אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
עשיתם תגר בבית חולים?
התורים ארוכים ברמה של חצי שנה ומעלה, אם אתם התנסתם בבתי חולים שבהם יש זמינות תורים קצרה יותר, והמחלקת אלרגיה היא על רמה, אשמח מאד לדעת.
אני עשיתי תגר לפני כמה שנים בבית חולים לילד מולטי אלרגן , התגר היה על מה שבבדיקות דם והטסטים נראה כמזערי ממש, התגובה הייתה גירוד בחך - וזהו. עצרנו את הבדיקה שחיכינו לה כמה חודשים וחזרנו הביתה..

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
כתבו פעם על קבוצה במייל/ ווצאפ לאלרגיה, יש משהו כזה?
איך אפשר להצטרף?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מישהו יודע מה לגבי אלרגיה לשקדים ברמה בינונית /גבוהה עד מסכנת חיים

יש על קצבה מבט"ל או לא?

יוסיK

משתמש מקצוען
נשיאת אפיפן?
למיטב ידיעתי זה הקובע.
לא - אז לא.
השאלה כנראה לא הייתה האם נושא אפיפן, אלא האם צריך לשאת אפיפן.
כלומר, אם הרופא הגדיר את האלרגיה כמסכנת חיים הגיוני שהמליץ לשאת אפיפן וממילא לכאו' יש זכאות לקצבה. [גם אם בפועל בניגוד להוראה, הוא לא נושא אפיפן]
אם לא הייתה המלצה כזו נראה שהאלרגיה לא הוגדרה כמסכנת חיים וממילא כנראה אין זכאות.

מאן דאמר

משתמש מקצוען
שאלה מוזרה:

האם יש דרך להחמיר את תסמיני האלרגיה? דהיינו, לגרום לתגובה האלרגית להחמיר?

מאן דאמר

משתמש מקצוען
לאו דווקא לבדיקה, אלא באופן כללי.

לדוגמה, הבנתי שאם נזהרים מחשיפה, עם הזמן האלרגיה יורדת. האם גם ההיפך הוא נכון - אם לא נזהרים, זה גורם לאלרגיה להחמיר?

יוסיK

משתמש מקצוען

לדוגמה, הבנתי שאם נזהרים מחשיפה, עם הזמן האלרגיה יורדת. האם גם ההיפך הוא נכון - אם לא נזהרים, זה גורם לאלרגיה להחמיר?
אם כבר הפוך.
אם נזהרים מחשיפה, האלרגיה עלולה להתגבר.
אם חושפים בצורה מבוקרת, עם יעוץ והכוונה רפואית ולפעמים גם בפיקוח רפואי, יכולים להוריד את רמת האלרגיה.
מה שאני כן יודע, שעדיף לא לחשוף בכלל לאלרגן בגיל קטן מאשר לחשוף באופן חד פעמי, למשל, במשפחה עם נטייה לאלרגיה למוצ' חלב, יתכן שעדיף לא לתת תמ"ל חלבי באופן חד פעמי בגיל קטן, כי זה יכול להוות זרז להתפתחות אלרגיה מסכנת חיים.
אדגיש שוב, כל מה שנאמר כאן הוא במסגרת שיח בין בעלי ניסיון יותר או פחות, יעוץ רפואי מקבלים מגורמים מוסמכים.

נערך לאחרונה ב:

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען

זה עובד בדיוק הפוך.
אם נזהרים מחשיפה האלרגיה עולה, ויכולה להפוך אלרגיה קלה לארגיה מסכנת חיים.
הדרך לטפל באלרגיה היא על ידי חשיפה מבוקרת )שענשית במרפאות ובבתי חולים.)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מה שאני כן יודע, שעדיף לא לחשוף בכלל לאלרגן בגיל קטן מאשר לחשוף באופן חד פעמי, למשל, במשפחה עם נטייה לאלרגיה למוצ' חלב, יתכן שעדיף לא לתת תמ"ל חלבי באופן חד פעמי בגיל קטן, כי זה יכול להוות זרז להתפתחות אלרגיה מסכנת חיים.
אם אכבר התינוק נחשף לתמ"ל אז אכן עדיף לתת פעמיים בשבוע או משהו כזה כדי שלא יפתח אלרגיה. לא חייבי מנה מלאה.

סשה

משתמש צעיר
אני מבינה מהאשכול פה שאי חשיפה לאלרגן יכול להות יותר מסוכן
הבן שלי אלרגי לבוטנים בפעם הראשונה נהיה לו פריחה בלחי ונשארו פצעים שבאים והולכים וכחול מתחת לעניים במשך כמה ימים למרות שקיבל טנידן באותם ימים באופן קבוע ע"פ המלצת רופא
מאז הוא לא נחשף לבוטנים אחרי שבועים- שלוש היינו אצל אלרגולוג, לפי הבדיקה הוא בסכנת חיים עם מרשם לאפיפן
מאז הוצאנו את כל מה שמכיל בוטנים, והוא לא מקבל מה שעלול להכיל בוטנים
יכול להיות שבגלל זה התגובה נהיתה יותר חריפה?
זה בעצם יותר מסכן אותו שהוא לא נחשף לבוטנים?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני מבינה מהאשכול פה שאי חשיפה לאלרגן יכול להות יותר מסוכן
הבן שלי אלרגי לבוטנים בפעם הראשונה נהיה לו פריחה בלחי ונשארו פצעים שבאים והולכים וכחול מתחת לעניים במשך כמה ימים למרות שקיבל טנידן באותם ימים באופן קבוע ע"פ המלצת רופא
מאז הוא לא נחשף לבוטנים אחרי שבועים- שלוש היינו אצל אלרגולוג, לפי הבדיקה הוא בסכנת חיים עם מרשם לאפיפן
מאז הוצאנו את כל מה שמכיל בוטנים, והוא לא מקבל מה שעלול להכיל בוטנים
יכול להיות שבגלל זה התגובה נהיתה יותר חריפה?
זה בעצם יותר מסכן אותו שהוא לא נחשף לבוטנים?
הוא כבר בסכנה אז אין לך מה לעשות חוץ מלהימנע.
וכן אתם יכולים ללכת לבית חולים שמטפל בטיפול בחשיפה (וולפסון, איכילוב, שיבא, בני ציון וכנראה עוד)
אבל לא לעשות חשיפה לבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה