אתגר דו שיח - הזוכים

ריקיה

משתמש מקצוען
תודה רבה לכל המשתתפים! היה כיף לראות איך הדמויות קורמות עור וגידים על המסך, חיות נושמות ו... משוחחות
אבל הגזמתם...
יצירות משובחות אחת אחת
הבחירה הייתה מדי קשה - - -
(המלצה חמה למאתגר הבא: להגביל סיפור אחד לכל משתתף)
כמה ציטוטים שאהבתי (מדגם קטן מתוך הרבה משפטים יפים)
אלישקף: "אהובה לא אמרה, היא אמרה שלא משנה מה היא אמרה ושאני לא יגיד שהיא אמרה ואמרה לא משנה מה אמרתי."
הגשש: "יש לנו תורנות לנשום קצת אוויר גלים, לחזור עם ראש נקי ללימוד, היום התור שלי"
nechamizak: "כפרוידיאנית, אני מאמינה שלפליטות פה יש תפקיד גדול בשיקוף אפלולית הנפש".
בית היין: "לא משנה לאיזו דרגה תגיע, כמה חכם תהיה. תמיד יכניסו לך קורסי ניהול פינסי, אסטרטגי, שיווקי, דירקטורי, אקולוגי, מזוכיסטי, וגאולוגי".
משויטט: "בחלומות הוורודים שלי לא כתוב שבן שלי יביא לי יום אחד אישה עם רעלה ואלפי ילדים קטנים עם זינגל'ך קופצים"
יאכטה: "מה את עושה, מאיה?! למה ניפצת את התעודה?! לא את לימדת אותי , מאיה'לה לנתב תסכולים?!"
טחינה גולמית: "להפסיק לדבר אתי. וגם לא להסתכל עלי, לא בזוית חדה, לא קהה, ולא ישרה. בסדר?"
הרהור עמוק: "סבתא שלי תמיד אומרת שאל תכנס לאתגר אם אתה לא מתכוון לגמור אותו..."
אז מכיוון שנכנסתי לאתגר, הייתי צריכה לגמור אותו...
התחלתי מהסיפורים שלא יכלו לזכות:
מונולוגים, או סיפורים עם מעט שיח, או שהשיח היה בין דמות אחת מהאתגר לדמות אחרת
כולל גם מקרה שדמות אחת דוקא רצתה לדבר אבל השניה לא שיתפה פעולה...
דו שיח בלבד ללא רקע ומשפטי קישור (האתגר היה לכתוב דוח שיח בסיפור ולא מחזה)
עוד דבר שהודגש בתחילה, דו שיח צריך להיות אותנטי, אבל בכל זאת ברמה יותר גבוהה מדיבור, (וזה אולי רק לדעתי, אבל גם שפה יותר נקיה) הנקודה הזו גם השפיעה על הבחירה
ועוד 2 דברים חשובים בכתיבת דו שיח שיש סיפורים שלא עמדו בהם
  1. מבט מצד אחד. בין אם הכתיבה בגוף ראשון ובין אם לא, הסופר מספר את הסיפור מנקודת מבט אחת. אי אפשר לקפוץ עם כל משפט לצד השני, זה יוצר בלבול וחוסר אמון
  2. בכתיבת דו שיח אנחנו רוצים ללמוד על אופי הדמות דרך השיחה שלה ולא דרך ההקדמה לשיח
ואחרי הכול רוב הסיפורים היו מעולים ולכן
במקום שלישי 3 זוכים:
@שריונה – (2 סיפורים) מקורי, מתוק ושנון גם הסיפור עם הצביה מההההההה וגם עם ה"יעוץ החינוכי"
@גוגלית – מיוחד, איתן הפרשן עשה את זה טוב ועוד עם שילוב של חריזה

מקום שני - @פרוגיוזרית
(הסיפור הראשון) סיפור מעולה, כתוב מצוין למרות שהשיחה עם ילדה בת 4 (וחצי) נוגע ללב ומעורר הזדהות

מקום ראשון – @יואל ארלנגר
כל ההתרחשות מסופרת דרך השיח בצורה זורמת, מעניינת, עם מתח קל לאורך השיחה עד לסיום המפתיע, מלא בקונפליקטים וביחסי אנוש, הרעיון מקורי והמסר שתול בין השורות. סיפור מושלם!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מקסים!!
אתגר מעולה וייחודי. לא ספרתי אבל הצלחתם להביא כמות עצומה של העלאות ושיתופים.
החומרים היו מעולים כולם אחד אחד... ולא לחינם. הדמויות שנתתם היו מעניינות לעלא ולעלא.
@יואל ארלנגר מזל טוב על זכייתך, זה אל״ף. בי״ת: ע״פ חוקי האתגר עליך לפתוח אתגר חדש שגם יינעץ בראש הפורום. אני ממליץ להגביל אותו בשבוע אבל זה לשיקולך.
קדימה צעד, את הפורום אתגר. חיש חש, אל חשש. למים- קפוץ!
(ותזהר מהשקים עם הגופות)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה רבה על הבחירה
אשתדל להעמיד לכם אתגר בשעות הבוקר
לא מבטיח להצליח

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
למה נעצו את האשכול הזה?
רק עכשיו שמתי לב לזה.. :eek:
כל הכבוד לך @ריקיה .
מתארת לעצמי שלא היה לך קל כל העסק הזה.
אני במקומך הייתי כותבת: במקום הראשון- כולם!!!
ויורדת לבונקר.
אשכולות נעוצים מיועדים לקרוא אותם, לא להתעלם באלגנטיות מהם...

הזכרתם לי משהו. פעם פעם בימי עלומיי גנח באוזניי מרן המשגיח שליט"א על כך שחצי מהישיבה באה אליו וביקשה ממנו שלא ישבץ אותם עם אדונים מסויימים בפנימיה. כל אחד לא רצה להיות בחדר עם מישהו אחר.
גנח גנח: מה אעשה?
הצעתיו: תמלא סלסלה בסכינים חד פעמיים, שים בפתח הפנימיה, ותתלה שלט מלמעלה: תסתדרו לבד.

(היה קשה למצוא אחר כך ישיבה חדשה עם תחילת הזמן, היו ימים..)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כל עוד שזה נמצא בחברת:
מדריך זעיר להוספת תווי ניקוד (ווינדוס 7-8-10)
לא משך אותי להסתכל לאזור ההוא.
ובפרט שבמרכז נפתחים אשכולות מרתקים עם בלדות ועל בלדות...;);)
תודה על הישירות.
עם זאת, כדאי לקרוא מידי פעם.
הכללים מתעדכנים מעת לעת. למשל: תגובות, סעיף 4, וסעיף 8.
https://www.prog.co.il/threads/כללי-פורום-כתיבה-וההצטרפות.326059/

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
שלום עליכם,
הפורום עבר כאן שינויים מרחיקי לכת,
כבר מעל שנה שלא ביקרתי כאן.
אני רואה שהאתגרים עדיין חיים ונושמים.
ממתין לאתגר הבא אולי אחזור ואצטרף.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ברוך מחיה המתים, ידידי משכבר הימים...
זכויות יוצרים יש לך על האתגרים כאן.

הזדקנו בינתיים, רוצה טוב. אנחנו הזקנים כאן, זכותך לדרוש כבוד מהצעירים...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יואל מקווה שעד סופ״ש הוא יתפנה לאתגר את קהילתנו.
צריך סבלנות בחיים, כנראה.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בזכותך התענגתי עכשיו על היצירות באתגר ההוא.
לאו נעלמו כל הניקים המוכשרים שם?

דִּבְרֵי קֹהֶלֶת בֶּן-דָּוִד, מֶלֶךְ בִּירוּשָׁלִָם...

דּוֹר הֹלֵךְ וְדוֹר בָּא וְהָאָרֶץ לְעוֹלָם עֹמָדֶת: וְזָרַח הַשֶּׁמֶשׁ וּבָא הַשָּׁמֶשׁ וְאֶל מְקוֹמוֹ שׁוֹאֵף זוֹרֵחַ הוּא שָׁם: הוֹלֵךְ אֶל דָּרוֹם וְסוֹבֵב אֶל צָפוֹן: סוֹבֵב סֹבֵב הוֹלֵךְ הָרוּחַ וְעַל סְבִיבֹתָיו שָׁב הָרוּחַ...

...מַה שֶּׁהָיָה הוּא שֶׁיִּהְיֶה וּמַה שֶּׁנַּעֲשָׂה הוּא שֶׁיֵּעָשֶׂה וְאֵין כָּל-חָדָשׁ תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ: יֵשׁ דָּבָר שֶׁיֹּאמַר רְאֵה זֶה חָדָשׁ הוּא: כְּבָר הָיָה לְעֹלָמִים אֲשֶׁר הָיָה מִלְּפָנֵנוּ: אֵין זִכְרוֹן לָרִאשֹׁנִים וְגַם לָאַחֲרֹנִים שֶׁיִּהְיוּ לֹא יִהְיֶה לָהֶם זִכָּרוֹן עִם שֶׁיִּהְיוּ לָאַחֲרֹנָה...

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
דִּבְרֵי קֹהֶלֶת בֶּן-דָּוִד, מֶלֶךְ בִּירוּשָׁלִָם...

דּוֹר הֹלֵךְ וְדוֹר בָּא וְהָאָרֶץ לְעוֹלָם עֹמָדֶת: וְזָרַח הַשֶּׁמֶשׁ וּבָא הַשָּׁמֶשׁ וְאֶל מְקוֹמוֹ שׁוֹאֵף זוֹרֵחַ הוּא שָׁם: הוֹלֵךְ אֶל דָּרוֹם וְסוֹבֵב אֶל צָפוֹן: סוֹבֵב סֹבֵב הוֹלֵךְ הָרוּחַ וְעַל סְבִיבֹתָיו שָׁב הָרוּחַ...

...מַה שֶּׁהָיָה הוּא שֶׁיִּהְיֶה וּמַה שֶּׁנַּעֲשָׂה הוּא שֶׁיֵּעָשֶׂה וְאֵין כָּל-חָדָשׁ תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ: יֵשׁ דָּבָר שֶׁיֹּאמַר רְאֵה זֶה חָדָשׁ הוּא: כְּבָר הָיָה לְעֹלָמִים אֲשֶׁר הָיָה מִלְּפָנֵנוּ: אֵין זִכְרוֹן לָרִאשֹׁנִים וְגַם לָאַחֲרֹנִים שֶׁיִּהְיוּ לֹא יִהְיֶה לָהֶם זִכָּרוֹן עִם שֶׁיִּהְיוּ לָאַחֲרֹנָה...

אני בקטע של ציטוטים..

"אַל תֹּאמַר 'מֶה הָיָה שֶׁהַיָּמִים הָרִאשֹׁנִים הָיוּ טוֹבִים מֵאֵלֶּה''

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה