אשכול הטיפים לעריכה תורנית

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני משתמש עם מאקראו זה להוסיף מראה מקום
המאקראו מוסיף עיגולים בהקטנת הגודל, וגם שם את הסמן באמצע כדי להקליד מיד את המראה מקום

קוד:
Sub מראה_מקום()
'
' מראה_מקום Macro
'
'
    Selection.Font.SizeBi = Selection.Font.SizeBi - 1
    Selection.TypeText Text:="() "
    Selection.MoveLeft Unit:=wdCharacter, Count:=1, Extend:=wdExtend
    Selection.Font.SizeBi = Selection.Font.SizeBi + 1
    Selection.MoveLeft Unit:=wdCharacter, Count:=2
End Sub
אם אני יוריד את השורות של הגדלת והקטנת הטקסט, אז הוא רק יוסיף סוגריים והסימון יעמוד באמצע?

טייפסעטער

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מאקראו זה הקלטתי, ואני לא מבין בדברים כאלה.
אדרבה תנסה בעצמך.

לעבדיג יענקל

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בהקלדה, שימו לב לדפוסים שחוזרים על עצמם, ותוכלו לקצר תהליכים, ואתן דוגמא:
כתבתי מפתח ועברתי על כל המאמרים ממסכת מסויימת, כל ערך מסתיים בנקודה, מקש טאב, שם המסכת ודף (משחיטתם. חולין ג.). במקום זה סיימתי כל ערך ב1 דף ועמוד (משחיטתם1ג.), ובסוף העבודה אני עושה החלפה אוטומטית, החלף 1 ב- . מקש טאב חולין מקש רווח.
על אותו רעיון אפשר גם לקצר תהליכים בהקלדה, כגון גרשיים וסוגריים שאפשר להגדיר שבמקום גרשיים להשתמש אם איזה תו אחר שלא מצריך הקשה על קונטרול ועוד תו, ואח"כ להחליף, אפשר גם להגדיר ע"ז מאקרו שיכלול את כל ההחלפות ובמקש אחד זה יעבוד, (אפשר להכניס שם גם את האפשרות להחליף רווח כפול), רק צריך להיזהר לא להתשמש באפשרות של מספרים אם המסמך כולל מספרים שאז המספרים יהפכו לתוים אחרים.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
על אותו רעיון אפשר גם לקצר תהליכים בהקלדה, כגון גרשיים וסוגריים שאפשר להגדיר שבמקום גרשיים להשתמש אם איזה תו אחר שלא מצריך הקשה על קונטרול ועוד תו, ואח"כ להחליף, אפשר גם להגדיר ע"ז מאקרו שיכלול את כל ההחלפות ובמקש אחד זה יעבוד, (אפשר להכניס שם גם את האפשרות להחליף רווח כפול), רק צריך להיזהר לא להתשמש באפשרות של מספרים אם המסמך כולל מספרים שאז המספרים יהפכו לתוים אחרים.
מניסיון עם דברים דומים בעצמי (ועם עורכים זוטרים ומעמדים שנקטו בקיצורי דרך שכאלה) - זה הרה אסון, ומוביל לתקלות מביכות.
עדיף ללמוד להקליד הקלדה עיוורת וכדו'. מתון מתון וכו'.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מניסיון עם דברים דומים בעצמי (ועם עורכים זוטרים ומעמדים שנקטו בקיצורי דרך שכאלה) - זה הרה אסון, ומוביל לתקלות מביכות.
עדיף ללמוד להקליד הקלדה עיוורת וכדו'. מתון מתון וכו'.
למרות גילי המופלג החלטתי לפני כעשר שנים או יותר לעבור לכתיבה עיוורת (עשיתי זאת ע"י תוכנה, שכחתי את שמה), וכשראיתי שהקשת מרכאות וכן נקודתיים (סימנים מצויים מאוד אצלי) מסורבלת מדי, עשיתי 'תיקון שגיאות אוטומטי' להקשה כפולה של גרש - לגרשיים, ולהקשה כפולה של נקודה-פסיק לנקודתיים. קל ונוח ומעולם לא עשה לי שום בעיה. (דוק ותשכח כי גרש כפול זו אפשרות רחוקה ואפשר לתקנה בקלות ע"י ביטול בחץ, ונקודה-פסיק כפולים זו בכלל לא אפשרות.)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
למרות גילי המופלג החלטתי לפני כעשר שנים או יותר לעבור לכתיבה עיוורת (עשיתי זאת ע"י תוכנה, שכחתי את שמה), וכשראיתי שהקשת מרכאות וכן נקודתיים (סימנים מצויים מאוד אצלי) מסורבלת מדי, עשיתי 'תיקון שגיאות אוטומטי' להקשה כפולה של גרש - לגרשיים, ולהקשה כפולה של נקודה-פסיק לנקודתיים. קל ונוח ומעולם לא עשה לי שום בעיה. (דוק ותשכח כי גרש כפול זו אפשרות רחוקה ואפשר לתקנה בקלות ע"י ביטול בחץ, ונקודה-פסיק כפולים זו בכלל לא אפשרות.)
יש לחלק בין תיקון על ידי 'החלפות' לבין 'תיקון שגיאות אוטומטי'.
תיקון על ידי 'החלפה' לאחר ההקלדה, הוא בעייתי ביותר והרה אסון, ויכול להצריך שעות רבות של תיקונים.
לעומת זאת תיקון על ידי 'תיקון שגיאות אוטומטי', הוא דבר מועיל ביותר, וכמעט חסר סכנה, כל זמן שהמקליד ער למוקלד על ידו, ונותן את ליבו לבטל תיקונים שגורמים ליותר מדי שגיאות.
ברשותי תוסף חינמי לוורד בשם 'עיצוב ועימוד ספרי קודש' שתוכנת על ידי @Rרחמים
, שיש בו אפשרות להגדיר מאד בנוחות 'תיקון שגיאות אוטומטי' שמבטל את הצורך להוסיף גרשיים של ראשי תיבות לרוב המפרשים, כגון רמב"ם רמב"ן וכדומה, ואף מוסיף אוטומטית את כל הקידומות הדקדוקיות.
אולי הוא יסכים להעלות אותו לאשכול זה.

עריכה:
כעת אני רואה שהתוכנה כבר נמצאת באתר, בקישור זה.

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
כמה טיפים מנסיוני:
גרש כפול אפשרות רחוקה אבל עדיין אפשרות. בפרט בעריכת פרד"ס שמצטטים פסוקים ושם ה' נכנס לפעמים בסוף ציטוט. כך שזה יכול בהחלט לחולל שמות.
בקשר להקלדה עיוורת הייתי ממליץ מנסיוני להקדיש כל יום חצי שעה ללימוד עם תוכנה. תוך עשרים וחמש יום מקסימום אתם תקלידו חופשי.
בקשר לניתוק האינטרנט מהעבודה; פרט חשוב ביותר.
בהזדמנות נכתוב כאן עוד טיפים בעזרת ה'. בנושאים שטרם הוזכרו כאן.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בקשר להקלדה עיוורת הייתי ממליץ מנסיוני להקדיש כל יום חצי שעה ללימוד עם תוכנה. תוך עשרים וחמש יום מקסימום אתם תקלידו חופשי.
לדעתי שאר השעות שלא מקלידים בשיטה עיוורת, מאפילות על אותה חצי שעה של הקלדה עיוורת.

קנקן חדש

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כבר כתב פה מישהו:
טיפ נוסף -
אין כמו הקלדה עיוורת.
הקלדה בשיטה עיוורת הופכת את העריכה התורנית ממלאכת הקלדה למלאכת עריכה.
אלא מה?
רבים מגיעים בדעה ש'בשביל ללמוד שיטה עיוורת צריך תוכנה מיוחדת', ואז מתחילים לחפש תוכנה, ובשעות הפנויות - שאינן מרובות - מתחילים לנסות ''ללמוד'' לכתוב שיטה עיוורת, עד שמתייאשים, פחות או יותר.
העניין הוא ש'שיטה עיוורת' אינה חכמה אלא מלאכה.
הרעיון הוא שמניחים את ארבעת האצבעות של יד ימין [מלבד האגודל] על המקשים ף-ך-ל-ח, ואת ארבעת האצבעות של יד שמאל על המקשים של כ-ג-ד-ש, וזאת נקודת המוצא של ההקלדה.
גם כשצריך להקיש על מקשים אחרים, מזיזים את האצבע לזמן קט מ'מקש הבית', ומיד מחזירים אותו אליו. את מקש הרווח מקישים עם האגודל.
על המקשים 'ח' ו'כ' יש פס בולט, בשביל לחוש שאנחנו במקשים הנכונים.

בשביל לדעת הקלדה עיוורת, צריך להחליט החלטה נחושה, שאנחנו מקלידים אך ורק בצורה הנ"ל.
בתחילה זה קשה מאד. כבר התרגלנו להקליד יחסית במהירות עם שתי אצבעות או יותר, ומדובר על שינוי מהותי. העבודה גם איטית מאד.
אבל אני מוכן להבטיח, שגם אם אתם עובדים לפי שעות, המכון יהיה מוכן להפסיד את עשרות השעות שתעבדו בצורה האיטית הזו, בשביל להרוויח את אלפי השעות שתקלידו אחר כך בשיטה עיוורת.
נסיתי את עצתו (לאחר כמה פעמים שנסיתי ללמוד ע"י תוכנה) ואפשר לומר שעצה טובה קמ"ל, באימון נעשה בטקסט מוכר והגיוני ולא בהקשת אותיות חסרות פשר וקשר, אט אט הידיים מתרגלות לעבוד בצוות.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לענ"ד אין צריך שום תוכנה, רק להקליד ולהקליד עד שמתרגלים.
אני מקליד הרבה שנים עם שתי ידים על המקלדת ממש לפיהכללים ואעפ"כ אני לא מצליח להקליד בלי שהעניים מונחות על המקלדת כי לא למדתי מעולם שיטה עיוורת
לכן הפיתרון של "להקליד ולהקליד עד שמתרגלים" הוא יעיל רק למי שלא מסתכל על המקלדת כשהוא "מקליד ומקליד"

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני מקליד הרבה שנים עם שתי ידים על המקלדת ממש לפיהכללים ואעפ"כ אני לא מצליח להקליד בלי שהעניים מונחות על המקלדת כי לא למדתי מעולם שיטה עיוורת
לכן הפיתרון של "להקליד ולהקליד עד שמתרגלים" הוא יעיל רק למי שלא מסתכל על המקלדת כשהוא "מקליד ומקליד"
אם כן הפתרון הוא להפסיק להסתכל על המקלדת, ולהתרגל 'לנחש' לבד על איזה מקש להקליד עכשיו, וגם להסתכל על מה שמקלידים על המסך.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
דוגמא לקיצור מקשים יעיל (בשבילי בכל אופן) לפעולה 'קבל שינוי זה', הגדרתי קיצור מקשים במקלדת, במקום להתרוצץ עם העכבר לסרגל למעלה בכל פעם.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה