אשמח לחוות דעת על אישור עקרוני ראשוני

משב רוח

משתמש רשום
שלום לחברי הפורום המעניקים חוות דעת ועצות ברוחב לב!

קיבלנו אישור עקרוני לפני מו"מ עם בנקים נוספים- הפקידה אמרה שנביא הצעות מבנקים נוספים וניתן יהיה להפחית בריביות.
(נח לי לפנות דווקא לפאגי מבחינת הזמינות שלהם, קשרים וכו')
המשכנתא היא על דירה חדשה מקבלן שאחרי שנה נסלק את רובה מלבד 100-150 אלף ש"ח.

השאלה שלי באיזה מסלול ניתן להגיע לריביות הכי נמוכות ושם להתמקד ו"לסחוט" כך שנשאר בסוף עם מסלול שווה, אני מתלבטת בין הקל"צ למל"צ.
לפי הבנתי ניתן להגיע לאותה רמת ריבית בשני המסלולים אך השיקול הוא שאם הריביות ירדו נתקע עם הקל"צ ועמלות היוון
המחשבה שלי נכונה?
צילום מסך 2024-08-12 155534.png

אשמח לשמוע דעתכם

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הכיוון נכון.
הדרך פחות.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שנה שלמה צמוד. זה לא נעים.
נכון, אבל בסוף ההחזר הכללי יותר נמוך. נכון יש את ההרגשה ש"הפסדנו" אבל בסוף אם הוא יחשב את המאות שהוא היה משלם כל חודש. זה יצא לו פחות, לא?

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שנה שלמה צמוד. זה לא נעים.
הספקתי לחשוב על זה שוב, ראיתי שמדובר בסכום גדול , באמת לא שווה בשביל כמה אלפים לקחת סיכון.
אבל ברור שהוא יכול להמשיך עוד את המשא ומתן.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הספקתי לחשוב על זה שוב, ראיתי שמדובר בסכום גדול , באמת לא שווה בשביל כמה אלפים לקחת סיכון.
אבל ברור שהוא יכול להמשיך עוד את המשא ומתן.
ברור. זה תמהיל של בנקאי.
עם קצת יצירתיות. משאירים עוד שנה 100-150 מלצ אפסי וזהו.

יונתן פלוצקי

משתמש רשום
מנוי פרימיום
שלום לחברי הפורום המעניקים חוות דעת ועצות ברוחב לב!

קיבלנו אישור עקרוני לפני מו"מ עם בנקים נוספים- הפקידה אמרה שנביא הצעות מבנקים נוספים וניתן יהיה להפחית בריביות.
(נח לי לפנות דווקא לפאגי מבחינת הזמינות שלהם, קשרים וכו')
המשכנתא היא על דירה חדשה מקבלן שאחרי שנה נסלק את רובה מלבד 100-150 אלף ש"ח.

השאלה שלי באיזה מסלול ניתן להגיע לריביות הכי נמוכות ושם להתמקד ו"לסחוט" כך שנשאר בסוף עם מסלול שווה, אני מתלבטת בין הקל"צ למל"צ.
לפי הבנתי ניתן להגיע לאותה רמת ריבית בשני המסלולים אך השיקול הוא שאם הריביות ירדו נתקע עם הקל"צ ועמלות היוון
המחשבה שלי נכונה?
צפה בקובץ המצורף 1738805
אשמח לשמוע דעתכם
אם בסוף התקופה תישארו רק עם מאה אלף שח, לא יהיה הבדל מהותי בתשלום על הריבית גם עם 0.1 או 0.15 נמוך יותר.
מה שהכי חשוב, זה לבנות תמהיל נכון, להימנע מקנסות עתידיים ולהתאים את הכל באטפן שיהיה תפור לעסקה הספציפית.

משב רוח

משתמש רשום
ברור. זה תמהיל של בנקאי.
עם קצת יצירתיות. משאירים עוד שנה 100-150 מלצ אפסי וזהו.
כמה זה אפסי? עד היכן אפשר להגיע
זה מה שבעצם רציתי, להשאר בסוף עם מסלול אחד נמוך ואת השאר לספוג שנה ואחר כך לסלק

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כמה זה אפסי? עד היכן אפשר להגיע
זה מה שבעצם רציתי, להשאר בסוף עם מסלול אחד נמוך ואת השאר לספוג שנה ואחר כך לסלק
אפסי. זה תלוי איזה ריבית תשיג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה