התייעצות ביטול נופש עקב אזעקות / מלחמה - איך לבקש?

שלום! אני יעל.

משתמש רשום
אנחנו רוצים לסגור נופש ביבניאל.
בעלי המקום רוצים מקדמה של 1000 ש"ח, ואת שאר הכסף כשנגיע. הגיוני בסך הכל.
כרגע המצב שם רגוע מאד, ומתחילת המלחמה היה שם כמה אזעקות בודדות.
השאלה היא אם ח"ו המצב יחמיר, טילים מחיזבאללה או משהו דומה.
מה שהם כתבו לי במייל אחרי שבקשתי זה את השורה הזו:
"במקרה בטול שלא תלוי בכם זאת אומרת שיש סגר ואין אפשרות להגיע למקום מבחינת החוק הנופש יבוטל אוטומטית"
השאלה שלי היא אם אני מכוסה, כי אם נניח יש כמה אזעקות ביום
אז כמובן שאני רוצה לבטל את הנופש. לא מתאים לי לחפוש בממ"ד.
אני רק לא יודעת אם זה נכנס בהגדרה של סגר וכו
מה אומרים?
יש לכם הצעה לנוסח אחר?

s.arcit

משתמש פעיל
כן בדר"כ לא מבקשים מקדמה
ואם יש שם אזעקות אז כל הארץ במצב מלחמה ח"ו
אבל זה המצב
אין סיבה שיזרקו שם מלא טילים ובמרכז לא

שלום! אני יעל.

משתמש רשום
יש לך הצעה אחרת?
אני רוצה משהו שיהיה מקובל גם עליה, שחוששת שנפחד מאיזו אזעקה בודדת ונחליט לבטל (כך הבנתי ממנה)
וגם עלי, שרוצה לבטל במידה והמצב שם לא יאפשר נופש נורמלי, כמו נניח מה שהיה בערי הדרום בתחילה.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
"במקרה בטול שלא תלוי בכם זאת אומרת שיש סגר ואין אפשרות להגיע למקום מבחינת החוק הנופש יבוטל אוטומטית"
כתוב מבחינת החוק. כלומר אם מבחינת החוק זה יתאפשר אפילו אם יש אזעקות אז זו לא עילה לביטול

עד מתי

משתמש מקצוען
לדרוש מאנשים שיחזירו כסף שקבלו ( וכבר השתמשו בו ) זה מאד קשה!! גם שברור להם שהצדק אתכם והם צריכים להחזיר

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בעבר התעסקתי עם דירות נופש
וכן זה מצוי לגמרי שמבקשים מקדמה
זה מראה על רצינות השוכר לשכור את הנכס
כי ברגע שהשוכר מעביר כסף זה מחייב אותו
יש בזה כמה כללים
כל אחד לפי התקנון והכללים שלו
אם זה ביטול מזמן מסויים לפני הזמן המסוכם, אז זה משתנה
במקרה של ביטול בלי סיבה חלק מהכסף יתכן וישאר אצל המשכיר
אם השוכר ביטל יום או יומיים קודם יתכן וכל הכסף ישאר אצל המשכיר
במצב מלחמה אפשר לסכם קודם שבמצב מלחמה ברור שהכסף חוזר
וכו'
זה תלוי בנסיבות הביטול
כל מקרה לגופו
כל מקום נופש והכללים שלו
מחובת המשכיר לעדכן את הנופשים בכללים שלו
במקרה המתואר כאן
אפשר לשתף שאתם חוששים ממצב של אזעקות
ואתם יכולים לסכם שאם יש שם אזעקות מתמשכות במשך כמה ימים לפני הנופש
אז אתם מעדיפים להישאר בבית
והמקדמה תחזור אליכם
בהצלחה

לארג'

משתמש סופר מקצוען
לא רואה הבדל אם ביקשו מקדמה או לקחו מספר אשראי

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
אנחנו רוצים לסגור נופש ביבניאל.
בעלי המקום רוצים מקדמה של 1000 ש"ח, ואת שאר הכסף כשנגיע. הגיוני בסך הכל.
כרגע המצב שם רגוע מאד, ומתחילת המלחמה היה שם כמה אזעקות בודדות.
השאלה היא אם ח"ו המצב יחמיר, טילים מחיזבאללה או משהו דומה.
מה שהם כתבו לי במייל אחרי שבקשתי זה את השורה הזו:
השאלה שלי היא אם אני מכוסה, כי אם נניח יש כמה אזעקות ביום
אז כמובן שאני רוצה לבטל את הנופש. לא מתאים לי לחפוש בממ"ד.
אני רק לא יודעת אם זה נכנס בהגדרה של סגר וכו
מה אומרים?
יש לכם הצעה לנוסח אחר?
ברור שזה לא מכסה!
הדבר היחידי שאפשר יהיה להתווכח עליו עם הצבא יחסום את הכביש גישה ליבנאל (כמו שביומיים הראשונים אחרי שמחת תורה חסמו חלק גדול מכבישי הדרום) ואז אתם תטענו שלא יכולתם להגיע והוא יטען שלא היה מניעה חוקית לנפוש ביבנאל......
ועכשיו למעשה, מכיון שפחד מאזעקות זה דבר שמאוד משתנה מאדם לרעהו, והמושג "אי אפשר לנפוש בגלל האזעקות" זה דבר שנתון לפרשנות, אני הייתי מנסה להגיע איתו לסעיף מוסכם כי "במקרה והמצב הבטחוני יתדרדר, ולמרות האפשרות להגיע לנופש הלקוח יהיה מעוניין לבטל את הנופש בעקבות חשש מהאזעקות וטילים, יוחזר ללקוח X מכספי המקדמה ובלבד שהודיע על כך עד לX שעות/ימים טרם הנופש".
את מרויחה חלק מהכסף והוא מרויח את המקרים בהם את מבטלת סתם - בהנחה שאין באמת אזעקות ואת מרויחה החזר חלקי.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
באמת מסובך
הניסוח שרשמת לא מכסה.
מקובל לקחת מקדמה.
לפחות תבדקי עד מתי אפשר לבטל עם החזר מלא
וכמה ימים לפני המועד הזה תראו מה המצב ותשקלו שוב

אולטימטיבי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יבניאל זה רחוק...
יש חשש רציני שיהיה שם טילים?

צחית

משתמש מקצוען
יש לך הצעה אחרת?
אני רוצה משהו שיהיה מקובל גם עליה, שחוששת שנפחד מאיזו אזעקה בודדת ונחליט לבטל (כך הבנתי ממנה)
וגם עלי, שרוצה לבטל במידה והמצב שם לא יאפשר נופש נורמלי, כמו נניח מה שהיה בערי הדרום בתחילה.
תחליטו כמה אזעקות מפחידות אותכם
ותכתבו במפורש שאם יהיה למשל 3 או מספר אחר
של אזעקות ביום הקודם או תכתבו שאם יש מספר מסוים של נפילות בעיר
אז אפשר לבטל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה