דרוש מידע בנין ישן (לפני 1980) בירושלים, הוצאתם היתרים על הגג?

שוחר בינה

משתמש פעיל
שלום וברכה,
יש לי תבע לבניה על הגג בשטח גדול,
כעת אני בשלב של לפני הוצאת היתר,
אני מבינה שמדובר בנושא מורכב שמצריך עבודה מול מהנדסים וכו (אם בכלל אפשרי) וכמובן אדריכל מקצועי,
האם יש כאן משהו שעשה והצליח להוציא היתר?
אם כן,
בבקשה פרטים איך ואצל מי /יצירת קשר בפרטי,
תודה

ככר השוק

משתמש מקצוען
זה דורש שינוי תב"ע ורק אחר כך היתר בניה. כל אגריכל שעובד בירושלים יכול לעזור.

פריליT

משתמש פעיל
ממליצה ליצור קשר עם אדריכלית brl3755 בגימייל, תיתן לכם את כל המידע על אפשרויות הבניה הקיימות, התהליך זמנים ומחירים

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
תצטרכו בטוח גם לבצע חיזוקים נגד רעידות אדמה לכל המבנה.
בתקווה שיספיקו חיזוקים חיצוניים, אם זה מבנה שהוגדר לשימור, יש מצב שזה יצטרך להיות פנימי וידרוש הון.

שוחר בינה

משתמש פעיל
תצטרכו בטוח גם לבצע חיזוקים נגד רעידות אדמה לכל המבנה.
בתקווה שיספיקו חיזוקים חיצוניים, אם זה מבנה שהוגדר לשימור, יש מצב שזה יצטרך להיות פנימי וידרוש הון.
מזה מבנה שמוגדר לשימור?
מה התנאין שלו?
מדובר על מבנה די נמוך בן 3 קומות

ככר השוק

משתמש מקצוען
זה אחרי שנוי בת"ע, כלומר בשלבים האחרונים,
צריך אדריכל מקצועי שידע לעבוד צמוד עם מהנדס ויודע את הכללים\ממש לא כל אחד
לא מובן לי מה ההבדל. בשביל לבנות על הגג או להרחיב צריך פשוט אדריכל. כל אדריכל עובד גם עם מהנדס. יש איזה סיבה לחשוב שיש אצלכם אתגר גדול יותר?

ד

משתמש צעיר
אני כותבת מתוך ניסיון עם הרבה תיקים.
החל מלפני שנתיים בערך,
בניין שנבנה לפני 1980 בערך (יש גם בניינים שנבנו אחרי 1980 אבל נכנסו לקטגוריה הזו)
כל בנייה על הגג חייבת לעבור נוהל שנקרא 'נוהל בקרה הנדסית'.
הרעיון של זה, זה שהמהנדס שמלווה את ההיתר צריך להוכיח שהבניין חזק מספיק בפני רעידות אדמה גם לאחר הוספת התוספת המוצעת.
המהנדס של העירייה מקשיח את התנאים כל הזמן,
בהתחלה עוד היו פתרונות כמו בנייה בבלוקים קלים ולא בבטון ועוד מגוון רעיונות,
אני יודעת שהיום הרבה רעיונות לא מתקבלים,
והדרך היחידה היא להוסיף עוד עמודים לבניין שיחזיקו את התוספת שעל הגג בצורה עצמאית ולא יצטרכו להסתמך על העמודים הקיימים בבניין הישן.
(אציין כי יש הרבה היגיון מאחורי ההחלטה הזו, כיוון שלפני 1980 התקן שחייב הכנסת ברזל לבטון היה מקל בהרבה...)
ממילא,
נוצר מצב,
שיכול להיות שיש תב"ע מסודרת להרחבה גדולה על הגג,
אבל בגלל החלטת מהנדס העירייה לא ניתן בעצם לממש את התב"ע...
אני מציעה לכם להתייעץ עם אדריכלות שיש לה ניסיון עם נוהל בקרה הנדסית.
(כפי שכבר הזכירו, בבניינים לשימור המצב קשה עוד יותר היות ולא ניתן כלל להוריד עמודים חיצוניים היות והם פוגעים בצורתו החיצונית של הבניין)

שוחר בינה

משתמש פעיל
אני כותבת מתוך ניסיון עם הרבה תיקים.
החל מלפני שנתיים בערך,
בניין שנבנה לפני 1980 בערך (יש גם בניינים שנבנו אחרי 1980 אבל נכנסו לקטגוריה הזו)
כל בנייה על הגג חייבת לעבור נוהל שנקרא 'נוהל בקרה הנדסית'.
הרעיון של זה, זה שהמהנדס שמלווה את ההיתר צריך להוכיח שהבניין חזק מספיק בפני רעידות אדמה גם לאחר הוספת התוספת המוצעת.
המהנדס של העירייה מקשיח את התנאים כל הזמן,
בהתחלה עוד היו פתרונות כמו בנייה בבלוקים קלים ולא בבטון ועוד מגוון רעיונות,
אני יודעת שהיום הרבה רעיונות לא מתקבלים,
והדרך היחידה היא להוסיף עוד עמודים לבניין שיחזיקו את התוספת שעל הגג בצורה עצמאית ולא יצטרכו להסתמך על העמודים הקיימים בבניין הישן.
(אציין כי יש הרבה היגיון מאחורי ההחלטה הזו, כיוון שלפני 1980 התקן שחייב הכנסת ברזל לבטון היה מקל בהרבה...)
ממילא,
נוצר מצב,
שיכול להיות שיש תב"ע מסודרת להרחבה גדולה על הגג,
אבל בגלל החלטת מהנדס העירייה לא ניתן בעצם לממש את התב"ע...
אני מציעה לכם להתייעץ עם אדריכלות שיש לה ניסיון עם נוהל בקרה הנדסית.
(כפי שכבר הזכירו, בבניינים לשימור המצב קשה עוד יותר היות ולא ניתן כלל להוריד עמודים חיצוניים היות והם פוגעים בצורתו החיצונית של הבניין)
תודה על הפרוט
זה לא מבנה לשימור,
הבנין די נמוך, 3 קומות האם זה משמעותי?
האם זה משתנה מבנין לבנין?

ד

משתמש צעיר
תודה על הפרוט
זה לא מבנה לשימור,
הבנין די נמוך, 3 קומות האם זה משמעותי?
האם זה משתנה מבנין לבנין?
גובה הבניין יכול להיות פקטור משמעותי,
אבל ראיתי המון מקרים שהבניין היה 3 קומות והתיק נפל בגלל בקרה הנדסית...
אני מציעה לך להתייעץ עם אדריכלית לפני פתיחת התיק בפועל,
כיוון שבפתיחת התיק את משלמת תשלומים לעירייה שלא יוחזרו לך אם התיק לא יעבור...
מובן שכל הנ"ל משתנה מבנין לבניין,
יש בניינים שהמהנדס יבדוק ויגיד שאין בעיה לבנות עליהם,
יש בניינים שאפשר לבנות עד 2% משטח כל הבניין על הגג בלי לגרום לפגיעה בבניין,
ועוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה