שיתוף - לביקורת בוקר מואר בנחלאות

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ראיתי איש צעיר בסמטאות האבן של נחלאות לא רחוק מהמולת מחנה יהודה
השמש כה טובה בצינת האביב הירושלמי.
והוא, יושב על ספסל לצד סליו העמוסים
יושב ובוכה.

אין דבר מצמית יותר מגבר בוכה,
הרחוב מתאפל,
וכל העולם כאילו נוטה פתאום על צידו.
הסתובבתי לקיר, עשיתי את עצמי קורא מודעה, והתפללתי.
התפללתי למענו.

מה היה אתו איני יודע.
כשהסתובבתי הוא כבר לא היה שם.
אבל אני.
אני גבהתי בעשרה טפחים,
שמעתי את ליבי מתחבר בנקישה,
עיני נפקחו.
וסביבי ראיתי מליוני דלתות פתוחות.

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
וואו.
אהבתי.

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
צורת חשיבה נכונה?
בכל אופן, הקטע כתוב טוב, מחבר.
הצלחה הרבה
זאת לא חשיבה, זו תחושה.
ובתחושות אין נכון ולא נכון.
אבל אתה בודאי מתכוון לאמונה היוצרת את התחושה הזאת, האמונה (או פי שאתה קורא לה צורת חשיבה, אבל זה לא משהו לגמרי קוגניטיבי לכן אנחנו קוראים לזה אמונה) שלגברים אסור לבכות.
ואתה צודק שזאת באמת אמונה שגויה.
אבל אנחנו לא חיים בחלל ריק או בעולם אידיאלי, ומה לעשות שיש קונצזוס נרחב שלגברים אסור לבכות, כך חונכנו, אם בגלוי או בעקיפין (אני זוכר שכשהייתי בוכה בתור ילד, אח שלי היה אומר "תכוון על חורבן בית המקדש", כך גדלנו, שלבכות סתם זה משהו טפשי וחסר משמעות, וכמובן מראה על חולשה וכו').
ומכיון שרוב הגברים אכן נענים לאמונה הזאת, ומתאפקים בל כוחם מלבכות (כשרואים...), אז כשבכל זאת מישהו נשבר ומתייפח זה כנראה באמת משהו מצמית
בתור מטפל כבר זכיתי לראות הרבה גברים בוכים, וזכיתי גם לבכות כנגדם, ותמיד זה חויה מכמירת לב.
את הפוסט הזה כתבתי לפני שהתחלתי לעסוק בטיפול (מצאתי אותו בכתביי בנקיון שלפני פסח), יתכן שהיום לא הייתי כותב משפט כזה.
אולי באמת כדאי להתחיל להביע רגשות באופן חופשי יותר, ולהכניס לגברים לראש שזה בסדר.
זה ספונג'ה לנפש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה