דרוש מידע באיזה שלב של ראיון עבודה להודיע על מצב מיוחד? בהתחלה או בסוף?

ניקית ב

משתמש חדש
חובה לתת שעת הנקה גם אם זה עבודה חדשה

נשמע לא חוקי אם חתמת על חוזה חובה עליהם לעשות לך שימוע
לא חתמתי על כלום,
אבל חוקית לא בטוח שזה בעיה מבחינת תנאים שהם אמרו לי ולפי מה שבדקתי בהסתדרות זה הגיוני שהם לא יקבלו לעבודה בהריון- כלומר, הם לא היו חייבים.

חיה4

משתמש מקצוען
אם חייבים להעלות תוך כמה חודשים והגיוס לקח כמה חודשים
ומפתחת לוקח קצת זמן להיות יעילה
אז משו כאן לא מסתדר

אם היא מחפשתץ עבודה בהריון כנראה שהיא יכולה להתחיל במיידי

המגדר השני שיוצא למילואים של חודש כל שני וחמישי...

אפשר להתחכם ולהתווכח על דקויות.
ואפשר להבין שיש פה מצוקה אמיתית של מעסיקים.

ומה שכתבתי הוא לא באוויר. הוא קרה לי.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר להתחכם ולהתווכח על דקויות.
ואפשר להבין שיש פה מצוקה אמיתית של מעסיקים.

ומה שכתבתי הוא לא באוויר. הוא קרה לי.
לא ראיתי כאן מישה שכתבה לחתום חוזה מבלי לספר על כך,
אני כן חושבת שלפעמים כשאין בררה ומחפשים בהריון זה בהחלט בסדר לומר על כך בשלב סופי.
ואגב אצלנו גיסו ר"צ שכל שנה יוצא ל3 חודשים מילואים!
כל שנה! אז בואי זה גם מצוקה של מעסיקים...

חיה4

משתמש מקצוען
לא ראיתי כאן מישה שכתבה לחתום חוזה מבלי לספר על כך,
אני כן חושבת שלפעמים כשאין בררה ומחפשים בהריון זה בהחלט בסדר לומר על כך בשלב סופי.
בסדר גמור על פי חוק.
פחות בסדר למעסיקים. השורה התחתונה בדיון פה אומרת לספר אחרי שחותמים ולא לפני כי אז המעסיק יכול לבטל.
וההגינות שלי אומרת שזו ממש הטעייה.
אני קיבלתי לעבודה מישהי שהייתה בסוף סוף הריון. כי זה לא היה לחוץ באותו רגע והיא הייתה ממש טובה ועד שכל התהליכים של הגיוס הסתיימו, היא כמעט יכלה לחזור לעבוד.
אבל זו בחירה של המעסיק אם הוא יכול לקבל מישהי בהריון או לא. יש פה משהו לא הוגן (בחוק!!!!) שחוזר כבומרנג אלינו חזרה...

ואגב אצלנו גיסו ר"צ שכל שנה יוצא ל3 חודשים מילואים!
כל שנה! אז בואי זה גם מצוקה של מעסיקים...
הגברים אצלינו עושים מילואים אולי שבוע בחצי שנה - שנה. מוזר.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בסדר גמור על פי חוק.
פחות בסדר למעסיקים. השורה התחתונה בדיון פה אומרת לספר אחרי שחותמים ולא לפני כי אז המעסיק יכול לבטל.
וההגינות שלי אומרת שזו ממש הטעייה.
אני קיבלתי לעבודה מישהי שהייתה בסוף סוף הריון. כי זה לא היה לחוץ באותו רגע והיא הייתה ממש טובה ועד שכל התהליכים של הגיוס הסתיימו, היא כמעט יכלה לחזור לעבוד.
אבל זו בחירה של המעסיק אם הוא יכול לקבל מישהי בהריון או לא. יש פה משהו לא הוגן (בחוק!!!!) שחוזר כבומרנג אלינו חזרה...
לא אני ממש לא חושבת, אני הבנתי שהשורה התחתונה היא לספר בשלב סופי לפני החתימת חוזה ממש.
אולי אני לא הבנתי נכון....
הגברים אצלינו עושים מילואים אולי שבוע בחצי שנה - שנה. מוזר.
תלוי מי..
הוא ספציפית בכיר

ראש ישר

משתמש פעיל
זה לא ממש ככה,

לא תלכי לבית משפט על ראיון שלא צלח.

אין שום הוכחה לכך שלא התקבלת בגלל ההריון.
לכן המעסיקים בדרכ זהירים מאוד בשאלות, בודקים, שואלים שאלות עקיפות - מספר הילדים בבית , גילאיים וכו'.

אבל להוכיח שלא התקבלת בגלל ההריון - עם מעסיק חכם זה קשה מאוד.

חיה4

משתמש מקצוען
לכן המעסיקים בדרכ זהירים מאוד בשאלות, בודקים, שואלים שאלות עקיפות - מספר הילדים בבית , גילאיים וכו'.
מעולם לא שאלתי שאלות מהסגנון הזה וגם לא הייתי הולכת לעבוד במקום שהיה שואל אותי שאלה כזאת.

@חיה4 אם את מראינת מישהי, ואת לא מקבלת אותה בגלל ההריון היא יכולה לתבוע אותך על זה...
לא עשיתי מעולם דבר כזה.

רק אומרת שהחוק מתחשב בנשים בלבד ולא במעסיקים. וחבל.

EfratHL

משתמש פעיל
זה לא ממש ככה,

אסור למראיין לשאול על מצב משפחתי, אם יש ילדים וכמה.

EfratHL

משתמש פעיל
מעולם לא שאלתי שאלות מהסגנון הזה וגם לא הייתי הולכת לעבוד במקום שהיה שואל אותי שאלה כזאת.

לא עשיתי מעולם דבר כזה.

רק אומרת שהחוק מתחשב בנשים בלבד ולא במעסיקים. וחבל.
גם ככה ישנה אפליה ברורה לרעת הנשים, וכמו שכתבו פה גם עם החוק הרבה פעמים מאד קשה להוכיח את זה. כך שהאפליה הזו היא אפליה מתקנת בלבד כדי להבטיח שנשים כם כן תוכלנה להתפרנס.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא אני ממש לא חושבת, אני הבנתי שהשורה התחתונה היא לספר בשלב סופי לפני החתימת חוזה ממש.
אולי אני לא הבנתי נכון....

תלוי מי..
הוא ספציפית בכיר
נדרי ביותר..
ואם הוא בכיר בצבא,
יתכן מאד שהוא גם בכיר בחברה,והניסיון שלו שווה את זה(מה ששונה מא ד באשה בהריון)

זה לא ממש ככה,

יודעת על כהמ שהלכו , הדעה הרווחת היא שזה לרעת המעסיק,
תכלס הרבה מעסיקים יצאו מזה בקלות...

ראש ישר

משתמש פעיל
נדרי ביותר..
ואם הוא בכיר בצבא,
יתכן מאד שהוא גם בכיר בחברה,והניסיון שלו שווה את זה(מה ששונה מא ד באשה בהריון)

יודעת על כהמ שהלכו , הדעה הרווחת היא שזה לרעת המעסיק,
תכלס הרבה מעסיקים יצאו מזה בקלות...
נכון. כי זה קשה מאוד להוכחה...

ראש ישר

משתמש פעיל
הייתי בהמון במהלך השנים
גם לשיח ידידותי אסור לגלוש למקומות כאלה, ואת ודאי לא צריכה לספק את המידע.
טוב.
אסור זה נושא אחד.
ושמבררים בחיוך ובעדינות על הילדים הקטנים שלך,
את אמורה להיות די מוזרה כדי להגיד אני לא מפרטת מי הם ומה הם... (לא אמרתי שחייבים להגיד את הגיל המדויק. ולפרט על ההפרשים בין הגדול לקטנה , אבל...)

חיה4

משתמש מקצוען
טוב.
אסור זה נושא אחד.
ושמבררים בחיוך ובעדינות על הילדים הקטנים שלך,
את אמורה להיות די מוזרה כדי להגיד אני לא מפרטת מי הם ומה הם... (לא אמרתי שחייבים להגיד את הגיל המדויק. ולפרט על ההפרשים בין הגדול לקטנה , אבל...)
אולי זה תלוי בתחומי עבודה.
בתכנות אף פעם לא שאלו אותי על הילדים..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה