אשכול הלחנים של חברי הפורום

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שיר בסגנון של מקהלות הילדים החסידיות כמו יונגערליך וכד',
אחרי המילים "טאטא טאטא" אני צריך כמה מילים באידיש, ולא יודע אידיש, אז סתם מלמלתי שם קולות [כמו הקטנטנים כשהם לא יודעים מילים של שיר :rolleyes:].

לפני שאני מעביר לארכיון, אני מעלה לפה. לא ממש רואה שום דבר שקורה עם השיר הזה, אני לא יקליט אותו בעצמי, ולא נראה לי שיעניין מישהו.
דוגמא טובה לסתם עוד שיר. זמר שמחפש שיר, מחפש משהו מיוחד, ולא כל שיר הוא כזה...

אבל אם מישהו רוצה לתרום מילים רק להשלים, זה לא יזיק...

קבצים מצורפים

• טאטא גאולה.mp3
    5.2 MB · צפיות: 129

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מתוך תפילה לפני הדלקת נרות חנוכה של רבי אלימלך מדינוב, (זה סקיצה כמובן):
"ובזכות המצוה הזאת תזכנו לנצח את אויבינו ולנצח על מלאכת בית יי...
ולא ימוש התורה מפינו ומפי זרעינו ומפי זרע זרעינו מעתה ועד עולם, ונזכה לבנים תלמידי חכמים אמן כן יהי רצון. "

קבצים מצורפים

• ובזכות המצווה.mp3
    5.9 MB · צפיות: 64

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הקפצה.
מה אתם אומרים על הלחן הזה אשמח לתגובות
קודם כל כל הכבוד על הלחן, הוא מקורי וחדש, וזה כבר מרענן,
יש הרבה תווים ורעיונות יפים בשיר, אבל אני קצת חווה חוסר הבנה של הלחן. יש איזה חסר בדבק בין החלקים ואולי גם בתוך החלקים עצמם
אתה יודע... אנחנו רגילים לבית פזמון וכו' וכאן יש הרבה צלילים ורעיונות חדשים אבל זה לא מסודר.
השירה והסאונד של השירה מאוד נעימים.
לשירים פעמים רבות יש מבנה, שירים לפעמים בנויים משהו כמו [מקווה שתבין מה כוונתי]:
בית- הולך וחוזר. ושוב הולך וחוזר.
הולך וחוזר. ושוב הולך וחוזר.
פזמון- הולך וחוזר ומסתבך, וממשיך ללכת וחוזר.
הולך וחוזר ומסתבך, וממשיך ללכת וחוזר, עד שמגיע לפיתרון.

זה נשמע מצחיק, אבל אם תתרגם את זה למוזיקה, תראה שיש פה דרך לבנות שיר שיהיה קצת יותר מסודר [ואולי צפוי, שזה נוח לאנשים לשמוע דברים צפויים].

בקיצור- זה שיש פה משהו חדש זה מאוד חיובי, זה נחמד שזה לא משהו לעוס [אפילו שזה על האקורדים והסגנון הישיבתי] אבל אני חושב שכדאי לשפר את הסדר בדברים.

זן דעתי הלא חשובה, ואולי אני סתם אומר שטויות...

אריקליד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מסכים לגמרי האמת שהלחן לא שלי אלא הפסנתרים, בכל אופן נכון צריך יותר לסדר את הלחן אני גם נגד המנגינה שם במעבר.
תודה ככה אני אוהב.

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הקפצה.
מה אתם אומרים על הלחן הזה אשמח לתגובות
הלחן יפה מאוד!!!!!
המילים נמרחות מדי ומציקות.... וקשה להתפלל איתם.......
צריך לחלק את זה גם שמילה פחות נמרחת וגם שאפשר להתחבר אליה
כך זה נשמע........
אאאאאאאאת דאיאאיאיאיאברי תורתאךךךךךךךךךךך סגרת תיבה. ואין עדיין בקשה, בפינו...........
גם בקטע הראשון לטעמי חסר מילים [אם מותר להגיד את זה על 4 מילים של תפילה....]

נערך לאחרונה ב:

ארי סטאר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לחן שהדבקתי עליו את בואי בשלום (סתם שיהיה מה לשיר, פתוח להצעות אחרותׂ) ועוד לחן שעוד לא הדבקתי עליו מילים אשמח להארות והערות מכל הסוגים (כולל: היי, זה בול כמו שיר של ר' וועוועל טודרובסקי מ- 1950!)

קבצים מצורפים

• Boy beshalom.MP3
    2 MB · צפיות: 45
  • Lachan.MP3
    1.9 MB · צפיות: 37

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הלחן מתחבר לקורות אותנו עכשיו,
מאוד לא פשוט, אבל חשוב לזכור שהוא אבא שאוהב אותנו ואנחנו בניו חביביו שלו.
"רחם ארחמנו נאום השם"

קבצים מצורפים

• הבן יקיר לי אפרים.mp3
    6.2 MB · צפיות: 55

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מה עם זה?
עברנו את ה50 מזמןןןןןןןןן!!!
אפשר...
הדרך ההגיונית לעשות את זה היא לקחת את כל השירים, לשים אותם בתיקיה אחת ולשלוח לכל מי שאפשר, הבעיה היא שאני לא יודע למי יהיה סבלנות להקשיב לכל כך הרבה שירים וגם שצריך לבקש רשות מכל מי שהעלה פה שירים.
לשלוח להם לינק היה רעיון אבל בגלל שזה הפך להיות שרשור שהוא לא רק שירים אלא גם דיבורים אני מסופק אם לשלוח לינק יהיה אפקטיבי.
מי שרוצה לנסות למכור שיר מסתבר שכדאי פשוט להשיג מיילים ולשלוח לזמרים. לא להיבהל אם הם לא עונים! אם יקשיבו ויהיה משהו טוב הם ימצאו את הדרך להגיע למי ששלח, הם מקבלים המון שירים והם עסוקים, קצת קשה להתייחס.
שמעתי מאנשים בתחום שהמקבלים מקשיבים למה ששולחים להם.

השארפער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אפשר...
הדרך ההגיונית לעשות את זה היא לקחת את כל השירים, לשים אותם בתיקיה אחת ולשלוח לכל מי שאפשר, הבעיה היא שאני לא יודע למי יהיה סבלנות להקשיב לכל כך הרבה שירים וגם שצריך לבקש רשות מכל מי שהעלה פה שירים.
לשלוח להם לינק היה רעיון אבל בגלל שזה הפך להיות שרשור שהוא לא רק שירים אלא גם דיבורים אני מסופק אם לשלוח לינק יהיה אפקטיבי.
מי שרוצה לנסות למכור שיר מסתבר שכדאי פשוט להשיג מיילים ולשלוח לזמרים. לא להיבהל אם הם לא עונים! אם יקשיבו ויהיה משהו טוב הם ימצאו את הדרך להגיע למי ששלח, הם מקבלים המון שירים והם עסוקים, קצת קשה להתייחס.
שמעתי מאנשים בתחום שהמקבלים מקשיבים למה ששולחים להם.
הפוך, זה בדיוק מה שביקשתי, יש לי כמה שירים של חברים שאני עובד עליהם, ואני רוצה מיילים של זמרים, אם יש לכם, אשמח שתשתפו כאן, יש?

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
המילים לא פסגת המקוריות, וגם הסגנון די צפוי, אבל לא נורא זה חלקי בז'אנר...

קבצים מצורפים

• מי אדיר.mp3
    6.8 MB · צפיות: 37

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט צ'

קלז צַדִּיק אַתָּה יְהוָה וְיָשָׁר מִשְׁפָּטֶיךָ:קלח צִוִּיתָ צֶדֶק עֵדֹתֶיךָ וֶאֱמוּנָה מְאֹד:קלט צִמְּתַתְנִי קִנְאָתִי כִּי שָׁכְחוּ דְבָרֶיךָ צָרָי:קמ צְרוּפָה אִמְרָתְךָ מְאֹד וְעַבְדְּךָ אֲהֵבָהּ:קמא צָעִיר אָנֹכִי וְנִבְזֶה פִּקֻּדֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קמב צִדְקָתְךָ צֶדֶק לְעוֹלָם וְתוֹרָתְךָ אֱמֶת:קמג צַר וּמָצוֹק מְצָאוּנִי מִצְוֹתֶיךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קמד צֶדֶק עֵדְוֹתֶיךָ לְעוֹלָם הֲבִינֵנִי וְאֶחְיֶה:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה