בדיקת איות ארמית בוורד

משתדל1

משתמש רשום
עריכה תורנית
יש לי קובץ וורד גדול עם המון חידושי תורה אבל לא הגהתי אותו תוך כדי כתיבה ויש טעויות באיות בקובץ
לוורד יש את הסימון האדום מתחת למילה עם טעות אבל אני לא עדכנתי בוורד את כל המילים בארמית להכניס למילון שלי בוורד שהם כן נכונים, כך שזה מסמן לי כל המילים בארמית.
האם יש דרך לבדוק טעויות בארמית?
חשבתי שאפשר אם יש למישהו מילון בארמית בוורד שהוא כן הכניס את כל המילים באיות הנכון לוורד שלו אם יש אפשרות להעביר את המילון שאני יכניס אותו לוורד שלי? או לחלופין שאני ישלח לו את הקובץ ויסומן אצל מי שאשלח לו מה המילים שוורד מוצא טעות.
תודה רבה

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ראה כאן
לא ניסיתי בעצמי

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
חסום בנטפרי

אחד הכלים השימושיים ביותר במעבד התמלילים הנפוץ "וורד" הוא הכלי לבדיקת איות והגהה. דא עקא שלרבים מהכותבים התורניים הוא לא שימושי או כמעט לא שימושי בשל העובדה שהוא מזהה מילים רבות שבשימושנו היומיומי כשגיאות, בשל מקורן הארמי וכדומה.

אני מניח שכמוני כן רבים, ניסו להגדיל את המילון הפרטי של התוכנה ע"י "הוסף למילון", אך אלו מים שאין להם סוף והכותב נואש בשלב כלשהו, מפסיק להשתמש בהגהה או נעזר בה מקופיא ולא כמו שצריך.

כעת שלח לי ידידי הטוב, קובץ מילון חלופי שמכיל כמעט את כל המילים הארמיות השימושיות, או מילים שבהן עשו שימוש רבותינו הראשונים כמלאכים, ועם החלפת המילון המובנה במילון זה, הכלי חוזר לפעילות מועילה.

להיכנס בתוך וורד ל"אפשרויות"-->"הגהה"

ולסמן V באפשרות "הצע מהמילון הראשי בלבד"

================
בנוסף פיתחנו כלי לבדיקה במהירות ללא התקנת המילון כלל
המדובר הוא בקובץ אקסל שמוּבְנות בו פקודות מאקרו רבות
וכל מה שנדרש הוא לאשר את פעולות המאקרו באופן חד פעמי בהפעלה ראשונה
לאחר מכן יש ללחוץ על כפתור ייבוא הקובץ ולכוון לקובץ שאותו רוצים לבדוק
ולאחר האישור יש להמתין כשתי דקות ליצירת פלט השגיאות
עם פירוט סוג השגיאה בעמודה מקבילה
================
היתרונות בשיטה זו הם ברורים
א. מהירות הבדיקה - שהיא בלי השוואה כלל לצורת הבדיקה של המילון המובנה
ב. קלות הבדיקה - שניתן לראות באופן רציף את כל השגיאות מול העיניים
וכן ניתן לסמן בעמודה מקבילה מה צריך תיקון ומה לא
וכל מה שנותר הוא לחזור למסמך המקורי ולעשות חיפוש והחלפה ולתקן את הדרוש תיקון.
================
ניתן לראות בסרטון המצורף כיצד נבדק קובץ וורד כבד של כחצי מליון מילים
ובתוך כ 4 דקות בלבד כבר נוצר פלט שגיאות לבדיקה.
ניתן לצפות בסרטון כאן
(הדמיית מאקרו המילון התורני)

בעיקרון ברוב הקבצים הבדיקה היא עד 2 דקות בלבד.

================
לסיום: נבקש מכל מי שמעוניין לסייע להמשך פיתוח המאגר לתועלת כולם שישלח לנו בחזרה את הפלט מילים
אחרי שיציין בעמודה מקבילה אילו מילים יש להוסיף למאגר כמילים תקינות.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אשמח שמי שמנסה יעלה התרשמות וטיפים להשתמשות יעילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה