מקצב בניית מקצב באמצעות תופים אלקטרוניים

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש מצב כזה? כאילו, אם התופים מקבלים פקודות מידי, אולי אפשר להכניס את זה לאורגן ולבנות מקצב?

אשמח ממש להדרכה והכוונה בנושא! (יש לי חבר מתופף שאני חייב בתוך הקלידים - הוא בעצמו לא נכנס שם... :p )

נערך לאחרונה ב:

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש מצב כזה? כאילו, אם התופים מקבלים פקודות מידי, אולי אפשר להכניס את זה לאורגן ולבנות מקצב?

אשמח ממש להדרכה והכוונה בנושא! (יש לי חבר מתופף שאני חייב בתוך הקלידים - הוא בעצמו לא נכנס שם... :p )
הדרך הפשוטה (בקורג) היא לבנות מקצב באבלטון להגדיר שהאורגן יקבל מידי והמחשב יוציא. להיכנס לאזור בניית המקצבים באורגן וללחוץ על רקורד וכבווווווווווווום

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הדרך הפשוטה (בקורג) היא לבנות מקצב באבלטון להגדיר שהאורגן יקבל מידי והמחשב יוציא. להיכנס לאזור בניית המקצבים באורגן וללחוץ על רקורד וכבווווווווווווום
דווקא אבלטון או גם DAW אחרות?
ואיפה מגדירים שהאורגן יקבל מידי? צריך לחבר כבל? איזה?
תודה!

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אבלטון הכי נוח אפשר גם קיובס או fl צריך לחבר קבל מדפסת ואפשר גם עם המכשיר תופים

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הבנתי נכון?
1. לחבר כבל מדפסת בין האורגן (in) והמחשב/ המודול של התופים (out)
2. להגדיר באורגן שיקבל מידי
3. להיכנס לעריכת המקצבים ולהתחיל הקלטה

אני צודק? אם כן, שתי שאלות: איפה מגדירים את שלב 2? ועוד, איך בתוכנה עושים שהאורגן יבין איזה תוף זה כל תו מידי?

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
האורגן אמור לזהות באופן אוטמטי מידי (הקלטה אפשרבpa 4) ולגבי התווים יש מיפוי של תווים למידי כולם עובדים על GM שזה ג'נרל מידי (c1 Kick D1 Snare )אתה יכול להגדיר שיקבל גם ערוצים שונים בו זמנית כמו בס וגיטרה. טיפה יותר מורכב

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
באס ואקורדים כבר אנגן בעצמי...

אבל לחשוב שהוא מתופף ואני בונה מזה מקצב... נשמע חלומי...

אה, אז בכלל לא צריך להשתמש בפלאגין של תופים במחשב, המידי שהתופים יוציאו מתאימים לערכות תוף של האורגן, נכון?
והיתרון במחשב ששם יותר נוח לערוך את המקצב?

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
באס ואקורדים כבר אנגן בעצמי...

אבל לחשוב שהוא מתופף ואני בונה מזה מקצב... נשמע חלומי...

אה, אז בכלל לא צריך להשתמש בפלאגין של תופים במחשב, המידי שהתופים יוציאו מתאימים לערכות תוף של האורגן, נכון?
והיתרון במחשב ששם יותר נוח לערוך את המקצב?
בדיוק. קשה לבנות מקצב באורגן

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עדיף כבר לבנות על המחשב את המקטעים, פריילך רוק מעברים וכו' ולייבא לאורגן

בכל מקרה סתם זה נראה שדרך usb לא כזה ברור שהאורגן יסתנכרן עם התופים האלקטרוניים, מה שכן אם יש כבל מידי שאפשר לחבר לשני המכשירים זה לכאורה אמור לעזור
כדאי שהתופים האלקטרוניים יהיו גם באיכות..

וכמובן אפשר על כל תוכנת הקלטה שיש בה התעסקות עם מידי

(כתוספת על דברי studio bit המומחה.. :) )

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עדיף כבר לבנות על המחשב את המקטעים, פריילך רוק מעברים וכו' ולייבא לאורגן

בכל מקרה סתם זה נראה שדרך usb לא כזה ברור שהאורגן יסתנכרן עם התופים האלקטרוניים, מה שכן אם יש כבל מידי שאפשר לחבר לשני המכשירים זה לכאורה אמור לעזור
כדאי שהתופים האלקטרוניים יהיו גם באיכות..

וכמובן אפשר על כל תוכנת הקלטה שיש בה התעסקות עם מידי

(כתוספת על דברי studio bit המומחה.. :) )
האמת שאני עבדתי עם כבל מידי רגיל ולא יו אס בי אבל אני חושב שברור שזה אמור לעבוד גם עם יואסבי

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
סתם מרגיש כאילו רק הusb המרובע נועד כדי להשתמש עם מידי וגם מהמכונות תופים אמור להיות יציאה מרובעת, וזה נראה כאילו האורגן זה לא מחשב שאפשר להגדיר עליו כל מה שרוצים ברגע שחיברת usb כלשהו

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
סתם מרגיש כאילו רק הusb המרובע נועד כדי להשתמש עם מידי וגם מהמכונות תופים אמור להיות יציאה מרובעת, וזה נראה כאילו האורגן זה לא מחשב שאפשר להגדיר עליו כל מה שרוצים ברגע שחיברת usb כלשהו
בpa 4 זה אפשרי

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
רבותיי, משום מה אני לא מצליח לחבר את התופים לאורגן... בהתחלה דווקא התחבר וכאילו הוא תופף ושמעו פסנתר, אבל אח''כ לא שמעו כלום, ולא הצלחתי לשנות צליל או להקליט. איפה מגדירים את העסק הזה?

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש 16 ערוצים במידי in צריך לבחור בכרטיסיה של הערוץ הראשון שילך לתופים

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תעלומה מסתורית, צרות שאתה לא מאמין - זה עדיין נשאר תקוע על צליל של פסנתר...
יש שם כמה כרטיסיות של הגדרות מידי, על איזה בדיוק צריך לעבוד? והאם האורגן צריך להיות במצב מסוים כמו למשל על עריכת מקצב? ואיפה אפשר להחליף צליל של תופים?
ויהי מסתבך...

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
וואלה מת לעזור לך כי זה כיף חיים אחרי שאתה קולט את הפואנטה ואולי תנסה לבד
האמת שזה די מעצבן בקורג שאתה חייב כל הזמן לרוץ בין מסכים שונים וכל הזמן הלוך חזור אולי pa5 יתן תשובה טובה

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אולי תוכל לצלם הדרכה קצרה רק איך אתה מחבר ומגדיר? נשמח גם לזכות לאור הגנוז הלז...
אין לי את האורגן כבר יותר משנה אני רק על מחשב היום אם יהיה לי אפשרות בעז''ה אעשה
תכלס זה להבין את הרעיון של המידי איך הוא עובד ואז הכל מסתדר בכל כלי שרק יגיע לידך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה