Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
גם לכותבים מותר לכתוב ביקורת, מה יש.

קוראי העיתונים של פסח תש"פ הם קבוצה מאתגרת.
בנוסף לכל מה שייכתב להלן, יש לזכור שהקוראים שלנו נמצאים כבר חודש עם הילדים בבית. אין להם מושג מה יהיה עם מקום העבודה. בקושי השיגו ביצים לחג. חציים רותחים על כך שאין מניינים. החצי השני זועמים על כך שיש מניינים.

אה, את זה כבר קראתי ברשת...
הם מעודכנים. רובם הגדול של קוראי השבועונים, יושבים מול מחשב בימים האלה, ואין אפס. גם מי שיש לו 'רק מייל', מקבל כל היום עדכונים ואזהרות, בקשות וסגולות, סיפורים ואנקדוטות וממים לאינסוף.
התוצאה - קוראי פסח תש"פ הם קוראים היפראקטיביים. הקשב שלהם אבד מזמן, התפזר במרחב הוירטואלי, התפוגג.
בעוד היומונים המפלגתיים נהנים מבסיס רחב יחסית של קוראים שאינם חשופים כלל לרשת, השבועונים נאלצים להתמודד עם קוראים שהלכו לישון ב-3:00, עיניהם אדומות מבהיה במסך, והם בודקים פעם בשעה את מספר הנדבקים מול מספר הנפטרים.

...ואני גם עייף. אוי, קיבלתי מייל חשוב
אם היה סיכוי שקורא כזה יוכל להנות מעיתון חג מלא ומושקע, בא הפורמט הדיגיטלי ופגע בו אנושות.
נסיון מאולץ להפוך לדיגיטל, הוא אסון לעיתונות הכתובה.
טקסטים שמתאימים לפה, לא מתאימים לשם. ולהפך.
אי אפשר להזמין מהכותבים חומר לפרינט, ולצפות שהוא יתאים לדיגיטל. כי הקורא מרפרף על המסך באותן עיניים אדומות מהלילה, באמצע הולך לבדוק מה קרה בג'ימייל, קופצת לו התראה מפרוג, הוא חוזר לסיפור, אה, איזה סיפור משעמם, מה הולך פה בכלל?

חומר בדיגיטל אמור להכתב מראש לדיגיטל. קצר. קופצני. עם פואנטה ברורה. בדיגיטל אפשר גם להוסיף לו קישורים מתאימים. אבל הלקיחה הזו של חומרים מודפסים, וסריקתם לפורמט דיגיטלי מאולץ, היא דבר לא מומלץ, בעיניי.
כשיש כתבה מסויימת שאנשים מתעניינים בה, אפשר להפיץ אותה בפי די אף. הם מתעניינים, הם יקראו. אבל עיתון שלם על מוספיו, בפי די אף, הוא כרוניקה ידועה מראש של דילוגים ותחושת שעמום. וחבל.

תביאו לי עיתון שאני אוהב!
עוד סלע התמודדות הוא האמורפיות בהגדרות של קוראי העיתונים.
בשוק הספרים המצב הרבה יותר נהיר: מי שאוהב דרמות משפחתיות קונה ליבי קליין, חובבי המתח - קונים יונה ספיר ושות', מחפשי טיפול רגשי - חסיה ברטלר.
מי שרוצה אמנות ספרותית קונה דבורי רנד.
רוצה אימון כושר מילולי עם סיפורי נפש - מוישה גוטמן.
כשאתה קונה ספר של קפלר אתה די יודע מה תמצא בו, וממילא גם פחות מתלונן. זה מה קנית, זה מה קיבלת. אפשר לדון על טיב הכתיבה, על העלילה והמבנה והדמויות, אבל המסגרת הכללית ברורה.
בעיתונות לא.
הם רוצים 'משהו אחר', הקוראים שלנו. מה? איזה? לא ידוע. בנוסף לכל, הם לא גוש אחד. הם אוסף ענק של בני אדם עם טעמים שונים, ספרותית וחינוכית ומעשית, ומצופה איכשהו שהעיתון יספק את כולם. הם רוצים משהו חדש, מעניין, אקטואלי, מרגש, חלילה לא שיווקי, ולא מדי הרבה כתבות, ולא מדי הרבה פרוייקטים, ובכלל פרוייקטים זה משעמם, וכתבות עוד יותר, וגם מסיפורים נמאס להם, אז פשוט תביאו להם חומר, חומר טוב, הם לא יודעים מה אבל רוצים שיהיה טוב. ולמה כולם כותבים על שרי ורבקי וכאן ועכשיו, שיתרחבו קצת למחוזות אחרים! ולמה הם הולכים למחוזות אחרים, מה, מאה שערים כבר לא טוב להם?

נה, פעם ידעתם לכתוב
יש דבר אחד שלא השתנה בקוראים האהובים שלנו - ההתרפקות, בעיניים מצועפות, על 'פעם' אלמוני.
פעם הכתבות היו טובות.
פעם הסיפורים היו סיפורים.

כבר 17 שנים מאז נכנסתי לסצינת העיתונות הכתובה. (כמעט חצי מהחיים).
ותמיד, תמיד, התגעגעו הקוראים ל'פעם' כלשהו, מופלא.
כשמביטים ב'פעם' הזה, בארכיונים סרוקים, די קשה למצוא את הפלא המדובר. תמיד היו סיפורים טובים ופחות, כתבות טובות ופחות, קוראים נהנים וקוראים מתלוננים. אז כשאתם אומרים 'פעם', למה אתם מתכוונים? אנא תנו הפניה. אל תגידו 'פעם העיתון היה מעניין'. תביאו נקודת ציון. שנת תשע"ה, חג סוכות, עיתון המהדהד. (ואז אלך לחפש את הביקורות הנזעמות שלכם מאותה שנה...)

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
ארבע, מי יודע?

ולעניינו לא בא לי להעביר ים של ביקורת עכשיו גם לא חיובית, אני כבר לא זוכר חצי מהסיפורים והשנה לרגל הקורונה קנינו כל מילה כתובה כדי לדחות את ה'אין לי מה לקרוא' בעוד יומיים.
אבל בהחלט ישנם עיתונים שיש להם עורכ/ת בכמה רמות מעל.
ויש סופרים/ות שכותבים בכמה רמות מעל.
ויש עיתונים, אולי בגלל שהעורכים שלהם כמה רמות מתחת, מכניסים סיפורים שנמצאים כמה רמות מתחת, וזה מעצבן.

פאנצ'ים צפויים זה המקרה הטוב, היו כאל גם בלי פאנצ'ים, מי מדבר על כתיבה מרושלת, על הגשת המסר עם כפית חלודה ועל מריחה למלא כמות תווים מבוקשת. שוין.

נערך לאחרונה ב:

מימד נוסף

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
וואו!!!!!!!!!!!!!! (נכון שלא ראוי להוסיף ככ הרבה סימני קריאה, אבל לא התאפקתי...)

אגב, חוץ מהעיתונים לא יכולנו שלא להתחדש גם בכמה ספרי קריאה. אחד מהם (איך לא?) היה - "הנורמלי האחרון". נהננו (בלשון רבים דייקא) מאוד!

גם את הסיפור ב"בתוך" אני קורא בנאמנות כל שבוע. מעולה!

גם לכותבים מותר לכתוב ביקורת, מה יש.

קוראי העיתונים של פסח תש"פ הם קבוצה מאתגרת.
בנוסף לכל מה שייכתב להלן, יש לזכור שהקוראים שלנו נמצאים כבר חודש עם הילדים בבית. אין להם מושג מה יהיה עם מקום העבודה. בקושי השיגו ביצים לחג. חציים רותחים על כך שאין מניינים. החצי השני זועמים על כך שיש מניינים.

אה, את זה כבר קראתי ברשת...
הם מעודכנים. רובם הגדול של קוראי השבועונים, יושבים מול מחשב בימים האלה, ואין אפס. גם מי שיש לו 'רק מייל', מקבל כל היום עדכונים ואזהרות, בקשות וסגולות, סיפורים ואנקדוטות וממים לאינסוף.
התוצאה - קוראי פסח תש"פ הם קוראים היפראקטיביים. הקשב שלהם אבד מזמן, התפזר במרחב הוירטואלי, התפוגג.
בעוד היומונים המפלגתיים נהנים מבסיס רחב יחסית של קוראים שאינם חשופים כלל לרשת, השבועונים נאלצים להתמודד עם קוראים שהלכו לישון ב-3:00, עיניהם אדומות מבהיה במסך, והם בודקים פעם בשעה את מספר הנדבקים מול מספר הנפטרים.

...ואני גם עייף. אוי, קיבלתי מייל חשוב
אם היה סיכוי שקורא כזה יוכל להנות מעיתון חג מלא ומושקע, בא הפורמט הדיגיטלי ופגע בו אנושות.
נסיון מאולץ להפוך לדיגיטל, הוא אסון לעיתונות הכתובה.
טקסטים שמתאימים לפה, לא מתאימים לשם. ולהפך.
אי אפשר להזמין מהכותבים חומר לפרינט, ולצפות שהוא יתאים לדיגיטל. כי הקורא מרפרף על המסך באותן עיניים אדומות מהלילה, באמצע הולך לבדוק מה קרה בג'ימייל, קופצת לו התראה מפרוג, הוא חוזר לסיפור, אה, איזה סיפור משעמם, מה הולך פה בכלל?

חומר בדיגיטל אמור להכתב מראש לדיגיטל. קצר. קופצני. עם פואנטה ברורה. בדיגיטל אפשר גם להוסיף לו קישורים מתאימים. אבל הלקיחה הזו של חומרים מודפסים, וסריקתם לפורמט דיגיטלי מאולץ, היא דבר לא מומלץ, בעיניי.
כשיש כתבה מסויימת שאנשים מתעניינים בה, אפשר להפיץ אותה בפי די אף. הם מתעניינים, הם יקראו. אבל עיתון שלם על מוספיו, בפי די אף, הוא כרוניקה ידועה מראש של דילוגים ותחושת שעמום. וחבל.

תביאו לי עיתון שאני אוהב!
עוד סלע התמודדות הוא האמורפיות בהגדרות של קוראי העיתונים.
בשוק הספרים המצב הרבה יותר נהיר: מי שאוהב דרמות משפחתיות קונה ליבי קליין, חובבי המתח - קונים יונה ספיר ושות', מחפשי טיפול רגשי - חסיה ברטלר.
מי שרוצה אמנות ספרותית קונה דבורי רנד.
רוצה אימון כושר מילולי עם סיפורי נפש - מוישה גוטמן.
כשאתה קונה ספר של קפלר אתה די יודע מה תמצא בו, וממילא גם פחות מתלונן. זה מה קנית, זה מה קיבלת. אפשר לדון על טיב הכתיבה, על העלילה והמבנה והדמויות, אבל המסגרת הכללית ברורה.
בעיתונות לא.
הם רוצים 'משהו אחר', הקוראים שלנו. מה? איזה? לא ידוע. בנוסף לכל, הם לא גוש אחד. הם אוסף ענק של בני אדם עם טעמים שונים, ספרותית וחינוכית ומעשית, ומצופה איכשהו שהעיתון יספק את כולם. הם רוצים משהו חדש, מעניין, אקטואלי, מרגש, חלילה לא שיווקי, ולא מדי הרבה כתבות, ולא מדי הרבה פרוייקטים, ובכלל פרוייקטים זה משעמם, וכתבות עוד יותר, וגם מסיפורים נמאס להם, אז פשוט תביאו להם חומר, חומר טוב, הם לא יודעים מה אבל רוצים שיהיה טוב. ולמה כולם כותבים על שרי ורבקי וכאן ועכשיו, שיתרחבו קצת למחוזות אחרים! ולמה הם הולכים למחוזות אחרים, מה, מאה שערים כבר לא טוב להם?

הקוראים נוסטלגיים בדיוק כמו פעם
יש דבר אחד שלא השתנה בקוראים האהובים שלנו - ההתרפקות, בעיניים מצועפות, על 'פעם' אלמוני.
פעם הכתבות היו טובות.

כשמביטים ב'פעם' הזה, בארכיונים סרוקים, די קשה למצוא את הפלא המדובר. תמיד היו סיפורים טובים ופחות, כתבות טובות ופחות, קוראים נהנים וקוראים מתלוננים. אז כשאתם אומרים 'פעם', למה אתם מתכוונים? אנא תנו הפניה. אל תגידו 'פעם העיתון היה מעניין'. תביאו נקודת ציון. שנת תשע"ה, חג סוכות, עיתון המהדהד. (ואז אלך לחפש את הביקורות הנזעמות שלכם מאותה שנה...)
כשאתה רוצה ספר יפה (וחייב להוסיף: לא שגרתי בשום צורה...), אתה קונה רותי קפלר!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הקוראים נוסטלגיים בדיוק כמו פעם
פעם הכתבות היו טובות.

מדויק.
ולא רק בהקשר ספרותי / עיתונאי.

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
תכל'ס הכל זה עניין של סייעתא דישמייא.

כמו שיר. אתה יכול להשקיע את הנשמה ו.. אפעס.
לעומת זאת שירים שאפילו האמן לא ייחס אותם רצו קדימה ותפסו את שיר השנה.
כמה שירים עם מנגינות גאוניות התפספסו לנו?

סיפור אותו הדבר. סופר\ ת יכולים לכתוב מארג אומנותי של ממש וזה לא יתפוס.
למה? ככה.
ולפעמים ישנה כזו השראה שאפילו הסופר לא באמת מבין או שהוא מנסה לחקות את ההצלחה ולהבין מה קרה בסיפור ההוא שכך תפס, לסיפור הבא שלו.
פעמים הולך ופעמים לא.
בקיצער, תמשיכו לתת את הנשמה - השאר בידי שמים.

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אפילו את הביקורת שלך כיף לקרוא..:)
חושב שנותני הביקורת היו דווקא מהזן המשקיע ולא מרפרפי הדיגטל.
ובנוגע ל'פעם' - התשובה בעיניי היא החידוש. פעם היפה של היום היה חדש ורענן ונורא התפעלנו ממנו. כשיתד יצאו עם מוסף הסיפורים לחג זו הייתה חתיכת אטרקציה.
כשולדר התחיל ללהט עלינו בפואנטות פסיכו אנושיות וכשגוטמן עשה את ההטרדות המילוליות הראשונות שלו זה היה חידוש נורא ועצום וגדול ומופלא ואדיר וכל השכונה דיברה עליו.
היום קשה הרבה יותר לחדש. זו האמת.
החכמה של הקורא היא להיות פחות יומרני בציפיות ופשוט להנות מסיפורת טובה ומשובחת. והיתה כזאת בהחלט במוסף של משפחה.
תכל'ס, לא הפתיע אותי בכלל שנהניתי לקרוא את הסיפור של קפלר..

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@Ruty Kepler ,
איזו ביקורת קוראים מצוינת!
וכמו תמיד אצלך, גם בסיפור החג, תענוג אינטלקטואלי נדיר!
אנליזה מדויקת וחדה של הגורמים למתקפה הלא פשוטה והבלתי מידתית שחוויתם כולכם, בד בבד עם לימוד זכות כל כך נהדר וכל כך מרענן...

רותי,
@dvory ,
@טלי איתן ,
מירי,
שושי
וכל הטובים והטובות שמניתי כאן ושלא..
יש פה מספיק אנשים שיודעים לזהות איכויות ולהתרגש מהתוצרים המשובחים שלכן.
רק המשכנה כך, בבקשה!

תמר בר אילן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כלנו לגמרי אוסף ענק של בני אדם.
לכל אחד סגנון אומנותי

תודה על המילים האיכותיות
המלמדות זכות.

Angular

משתמש סופר מקצוען
אם יורשה לי.
באופן כללי אני קוראת של סיפורת, פחות עיתונות. מה גם שאני מהקוראים האהבלים של העיתונות המגזרית שלא חשופים לרשת ואין להם חוש ביקורת. מודה ומתוודה, לא קראתי את העיתון המדובר כאן תקופה ארוכה וגם לא הפסח הזה, כך שאני מרשה לעצמי להרגיש, טיפ-טיפונת, אובייקטיבית.

אז אפשר למלא כאן תגובה במחמאות חמות ונרגשות. כולם אהובים, כולם ברורים, כולם מקסימים. אין לי ספק בכך, ולו רק מקריאת הספרים.
ועדיין, מותר להעביר ביקורת, אנשים. זה בסדר. בואו נפסיק להתייחס לכותבי העיתונות - שכבודם במקומם מונח, ואם יורשה לי, זה חתיכת מקום מכובד - כאילו הם ילדים רגישים בגן שצריך להיזהר שלא לנצח אותם במשחק. בואו, כולנו אנשים בוגרים, הכל טוב. ועוד הם אלו שעל הסוס.

קראתי את הביקורות באשכולות הסמוכים. מלבד כמה בודדות שמצאו מקום להשתלח, הן היו, בעיני, ענייניות ומושקעות, שלא חסכו לשונן לשבט או לחסד. נהנתי לקרוא וקיבלתי חשק לעיין בכתבות מסוימות (על הזוגות המיוחדים של @dvory , לדוגמה).

קראתי גם את קריאות הזעזוע. במחילה. אני די חדשה בפורום, כיף לגלות שיש כל כך הרבה כותבים מוכשרים בעלי הרשאת כתיבה כאן. נשמח לקבל גם שיר או סיפור, או סתם ביקורת עסיסית ומלמדת, ככה על הדרך.

וגם אני התאכזבתי חלקית ממוסף הספרות של העיתון שאני מנויה עליו. וזה שהתאכזבתי רק אומר שציפיתי, וזה שהקדשתי זמן לקריאה נינוחה של סיפור רק אומר שאני מעריכה את הכותב/ת. ובסיפורים מסוימים - לא אצל כולם, אבל אצל חלקם - נוצרה אצלי מן תחושה כזאת, שבעצם לא היה להם ממש סיפור והם אמרו, מה הבעיה, נכתוב איזה משהו וגמרנו. וזה יצא טוב, כי מוכשרים כולם. ועדיין, הם יכלו יותר, ולי נותר רק לתהות למה המוטיבציה שלהם, אפעס, לא ממש קרעה את הרקיע השביעי. למה הם הרשו לעצמם לגרד בקושי איזה רקיע שני כזה. ולמה ההרגשה הזאת, שאני בכיס שלהם, גורמת להם (לחלקם, לחלקם!) לשכשך בבריכת הבינוניות.

ובכלל אני שייכת למחנה המתנגדים לנושאי מוספי הספרות, ועדיין כשהנושא היה להציץ לחלון הסופר, וסופר/ת הביא/ה שם תמונות משאטרסטוק. טוב, הרגשתי קצת מושפלת.

ואם יש כתבה ממומנת, אז מותר ומתבקש מהקוראים להביע את סלידתם כשם שמותר לעיתון (בעיקר אם מסחרי, כמו משפחה. במגזרי זה פחות הוגן ונושא לאשכול אחר) להעדיף את כספי השיווק. בסופו של דבר אלו כוחות שוק, ביקוש והיצע, ואילו לקוחות חשוב יותר לעיתון לשמר.

כל האמור כאן אינו סותר את הסיפורים המקסימים, הכתבות עוצרות הנשימה, התחקירים המעמיקים וכולי וכולי. כמו כן אינו סותר התנגדות להטחת עלבונות מטופשת וחסרת הוכחות, ולביקורת שמייצגת טעם אישי כבחירת הציבור.

נהנתי מאד לקרוא את הביקורת, כתובה מעולה.
(וסליחה שהתלבשתי על האשכול שלך. לא ידעתי באיזה לבחור והוא היה הראשון ברשימה).

נערך לאחרונה ב:

Angular

משתמש סופר מקצוען
אמיתי?!
אם כן, מדובר בלא פחות משערורייה וזלזול מופגן.
אפשר לדון לכף זכות. אולי אין לו/ה חלון בבית. ואולי זה התברר מאוחר מידי מכדי להחליף נושא.
היא/הוא כתבו משהו על "חדר העבודה שהולך איתך לכל מקום". שוב, אפשר להבין. אותי זה העליב. זכותי.

תלמוד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אפשר לדון לכף זכות. אולי אין לו/ה חלון בבית. ואולי זה התברר מאוחר מידי מכדי להחליף נושא.
היא/הוא כתבו משהו על "חדר העבודה שהולך איתך לכל מקום". שוב, אפשר להבין. אותי זה העליב. זכותי.
אכן זו מצווה גדולה לדון לכף זכות.
וגם אם למשל אני הייתי מציע פתרון יותר הוגן אם אין חלון, והוא שילך/תלך הכתב/ת למקום כל שהוא לצלם אותו בעצמו/ה, וייכתב שמשם שאב/ה את ההשראה. זה קצת יותר הגון.
אבל, עדיין אפשר למצוא צדדים להכריע את כף הזכות.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
חזק ביותר!

נה, פעם ידעתם לכתוב
פעם הכתבות היו טובות.

לא נורא,
טיפה סבלנות.
בע"ה בפסח תש"צ תקצרי את הפירות שזרעת עכשיו:rolleyes:

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
אם יורשה לי.
באופן כללי אני קוראת של סיפורת, פחות עיתונות. מה גם שאני מהקוראים האהבלים של העיתונות המגזרית שלא חשופים לרשת ואין להם חוש ביקורת. מודה ומתוודה, לא קראתי את העיתון המדובר כאן תקופה ארוכה וגם לא הפסח הזה, כך שאני מרשה לעצמי להרגיש, טיפ-טיפונת, אובייקטיבית.

אז אפשר למלא כאן תגובה במחמאות חמות ונרגשות. כולם אהובים, כולם ברורים, כולם מקסימים. אין לי ספק בכך, ולו רק מקריאת הספרים.
ועדיין, מותר להעביר ביקורת, אנשים. זה בסדר. בואו נפסיק להתייחס לכותבי העיתונות - שכבודם במקומם מונח, ואם יורשה לי, זה חתיכת מקום מכובד - כאילו הם ילדים רגישים בגן שצריך להיזהר שלא לנצח אותם במשחק. בואו, כולנו אנשים בוגרים, הכל טוב. ועוד הם אלו שעל הסוס.

קראתי את הביקורות באשכולות הסמוכים. מלבד כמה בודדות שמצאו מקום להשתלח, הן היו, בעיני, ענייניות ומושקעות, שלא חסכו לשונן לשבט או לחסד. נהנתי לקרוא וקיבלתי חשק לעיין בכתבות מסוימות (על הזוגות המיוחדים של @dvory , לדוגמה).

קראתי גם את קריאות הזעזוע. במחילה. אני די חדשה בפורום, כיף לגלות שיש כל כך הרבה כותבים מוכשרים בעלי הרשאת כתיבה כאן. נשמח לקבל גם שיר או סיפור, או סתם ביקורת עסיסית ומלמדת, ככה על הדרך.

וגם אני התאכזבתי חלקית ממוסף הספרות של העיתון שאני מנויה עליו. וזה שהתאכזבתי רק אומר שציפיתי, וזה שהקדשתי זמן לקריאה נינוחה של סיפור רק אומר שאני מעריכה את הכותב/ת. ובסיפורים מסוימים - לא אצל כולם, אבל אצל חלקם - נוצרה אצלי מן תחושה כזאת, שבעצם לא היה להם ממש סיפור והם אמרו, מה הבעיה, נכתוב איזה משהו וגמרנו. וזה יצא טוב, כי מוכשרים כולם. ועדיין, הם יכלו יותר, ולי נותר רק לתהות למה המוטיבציה שלהם, אפעס, לא ממש קרעה את הרקיע השביעי. למה הם הרשו לעצמם לגרד בקושי איזה רקיע שני כזה. ולמה ההרגשה הזאת, שאני בכיס שלהם, גורמת להם (לחלקם, לחלקם!) לשכשך בבריכת הבינוניות.

ובכלל אני שייכת למחנה המתנגדים לנושאי מוספי הספרות, ועדיין כשהנושא היה להציץ לחלון הסופר, וסופר/ת הביא/ה שם תמונות משאטרסטוק. טוב, הרגשתי קצת מושפלת.

ואם יש כתבה ממומנת, אז מותר ומתבקש מהקוראים להביע את סלידתם כשם שמותר לעיתון (בעיקר אם מסחרי, כמו משפחה. במגזרי זה פחות הוגן ונושא לאשכול אחר) להעדיף את כספי השיווק. בסופו של דבר אלו כוחות שוק, ביקוש והיצע, ואילו לקוחות חשוב יותר לעיתון לשמר.

כל האמור כאן אינו סותר את הסיפורים המקסימים, הכתבות עוצרות הנשימה, התחקירים המעמיקים וכולי וכולי. כמו כן אינו סותר התנגדות להטחת עלבונות מטופשת וחסרת הוכחות, ולביקורת שמייצגת טעם אישי כבחירת הציבור.

נהנתי מאד לקרוא את הביקורת, כתובה מעולה.
(וסליחה שהתלבשתי על האשכול שלך. לא ידעתי באיזה לבחור והוא היה הראשון ברשימה).

כל מילה בסלע.

ביקורת נאמרת למי שמצפים ממנו. וכשמצפים זה המחמאה הגדולה ביותר.

ודי, באמת שדי לגונן על היוצרים (כי אף אחד לא פונה אליהם אישית).
הם מספיק גדולים ובוגרים כדי להתמודד עם זה, הגיע הזמן שתעריכו אותם.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מה גם שאני מהקוראים האהבלים של העיתונות המגזרית שלא חשופים לרשת ואין להם חוש ביקורת

פרוג הוא רשת לכל דבר ועניין, וגם מייל יש לך מן הסתם.

אגב, לא אמרתי שהם אהבלים, או ש'אין להם חוש ביקורת'. הנידון בכלל לא היה על חוש ביקורת או לא, אלא על פיזור דעת, מוסחות קשב, והיכרות חלקית עם הנתונים, שיש לקוראי הרשת.

אני הרגשתי קצת מושפלת כשראיתי שכל סופר אמור להראות לעולם את החלון שלו והשולחן שלו...

@Simcha

משתמש מקצוען
אני הרגשתי קצת מושפלת כשראיתי שכל סופר אמור להראות לעולם את החלון שלו והשולחן שלו...
אז כנראה שעדיין יש מקום לביקורת על עורכי העיתונים שבמקום להשקיע ביצירת תוכן משמעותי ומעניין בוחרים בדרך הקלה ומתעללים בכותביהם למען יצליחו לעבות את העיתון בעוד כמה עמודים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה