ביטוח למעצבת

• פותח הנושא m&m
  • פורסם בתאריך

m&m

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי לקוחה שרוצה ליווי לבחירת חומרים כולל הכל: מ-ריצוף, כלים סניטריים, דלתות ועד לוילון ומצעים......
הצעתי לה מחיר לפי שעה. אך היא רוצה מחיר גלובלי
א) איך אני יכולה לשער עבודה בסדר גודל כזה?
ב) איך אני מבטחת את עצמי שאני לא הופכת להיות מנוצלת ושלה לעולמים ??
אשמח מאד לתשובתכם מנסיון.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי לקוחה שרוצה ליווי לבחירת חומרים כולל הכל: מ-ריצוף, כלים סניטריים, דלתות ועד לוילון ומצעים......
הצעתי לה מחיר לפי שעה. אך היא רוצה מחיר גלובלי
א) איך אני יכולה לשער עבודה בסדר גודל כזה?
ב) איך אני מבטחת את עצמי שאני לא הופכת להיות מנוצלת ושלה לעולמים ??
אשמח מאד לתשובתכם מנסיון.
גובים לפי אחוזים.

m&m

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על התגובה המהירה
אפשר לפרט יותר איך זה עובד?

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אחוז מסויים (10-20) עבור מוצר שנקנה. יש מוצרים שזה יוצא לא הרבה,
יש מוצרים שזה יוצא הרבה וזה מתאזן.

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מציעה לגבות אחוזים מהספק עצמו וזה לא אמור להיות קשור לתשלום הלקוחה.
הלקוחה תשלם לפי מפגשים ולכל מפגש תגדירי זמן- שעתיים. ארבע שעות אבל שיהיה זמן. אין גלובלי. אם גלובלי אז זה עולה 100,000 ש"ח - אין לזמן שלנו ערך??? כל אדם עובד לפי שעות וכך מתמחרים. סליחה על הנחישות אבל נתקלתי בזה כבר כמה פעמים..ולא נכנסתי לעבודות כאלה.
ממך זה מצריך להיות מתוכננת ולא לבזבז זמן. תקחי אותה לחנויות שאת כבר מכירה ויודעת שזה יעזור לה להיות שם. צריך כמובן לערוך סיבוב מקדים לסיבוב שלך איתה..(סודות מערכת..) ולדעת בדיוק מה היא צריכה. אם יש חנויות באזורים שונים- תחלקי את המפגש לשניים.
אם את נכנסת מראש לעסקה הזאת בחשש שתצאי מנוצלת זה כבר לא טוב.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
הלקוחה תשלם לפי מפגשים ולכל מפגש תגדירי זמן- שעתיים. ארבע שעות אבל שיהיה זמן. אין גלובלי. אם גלובלי אז זה עולה 100,000 ש"ח - אין לזמן שלנו ערך??? כל אדם עובד לפי שעות וכך מתמחרים. סליחה על הנחישות אבל נתקלתי בזה כבר כמה פעמים..ולא נכנסתי לעבודות כאלה.
ממך זה מצריך להיות מתוכננת ולא לבזבז זמן. תקחי אותה לחנויות שאת כבר מכירה ויודעת שזה יעזור לה להיות שם. צריך כמובן לערוך סיבוב מקדים לסיבוב שלך איתה..(סודות מערכת..) ולדעת בדיוק מה היא צריכה. אם יש חנויות באזורים שונים- תחלקי את המפגש לשניים.
אם את נכנסת מראש לעסקה הזאת בחשש שתצאי מנוצלת זה כבר לא טוב.
זו שיטה יותר בטוחה מצד אחד, אבל מצד שני זה מגביל אותך לחנויות מסויימות וגם יש בזה סוג של חוסר שקיפות...
מצד שני, באמת אם מדובר על לקוח קטן שהולך לקנות ריהוט ב30000 אלף ש"ח ולחרוש את כל הארץ, אז צריך להיות מחיר מינימום לפגישה. אם זה לקוח שקונה ריהוט ב200-300 אלף ש"ח שווה לבזבז עליו הרבה זמן, תכל'ס, אחד עם כסף לא יחרוש את כל החנויות כי אין הרבה חנויות שנחשבות בשבילו יוקרה...

m&m

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אם מדובר על לקוח קטן שהולך לקנות ריהוט ב30000 אלף ש"ח ולחרוש את כל הארץ, אז צריך להיות מחיר מינימום לפגישה. אם זה לקוח שקונה ריהוט ב200-300 אלף ש"ח שווה לבזבז עליו הרבה זמן,

בדיוק בגלל שאני לא יודעת מול איזה לקוח אני עומדת
אני צריכה לבטח את עצמי מראש לא?

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מבינה אך אינני חושבת שנכון לתמחר ללקוח את המחיר שלנו לפי הבחירות שהוא עושה. גם התחושה הזאת של לעמוד ליד לקוחה ולחוש אי נוחות בקשר להמלצות שלי- אם יהיה מוצר יקר יותר אולי היא תחשוב שאני מציעה לה אותו כי הוא יקר יותר וכך ארוויח יותר...? זה לא נעים ולא מאפשר לבחור ללקוח או לבחור עם הלקוחה את המוצרים לבית.
הבחירה של הלקוחה צריכה להשאר נקיה משיקולים כאלה.
הרווח של המעצב/ת מספקים לא קשורה ואינה מצריכה שקיפות כלפיה. בשיחות הראשונות אומרים כבר עם איזה חנויות עובדים ולא הולכים רק לחנויות שעובדים איתם - זה רק כלי עזר לרכישת המוצרים בקלות. יש כמה וכמה חנויות שלא עובדים עם מעצבות פנים וגם לשם הולכים- זה תלוי בצרכי הלקוח. אם המעצבת עובדת עם חנויות מסוימות זה רק יקדם ללקוח את הבחירות שלו כי היא מכירה טוב את המוצרים ויודעת להמליץ לו.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
מהכותרת זה נשמע משהו אחר...
אחוז מסויים (10-20) עבור מוצר שנקנה. יש מוצרים שזה יוצא לא הרבה,
יש מוצרים שזה יוצא הרבה וזה מתאזן.
זה לא יעבוד על אנשים קשי החלטה , יכולים להסתובב שעות ולא לקנות
זה מקובל לקחת בלי קשר לתשלום מהלקוח ,
חנות שמכירים את המעצבת הם נותנים לה 10-8% על כל קניה (של לקוחה)
ובנוסף הלקוחה גם זוכה להנחה מהם הודות למעצבת
ואל תדאגי -הם מרוויחים מספיק , הם יודעים שלמעצבת יש השפעה רבה על הלקוח איפה לקנות ועל זה הם בונים

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בדיוק בגלל שאני לא יודעת מול איזה לקוח אני עומדת
לדעתי לא. ואת צריכה לדעת עם מי את עובדת, שוחחי עוד קצת, תזמי פגישה ולא רק בטלפון. פגישת הכרות. לפחות להבין את הצרכים. ביטוח זה עסק לא זול. תכיני הסכם מפורט עם השעות, מס' חנויות וכו' ואז תצאי לדרך. בהצלחה!!

• תודה
Reactions: m&m

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מהכותרת זה נשמע משהו אחר...

זה לא יעבוד על אנשים קשי החלטה , יכולים להסתובב שעות ולא לקנות

זה מקובל לקחת בלי קשר לתשלום מהלקוח ,
חנות שמכירים את המעצבת הם נותנים לה 10-8% על כל קניה (של לקוחה)
ובנוסף הלקוחה גם זוכה להנחה מהם הודות למעצבת
ואל תדאגי -הם מרוויחים מספיק , הם יודעים שלמעצבת יש השפעה רבה על הלקוח איפה לקנות ועל זה הם בונים
נכון. והחנות לוקחת בחשבון שהלקוחה תביא את השכנים והמשפחה לקנות אצלם;)

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
דיוק בגלל שאני לא יודעת מול איזה לקוח אני עומדת
מה יותר פשוט מלשאול -מה התקציב שעומד לרשותם בשביל ריהוט?
הרי זה חלק מתפקידך להסתדר ולהתאים את הריהוט לצרכים ולתקציב לא?!

• תודה
Reactions: m&m

m&m

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מה יותר פשוט מלשאול -מה התקציב שעומד לרשותם בשביל ריהוט?
הרי זה חלק מתפקידך להסתדר ולהתאים את הריהוט לצרכים ולתקציב לא?!

זהו שלא,
הלקוח לא בדיוק מבין ולא סגור על עצמו
הוא רוצה שנתחיל מהבסיס שזה ריצוף וכו'... ולפי הסכום שיעלה/ישאר נתקדם

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
זהו שלא,
הלקוח לא בדיוק מבין ולא סגור על עצמו
הוא רוצה שנתחיל מהבסיס שזה ריצוף וכו'... ולפי הסכום שיעלה/ישאר נתקדם
אין בעיה. לגיטימי. לרוב לא יודעים ולכן את שם- כדי לכוון אותו.
1. פגישת יעוץ- מחיר לפי שעה. שם אתם מסכמים את הצרכים וחותמים על הסכם התקשרות. ההסכם יכלול את מס' המפגשים והזמנים שלהם כולל המחיר למפגש. את יכולה לשלוח לו את ההסכם מאוחר יותר אם יש לו מייל, אם אין לו אז תגיעי מוכנה.
2. הכנת סקיצה\רשימת ספקים- זאת העבודה שלך בבית. בהתחלה לוקח זמן ואח"כ רץ..
3. מפגשי הכרות עם חנויות. שלך לבד בלי הלקוח לצורך התרשמות והכנה.
4. סיבוב בחנויות עם הלקוח- ורצוי להמנע מהגדרה זו... אפשר להגדיר "מפגשי רכישה".
ותוספנה עוד המומחיות/מומחים כאן בתחום זה... התחום הזה בלתי נגמר, כל הזמן לומדים בו דברים חדשים.. אשמח גם אני להחכים כיצד מעצבות עובדות..

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שאופציה כמו שגולן כתב היא מצוינת והגיונית אבל לא פותרת את בעית הזמן,
אם זה לקוח שיטרטר ויתלבט ואחרי 8 יציאות יקנה רהיט אחד זה לא יצא שווה והגיוני.

אני חושבת שכדאי שתעריכי בגדול מאד מה הוא צריך לקנות, תחלקי לכמה יציאות X מס' שעות ותוסיפי מרווח בטחון ולפי זה תתמחרי.
וכאן האבל הגדול- תתני לו מחיר גלובלי אבל מוגבל במס' יציאות/ מס' שעות.
לדוג'- לפי החישוב שלך 5 יציאות אמורות להספיק, יציאה סטנדרטית אמורה להיות בין 3 ל-5 שעות (יותר מזה זה כבר לא יעיל, עייפים ולא מרוכזים) ז"א שבחישוב גס יש 25 שעות, תוסיפי עוד 5 שעות לפחות, עליהן את לוקחת 5 ש"ח לשעה (לא רוצה להגזים כאן עם הסכום השעתי אז כתבתי משהו צנוע), את אומרת את המחיר שיצא בחישוב ומוסיפה הגבלה שהסכום הזה הוא ל-5 או 6 יציאות המוגבלות ל-5 שעות מקסימום, או בצורה שונה- הסכום מוגבל ל-30 שעות ליווי.
כל חריגה מהשעות/ מס' היציאות הנ"ל תיהיה כרוכה בתשלום נוסף על סך 7 ש"ח לשעה (סכום גבוה יותר מאשר בחישוב הגלובלי)

אם את רוצה להשמע מאד ישרה ונחמדה (את באמת כזו אני מאמינה)- את יכולה להוסיף שאם בסופו של דבר מס' היציאות או השעות יהיה נמוך ביותר מ-10% ממה שהגדרת- תורידי סכום מסוים מהסך הכללי, כך הלקוח יהיה בטוח שהוא לא ישלם לריק ואת מבטחת את עצמך שלא תתורטרי בלי סוף

בהצלחה!

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

רק אומרת - שכדאי לבדוק את הנושא הזה הלכתית בצורה מקיפה, זה לא פשוט בכלל, ויש מקרים שזה אסור לחלוטין.

אני הייתי לוקחת איזה כמות מסוימת של מפגשים שנראית לי סבירה, תלוי במה בדיוק הלקוח רוצה.
מגדירה X מפגשים, כל אחד עד Y שעות. יכול לקחת פחות, אבל לא יותר.
ומחיר עבור כל מפגש כזה.
תוספת שעות ביום מפגש תעלה Z ש''ח לשעה.

יום מפגש נוסף מעבר למסוכם - כמובן בתשלום.

המחיר הגלובלי צריך להיות בצורה שברור מאד מה הוא כולל, וכל דבר מעבר הוא בתוספת, וכך לא תהיי מנוצלת.

אם הוא לוקח אותך לכמות נכבדה של ימי יעוץ שכאלה - אני הייתי נותנת עוד 2-3 פגישות ייעוץ אצלי ויעוץ טלפוני - על חשבון הבית... כך הלקוח גם לא ירגיש שאת עומדת איתו על כל דקה עם מונה מתקתק, ויקבל תחושה של שירות טוב.

m&m

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה לכולם!!
עזרתם לי מאד להבין פחות או יותר את הכיוון

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רק אומרת - שכדאי לבדוק את הנושא הזה הלכתית בצורה מקיפה, זה לא פשוט בכלל, ויש מקרים שזה אסור לחלוטין.

אני הייתי לוקחת איזה כמות מסוימת של מפגשים שנראית לי סבירה, תלוי במה בדיוק הלקוח רוצה.
מגדירה X מפגשים, כל אחד עד Y שעות. יכול לקחת פחות, אבל לא יותר.
ומחיר עבור כל מפגש כזה.
תוספת שעות ביום מפגש תעלה Z ש''ח לשעה.

יום מפגש נוסף מעבר למסוכם - כמובן בתשלום.

המחיר הגלובלי צריך להיות בצורה שברור מאד מה הוא כולל, וכל דבר מעבר הוא בתוספת, וכך לא תהיי מנוצלת.

אם הוא לוקח אותך לכמות נכבדה של ימי יעוץ שכאלה - אני הייתי נותנת עוד 2-3 פגישות ייעוץ אצלי ויעוץ טלפוני - על חשבון הבית... כך הלקוח גם לא ירגיש שאת עומדת איתו על כל דקה עם מונה מתקתק, ויקבל תחושה של שירות טוב.
כתבנו ביחד את אותו הדבר רק הבהרת את זה ברורות יותר...

לגבי עמלת בעל מקצוע- בעלי בירר את הענין והיות שזו המקובלות בשוק והספקים מראש מתוכננים עם החלקיות הזו במחיר- אין בעיה הלכתית, וכמובן שכל אחד ישאל את רבו.
אני מרגישה עם זה קצת לא בנוח, כמו שגולן הגדיר- בעית שקיפות. לא שלמה עם עצמי, מעין שוחד שמעוור את העיניים...

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הרגשתי צורך לבדוק את זה הלכתית עד כה... אבל אעשה את זה בגלל התגובות שעלו כאן. טוב שזה עלה, דווקא בימי תשובה אלה וב"ה שנצליח לתקן...
באופן כללי אני חושבת שזה תלוי באופן ההתנהלות שלנו עם העניין הזה. אם ההחלטות שלי נובעות כתוצאה מכך שאקבל שם עמלה אז כדאי לי להוביל את הלקוח לשם- כמובן שזה בעייתי ולא הוגן.
אם העבודה שלי מול הספק מקדמת בחירה טובה עבור הלקוח אז מצוין לכולם- ללקוח, לספק ולי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה