כללי ביטול עיסקה - מה המחיר?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

גרפיקה גולד

משתמש רשום
עיצוב גרפי
רציתי לשאול את בעלי הניסיון:
1. לקוח הזמין אצלי עבודה. סיכמנו מחיר.
לאחר ששלחתי לו סקיצה ראשונה מוכנה - הוא רוצה לבטל את העיסקה, מסיבות שלו.
כמה עליו לשלם?

2. ועוד מקרה:
לקוח הזמין עבודה. קיבל כבר 5 סקיצות, ורוצה להקפיא את העבודה עד שיתפנה (יכול להיות גם לטווח ארוך מאד). האם עליו לשלם הכל? או כמה מתוך הסכום הכולל?
תודה לכל במגיבים והמשיבים, עזרתכם חשובה לי.

שפרה קהלני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לשאלתך הראשונה הוא צריך לשלם לפחות 3/4 מהסכום אם לא את כולו
לשאלתך השנייה הוא צריך לשלם את כולו!!!!

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כדאי מלכתחילה לקבוע מנגנון פיצוי. אצלי אני נוהג לקחת עד כ- 60 אחוז מערך העבודה, לפי התקדמות העבודה עד לביטול.
לגבי השאלה השניה אין שום שאלה - חייב לשלם הכל.

zalmen

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
חייב לשלם. הכסף הוא על העבודה, לא על השימוש.

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וודאי שהוא צריך. לשלם לפי אחוזי העבודה שבוצעה.
סתם כך להבא, כדאי לך לגבות דמי רצינות (נהוג לגבות כ30%) מיד בתחילת העבודה.
ככה הכל רציני ומקצועי יותר. וזה לטובת שני הצדדים

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גרפיקה גולד;1166461:
רציתי לשאול את בעלי הניסיון:
1. לקוח הזמין אצלי עבודה. סיכמנו מחיר.
לאחר ששלחתי לו סקיצה ראשונה מוכנה - הוא רוצה לבטל את העיסקה, מסיבות שלו.
כמה עליו לשלם?

2. ועוד מקרה:
לקוח הזמין עבודה. קיבל כבר 5 סקיצות, ורוצה להקפיא את העבודה עד שיתפנה (יכול להיות גם לטווח ארוך מאד). האם עליו לשלם הכל? או כמה מתוך הסכום הכולל?
תודה לכל במגיבים והמשיבים, עזרתכם חשובה לי.

מומלץ לעגן זאת בהסכם העבודה
בכל אופן - אם לקחת מקדמה, היא נשארת אצלך, ותעריך כמה עוד עליו לשלם לפי הזמן שעבדת

במקרה 2 - עליו לשלם הכל, והמשך העבודה על הפרוייקט יהיה בתוספת תשלום בלבד (5 סקיצות זה המון!) אלא אם כן יחליט לקחת את אחת הסקיצות כמות שהיא.

טקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לדעתי בשתי השאלות צריך לשלם הכל!
ואני אסביר למה - לקוח צריך לקחת בחשבון שביטול עסקה של יוצר זה לא ביטול עסקה של קניית מכשיר חשמלי. במכשיר חשמלי אתה מחזיר לחנות והוא יכול למכור למישהו אחר אבל ביצירה אף אחד לא יחזיר לך את השעות שעבדת.
לכן לדעתי בשתי המקרים תגבה את הסכום במלואו ו.. אל תפחד!
תסביר להם את מה שכתבתי. ותראה שהם יצדיקו אותך.
בהצלחה מרובה!

po

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני מתנה מראש שעל ביטול הזמנה ע"י הלקוח - מכל סיבה שהיא יש לשלם 80% מערכה
למקרה ב. אני מתייחסת כאל ביטול הזמנה - כלומר 80% וכשהלקוח ירצה להשתמש בעבודה יוסיף את ה-20% הנותרים
בהצלחה

גרפוטו

משתמש מקצוען
א. אני ממש חולקת עליכם. במקרה הראשון- יכול להיות שהגרפיקאי עבד רק כמה דקות, למה לא לבוא לקראת הלקוח? להתחשב בו? לגבות לפחות לפי הזמן שהשקעת עד עכשיו, ברגע שהולכים איתו לפי הדין - הוא לא יהיה מהלקוחות שיביאו אח"כ עוד לקוחות... ואם הולכים לפנים משורת הדין, אזי כולם יוצאים בהרגשה טובה ונעימה, אפשר להסביר לו יפה וברור, לקח לי כך וכך זמן - לפחות תשלם לי על הזמן הזה. הגישה כאן - זה שהגרפיקאי בצד אחד והלקוח בצד שני, ולדעתי זה טעות! אם תתנו לו הרגשה ששתיכם באותו צד, ביחד, מבינים אותו ומנסים לבוא לקראת - זה מה שיביא את הלקוחות הבאים ויחזיר אותו, וללכת ביד חזקה ובזרוע נטויה- לא נראה לי שמרוויחים מזה (חוץ מלטווח הקצר מאוד).
ב. לגבי הבעיה השניה - אני אישית, לא הייתי לוקחת את כל הסכום, אבל לפחות 50%, שוב, והכל אצלי מתוך הבנה והסבר נעים ללקוח, ולא מתוך חוזים, חתימות ואיומים....

טקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרפוטו;1169325:
א. אני ממש חולקת עליכם. במקרה הראשון- יכול להיות שהגרפיקאי עבד רק כמה דקות, למה לא לבוא לקראת הלקוח? להתחשב בו? לגבות לפחות לפי הזמן שהשקעת עד עכשיו, ברגע שהולכים איתו לפי הדין - הוא לא יהיה מהלקוחות שיביאו אח"כ עוד לקוחות... ואם הולכים לפנים משורת הדין, אזי כולם יוצאים בהרגשה טובה ונעימה, אפשר להסביר לו יפה וברור, לקח לי כך וכך זמן - לפחות תשלם לי על הזמן הזה. הגישה כאן - זה שהגרפיקאי בצד אחד והלקוח בצד שני, ולדעתי זה טעות! אם תתנו לו הרגשה ששתיכם באותו צד, ביחד, מבינים אותו ומנסים לבוא לקראת - זה מה שיביא את הלקוחות הבאים ויחזיר אותו, וללכת ביד חזקה ובזרוע נטויה- לא נראה לי שמרוויחים מזה (חוץ מלטווח הקצר מאוד).
ב. לגבי הבעיה השניה - אני אישית, לא הייתי לוקחת את כל הסכום, אבל לפחות 50%, שוב, והכל אצלי מתוך הבנה והסבר נעים ללקוח, ולא מתוך חוזים, חתימות ואיומים....

כנראה שלא נתקלת בלקוחות כאלו וכל הלקוחות שלך היו בסדר, אבל מספיק פעם אחת ליפול על לקוח "נודניק" בשביל להבין את מה שכתבנו לעיל אני ועוד כמה ניקים.
ברור שעדיף להגיע לעמק השווה אבל זה כשיש עם מי לדבר...

גרפוטו

משתמש מקצוען
תתפלאי, שיצא לי כמה וכמה פעמים להגיע ללקוחות כאלו, ואני מכירה אותם טוב, רק מפריע לי מאוד הגישה, הראיה לטווח הקצר מאוד, לקוח אחד מאוכזב - מרחיק 10 לקוחות נוספים, אז שווה להפסיד פעם אחת, והלקוח יוצא מרוצה ומרגיש טוב, ואח"כ ימליץ לאחרים. מנסיון.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גרפוטו זה ברור שיש צדק בדבריך.
גרפיקאי שגובה תשלום וכדו' בצורה של חוק ומשפט ולא זורם עם הלקוח, מהר מאוד ימצא את עצמו קופאי בבר כל..
אבל זה בהחלט כל מקרה לגופו.. וכמו שטקסט כתב.
כי אני מכיר מקרה מקרובת משפחה שהיא גרפיקאית ברמה מאוד גבוהה, ועבדה על לוגו ללקוח והיו כמה וכמה סקיצות, עד שהוא ננעל על סקיצה מסויימת, והיא עבדה על הסקיצה ההיא ושיפצרה אותו לפי דרישותיו של הלקוח שהיו דיי נוקשות..
הבנאדם ממש רגע לפני הסוף או נקרא לזה רגע אחד לאחר הסוף, פשוט החליט שעכשיו אין לו צורך בעבודה כי הוא מתפנה לתקופה הקרובה לעיסוק אחר ואין לו שימוש עכשיו בלוגו, בקיצור 'הקפיא את העבודה', ולכשיצטרך הוא ישלם...
הוא הוציא לגרפיקאית ת'נשמה בכדי שתביא לו משהו מושלם, והיא אכן הצליחה להשביע את רצונו, והוא בעצמו אמר את זה לפני הודעת הביטול החצופה, אבל הבנאדם פשוט התאדה עם הטענה הזו, וכמובן שעבר מאז חצי שנה והוא לא שילם שקל.

לסיכום; זה מאוד תלוי בסוג הלקוח.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מעניין שאני נופלת על האשכול כאן.. והיות וכבר אז יש לי שאלה מעניינת לדיון:
למה בעצם לא ללכת לפי הדין הישר עם לקוחות? נניח לא לפי חוקים משפטיים בדווקא, אבל חוקי התורה שלנו,יש משהו יותר חכם מהם? התורה גידרה לנו חוקים והלכות לעניין משא ומתן

ניקח לדוגמא את "ביומו תתן שכרו"... נותן שרות עשה עבודה, השקיע ואפילו הגיש כבר והלך לפנים משורת הדין נתן עבודה לפני ששילמו לו שקל ללקוח חדש שהוא לא מכיר (עזבו שלדעתי זה לא משהו שעושים אבל נניח שאמרו לו שזה דחוווווווף). הוא אמור לשבת כמה ימים בשאלה האם ישלמו לי או לא? ואם הוא מזכיר בעדינות שצריך לשלם על העבודה אחרי (ולרוב גם לפני) קבלת עבודה, אז הוא יוצא "לא זורם" ו"לא לארג'" וכו'?

דעתי היא שמי שמתנהל לא לפי הסדר הישר ימצא את עצמו בבר כל, ומי שמגדר את העבודה שלו באופן מסודר מהתחלה גם אם זה אומר כל המילים המפחידות האלה "מקדמה" ו"חוזה" וכו'. הלקוחות יעריכו אותו הרבה יותר. מניסיון עם שתי צורות העבודה...רק שלפעמים רוצים לצאת לארג'ים ושוכחים את זה ואז ציטוטי הספר "לכח" מהדהדים בנו שוב את ה"אמרנו לך....", גם על הזכויות שלך לא עמדת וגם לארג' לא יצאת...והלקוח יצא מאוכזב :) :rolleyes: :)

לדעתי הפתרון לזה הוא כמו שכבר כתבו כאן עשרות פעמים, כמה שזה קשה ו"לא זורם" להעמיד מהתחלה ברוח טובה את תנאי העבודה, זמן התשלום וכו' (ואז הלקוח יכול לאמר למשל שהוא רוצה לשלם בתשלומים או משהו ואז ללכת לקראתו בכיף, אבל שהכל יוגדר). תשאלו את החבר'ה שעובדים בגדול...

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אבל לסיכומו של עניין...
כל אחד יעבוד איך שנח לו ואיך שהוא מבין מהניסיון שלו.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ישמע לכם מוזר, אבל למעשה כוולם כאן צודקים... רק תלוי; מתי, כמה, למה, איפה, ואיך.. :)

עם הזמן מיד בשיחה הראשונה/שנייה אתה קולט את הלקוח שעומד מולך, ומווסת את צורת העבודה היעילה ביותר לך ולו ובשביל שניכם..
בצורה כזו עם סיעתא דשמיא ומחשבה נכונה, גם הלקוח ישלם כמה שהוא צריך לשלם ובזמן, ויחד עם זאת יצא מרוצה מהתוצאה ומהשירות, ובהחלט ימשיך לעבוד איתך וימליץ עליך. וגם אתה הגרפיקאי נשארת אדיב ומקצועי כאחד.

.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה