בנייה על 'רלסים'. חייבים לקחת מהנדס???

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בודאי
איזה רלס תיקח אמריקאי או ישראלי ?מה העובי שלו?
כמה להכנס לקיר? או איזו תמיכה לעשות באדמה?
המהנדס יחשב עומסים ויתן לך תשובות לכל השאלות ודרך ביצוע

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בודאי
איזה רלס תיקח אמריקאי או ישראלי ?מה העובי שלו?
כמה להכנס לקיר? או איזו תמיכה לעשות באדמה?
המהנדס יחשב עומסים ויתן לך תשובות לכל השאלות ודרך ביצוע
השאלה אם הניסיון של המבצע לא מספיקה לדעת את כל זה?

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
האם מספיק לקחת את המהנדס אחרי העבודה רק לאישור???. (המחיר אפסי לעומת הכנת תוכנית מראש)

ואם מספיק להסתמך על מהנדס "מיקל"?

yd7691

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
האם מספיק לקחת את המהנדס אחרי העבודה רק לאישור???. (המחיר אפסי לעומת הכנת תוכנית מראש)
ממש ממש לא
ולא מאמינה שמהנדס יסכים לעשות לך כזה דבר אלה אם כן הוא יראה את התכנית מראש של המבצע ויאשר אותה...

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

ואם מספיק להסתמך על מהנדס "מיקל"?
ואם הוא יגיד אחרי שצריך להרוס זה יעלה יותר או פחות?
ניתקלתי בתוספת למרפסת קימת שהביאו מהנדס אחרי הביצוע והוא לא רצה לצאת למרפסת הוא אמר שהוא פוחד לעמוד עליה

styehoshua

משתמש מקצוען
יש איזו נימה בשאלה כאילו אתה מנסה בכל מיני דרכים שהציבור פה יתן לך גיבוי לזה.
אז לא נראה לי שזה יקרה.

יאיר דבוש

משתמש פעיל
מנסיון!!!! אל תעשו רלסים בלי מהנדס! אני נכוותי ברותחין מזה!

צריך לדעת שלרלסים באוויר גם לפי כל הכללים יש שחיקה מתמדת, כי בעצם הרלס יושב כמו נדנדת משקל על הבטון וככל שיש תנודות משקל מע"ג הרלס נוצרת שחיקה של הבטון שעליו יושבים הרלסים, מה גם שלבטון יש תהליכים של הצטמקות והתרחבות בקיץ /חורף, שזה דבר שמגביר את השחיקה,

המון פעמים מצמידים איזה upn במשקל 200 ומעלה מתחת כל הרלסים בכדי לתחזק את הרלסים לטווח ארוך,

זה קריטי מהנדס לרלסים!!! פיקוח נפש!!!!

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ניתקלתי בתוספת למרפסת קימת שהביאו מהנדס אחרי הביצוע והוא לא רצה לצאת למרפסת הוא אמר שהוא פוחד לעמוד עליה
צריך לדעת שלרלסים באוויר גם לפי כל הכללים יש שחיקה מתמדת
נדמה שיש פה אי הבנה..
לא דברתי על מרפסת באויר. התכוונתי לצאת עם מרפסת "על עמודים"
אני לא כ"כ בקי בהן ובשמותיהן, מבחינתי הכל נקרא רלסים...

יאיר דבוש

משתמש פעיל
במרפסת על עמודים העסק יותר בעייתי פי כמה וכמה!!

כי בלי תערוך ותכנון מדוייק של הקונסטרוקציה

א, היה לך שקיעות של העמודים וסדקים בחיבור בין המרפסת רלסים לבין הבית כולו.

ב, כמו"כ בלי הערכת משקל נכונה יכול להתפתח עקימות של העמודונים עד כדי קריסה רח"ל. וגם אם הכל נעשה לפי כל הכללים הבטיחותיים עדיין המשקל של הרלסים קובע את המשקל שהמרפסת יכולה לשאת וזה רק מי שלמד הנדסה יוכל לומר לך על פי חישובי טבלה מקצועית.

ג, בלי הוראת מהנדס איך לתפור את הרלסים אחד לשני, - זאת אומרת יש מקומות שחייבים להלחים ולתפור ויש מקומות שחייבים להשאיר פתוח בשביל להשאיר קצת גמישות ותנועתיות לברזל. יכול חלילה לקרוס המרפסת, זה דברים שחייבים לעבור תכנון הנדסי.

ד, חשוב מאוד לדעת!!! לקחת מהנדס זה לא רק לחומרא זה גם לקולא, - זאת אומרת שמתי שבונים ללא תכנית לפעמים יש עלויות גדולות ומיותרות של ברזל שהמתקין שם ואפי' שלא באמת צריך אותם כי המתקין רוצה להיות רגוע. וגם אני בטוח שאם תשאל את המתקין האם הוא מסכים לחתום על האחריות על המרפסת הוא לא יסכים לחתום אלא אם כן הוא ערבי,,,,, ואידך זיל גמור,!

בקיצור אני שב ואומר, יש לי קצת ידע ונסיון בענין וזה גם סכנת נפשות מוחלטת. וגם טפשות כלכלית ממדרגה ראשונה לשפוך כסף על תוכנית רלסים ללא מהנדס. !!!

שים לב!! שאף אחד בעתיד לא יקנה ממך דירה עם מרפסת רלסים ללא אישור מהנדס!!??? זה שווה??

ואגב כמה כבר תוכנית מהנדס עולה?? 1000 ש"ח, על זה לסכן חיים???? על זה לזרוק המון כסף של עלות רלסים לפח??

אם תרצה אני יפנה אותך למהנדס מקצוען ברמה גבוהה שנותן גם פתרונות יצירתיים וזולים בבני ברק.

נערך לאחרונה ב:

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
סדק זה ועוד נוספים הם תוצאה של הוצאת סלון החוצה ע"ג רלסים, (-בלי עמודים) כן, היה מהנדס, שעובד בשיטת המצליח... מהנדס מוכר מאוד שבדק את הסדקים טען שיש עמוד שנוטה באלכסון, כמובן שמי שבנה מתנער... IMG_1104.JPG
בענייני בטיחות לא מקלים!

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה