התייעצות ביטוח לאומי

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יאסעלעS

משתמש מקצוען
אני חושב שכמו שכולם יודעים, אפילו או דווקא הם הזכאים לא תמיד מקבלים, ולא מצליחים לעבור את כל הבירוקרטיה המייגעת והמפרכת,
לכן שאלתי אם מישהוא הצליח.

גאונית

משתמש צעיר
קודם כל לגשת לועדת מוגבלות במשרד הבריאות- לוקח המון זמן עד שמזמנים אז חבל על כל רגע אם עדיין לא נגשתם , ואז אם יש אחוזים מספקים אפשר לקבל המווון כסף ממחלקת ניידות, מתחיל בקצבה, ועוד פטור ממיסים וכו'.

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
א. השאלה לא ברורה ואסביר מדוע.
1. בישראל כיום ישנם 51,847 מקבלי גמלת ניידות אז ברור שיש מקבלים.
2. "להוציא ניידות" אם הכוונה על קצבת ניידות לחסרי רכב הרי שזה מחייב מצב קיצוני מאוד כדלהלן
3.כמו שיש אחוזי נכות רפואיים כך בניידות ישנם אחוזי מוגבלות ובעלי רכב עשויים להיות זכאים להטבות שווי כסף החל מ 40 % מוגבלות והלאה.
4.גובה ההטבות לבעלי רישיון וגם לבעלי רכב ללא רישיון גבוה יותר מלחסר רכב

ב. קצבת ניידות [לחסרי רכב: [פשוט להסביר ]

1. סך הקצבה היא 2581 ש"ח
2. הזכאות לקצבה כזו מחייבת מצב קיצון של מינימום 80 % מוגבלות ובנוסף שהמצב רפואי [בתנאי שרופא קבע ואף משתמש בפועל] המחייב ניידות רק עם כיסא גלגלים.
3. הלקות מופיעה ברשימת הליקויים בהסכם בין משרד האוצר לביטוח לאומי
4. כפי שכבר אמר מי שאמר לעיל פונים למשרד הבריאות, הגוף המוסמך את אחוזי המוגבלות ואחרי מתן האישור ניתן לפנות לביטוח לאומי [ללא פנייה לביטוח לאומי עם טופס תביעה אף אחד לא יתקשר אליכם להציע לכם]
5. מומלץ להזדרז כי זכאות רטרואקטיבית לא תינתן אלא מיום הגשת הבקשה לניידות במשרד הבריאות [למעט חריגים מאוד]
בהצלחה

גאונית

משתמש צעיר
4. כפי שכבר אמר מי שאמר לעיל פונים למשרד הבריאות, הגוף המוסמך את אחוזי המוגבלות ואחרי מתן האישור ניתן לפנות לביטוח לאומי [ללא פנייה לביטוח לאומי עם טופס תביעה אף אחד לא יתקשר אליכם להציע לכם]

הערה קטנה: כאשר ביטוח לאומי מקבל את הפרוטוקול ממשרד הבריאות הוא יוזם תביעה להטבות בניידות (אמור לפחות לעשות כך)

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
הערה קטנה: כאשר ביטוח לאומי מקבל את הפרוטוקול ממשרד הבריאות הוא יוזם תביעה להטבות בניידות (אמור לפחות לעשות כך)
מאיפה אתם לוקחים את זה שהוא אמור ליזום?

אליבש

משתמש חדש
קודם כל לגשת לועדת מוגבלות במשרד הבריאות- לוקח המון זמן עד שמזמנים אז חבל על כל רגע אם עדיין לא נגשתם , ואז אם יש אחוזים מספקים אפשר לקבל המווון כסף ממחלקת ניידות, מתחיל בקצבה, ועוד פטור ממיסים וכו'.
אני סובל מכאבי ברכיים וקרסול אך אינני בטוח שזה תואם את הקריטריונים של משרד הבריאות - אשמח לעזרתך

אליבש

משתמש חדש
אם אתם באמת זכאים....
אני יכולה לעזור.
אני סובל מאוד מאוד מכאבי ברכיים וקרסול ויש לי קושי גדול בהליכה אך ב"ה אני מסתדר ללא כסא גלגלים למרות שיתכן שזה היה מקל עלי ולכן אינני בטוח שזה תואם את הקריטריונים של משרד הבריאות - אודה ואשמח על עזרתך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה