אתגר - הפומפוזיא והגוזמא כיצד?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
טוב, נו, "הפומפוזיה והגוזמה", בסדר. ("הי, רגע! "הגוזמא" אפשר לכתוב גם עם א'!". כל הכבוד! נשאיר את שאר הוויכוח לפעם אחרת...)

בדיוק נתקלתי בטור של שמעון ברייטקופף (עיתון משפחה, י"ב טבת, גיליון 1440) תחת הכותרת "מדברים גדולות", בו הוא קובל על תופעת השימוש בפומפוזיות וגוזמאות עד אין קץ.
הכי נהניתי מהמשפט הזה: "אינפלציית התארים והתחושות המוגזמים, הפכה את השיח החרדי לכמעט בלתי אפשרי להבנה."...

ובכן, הבה נשמע מה יש לכם להגיד!
לא! אני לא מתכוון "מה דעתכם על השימוש בפומפוזיות וכו'?".
אני מתכוון "בואו נקרא לאן לדעתכם ה"מדברים גדולות" יכול להידרדר"...
תנו דוגמאות של גוזמאות פראיות והזויות מתובלות בתיאורים מטריפים ומצמררים, שיטלטלו וירעידו לנו את אמות הסיפים, אבל באמת!...
אבל רגע! לא חייבים להשתמש רק בדוגמאות של סוגי כתיבה מוגזמים. אפשר להשתמש גם בהתנהגויות מוגזמות, או כל דבר מוגזם אחר שעולה בדעתכם.

תנו בראש!

נ.ב. אני מקווה שלא היה כבר אשכול כזה.

רחל סרולוביץ

כתיבה שיווקית וקופירייטינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נ.ב. אני מקווה שלא היה כבר אשכול כזה.
יש פה הרבה מאד אשכולות כאלה.
לא כאלה, כאלה שממחישים...
יש פורום אחד שהוא אבי אבות ההמחשה,
אם תפתחו שם אשכול ותעלו כמעט כל קובץ מבוסס פיקסלים-
מיד תקבלו שיעור לא קל על פומפוזיות וגוזמאות.
(רמז:
מטריף,
מעלף,
אימאאאאא הזוייייי,
אין אין אין דברים כאלה,
אגדי,
---------
----------
--------)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לדאבון הלב, כל תואר וגוזמא כבר ממלאים את העיתונות החרדית עד אפס מקום, כך שכל תיאור מנופח ואינפלציוני ככל האפשר, יהיה בגדר 'תבן אתה מביא לעפריים'.
נראה לי שהגוזמא הכי גדולה תהיה פשוט לשתוק, כשם שלהבדיל אא"ה "לך דומיה תהילה"...
אך כיון שבכל זאת, פטור בלא כלום אי אפשר, אנסה להעלות כמה מתחושות ליבי הגועש והרועש, ואנסה איך שהוא לייצב את אצבעותי המרטטות על המקלדת.
(רגע אחד, הלכתי לפתוח איזה עיתון אופוזיציוני...)
העולם החרדי כולו סוער וגועש, לאחר הזעם הרב שבער בקרבו, בעקבות מעצרו הנורא של בן העלייה, אשר לא ימוש לרגע מתוך האוהל, ה"ה הבחור המופלג ...... ..... שליט"א. משטרת הרשע והפשע אשר לא חדלה רגע אחד מלחרוש מזימות על אודות בני התורה המסולאים בפז, הגיחה כגנב בלילה, ובלי שיהיה סיפק ביד היהדות החרדית למנוע את המעצר הנפשע, קטפה אותו באיבו מתוך החלום המתוק שבו הרשב"א מסביר לו את הפשט בר' חיים.
רבבות רבבות מכל גווני הציבור החרדי מפגינים כעת בכניסה לירושלים, ומשתפים במחאתם את כל היהודים המתגוררים בעיר הקודש, אשר ששים ושמחים על ההזדמנות לראות מקרוב כיצד בני התורה הטהורים לוחמים מלחמת ה' בשלטון הציוני ובקלגסיו.
רשכבה"גים ואנשי חינוך אומרים לעיתון ההשקפה המסורה, ששוב ניתן לראות כיצד רק מרי אזרחי נחוש ומרומם הופך את איומי השלטון לנמר של נייר.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לדאבון הלב, כל תואר וגוזמא כבר ממלאים את העיתונות החרדית עד אפס מקום, כך שכל תיאור מנופח ואינפלציוני ככל האפשר, יהיה בגדר 'תבן אתה מביא לעפריים'.
נראה לי שהגוזמא הכי גדולה תהיה פשוט לשתוק, כשם שלהבדיל אא"ה "לך דומיה תהילה"...
אך כיון שבכל זאת, פטור בלא כלום אי אפשר, אנסה להעלות כמה מתחושות ליבי הגועש והרועש, ואנסה איך שהוא לייצב את אצבעותי המרטטות על המקלדת.
(רגע אחד, הלכתי לפתוח איזה עיתון אופוזיציוני...)
העולם החרדי כולו סוער וגועש, לאחר הזעם הרב שבער בקרבו, בעקבות מעצרו הנורא של בן העלייה, אשר לא ימוש לרגע מתוך האוהל, ה"ה הבחור המופלג ...... ..... שליט"א. משטרת הרשע והפשע אשר לא חדלה רגע אחד מלחרוש מזימות על אודות בני התורה המסולאים בפז, הגיחה כגנב בלילה, ובלי שיהיה סיפק ביד היהדות החרדית למנוע את המעצר הנפשע, קטפה אותו באיבו מתוך החלום המתוק שבו הרשב"א מסביר לו את הפשט בר' חיים.
רבבות רבבות מכל גווני הציבור החרדי מפגינים כעת בכניסה לירושלים, ומשתפים במחאתם את כל היהודים המתגוררים בעיר הקודש, אשר ששים ושמחים על ההזדמנות לראות מקרוב כיצד בני התורה הטהורים לוחמים מלחמת ה' בשלטון הציוני ובקלגסיו.
רשכבה"גים ואנשי חינוך אומרים לעיתון ההשקפה המסורה, ששוב ניתן לראות כיצד רק מרי אזרחי נחוש ומרומם הופך את איומי השלטון לנמר של נייר.
אחחחח..........
איפה הדמעות שזלגו כמים? איה מרתפי הכלא החשוכים? הלבבות שהחסירו פעימה או שתיים או שבעים? ואנה נעלמו ה'קלגסים'? - אה, הם נמצאים! אני רגוע, עכשיו המאמר אמין...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה