בדיקת איות ארמית בוורד

משתדל1

משתמש רשום
עריכה תורנית
יש לי קובץ וורד גדול עם המון חידושי תורה אבל לא הגהתי אותו תוך כדי כתיבה ויש טעויות באיות בקובץ
לוורד יש את הסימון האדום מתחת למילה עם טעות אבל אני לא עדכנתי בוורד את כל המילים בארמית להכניס למילון שלי בוורד שהם כן נכונים, כך שזה מסמן לי כל המילים בארמית.
האם יש דרך לבדוק טעויות בארמית?
חשבתי שאפשר אם יש למישהו מילון בארמית בוורד שהוא כן הכניס את כל המילים באיות הנכון לוורד שלו אם יש אפשרות להעביר את המילון שאני כינסי אותו לוורד שלי? או לחלופין שאני ישלח לו את הקובץ ויסומן אצל מי שאשלח לו מה המילים שוורד מוצא טעות.
תודה רבה

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש איזה מאגר שמישהו פיתח שמכיל מלים מצויות בארמית. אני מצרף את הקובץ שלו בלי שבדקתי אותו ובלי אחריות.
אני מעתיק את דבריו:
הודעה מס. 1
אחד הכלים השימושיים ביותר במעבד התמלילים הנפוץ "וורד" הוא הכלי לבדיקת איות והגהה. דא עקא שלרבים מהכותבים התורניים הוא לא שימושי או כמעט לא שימושי בשל העובדה שהוא מזהה מילים רבות שבשימושנו היומיומי כשגיאות, בשל מקורן הארמי וכדומה.

אני מניח שכמוני כן רבים, ניסו להגדיל את המילון הפרטי של התוכנה ע"י "הוסף למילון", אך אלו מים שאין להם סוף והכותב נואש בשלב כלשהו, מפסיק להשתמש בהגהה או נעזר בה מקופיא ולא כמו שצריך.

כעת שלח לי ידידי הטוב, קובץ מילון חלופי שמכיל כמעט את כל המילים הארמיות השימושיות, או מילים שבהן עשו שימוש רבותינו הראשונים כמלאכים, ועם החלפת המילון המובנה במילון זה, הכלי חוזר לפעילות מועילה.

נסו ותהנו!

בהזדמנות זו אבקש ממי שיש לו קובץ דומה, או רשימת מילים, או כל רעיון נוסף לשיפור שישתף אותו עם כל חברי ורבני הפורום דכאן, למען דעת.
-------
הודעה מס. 2
לשימושכם עדכון הכלי להגהה תורנית - גירסה 1.2

פשוט להוריד, לחלץ ולהתקין. לא צריך לברור תיקיה זה רץ לבד למקום הנכון.

הכלי עבר שדרוג משמעותי ובהמשך ישודרג עוד נושא ראשי התיבות.

תודה רבה רבה לכל מי שהעיר הערות, לפעמים הערה קטנה מביאה בעקבותיה רעיון גדול שמקדם את כל הדבר בסדרי גודל.

אשמח להערות גם בהמשך. אם הכלי מסמן כבדוק דבר שגוי, סביר להניח שבהקשר אחר הוא לא שגוי, אבל עשינו מאמצים כדי להוריד מילים נדירות שבדרך כלל מגיעות כשגיאות.

ההיגיון המנחה אותנו בשלב זה הוא שהכותב הסביר מעדיף שנסמן מילה תקינה נדירה כשגויה מאשר מילה שגויה שכיחה כתקינה.

לכן נבקש ממי שנתקל במילה שגויה שסומנה כבדוקה, לדווח. שוב יישר כחכם.

מקור: https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=7&t=34998

קבצים מצורפים

• המילון התורני 1.2.rar
    1.2 MB · צפיות: 66

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האם מישהו ניסה את המילון שהעלה @מוישה ? איך עובדים בזה יחד עם 'נקדנית'?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה