עזרה באידיש

מירי כהן תיאטרון

מירי כהן - תיאטרון הבובות של צופי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
איך אני כותבת באידיש?
תיאטרון בובות היינו כחולמים, תיאטרון מרתק באידיש
תודה רבה

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מיר האָבן געחלומט ליאַלקע טעאַטער, אַ פֿאַרכאַפּנדיקער טעאַטער אויף ייִדיש

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

רבקה אמנו

משתמש רשום
כתיבה ספרותית
א אינטראסנטע תאטרון בובות "היינו כחולמים" אויף אידיש

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה תרגום בגוגל טרנלסייט מאמין שיש תרגום יותר מובן מה גם שאת השם "היינו כחולמים" לא אמורים לתרגם
דווקא במקרה הזה התרגום של גוגל מדוייק, ואני אומר זאת בתור דובר יידיש והשתמשתי בגוגל בשביל הכתיב...

מירי כהן תיאטרון

מירי כהן - תיאטרון הבובות של צופי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
כשתירגמתי את הטקסט להצגה
וגם כשאני מביאה דוברות אידיש לקטעים הלא מוקלטים,
תמיד יש המון וויכוחים על השפה...
למשל סבתא שלי תירגמה לי כל מיני מילים, למשל כד
ובסופו של דבר אחרים אמרו לי שאף בת לא מכירה את המילה הזו...
בקיצור,
יש המון גרסאות...

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הכל בהתאם למוצא ולניב המדובר, אינה דומה יידיש של יוצאי רומניה וליוצאי פולניה וגם שם היו מספר ניבים שלא דומים לניב של הייקים וכדו׳. אפילו אצלנו במשפחה מדברים שני ניבים ולפעמים זה ממש מצחיק לשמוע זה טוען בחיטים וזה עונה לו בשעורים...
העיקר שבסופו של דבר מתקשרים זה עם זה.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הכל בהתאם למוצא ולניב המדובר, אינה דומה יידיש של יוצאי רומניה וליוצאי פולניה וגם שם היו מספר ניבים שלא דומים לניב של הייקים וכדו׳. אפילו אצלנו במשפחה מדברים שני ניבים ולפעמים זה ממש מצחיק לשמוע זה טוען בחיטים וזה עונה לו בשעורים...
העיקר שבסופו של דבר מתקשרים זה עם זה.
אכן בכל ניב של מוצא מסוים אתה מוצא מילים של השפה של אותו ארץ כמו שכאן מעורבים מילים בעברית ובארה"ב דוברי אידיש מתבלים אותו באנגלית ישנם הרבה מילים שנחשבים מילים באידיש ולמעשה הם מילים באוקראינית , רוסית, פולנית, ליטאית, היה מעניין לעשות מחקר על התופעה לאחרונה גיליתי מס' מילים שמדברים באידיש והם בכלל באוקראינית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה