מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

רמיזא

משתמש מקצוען
רבינו @השקעות R הון תודה רבה להדרכה המצויינת למשקיע המתחיל,
הערה קטנה, (אאל"ט) חשוב להדגיש שיש תעודות סל שיש בהם אפקט ריבית דריבית ויש תעודות סל שאין בהם את האפקט, וכמובן יש קרן צוברת ויש קרן מחלקת.

שאלה קטנה, האם לביטקוין יש תעודת סל צוברת או מחלקת ? או שאין כזה דבר כי זה לא חברה שמחלקת דיבידנטים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
רבינו @השקעות R הון תודה רבה להדרכה המצויינת למשקיע המתחיל,
הערה קטנה, (אאל"ט) חשוב להדגיש שיש תעודות סל שיש בהם אפקט ריבית דריבית ויש תעודות סל שאין בהם את האפקט, וכמובן יש קרן צוברת ויש קרן מחלקת.
איפה אין אפקט ריבית דריבית?

רמיזא

משתמש מקצוען
כן. אבל הפסד דהפסד זה לא חיסרון אלא מעלה.
שמפסיד רק ממה שנשאר.
לא הבנתי,
אולי לא הבנתי את אפקט ריבית דריבית, למרות שחקרתי את זה די טוב, לפי מה שהבנתי רק כתוצאה של השקעה חוזרת של הדיבידנטים יש את האפקט ריבית דריבית,
אני אחקור את זה יותר, יש לך הדרכה על זה ?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לא הבנתי,
אולי לא הבנתי את אפקט ריבית דריבית, למרות שחקרתי את זה די טוב, לפי מה שהבנתי רק כתוצאה של השקעה חוזרת של הדיבידנטים יש את האפקט ריבית דריבית,
אני אחקור את זה יותר, יש לך הדרכה על זה ?
גם בלי דיבידנדים.
למשל דירה להשקעה שמחירה עולה כל שנה 10%, יש ריבית דריבית.
אפילו שכספי השכירות לא נצברים להשקעה.

רמיזא

משתמש מקצוען
גם בלי דיבידנדים.
למשל דירה להשקעה שמחירה עולה כל שנה 10%, יש ריבית דריבית.
אפילו שכספי השכירות לא נצברים להשקעה.
מאיפה בדיוק הרבית דריבית פה ?
https://paz-group.com/מה-זה-ריבית-דריבית-וכיצד-היא-פועלת-בביצ/ כאן הוא טוען אחרת
גם כאן באקסלנס https://www.xnes.co.il/trading/articles/compound-interest/ טוענים אחרת

נערך לאחרונה ב:

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם אפשר שאלה
אני כרגע קונה את הנייר 1159250
אלא שהוא מאוד יקר
ואני כעת מפקיד כל חודש לחשבון בSPARK כמה מאוד שקלים
מה עלי לעשות? ברגע שאגיע לכמות כסף כדי לקנות יחידה אחת לקנות אותה וכל כמה חודשים לקנות עוד יחידה?
או לחכות עד שיצטבר לי סכום כדי לקנות לדוג' 10 יחידות

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מאיפה בדיוק הרבית דריבית פה ?
https://paz-group.com/מה-זה-ריבית-דריבית-וכיצד-היא-פועלת-בביצ/ כאן הוא טוען אחרת
גם כאן באקסלנס https://www.xnes.co.il/trading/articles/compound-interest/ טוענים אחרת
זאת מתמטיקה פשוטה. צריך לדחוק בדבריהם ולהסביר שהם לא חולקים.
או שהם באמת טועים.
ברשת כמו ברשת אם יש לך מקלדת אתה אושיית רשת.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אם אפשר שאלה
אני כרגע קונה את הנייר 1159250
אלא שהוא מאוד יקר
ואני כעת מפקיד כל חודש לחשבון בSPARK כמה מאוד שקלים
מה עלי לעשות? ברגע שאגיע לכמות כסף כדי לקנות יחידה אחת לקנות אותה וכל כמה חודשים לקנות עוד יחידה?
או לחכות עד שיצטבר לי סכום כדי לקנות לדוג' 10 יחידות
האמת ששאלת כמה פעמים ולא עניתי.
כי לא הבנתי את השאלה למה לחכות?

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האמת ששאלת כמה פעמים ולא עניתי.
כי לא הבנתי את השאלה למה לחכות?
כי אז יהיה לך כמויות של יחידות כל אחת עם ''שער'' התחלתי שונה ובעצם התיק (הכסף) לא עובד כיחידה אחד ביחד
חלק לפעמים יעלה בהשוואה למחיר בו קניתה אותו וחלק ירד מאותה סיבה
שונה אילו הייתה קונה את כל היחידות במחיר אחד,הם עובדים ביחד

כמובן שאם זה שטויות אשמח להחכים!

יודקה

משתמש חדש
שאלה- פתחתי חשבון השקעות במיטב וחתמתי על כל הטפסים בלי לעבור יותר מדי על הנתונים- האם יש לי מה לחשוש מנקודות מכשילות? האם דרושה קריאה מעמיקה כמו בפתיחת קרן פנסיה או שאין ממה לחשוש
תודה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
שאלה- פתחתי חשבון השקעות במיטב וחתמתי על כל הטפסים בלי לעבור יותר מדי על הנתונים- האם יש לי מה לחשוש מנקודות מכשילות? האם דרושה קריאה מעמיקה כמו בפתיחת קרן פנסיה או שאין ממה לחשוש
תודה
הם דורשים בניוד ני"ע עמלה כאילו מכרת את הניירות.
אפשר להתמקח על זה אם מתחשק לך..

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה