'בר יוחאי'.]

מה שנדרש כאן זה מישהו שמתמצא בתורת הסוד לאורך ולרוחב, יודע לשייך כל ספירה למושגיה, לשלב את הדברים בחן ובנועם ועט המשוררים בידו.
אני לא מכיר אחד כזה, אבל אני מאמין שכאן בפורום יהיו מי שיוכלו לעזור לי ולכוון אותי למקום המתאים. או אולי בינותינו מסתובבים פייטנים מקובלים החפצים לקבל עליהם את העבודה.

התשלום הוא לפי מושגי חו"ל...

לפרטים ויצירת קשר, אפשר לפנות בהודעה פרטית [מי שיכול...] לידידנו @טייפסעטער, או במייל 4201926 בג'ימייל.

מִי בָכֶם - וְיָעַל!
פייטנים מקובלים... בהצלחה.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כרגע אין צורך בפניות נוספות. אם יווצר צורך נעדכן.
ותודה רבה [בין היתר] להרב @תא חזי על השתדלותו בענין.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אל תשכח להעלות כאן את השיר
יש מבין? פייטנים מקובלים?
(אם לא יאשרו לך בפורום כתיבה מקצועית...)
לא מתכונן לבקש, לא קשור לשם.
ולהתכונן לבליסטראות.
וכי למה? מילא כרסו וכל זה?

יעקובון

משתמש חדש
עריכה תורנית
להיות פייטן מחד ומקובל מחד מה טוב ומה נעים, אבל לפייט בקבלה זה לא נשמע מדי פיוטי. צריך להיות במדריגה של מחבר הבר יוחאי בשביל לכתוב שיר בצורה הזאת.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
זה שאין לך מושג בסוגה הזו זה לא אומר שהיא לא קיימת...
לא נראה לי שמקובלים יעסקו בעבודה כזאתי. ישבו במקווה הארי, יקראו תיקון חצות, יכתבו מגילות ארוכות על השמות הקדושים. וזה שאתה חושב שאתה צריך סוגה כזו זה לא אומר שהיא קיימת.. בסופו של דבר - זה עניין של ניסוח. פשוט אנשים שיש להם ידע בכתיבה ולמדו קבלה בחייהם. לא 'פייטנים מקובלים'...

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא נראה לי שמקובלים יעסקו בעבודה כזאתי. ישבו במקווה הארי, יקראו תיקון חצות, יכתבו מגילות ארוכות על השמות הקדושים. וזה שאתה חושב שאתה צריך סוגה כזו זה לא אומר שהיא קיימת.. בסופו של דבר - זה עניין של ניסוח. פשוט אנשים שיש להם ידע בכתיבה ולמדו קבלה בחייהם. לא 'פייטנים מקובלים'...
אחד שיש לו ידע בכתיבת שירה = פייטן.
אחד שיודע טוב קבלה = מקובל.
זה שאצלך מצטיירים לומדי הקבלה בתור יהודים ספרדיים זקנים שתרבוש חבוש לראשם, צרור עלי נענע תחת זרועם, וביתם ממוקם באיזור החיוג של צפת והגלילות, זה לא אומר שהמצב בהכרח כך...

ולו אתה יודע כמה פניות הספקנו לקבל, היית חושב שוב על הנחות היסוד שלך...

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בשביל לכתוב שיר לא צריך להיות פייטן, צריך רק לדעת לכתוב ולחרוז
להיות פייטן מחד ומקובל מחד מה טוב ומה נעים, אבל לפייט בקבלה זה לא נשמע מדי פיוטי. צריך להיות במדריגה של מחבר הבר יוחאי בשביל לכתוב שיר בצורה הזאת.
תודה רבה. נראה לי שביקשתי עזרה, לא חוו"ד מלומדות. יש לי כבר מספיק מהסוגה הזו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה