אריה אוהב את הפוך של החורף

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
לא יודע מי אוהב חורף ומי אוהבת את הקיץ

אני אוהב לישון ובעיקר אוהב פוך.

להתכרבל.
כן, להתקפל יחד עם השמיכה והיא תהיה בין היד לרגל בכל מקום שהיא יכולה להיכנס.

לימד אותנו האלטערר של הישיבה, לא זה הנוכחי, הקודם. זה שהתחתן כבר מזמן, ולא, לא שמעתי ממנו ישירות, הוא כבר לא היה כשנכנסתי אבל כך אומרים בשמו. שלהתכרבל בחורף בפוך ולשמוע את הגשם בחוץ זה כמו לקחת טשולנט מהמטבח בליל שבת של חורף. אולי אומרים טשונט, לא יודע.

והאלטערר שבא אחריו שידרג את החוויה, לא את האמרה שאין בה הרבה ברק.

היה הוא מניח בסורג החלון שבחלון פח עשוי מפח, לא צבוע. והיה יודע לכוון את מיקומה בזווית מיוחדת כך שגשמי הבוקר היו מקישים עליה בקול רעש גדול.

והיו בני אדם פותחים את החלון בלילה קצת, רק שהרוח תשרוק דרכו, ויעבור ריח הרטיבות המעורב בטעם של עלים טריים שנתלשו בזעף מעצי האקליפטוס הגדולים שבחצר העזובה שמתחת לחלון עם הסורג.

בבוקר בערך בשש כשהאור בחוץ היה עובר משחור הלילה לתכול היום דרך כחול מעונן וצינת הבוקר היתה ממלא את החדר

הגשם היה נוקש על הפח שעשוי מפח בסורג של החלון, והשעון היה מצלצל והוא היה מתעורר, פוקח עין עצלה ועוד אחת. מכניס את ראשו מתחת לפוך ומותח את השמיכה מעל לראשו, את קצות אצבעות רגליו היה משאיר טיפונת מתחת השמיכה ומתמתח.

ותופס תנומה עד שהנודניק יזכיר לו שוב את הסעיף הראשון שכתב הרב קארו והיה שומע את הגשם מלטף בחלון הפתוח ואת הרוח שועטת פנימה, והיה האריה קם כארי ומתגבר, ניגש אל החלון טורק את השארית הפתוחה

ושואג

ת י י ר ה!

וחוזרת למיטה החמה להתכרבל.

ביננו מה האריה עושה כשהוא מתעורר?

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
לא יודע איך הייתם עם הקטע הקודם אבל אני חייב עוד קטע של פוך חורפי. אז תסלחו לי.

לנו יש פוך גם בקייץ מזגן על פול והתכרבלות בפוך זה אחד הדברים. לא משנה חורף או קייץ ועם חם, יש שיטות שאחת מהם היא להוציא רגל אחת החוצה.

מי שלא מכיר שיוציא יד.

הפוך של החורף לא אותו דבר כמובן, כשהגשם זועף בחוץ או אולי עדיף כשהוא מונוטוני ודופק על הסככה של השכנים, החלון פתוח קצת, רק בשביל שיכנס קצת חמצן לחדר, וקולות מבחוץ רק כדי שנוכל לטרוק אותו כשאנחנו מתעוררים.

טוב, עד כאן אין חדש, הכל גלוי וידוע כולם כבר מכירים וגם משתמשים ונהנים.

אבל יש משותף לפוך של החורף ולפוך של הקייץ, אפילו שתי משותפים.

הראשון זה החור, והשני זה הציפוי.

מי מצפה אצלכם את הפוך, ובעיקר איזו שיטה היא המנצחת, זאת שדוחפת פינה לפינה, ובניעור גדול מאזנת את כל הקצוות?
או אולי אתם בכלל הופכים את הציפית, תופסים את השפיצים ובנועה מהירה הופכים הכל חזרה ואופס' הפוך בפנים.

ומה קורה באמצע הלילה, כשאתם מבינים שהשמיכה בתוך הציפית, אבל לא לאותו כיוון, איך אתם מסתדרים?

וכאן מגיע מצטרף החור בפוך.
זה שכשאתם קמים בבוקר והילדים אומרים לכם שיש לכם לכלוך בשיער.
אם לציפית יש רוכסן ניחא אבל אם כפתורים, אוייש, או אז מתעופפות הנוצות היוצאות מהחור לכל עבר.

איך מתקנים את החור בםפוך ומה הקטע לא לעשות רוכסן לציפית ב2020, ובכלל למה לא לעשות רוכסן לאורך, אה?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מי מצפה אצלכם את הפוך, ובעיקר איזו שיטה היא המנצחת, זאת שדוחפת פינה לפינה, ובניעור גדול מאזנת את כל הקצוות?
או אולי אתם בכלל הופכים את הציפית, תופסים את השפיצים ובנועה מהירה הופכים הכל חזרה ואופס' הפוך בפנים.
כיון שאנו פועלים תמיד לפי חוקי מרפי,
הרי שאני פועל לפי השיטה הראשונה.
דוחף את פינת השמיכה לצד הימני,
ומגן בחירוף נפש שלא תיטוש את פינת הציפה,
ואז מושך את הצד השמאלי לפינה השמאלית של הציפה,
וכמו תמיד, מגלה שמשכתי את הרוחב על האורך...
וחוזר וחלילה.
ובמקרה היותר גרוע,
אני מוצא את עצמי תקוע היטב,
ראשי ורובי בתוך הציפה,
ומחפש בבהילות את חור היציאה ממנה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים

אני מצפה את השמיכות בשיטה הכי קלה בעולם, לדעתי: הציפות משוגרות למכונת הכביסה כשהן הפוכות - צידן הפנימי עם התפרים פונה כלפי חוץ, וכך הן גם מקופלות ומוכנסות לארון. בבואי לצפות את השמיכה אני תוחבת את ידי לתוך הציפה, וכך אוחזת בשתי זוויותיה הפנימיות ובקלות רבה ובלי להפוך את הציפה מלבישה את הציפה על השמיכה, שנפרשה מבעוד מועד על המיטה.

מ"ם, הטיפ הזה כל כך שווה, שבבקשה אל תמחק אותו למרות שהוא בלתי ספרותי (:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
איך בלי להפוך את הציפה?

צודקים, לא הייתי מאד מובנת. הידיים בתוך הציפה ההפוכה, בזוויות, תופסות את קצות השמיכה בהתאמה, ורק אז הופכות את הציפה תוך הלבשתה על השמיכה.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
צודקים, לא הייתי מאד מובנת. הידיים בתוך הציפה ההפוכה, בזוויות, תופסות את קצות השמיכה בהתאמה, ורק אז הופכות את הציפה תוך הלבשתה על השמיכה.
כזה:
או אולי אתם בכלל הופכים את הציפית, תופסים את השפיצים ובתנועה מהירה הופכים הכל חזרה ואופס' הפוך בפנים.
רק שאתם מכינים כך אחרי הכביסה לארון... רציתי קצת דרמטיזציה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
רק שאתם מכינים כך אחרי הכביסה לארון... רציתי קצת דרמטיזציה.

לא אחרי הכביסה, לפניה. כשפושטת את הציפה מהשמיכה בעת החלפת המצעים היא יוצאת הפוכה בלאו הכי.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אני מצפה את השמיכות בשיטה הכי קלה בעולם, לדעתי: הציפות משוגרות למכונת הכביסה כשהן הפוכות - צידן הפנימי עם התפרים פונה כלפי חוץ, וכך הן גם מקופלות ומוכנסות לארון. בבואי לצפות את השמיכה אני תוחבת את ידי לתוך הציפה, וכך אוחזת בשתי זוויותיה הפנימיות ובקלות רבה ובלי להפוך את הציפה מלבישה את הציפה על השמיכה, שנפרשה מבעוד מועד על המיטה.

מ"ם, הטיפ הזה כל כך שווה, שבבקשה אל תמחק אותו למרות שהוא בלתי ספרותי (:
כנ"ל אני לפעמים, רק פחות אסתטי בארון במידה ורואים את ההדפס...

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
בהתחלה זה באמת הרתיע אותי, חוסר האסתטיקה, אבל כיום מדף המצעים מסודר להפליא (כל המצעים מתחבאים בתוך הציפה, וכך לא רואים במיוחד שההדפס הפוך). ערמות גאומטריות סדורות ומהוקצעות של ריבועי ציפות, חסרים רק סרטי הסאטן לקשור את הערמות, כמו שסבתא שלי נוהגת לעשות.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תמשיכו, תמשיכו, גבירותיי ורבותיי.
יש מצב שאם האשכול הזה מגיע ככה לעשרים עמודים,
יפתח תת פורום נוסף ב'איש את רעהו' בנושא סידור ארונות וציפוי פוכים.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
stop-sign.jpg

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
האומנות לדעת איפה בדיוק לעשות את הקאט.
תכל'ס שיעור מעולה!

טוב, רק רציתי לראות עוד פעם אחת את הקסם הזה שאתה כותב הודעה באשכול אחד ואיך היא הולכת לה לאשכול אחר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה