התייעצות בקע 1+1 ניתוח לילדה בת 6, מחפשת מידע

תהילתית

משתמש מקצוען
הבת שלי כמעט בת 6 נבדקה אצל כירורג בשם ד"ר לב זלוטקביץ ממאוחדת והוא איבחן בקע טבורי +מפשעתי בצד שמאל והפנה לניתוח(שני ניתוחים יחד).ללא שום צילום או אולטרסאונד הוא נתן אבחנה.(האם זה הגיוני?איך יודעים מה גודל הבקע???)

קראתי כמה אשכולות ישנים והבנתי שהניתוח לא אמור להלחיץ אבל אני מחפשת מידע עדכני ויש לי כמה שאלות. אודה מקרב הלב לעונים אפילו לחלק מהשאלות:

1.הכירורג הנ"ל עובד כמנתח בבית החולים הפרטי "רפאל" בתל אביב וכעת יש הסדר עם מאוחדת.הוא אמר שכדאי לי לבוא אליו כי הוא מומחה וזה בחינם מהקופה.
האם מישהו ממליץ על הרופא ועל בית החולים? האם כדאי?

2.אולי כדאי לי לחפש בית חולים ציבורי קרוב לאיזור מגוריי בירושלים?? יש המלצות? ואיך פונים?

3.איך זה מתבצע כיום? האם בהרדמה מלאה או מקומית? והאם אכן מומלץ לבצע את שני הניתוחים יחד באותו יום?

4האם כדאי לפנות לחוות דעת נוספת כגון כירורג נוסף או לבקש אולטרסאונד לוודא שיש בקע שמצריך ניתוח ומה הגודל וכו'? והאם יש מישהו המבין בעניינים אלו שאפשר להתייעץ איתו?

אשמח לכל מידע רלוונטי
תודה רבה!!!

ללדת אחרת

משתמש פעיל
1. לא קשה לאבחן בקע. לא צריך אולטראסאונד בשביל זה
2. קצת מוזר שיש לה בקע מפשעתי וגם טבורי והיא בת 6 ועד היום זה לא הפריע לכם.
3. לבנות יש בדרך כלל בקע טבורי, מפשעתי בדרכ מופיע אצל בנים.
בקיצור - לכו לחוות דעת נוספת.
אה. 4. בקע מפשעתי מתקנים בניתוחון של חצי שעה בהרדמת "בלוק עצבי" והולכים הביתה אחרי שעה.
נראה לי שבקע טבורי כנ"ל. אין לי נסיון בזה.

תהילתית

משתמש מקצוען
תודה רבה.
אני רוצה לציין שגם כעת זה לא מפריע לה.הלכנו להיבדק רק כיוון שהטבור מאוד בולט.

גוייבה

משתמש רשום
מנסיוני הדל - את הבקע הרופא מזהה ע"פ סימנים שהוא מרגיש בצורה חיצונית, ויודע בוודאות שיש בקע. לא עושים לזה צילום, אלא במהלך הניתוח מחדירים מצלמה זעירה שקובעת את המיקום המדוייק של הבקע, ואז לפי זה מתקנים.
תמיד כדאי להתייעץ עם עסקן רפואי על הרופא, ועל המקום לטפל.
אנחנו קבלנו המלצות חמות על ד"ר ביליק באסותא, והיה ממש מצוין, ב"ה.
זה מתבצע בהרדמה מלאה, ממש קל מאד, חזרנו הביתה באותו היום, והילד היה מאושר מיום של חוויה עם ההורים + מתנות. מעבר לזה לא ידע על כלום. (בן 5).
אם זה חוסך ניתוח, ומתקנים את 2 הדברים באותו חתך, בודאי שכנראה כדאי באותו יום. אבל זו רק סברה.
הרבה סיעתא דשמיא ובריאות איתנה.

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לבנות גם יש בקע מפשעתי, לבת שלי היה.
ניתח אותה ד"ר ביליק ב"אסותא" רמת החייל
התאוששה מהר מאד ואפילו הלכה שעה אח"כ
וב"ה לא נזקקה למשככי כאבים.
וכן זה היה ללא אולטראסאונד, בדיקה רגילה.

אסנת דויטש

משתמש חדש
שבוע טוב. לבת שלי בת 4 חצי עשינו ניתוח לבקע מפשעתי ב2 הצדדים אצל דר יודסין
הלכנו אליו בתור רופא כירורג לבדיקה מהקופה -כאב לה שם באזור
התייעצנו עם עסקן רפואי לגבי הניתוח אצל מי לעשות, המליץ לנו עליו מאד - דר רפאל יודסין הוא מנתח בהדסה הר הצופים , דוקא רצינו אותו פרטי אבל בגלל שהיינו אצלו בהתחלה מהקופה לא יכולנו
אבל העסקן הרפואי אמר שגם לא פרטי לעשות אצלו כדאי, קובעים עם המזכירה יום שבעזרת ה' הוא נמצא.. וב"ה עבר בהצלחה בשלום ....
כדאי להתייעץ בכל מצב.
לא זוכרת אם בבדיקה עשו אולטרסאונד בכל מצב אם לא בטוחים תנסו עוד כירורג כדי להרגיע.

ש.ב.ש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לי גילו בקע טבורי בגיל 16
עברו מאז כבר כמה שנים ולא נותחתי כי אמר שזה יפתח בהריונות
תכלס יש לי התקפות של כאבים חזקים מאד (בעיקר בפעילות גופנית וכו')
נתקלתם בזה?
אשמח לשמוע המלצה על רופא כירורג במאוחדת באזור ירושלים-ביתר-בית שמש שיתכן שיגיד אחרת או שיתן לי טיפול מועיל.
תודה רבה!

תהילתית

משתמש מקצוען
תודה רבה לעונים!
אשמח לתגובות נוספות מנסיון
וכן למי לפנות.

המליונרית

משתמש מקצוען
בעלי גם נבדק אצלו והרופא צדק (לא צריך צילום בשביל לאבחן)
כדאי להתייעץ עם הרב פירר או יועץ אחר

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
פרופ' דלוגי משניידר, מומחית מס' 1

תהילתית

משתמש מקצוען
האם עזר מציון יודעים לתת הכוונה? אשמח אם כן לפרטי יצירת קשר, (היו טלפונים לא עדכניים בכמה אשכולות ישנים...)
תודה, תבורכו!

אסנת דויטש

משתמש חדש
הרב פירר המליץ לנו לניתוח לבת שלנו על פרופסר רפאל יודסין ,אפילו לא פרטי כשלא היתה לנו אפשרות בגלל הקופה...

אוהב ציון

משתמש פעיל
שבוע טוב. לבת שלי בת 4 חצי עשינו ניתוח לבקע מפשעתי ב2 הצדדים אצל דר יודסין
הלכנו אליו בתור רופא כירורג לבדיקה מהקופה -כאב לה שם באזור
התייעצנו עם עסקן רפואי לגבי הניתוח אצל מי לעשות, המליץ לנו עליו מאד - דר רפאל יודסין הוא מנתח בהדסה הר הצופים , דוקא רצינו אותו פרטי אבל בגלל שהיינו אצלו בהתחלה מהקופה לא יכולנו
אבל העסקן הרפואי אמר שגם לא פרטי לעשות אצלו כדאי, קובעים עם המזכירה יום שבעזרת ה' הוא נמצא.. וב"ה עבר בהצלחה בשלום ....
כדאי להתייעץ בכל מצב.
לא זוכרת אם בבדיקה עשו אולטרסאונד בכל מצב אם לא בטוחים תנסו עוד כירורג כדי להרגיע.
מי הוא העסקן ?

אפרת פולי

משתמש מקצוען
הבת שלי אובחנה ע"י הרופא, שבר במפשעה, זה דבר שאפשר לראות גם בלי אולטרסאונד
עשתה ניתוח בגיל 3
ניתוח מאד פשוט וקל (לא רוצה לספר לך כמה בכיתי ונלחצתי ממנו...)
התייעצנו עם האדמור מאמשינוב (למרות שאנחנו לא חסידים שלו, הוא עזר לנו מאד ) וידע לומר איזה רופא הכי טוב באיזור ירושלים-דר רפאל יודסין מנתח בהדסה הר הצופים .
ב"ה עבר בהצלחה

תהילתית

משתמש מקצוען
הבת שלי אובחנה ע"י הרופא, שבר במפשעה, זה דבר שאפשר לראות גם בלי אולטרסאונד
עשתה ניתוח בגיל 3
ניתוח מאד פשוט וקל (לא רוצה לספר לך כמה בכיתי ונלחצתי ממנו...)
התייעצנו עם האדמור מאמשינוב (למרות שאנחנו לא חסידים שלו, הוא עזר לנו מאד ) וידע לומר איזה רופא הכי טוב באיזור ירושלים-דר רפאל יודסין מנתח בהדסה הר הצופים .
ב"ה עבר בהצלחה
תודה רבה!
את יודעת אם אפשר דרך הקופה ללא ביטוח ולא בפרטי?
האם היה בהרדמה מלאה?

אפרת פולי

משתמש מקצוען
תודה רבה!
את יודעת אם אפשר דרך הקופה ללא ביטוח ולא בפרטי?
האם היה בהרדמה מלאה?
ברור דרך הקופה, אנחנו בכללית.
שלמנו רק37 שח התחיבות.

הניתוח בהרדמה מלאה, נכנסתי איתה לחדר ניתוח, הייתי איתה עד שנרדמה, וזה קורה בשניות...
הניתוח לקח חצי שעה. אחרי 40 דק' היא היתה בהתאוששות.
חיכינו שעתיים עד שתתאושש, בעקרון מחכים גם עד שתלך לשרותים.
הניתוח היה בשעה 2, בשעה 6 וחצי היינו בחוץ.
הבאנו לה נורפן כדי שלא יכאב לה. וזהו!
ב"ה הניתוח היה מאחורינו.

הניתוח היה ביום חמישי, בראשון היא הלכה לגן

אגב, תבקשי ניתוח בשעות הבוקר ממש, כי הילד בצום עד הניתוח.

חשוב לי להדגיש, שלא לקחנו את ד"ר יודיסין פרטי, אלא עשינו הניתוח ביום שהוא מנתח בהדסה הר הצופים.
תכלס זה ניתח קל מאד
והיום אין לה אפילו צלקת.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות

שיהיה לכם הכל בקלות ולא יותיר רושם כלל.

אום

משתמש מקצוען
האם עזר מציון יודעים לתת הכוונה? אשמח אם כן לפרטי יצירת קשר, (היו טלפונים לא עדכניים בכמה אשכולות ישנים...)
תודה, תבורכו!
כן.
עונים מהר יחסית ותשובות יסודיות בדרך כלל
המחלקה לייעוץ רפואי בעזר מציון - 03-6144488
אפשר גם עם בני פישר - מגן לחולה 02-6442000 הם עונים גם בשעות מאוחרות

תהילתית

משתמש מקצוען
התייעצתי עם ארגונים מומחים וקיבלתי תשובות ממש מגוונות להחליט בינהן, ולא יודעת מה להחליט.
או עין כרם בציבורי
או שערי צדק בציבורי
או פרופ.רון ביליק דרך מאוחדת.
אשמח לשמוע ממי שממליץ

ללדת אחרת

משתמש פעיל
פעם הוא היה שחצן אולי זה עבר לו
התרשמתי שכולם פה ממליצים על יודסין בכל פה
הניסיון שלי שנים אחורה [6 פעמים] מפרופסור וינוגרד באיכילוב דרך מכבי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה