בן שש משחק באש

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

פיסטוק

משתמש רשום
מה עושים?
ילד בן 6 מאד אוהב לשחק בכל מיני דברים שאני לא כ"כ אוהבת... ברגים... כרטיסים ושאר מיני "אשפה"...
אבל דבר אחד אני לא מסוגלת לקבל - קופסאות גפרורים ומציות.
הוא העלים לי א כל הגפרורים שהיו לי בבית.
גילית בחצר ניירות שרופים ואיה בגד שהיה תלוי לייבוש... :eek:

כמה שאני מדברת ומסבירה זה לא מספיק כנראה... ואני ממש מפחדת מזה!

אולי יש לכם עצה בשבילי?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
להגיב על זה בחומרה.
אין משחקים באש נקודה.

אם הוא היה קופץ מהחלון היית צורחת עליו להפסיק ולא נותנת לו לעשות את זה למרות האזהרות שלך, נכון?

גם כאן.

בפעם הבאה שיגע בגפרורים, תגובה חמורה של עונש קשה.

(בקטנה נראה שמישהו מהסובב סיפר על מעשיו כ'חכמה' שהוא עשה, והילד קולט שהיחס כלפי זה לא ממש חמור).

פיסטוק

משתמש רשום
אני צורחת ומפחידה מספרת על אסונות....
הוא עושה הכל בסתר...

ואני מאד כועסת שאני מגלה... ומאד מאד מעריכה אותו כשהוא נותן לי מציאות כאלו...

אבל עדיין.
??

ברור לי שבעיניו זה מעשה "ראוי להערכה" בין החברים זה ממש רכוש יקר :)

מה זה עונש קשה?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פיסטוק;1662265:
אני צורחת ומפחידה מספרת על אסונות....
הוא עושה הכל בסתר...

ואני מאד כועסת שאני מגלה... ומאד מאד מעריכה אותו כשהוא נותן לי מציאות כאלו...

אבל עדיין.
??

ברור לי שבעיניו זה מעשה "ראוי להערכה" בין החברים זה ממש רכוש יקר :)

מה זה עונש קשה?
אצלנו עונש קשה לילדה אחת זו מנת גלידה כשכולם כן מקבלים, או לא ללכת לבריכה, אבל זה אינדוידואלי לכל ילד.

פיסטוק

משתמש רשום
אז הוא באמת נענש בד"כ אבל לא מספיק קשה.
הוא מאד מתוחכם ומחביא את זה בכל מיני דרכים יצירתיות. ...

אתמול החביא את המצית בתוך גרב.. במגירה.

ננסה ללכת על עונשים קשים יותר, וה' הטוב יעזור

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
שלא יהיו גפרורים ומצית בהישג יד!

נכתב ע"י פיסטוק;1662228:
מה עושים?
ילד בן 6 מאד אוהב לשחק בכל מיני דברים שאני לא כ"כ אוהבת... ברגים... כרטיסים ושאר מיני "אשפה"...
אבל דבר אחד אני לא מסוגלת לקבל - קופסאות גפרורים ומציות.
הוא העלים לי א כל הגפרורים שהיו לי בבית.
גילית בחצר ניירות שרופים ואיה בגד שהיה תלוי לייבוש... :eek:

כמה שאני מדברת ומסבירה זה לא מספיק כנראה... ואני ממש מפחדת מזה!

אולי יש לכם עצה בשבילי?

סכנת נפשות ממש!
לדעתי לא יעזור פה עונש אלא מניעה.
פשוט להעלים...
שימי במקום גבוה ומוחבא מיד לאחר השימוש.

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מצית אחת במקום שהוא לא יודע, ולהעיף את הגפרורים מהבית.

סכנת נפשות ממש!!!
מכירה ילד שממשחק עם גפרורים כבר שוכב 7 חודשים בבית חולים, כי הוא פשוט עלה בלהבות:eek:

אז אנא, תעשי כל מה שביכולתך לעשות, כדי למנוע את האסון הבא

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ספרי לו על מה שמרגלית כתבה לעיל. תפחידי אותו.

שירה בנט

משתמש צעיר
אצלי בבית אין גפרורים.חבילה אחת למעלה בארון שאפילו הגדולה לא יודעת.זה אחרי אין ספור אזהרות וסיפורים מסמרי שיער שלא בדיוק עזרו לשובבים שלי להפסיק לנסות מה שקורה כשמדליקיםגפרור.....

לבן

משתמש סופר מקצוען
אם הוא לא מבין בשום צורת הסברה, במיוחד לאור הסיפור של החבאת המצית במגירה:eek: שזה נראה מוגזם ממש, אז כדאי לך לבדוק שזה לא פירומניה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
עוד פתרון במקביל להרתעה:
הוא ילד עם חוש טכני. תשלחי אותו לחוג נגרות. ואם אין אצלכם בסביבה, קני לו ערכה של כלי עבודה (ראיתי בכפר השעשועים מין עמדה כזו במחיר לא יקר יחסית).

הוא פשוט אוהב להתעסק עם דברים טכניים, וברגע שתתני לו דבר שיעסיק אותו ושהוא אוהב, הוא יחדל להתעסק בגפרורים.

חביבה

משתמש מקצוען
איך אפשר בלי גפרורים? איך אתן מדליקות נרות שבת? עם מצית?
גם בן השש שלי אוהב את המשחק. משתדלים באמת להחביא את הגפרורים. אבל יש דברים שלא בשליטתך.
לדוג' החברה שלי הכניסו לתוך הזכוכית של הנרות בשבת גפרור משומש, או אפילו חתיכת נייר, בזמן שהייתי עסוקה כמה דק' (אולי הנקתי את הבת שלי או משהו כזה, לא זוכרת)
באמת גם הבן שלי בעל חוש טכני וכבר מזמן חשבתי שמתאים לו חוג נגרות. אנסה לבדוק את זה לגבי שנה הבאה. דווקא יש אצלינו באזור.

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא חושבת שעונש יעזור לו, תבדקי למה הוא עושה את זה? אולי יש לו בעיה בתחושה?
לכי איתו לאבחון כלשהו תבדקי, זה מעשה שכל ילד צריך להבין את החומרה והפחד. אולי הוא אוהב לשבור גבולות? לבדוק אותם? יכול להיות עוד מגון בעיות שאין לי מושג בהם, אבל לי זה נראה כמו מנורה אדומה שמצרכיה בדיקה ולא עונשים.
לכי איתו ליעוץ.

למדן בגן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י דני;1662689:
אני לא חושבת שעונש יעזור לו, תבדקי למה הוא עושה את זה? אולי יש לו בעיה בתחושה?
לכי איתו לאבחון כלשהו תבדקי, זה מעשה שכל ילד צריך להבין את החומרה והפחד. אולי הוא אוהב לשבור גבולות? לבדוק אותם? יכול להיות עוד מגון בעיות שאין לי מושג בהם, אבל לי זה נראה כמו מנורה אדומה שמצרכיה בדיקה ולא עונשים.
לכי איתו ליעוץ.

מסכימה עם כל מילה!!
אני גם ממליצה לבדוק את הרקע התחושתי.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לא חושבת שזה כיוון של רקע תחושתי.
גם אני אהבתי לפרק כל מיני דברים בילדותי ולראות איך עובדים מבפנוכו.
הוא פשוט עם חוש כזה, וברגע שיענישו אותו על שימוש לא מושכל, ויתנו לו תעסוקה הולמת אחרת, הוא לא יצטרך להשתמש בגפרורים בשביל הניסויים המדעיים שלו..

פיסטוק

משתמש רשום
וואו, תודה לכולם. גם למי שעוזר באישי.

פתחתן לי את העיניים לבודק כמה כיוונים. אי בעז"ה אשים לב יותר.

בגדול, אין אצלנו מציות (לא מעשנים) הגפרורים תמיד תמיד למעלה.
אבל כשילד רוצה... שום גובה לא מרתיע אותו. הגפרורים נעלמו בלי שהרגשתי אפילו, בערב שבת רציתי להדליק נרות ולא מצאתי אפילו גפרור לרפואה. מזל שיש שכנים.

מציות וגם גפרורים הוא מוצא ברחובות. בלי סוף!
(כל יציאה לרחוב הוא חוזר בידיים מלאות, חוטי חשמל, ברגים, ועוד ועוד....:))

באחת הפעמים שגילית בפינת החצר ערימת גפרורים שרופים, נבהלתי מאד!!! עם כלך ההבעות פנים של זה וסיפרתי לו כמעט בדמעות על משפחת ששון... שיבין מה המשמעות של אש... אבל הוא תפס את זה כזה טכני ושכלי... "מה עשו עם האנשים שמתו אח"כ..."

לבן, מה זה פירומניה?
הוא נמשך פשוט לכל דבר שזז :) אבל עד האש, זה קו אדום מבחינתי, ואני לא מצליחה להכניס לו כמה זה מסוכן.
חשבתי אולי להראות לו תמונות של כויות וכאלו דברים... ה"י. זה יכול לעזור?

תודה לכולם באמת

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא כל דבר זה בעיות תחושה
הבן שלי אוהב להשחית
אז לימדתי אותו להשחית נכון:)
הכוונה שאני מרשה לקחת ניירות/עיתונים אחרי ששאל אותי רשות ולעמוד ליד הפח ולגזור
ולקרוע להשחית כאוות נפשו
היו ימים שהוא היה עומד כך שעה ויותר .....
וחוץ מזה משתדלת לתת לו להסתובב הרבה הרבה בחוץ לאסוף ולסחוב דברים וכו' מה לעשות ככה זה בנים;)

gg

משתמש מקצוען
פירומאניה  (מיוונית פּירו - "אש" ומאניה - "שיגעון") היא הפרעה נפשית שסממנה הוא דחף להצית אש ולחולל שריפות. הפירומאן אינו עושה זאת על מנת לגרום נזק או לשם רווח כלשהו אלא כדי להפיק הנאה מעצם מעשה ההצתה.

הפרעת הפירומאניה נפוצה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים ומופיעה לראשונה בטווח הגילאים 6-8. .....

באדיבות וויקיפדיה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י gg;1662828:
פירומאניה  (מיוונית פּירו - "אש" ומאניה - "שיגעון") היא הפרעה נפשית שסממנה הוא דחף להצית אש ולחולל שריפות. הפירומאן אינו עושה זאת על מנת לגרום נזק או לשם רווח כלשהו אלא כדי להפיק הנאה מעצם מעשה ההצתה.

הפרעת הפירומאניה נפוצה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים ומופיעה לראשונה בטווח הגילאים 6-8. .....

באדיבות וויקיפדיה

ולא קשורה בכלל לתיאור של הילד הנ"ל...

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תשלחי אותו לשיחה עם הבן שלי :eek:
הייתה פה דירה שנשרפה בחודש האחרון, והבן יקיר שלי נהיה סופר זהיר, הוא איים שלא ילך לחיידר עד שלא נסדר איזה שקע מקרטע.. וכולו לחוץ עד שנר ההבדלה נכבה.. הוא גם מסביר את זה בצורה שגם אני נכנסת ללחץ :)

ואני יכולה לעודד אותך שילד כזה בבית זה אומר שעוד 5 שנים את לא צריכה להזעיק על כל מסמר, סוכה, אפילו פרוייקטים של פסח. רק תכווני אותו ותתני לו מה כן לעשות אפילו לשרוף אבל רק לידך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה